Прескочи до съдържание

бързи въпроси Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Ако пътуват и двамата родителя - само паспортите. Ако сте с различни фамилии с детето, можете да си носите(но не е задължително) копие от акта за раждане.

Ако детето/децата пътуват само с единия от родителите - трябва нотариално заверена декларация от името на другия.

За мен по-интересния аквариум е Истанбул(във Флория)

Във Виаленд не съм ходила, но предполагам, че няма деца, които не обичат забавленията.

Благодаря, 

за аквариума имате предвид този, нали?

https://www.google.bg/maps/place/Istanbul+Akvaryum/@40.964199,28.803009,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x74ab96869afb4754

Връзка към мнение

Преди 3г. ходих в Истанбул и след завръщането си от там попаднах на един блог и на описаната там удивителна джамия, т.нар. Женска джамия, защото архитектите са жени. Яд ме беше, че късно го видях.

Зарекла съм се, ако отида втори път до Истанбул, да я посетя.

 

Ето линка от блога с разказа на авторката  и снимки от посещението й на тази джамия.

 

http://sladkahapka.blogspot.com/2011/08/blog-post.html

Редактирано от fam
  • Браво 1
Връзка към мнение

fam, да ти кажа честно след Сюлеймание, Синята джамия, Селимие, Шикирин не можа да ме впечатли чак толкова. Аз наистина бях тръгнала с прекалено голяма кошница и очаквания. Повечето хора са много впечатление, но аз ти представям и моята гледна точка.

За аквариумите - ако трябваше сега да избера, щях да избера Флория(както Мари те е посъветвала)-той е по-хубавият и по-новият от двата. Аз съм ходила само в този, който е в Мол Форум и ми хареса повече от двата други, които съм посещавала - в Барселона и Брайтън. Със сигурност след Флория ще съм с Уау ефект.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary,

Дали можете да ми кажете как да стигна от Фатих до Делфинариум, като ползвам градския транспорт 

Делфинариума се намира в бизост то Пиер Лоти

Благодаря 

Връзка към мнение

Mary,

Дали можете да ми кажете как да стигна от Фатих до Делфинариум, като ползвам градския транспорт 

Делфинариума се намира в бизост то Пиер Лоти

Благодаря 

Към отговора на Ети, допълвам и автобуси 44В и 399С.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой може ли да препоръча централен туристически район (евентуално и хотел) за 18-часов престой и да отговаря на следните критерии:

 

1. Пристига се късно вечер на Ататюрк и до хотела да се стига директно с метро без много въртележки

2. Да е сравнително близо до основни места за гледане на следващия ден до обяд

3. Да е удобно за трансфер до Сабиха Гьокчен пак без много въртележки (такси-не, но директен автобус или нещо подобно?)

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение

Предполагам с Хаватас също е вариант до Таксим?

До Сабиха - да.

С метрото от Ататюрк.

Извинявам се, че пиша така накратко, но пиша от телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново  :)

можете ли да ми обясните как става плащането на таксите за магистралата към Истанбул.

Купува ли се винетка и откъде, или се плаща на пункт на самата магистрала?

Връзка към мнение

До Сабиха - да.

С метрото от Ататюрк.

Извинявам се, че пиша така накратко, но пиша от телефона.

 

До Таксим от Ататюрк също е ок с Хаватас?

Връзка към мнение

Здравейте отново  :)

можете ли да ми обясните как става плащането на таксите за магистралата към Истанбул.

Купува ли се винетка и откъде, или се плаща на пункт на самата магистрала?

Полезна информация на руски за винетките(стикерите) може да видиш тук http://autotraveler.ru/turkey/#.Vc0TB6hvzMJ

Връзка към мнение

Здравейте отново  :)

можете ли да ми обясните как става плащането на таксите за магистралата към Истанбул.

Купува ли се винетка и откъде, или се плаща на пункт на самата магистрала?

В първия пост подробно е описано.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бърз въпрос. Кацане на Ататщюрк в 18,40 ч., нощувката ще е в хотел на летището и рано сутринта продължение в друга посока. 

Има ли смисъл и време за един бърз поглед на Света София, Синята джамия и Капалъчарши? Колко време е с метро от летището и на коя станция следва да се слезе? Метрото до колко часа е?

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Бърз въпрос. Кацане на Ататщюрк в 18,40 ч., нощувката ще е в хотел на летището и рано сутринта продължение в друга посока. 

Има ли смисъл и време за един бърз поглед на Света София, Синята джамия и Капалъчарши? Колко време е с метро от летището и на коя станция следва да се слезе? Метрото до колко часа е?

За мен си заслужава.

Около 30-40 минути да кажем, че ще пътувате.

По спомен метрото работи до около 12 или 12,30.

Вариантита са два - с метрото до Yenikapı и после с Мармарай за една спирка или пак с метрото до Aksaray и от там с трамвая.

Капалъ чаршъ, вероятно ще бъде затворена вече.

Връзка към мнение

За мен си заслужава.

Около 30-40 минути да кажем, че ще пътувате.

По спомен метрото работи до около 12 или 12,30.

Вариантита са два - с метрото до Yenikapı и после с Мармарай за една спирка или пак с метрото до Aksaray и от там с трамвая.

Капалъ чаршъ, вероятно ще бъде затворена вече.

Благодаря! Идеята е само отвън и леки впечатления от града. Докато се вземе багаж ще мине време. Аз съм ходила много отдавна и пак ми се ходи. Но мъжа ми не иска. Сега той ще е в командировка и искам малко да му покажа какво изпуска. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.