Прескочи до съдържание

Езерото Комо-препоръки за хотел и още нещо


Sara

Препоръчани мнения

       Планираме разходка до езерото около началото на май с кола.Ако някой може да ми препоръча хотел маскимум 60-70 евро за двойна стая.

         Държим на чистотата и по възможност паркинг.Разбира се уюта и хубавите гледки ще ни зарадват.

          Колко дни бихте ни препоръчали да останем там, с цел да разгледаме градините и вилите, които са толкова красиви на снимки, че са мечтани от мен от дълго време.

Връзка към мнение

Привет,

Ходихме в края на октомври в Комо (градът), не беше най-подходящия сезон за посещение по тези места, но какво да се прави :)

С хотел не мога да помогна, за съжаление, тъй като в този ценови диапазон аз не успях да намеря нищо прилично, но и ние бяхме с дете и с малко повече изисквания. Иначе бяхме в страхотен апартамент, в сърцето на града, с невероятна хазяйка :)

Мога да препоръчам място за паркиране в Комо :) В централната част на града паркирането е забранено, то и няма място там де, едни тесни улички са. Покрай центъра има синя зона, която не е добре за по-продължителен престой, но... има едно място, на брега на езерото, до авио клуба, където пак се плаща на автомат, но е 3EUR/ден. (при интерес мога да изровя карта къде точно се пада).

Също мога да препоръчам и място за ядене, на горе-долу прилични цени, което намерихме след дъъълго обикаляне.(http://www.albergodelduca.it/eng/ristorante.html)

За останалите градове по езерото и градините не мога да съм полезна, както казах, не бяхме в подходящия сезон.

Но пък по мое лично мнение, Лаго ди Гарда е по-доброто езеро ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

+1 глас за апартаментче под наем. Особено в тоя ценови диапазон не мисля, че някой хотел ще предложи нещо по-добро. Ето едно, само за референция че ми изскочи набъроз, не го препоръчвам, разгледайте си всички в региона: https://www.airbnb.com/rooms/430484?checkin=05%2F01%2F2014&checkout=05%2F02%2F2014&guests=2&s=cb76

 

макар, че кой би отказал закуска с такъв изглед?

 

2013-12-11_10-21-35.jpg

 

Чак ми се приходи и на мен!

 

Аз също бях в кофти сезон и едва се виждаше водата от мъгла, но за сметка на това по улиците продаваха чадъри на всеки метър. 

 

Колкото за периода - зависи какво искате да правите. Имате ли други планове в региона, Комо сигурно забързано може да го изръшкате за ден, но според мен трябва по-лежерно да се обиколят, поне 2-3 дни само за Комо с прилично наспиване до късно :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Лаго ди Комо и Брунате са били декор на чувствата на двама големи българи, Пенчо Славейков и Мара Белчева, за която Буров пише, че е била най-красивата българка за времето си.

Повече инфо по темата: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-09-03&article=158966

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мерси за препоръките.За апартамент сме навити,също ни влиза в обсега на търсене,защото сме с приятели общо 4 човека и ни е излизало изгодно при други пътвания.Ще разгледам по- късно,че сега ще поработя  B)

    Предварителният разчет е около 2,3 дни, като искаме да включим и съседните езера, така  сме отворени за идеи.

Връзка към мнение

защото сме с приятели общо 4 човека и ни е излизало изгодно при други пътвания

4 човека е перфектната бройка за апартамент, така че въобще не се чудете :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Комо, Маджоре и Гарда най ми харесва Маджоре. Обикаляла съм ги и трите, дори едното няколко пъти в различни сезони, но любими хотели имам по Маджоре и по Гарда. Ако решите да преспите там мога да препоръчам. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Комо, Маджоре и Гарда най ми харесва Маджоре. Обикаляла съм ги и трите, дори едното няколко пъти в различни сезони, но любими хотели имам по Маджоре и по Гарда. Ако решите да преспите там мога да препоръчам. :)

Тони,прочетох фотопътеписа ти за  Лаго Маджоре.Би ли споделила защо ти харесва повече и  и  разбира се чакам препоръките за хотел или апартамент.

