Прескочи до съдържание

Затягане на режима за визи с Русия


Препоръчани мнения

По принцип има изискване имената на визата да са както в паспорта. Върнаха ме от индийското посолство да си подам формуляра наново, защото не си бях добавила бащиното име (при положение, че имат полета само за име и фамилия) и ми казаха, че имената напълно трябва да съвпадат с тези в паспорта. Аз с индийска иили руска в твоя случай бюрокрация, при това по границите, не бих рискувала. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се свързах с руското посолство и там ми казаха, че това било нормално и нямало да има проблем. В същото време, моята приятелка (французойка, чието име не е виждало кирилица) е със свъркано фамилно име във визата - сместо Вернон (Vernon) е написано "Верон", така че предполагам, че това им е новата запазена марка, тя дори не е разбрала, защото естествено не може да чете кирилица, но след като я светнах и на нея са и казали, че няма проблем...
Да се надяваме :)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Направо чрез посолството/ 119лв / ,но искат от хотелите покани /приглашения/ каквото там се иска.По 1000 рубли поканата от хотел, ако са повече хотелите,както е в нашия случай , сумарно става пак колкото от фирма,около 200лв

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Направо чрез посолството/ 119лв / ,но искат от хотелите покани /приглашения/ каквото там се иска.По 1000 рубли поканата от хотел, ако са повече хотелите,както е в нашия случай , сумарно става пак колкото от фирма,около 200лв

Ние подадохме документи във визовият център, попълваш първо една анкета, носиш снимка, копие на паспорта, застраховката, паспорта и поканата от приемащата страна (хотел/лице).

Тъй като ще сме в два хотела, единият ни изпрати покана без да плащаме нищо (за гостите на техният хотел е без пари), вторият хотел ни изпрати линк, който следвайки го и попълвайки данни се получава накрая т.нар. покана, това ни струваше около 30,00 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Добро решение за туризма http://www.atorus.ru/news/press-centre/new/35526.html

Мисля, че от тази година е въведена допълнителна сервизна такса от 50 лв. при издаване на руска виза.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Отделих дискусията за руската виза при пристигане с круиз в нова тема: http://magelanci.com/topic/6994-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7/

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.