Прескочи до съдържание

бързи въпроси Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

А аз го нося и в 70%+ от случаите ни го искат. И сега си представи за едната хартийка да се вкараш в безсмислена размяна на реплики и дуплики, която ще завърши в полза на граничния служител...

 

Всеки сам си преценява. Темата сме я бистрили.

Връзка към мнение

А аз го нося и в 70%+ от случаите ни го искат. И сега си представи за едната хартийка да се вкараш в безсмислена размяна на реплики и дуплики, която ще завърши в полза на граничния служител...

 

Всеки сам си преценява. Темата сме я бистрили.

Аз реших, че може да има нещо ново, което съм пропуснала. :)

На нас никога не са ни искали актове.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да си задам и моя въпрос. Пътуваме на 28.10 с автобус за Истанбул, на 29.10 вечерта в 23.00 часа летим за Техеран от Сабиха. Двата дена ще се разходим и ще разгледаме забележителностите по Златния рог. Били сме в Истанбул само веднъж за няколко часа между полетите, разгледахме Долма Бахче и се помотахме около Света София, така, че сега ще разгледаме каквото успеем още. Въпроса ми е, къде е най подходящо да взема хотел? Запазих един на Таксим, като мисля да пътуваме до летището с шатълите от там, обаче с оглед последните събития и факта, че точно тогава е националния празник на Турция не съм много сигурна дали това е най -доброто решение. Хотела е с безплатна анулация, така, че всички съвети са ценни, къде да отседнем, така, че и лесно да се предвижим от автогарата и после да летище Сабиха с багажа?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Taksim

Да си задам и моя въпрос. Пътуваме на 28.10 с автобус за Истанбул, на 29.10 вечерта в 23.00 часа летим за Техеран от Сабиха. Двата дена ще се разходим и ще разгледаме забележителностите по Златния рог. Били сме в Истанбул само веднъж за няколко часа между полетите, разгледахме Долма Бахче и се помотахме около Света София, така, че сега ще разгледаме каквото успеем още. Въпроса ми е, къде е най подходящо да взема хотел? Запазих един на Таксим, като мисля да пътуваме до летището с шатълите от там, обаче с оглед последните събития и факта, че точно тогава е националния празник на Турция не съм много сигурна дали това е най -доброто решение. Хотела е с безплатна анулация, така, че всички съвети са ценни, къде да отседнем, така, че и лесно да се предвижим от автогарата и после да летище Сабиха с багажа?

Две са удобните места за нощувки, когато ще ползвате шатъл до Сабиха - Kadıköy  и  Taksim.

 

Аз лично мисля, че по време на празниците, мерките за сигурност са доста засилени. 

 

ПП Преместих питането от описателната тема на Александра Ко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и да ползваме шатъл, какви други удобни варианти има?

Това е най-удобния вариант от Таксим.

Особено с багаж.

От Kadıköy, има и автобуси.

Има и два автобуса от Европейската част, но не са близо до Таксим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,някой може ли да ми даде координати на екскуроводи на български в Истанбул.Благодаря

Не можем ли ние да помогнем, вместо екскурзовод? :)

 

Срещала съм пред Света София чакащи и говорещи български екскурзоводи, но не съм се интересувала от подробности.

Връзка към мнение

Здравейте,някой може ли да ми даде координати на екскуроводи на български в Истанбул.Благодаря

Може да се обърнете към Айше

aayse.aksoy@gmail.com

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,малко помощ някой да знае как се стига от аксарай до църквата на първо число?

Дори и пеша можете да стигнете. Около 2км. е разстоянието.

Спирката на гр.транспорт близо до църквата е Vefa, след това от нея има около 200-300 метра до църквата. 

Автобусите, които спират на тази спирка са доста: 89С, 46Т, 78, 76Е, 146В, 33В, 93Т, 93, 92, 92Т, 83О, 97A, 35; 97T, 71T, 89C; 28T; 69A  и други .

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, имам такъв въпрос - предстои ми полет от Истанбул до Банкок на 10.03. в 2 сутринта. Мисля да използвам автобус на Метро София - Истанбул на 09.03. Дават го че пристига в Истанбул в 21.15. Някой може ли да ми каже дали си изпълняват разписанието и дали времето е достатъчно за придвижване до Ататюрк с метрото?