Връзка към мнение

Всички градчето около езерата си приличт- китни и чисти. Предимството на Маджоре са островите и лесния достъп до тях. За цената от 12.50 евро на човек ви превозват от първия до третия остров на всеки час и сами решавате колко време да прекарате на тях. Перлата е изола Бела, разбира се. Градчето Стреса е много...как да кажа-абе страхотно е. Има много тежки едновремешни хотели и се пренасяш в друго време.

 

http://www.booking.com/hotel/it/meeting-stresa.bg.html?aid=368032

Това е мястото, което препоръчвам. На покрива има площадка, където можеш да поседнеш и да си гледаш, една от най-прекрасните закуски, страхотен персонал, абсолютно си заслужава цената и добрата оценка. Разполагат и с вила през една пресечка с апартаменти за 4 човека, можеш да попиташ за нея, на нас ни я дадоха инцидентно на хотелската цена, но явно беше по-скъпа.

Гарда пък съм го обикаляла 3 пъти цялото заради близостта му с Тренто и честите ни волейболни набези до там. Сирмионе е едно невероятно градче, наистина уникално, но малко скъпо. По на север е Тоброле, там е другият ми фаворит от хотелите по езерото

http://www.booking.com/hotel/it/santoni.bg.html?aid=368032

За Комо е писано доста, също си струва...

Май не помагам много. :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето едно студио в Комо: http://www.booking.com/hotel/it/residence-diaz.html?aid=368032

В средата на лятото беше 70 евро. Разгледай снимките, отговарят си. 

Били сме и тук :http://www.booking.com/hotel/it/in-riva-al-lago.bg.html?aid=368032

 в същата ценова категория.

Връзка към мнение

Ще използвам темата да задам един въпрос и аз. Понеже ми се очертава и на мен едно ходене до Комо... И ми се въртят разни мисли в главата. Някой ходил по тези земи, би ли споделил дали си струва да отскоча до близките Лугано и/или Локарно или просто да се съсредоточа върху Комо за трите дни, които ще имам?

Връзка към мнение

Според това какъв ти е темпа на пътуване, но като те чета  как пътуваш....ще ти дойде тегаво си мисля. Локарно е всъщност италианското Маджоре, което така не спирам да ви пробутвам. Но мисля ,че по два дни на двете места ще ви дойде супер, с преспиване на едното една нощ, а на другото две. Тъй като обикалянето на едно езеро с колата е не повече от 4-5 часа дори със спиранията ми се вижда губене на време да се седят цели 3 дни на едното, освен ако целта не е пълна почивка или голяма компания. :)

Връзка към мнение

Благодаря, Тони! Плановете са просто за едно безцелно мотаене за няколко дни с половинката. Но именно понеже се знам, че няма да устискам да седя само на едно място три дни, та се загледах в картата околовръст:)

Връзка към мнение

Помисли и за ла Гарда също. Така или иначе са от двете страни на Комо и можеш да избираш накъде. Там пък тоооолкова има за гледане. Освен страхотното Сирмионе лифта на Малчесине с невероятната гледка от горе, замъка в градчето...абе супер е и съвсем близо до онова моето хотелче, на някакви 12-15 км.

https://www.google.bg/search?q=malcesine&hl=bg&rlz=1T4GGLL_en-GBBG373BG373&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wv6qUte2E6-S7AaW6IGQAQ&ved=0CEwQsAQ&biw=1429&bih=817

 

http://www.visitgarda.com/en/malcesine-monte-baldo-cable-car/

 

https://www.google.bg/search?q=sirmione&hl=bg&rlz=1T4GGLL_en-GBBG373BG373&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Qf-qUsvSOqb-ygPL3oLwAQ&ved=0CEMQsAQ&biw=1429&bih=817

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да подметна само да внимаваш с влизането в Швейцария. Основния граничен пункт е магистрала, за която на влизане в Швейцария се плаща годишна винетка. Но можеш да я избегнеш, ако минеш по по-малкия път отляво. За съжаление беше преди 3 години и гледам google maps малко като индианец в момента и не мога да ти посоча точния път. 

 

И аз съм фен да обиколиш повече езера, първо не са далече едно от друго, второ при 3 дни пак може да се направи доста лежерно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хаха, аз те бутах на запад от Комо, ти па сега на изток се загледа..

Шегувам се. Няма лошо там, трябва да се види при възможност всичко. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако минавате покрай Лаго Маджоре и Локарно, отскочете до Val Verzasca - невероятни гледки.

Лятото реката става и за къпане.

Тук има малко снимки - от 18 снимка нататък.

В Швейцария винетката е само за магистралите и ако сте само за езерата можете да кажете на навигацията да не ви качва на магистралата.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Аз да подметна само да внимаваш с влизането в Швейцария. Основния граничен пункт е магистрала, за която на влизане в Швейцария се плаща годишна винетка. Но можеш да я избегнеш, ако минеш по по-малкия път отляво. За съжаление беше преди 3 години и гледам google maps малко като индианец в момента и не мога да ти посоча точния път. 

 

И аз съм фен да обиколиш повече езера, първо не са далече едно от друго, второ при 3 дни пак може да се направи доста лежерно. 

Да попитам за Швейцария - ако влезем от Комо в Киасо (с влак), дали ще има покритие на италиански мобилни оператори? Защото роумингът със страна в ЕС е в пъти по-евтин...

А как се минава границата, проверки и т.н. има ли?

Връзка към мнение

Проверки на границата няма,то и граница в истинския смисъл няма ,де.Минава се само с лична карта.Само веднъж при преминаване от  Франция в Швейцария ни искаха паспортите ,но беше преди 5 години. За мобилните оператори не зная.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма ли някой, влизал в Швейцария от Италия, без да задълбава във вътрешността, да е ползвал италиански мобилни оператори? Все пак разликата в цената е драстична.

Връзка към мнение

Няма ли някой, влизал в Швейцария от Италия, без да задълбава във вътрешността, да е ползвал италиански мобилни оператори? Все пак разликата в цената е драстична.

 

Мобилните клетки имат доста ограничен обхват, не говоря конкретно за Италия/Швейцария, но когато съм пресичал граници се е губел сигнал от оригинала не по-късно от километър-два. Клетките освен това може да се насочват и граничната клетка да гледа само навътре.  Предполагам там ще е същото. 

 

А между другото същия проблем ще го имаш и в Италия покрай границата, където рискуваш да прихванеш швейцарска клетка...

Връзка към мнение

Мобилните клетки имат доста ограничен обхват, не говоря конкретно за Италия/Швейцария, но когато съм пресичал граници се е губел сигнал от оригинала не по-късно от километър-два. Клетките освен това може да се насочват и граничната клетка да гледа само навътре.  Предполагам там ще е същото. 

 

А между другото същия проблем ще го имаш и в Италия покрай границата, където рискуваш да прихванеш швейцарска клетка...

Да, може би си прав. Затова телефонът ми ще е с ръчно избиране на мрежата.

Връзка към мнение

Да, може би си прав. Затова телефонът ми ще е с ръчно избиране на мрежата.

 

Още нещо се сетих. Района там като цяло е планински, така че съвсем не може да се разчита според мен италианските оператори да имат покритие в Швейцария. Ще трябва да се ограничаваш там, или ако е супер наложително да си намериш някоя местна карта. 

 

Между другото, спомням си че в Лугано около езерото имаше безплатен wi-fi, сигурно е разпространено в Швейцария. Евентуално може така да изкараш със Viber и подобни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да споделя малко впечатления.В Крайна сметка избрахме за база на Комо, Bellagio-Casa Lory.Не е съвсем в центъра на града ,но на пешеходно разстояние.Проблемът беше ,че се вървеше по пътя, без пешеходна зона.За малки деца не е за препоръчване.Иначе къщата е супер,Страхотна градина,недостатък -малко неудобен душ.Градината на къщата

post-43-0-95933200-1399728047_thumb.jpg

post-43-0-89545500-1399728074_thumb.jpg

  Пътят от Комо до Беладжо беше изключително натоварен,тесен,живописен,но изпитание за шофьорските умения.Решихме да не го повтаряме.

 Самото Беладжо, мен лично не ме впечатли особено,с изключение на Villa Melzi.Елегантна красота на градина.Много огромни азалии,които бяха цъфнали,явно сме улучили периода.Цъфтят април до средата на май.

post-43-0-22030900-1399728420_thumb.jpg

 

post-43-0-86929600-1399728592_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.