Връзка към мнение

Здравейте, имам такъв въпрос - предстои ми полет от Истанбул до Банкок на 10.03. в 2 сутринта. Мисля да използвам автобус на Метро София - Истанбул на 09.03. Дават го че пристига в Истанбул в 21.15. Някой може ли да ми каже дали си изпълняват разписанието и дали времето е достатъчно за придвижване до Ататюрк с метрото?

Предвид, че има достатъчно време до полета, ако хванете сутрешен автобус ще успеете.

Колкото пъти съм ползвала автобусите на Метро са пристигали почти по разписание - единствено забавяне на границата, може да забави и разписанието, а това няма как да се предвиди...

Непременно проверете преди пътуването(предния ден например) дали ще върви в точно този час, а ако няма автобус на обед, вариант е да отидете със сутрешния.

Времето е достатъчно за трансфер до летището.

 

Допреди няколко дни имаше чудесно намаление до Истанбул с Туркиш - аз бих се възползвала от него в този случай.

Връзка към мнение

Благодаря за бързата реакция! Ще проверя и полетите, но последно като гледах еднопосочен излизаше повече от двупосочен или поне 4 пъти цената на автобуса

Връзка към мнение

Благодаря за бързата реакция! Ще проверя и полетите, но последно като гледах еднопосочен излизаше повече от двупосочен или поне 4 пъти цената на автобуса

Тя свърши промоцията - двупосочен за 109 евро беше.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и от мен! :)

Предстои ми евентуална екскурзия до Истанбул през май месец. За пръв път ще посетя този град и според прочетените до момента коментари в най-различни форуми, реших да ползвам услугите на туристическа агенция само и единствено за превоз! Ще пътуваме аз и една моя приятелка, като там ще имаме 3 пълни дни на разположение, спрямо които се опитах да си съставя собствена програма за разглеждане на забележителности! Тъй като видях, че от всяка тур. агенция настаняват в кв. Лалели, първият ден съм се спряла на забележителностите в Европейската част, а именно - Топкапъ, Света София, Водохранилището, Хиподрума и Синята джамия! Вторият ден мисля да посетим Долмабахче, пл. Таксим, ул. Истиклял, да си направим една кратка разходка с корабче по Босфора, след това да отидем до Миниатюрк и накрая на деня да се качим на Галата по залез слънце! Тук идва и първият ми въпрос: 1.Как най-практично да подредя обектите от 2ри ден, за да ни е най-удобно ползването на градският транспорт? 2.Какъв транспорт трябва да хванем, за да стигнем до всеки един от обектите? За третият ден от екскурзията съм предвидила пътуване до Принцовите острови, разходка по крайбрежната на Юскюдар и евентуално посещение на Девичата кула и най-накрая прословутият пазар Капалъ чарши! Третият ми въпрос е: 3.Удобен транспорт от Лалели до островите? 4.Транспорт от островите до Юскюдар? 5.Транспорт от Юскюдар до Капалъ чарши! Благодаря предварително, за отговорите, които ще получа! :)

Връзка към мнение

Щом ще е организирана екскурзия и първо посещение на Истанбул, препоръчвам да се възползвате от панорамната им обиколка(ако е вкл. в цената, обикновено е). Така по естествен начин ще отпаднат доста неща от първия ден, ще останат само обектите с вход , където може да си се отделите вече или по-късно да се върнете и посетите самостоятелно. Втория ден ми се струва много натоварен- не е невъзможно, но ще е едно търчане...ще ви се убие удоволствието. Обектите от първия ден са на един трамвай разстояние или при добро желание-пеша.

Връзка към мнение

Това е един сайт, който аз ползвах, за да стигна от една забележителност до друга.

https://buradanoraya.com/istanbul/en/index.htm

Същата услуга я има и в гугъл мапс. Въвеждаш двете крайни точки и ти показва с какъв транспорт може да стигнеш от едната до другата.

Според мен втория ден има вероятност да не ти стигне за всичко, защото в Долмабахче има големи опашки и се влиза на групи. Миниатюрк също е големичък и заедно с транспорта до там си отнема време.

Редактирано от Mimka
Връзка към мнение

Аз бих пропуснала Миниатюрк и Принцовите острови при първо ходене, а за останалото ще ви стигне време. Има толкова приятни места за разходки, кафенета и т.н., че за да се насладите на Истанбул не си поставяйте програма максимум. В противен случай екскурзията ще се превърне в едно голямо тичане... Моят съвет е да редуцирате малко програмата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.