Прескочи до съдържание

Исландия - Ring Road (8-10 дни)


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Да, може би няма смисъл да ходиш до Husavik, ако няма да гледаш китове. Стигни по хубавия път до Detifoss и обратно, точно както направихме и ние. 

 

Hvammastangi до Snaefelssness е точно черния път посочен по-горе от Пожето, отнема между 2 и 3 часа. До колкото знам няма нещо кой знае какво да се види по пътя, или поне ние не видяхме по тъмното като го карахме :) Та не знам до колко е разумно цял ден да отнема това. Може да си пуснеш текущия план, че малко почнах да се пообърквам :)

Връзка към коментар

Разбираемо се объркваш. :lol:   Към момента нещата стоят така:

 

02 Май - Кацане, Синя Лагуна, Рейкявик

03 Май - Златния кръг, спане пак в Рейкявик

04 Май - Каране до Вик и спане там

05 Май - Каране до Hofn и спане там.

06 Май - Каране до Egillsstadir и спане там или в Seydisfjordur

07 Май - Рано сътринта тръгване за Myvatn, посещаване на Detifoss, Selfoss и долината, посещение на част от забележителностите около Myvatn.

08 Май - Myvatn

09 Maй - Akureyri

10 Май - Siglufjordur, обиколка на Vatnsnes, Hvitserkur  спане в района ?

11 Май - Рано тръгване за Snaefelssness, същия ден разглеждане на забележителностите там.

12 Май - Доразглеждане, ако е останало нещо. Минаваме през Reykjavik и общо взето ако нещо сме пропуснали в началото поради лошо време, тук е момента да го отметнем. Нощувка в Keflavik, близо до летището (Идеално хотелче намериh, със закуска и собствена тоалетна за 30 евро на човек)

13 Май - Сутринта летим за Лондон

 

Чуденето е следното: Дали планът на 10 Май е достатъчно кратък, за да продължим направо към Snaefelssness? Ако е така, то тогава отново ще разполагаме с една нощувка (Тази, която взехме от Husavik), която трябва да се намести някъде.

 

Аз обаче си мисля, че ще е по-добре да нощуваме някъде около Vatnsnes и сутринта да тръгнем рано за Snaefelssness.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, сега те разбрах. Добре е да пренощувате около Vatnsnes, иначе е дълъг ден, нали го правихме точно така, та знам :) Ще разцепите Snaefellsness на две, но няма лошо, към края ще има умора така и така, добре е да сте по-бавни, а и винаги е добре да има буфер около летището.

 

Между другото, китови турове има и от Olafsvik на Snaefellsness, друго супер популярно място за китове. Ако все пак решите да направите от там, доста често се виждат Орки. Мисля, че май е ОК сезон за тях а и изглежда ще имате време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Четох, че ме призовавате на два пъти и в тази тема, но мисля че се оправяте повече от перфектно - това, което мога да добавям в такива теми от тук нататък е повече в сферата на вдъхновението, историята и художествената литература на Исландия, докато Георги се обособява като идеалния логистик, нощувчик и оптимизатор на програма - както споделих по-рано - нещо много по-нужно като съвет на тепърва отиващите. Така че духът на бай Добри ще се включва епизодично в трето или четвърто действие, за да пали фитила и придаде живец на приключението на нови (и стари) магеланци при посещение на тази неземно красива страна!

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

 

Учудващо е как изобщо от 9-ти век насам на тоя Вестнамов остров със слона Хеймаей (единственият населен) живеят хора. На някакви 13 квадратни километра има два брутални активни вулкана, обаче исландците твърдо отказват да го напуснат. Искат да си поддържат това половин "отхапано от лавата" градче. На Сюртсей например, който изригна от океана през 1963 г. - не смеят да се заселят. Иначе до Хеймаей има фериботи и туризъм редовно. Обаче, ако ги питаш, тоя иначе красив базалт, им е*** мамата. И то главно заради единия активен вулкан Елдфетл - избълвал и тоя красив скален слон. Последното грандиозно изригване е било през 1973 г. - впряга панически цялото население да гаси лавата с кофи до самите им прагове на къщите. Исландец гаси вулкан с кофа - звучи смешно, обаче успяват, заради задружността и системата. И въпреки че островът увеличава територията си, тая лава е гъста, мега опасна и много трудно се гаси - разрушава много къщи и стока, затрива им викингските разкопки, взима и жертви. Както с много други градчета под опасни вулкани - просто е въпрос на време да стане белята.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До бях чел, там е един от най-богатите региони с оглед риболова. Дори са искали да се отцепват навремето понеже са вкарвали много повече в хазната, от колкото са получавали обратно. Тия мераци се изпарили бързо точно след въпросното силно изригване, когато точно главният остров е трябвало да се притече на помощ да ги спасява. 

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Чудех се дали да вдигна тази темата или да пусна нова, но в крайна сметка пиша тук. Една година по-късно, както вече казах в други теми, имаме купени билети за Исландия. Броя дни ще е горе-долу същия, но ще сме на палатки.

 

Летим с Air Berlin и кацаме в Рейкявик на 16.06.2017 в 00:10

Излитаме обратно за София на 26.06.2017 в 01:00. Това ни дава 10 пълни дни за обиколки и 9 нощувки.

 

Колата запазихме от http://thrifty.is, повече информация за тях съм написал в тази тема.

За нощувките ще купим карта, с която да иползваме 41 къмпинга в страната (това е броят им към 2016 година, догодина не се знае колко ще са) http://campingcard.is. Цената за 2016 беше около 110 евро, като картата можеше да се използва от 2-ма души до 28 нощувки. Очаквам да има известно поскъпване за следващата година, но все пак е много изгодно.

 

А сега да ви споделя нещо, което ми отне немалко часове. Това е тази карта, която направих собсвеноръчно с Googlе Maps. Все още не съм я завършил, но мисля, че има достатъчно неща вече за да я пусна тук.

 

Има 4 layer-a (засега).

 

- Places of Interest - тук съм слагал всичко което ще посетим, минем покрай или видим по време на нашето пътуване. Дори не знам дали ще има време за всичко, просто съм добавял различни неща, които ме заинтересуваха и искам да посетим. Към всяко от тях (или поне към повечето) съм добавял снимка + информация с линк към източника.

 

- Supermarkets - добавих всички Bonus Markets, които открих.

 

- Gas Stations - нахвърлях не малък брой ме целия маршрут, за да имам някаква идея къде може да се спира.

 

- Campgrounds - Това са къмпингите, които са включени в картата за къмпинг.

 

 

Както казах, не съм я завършил. Специално серерозападната част и Snæfellsnes peninsula ми се струват малко постнички. Та ще трябва да се чете още.

 

Надявам се ще е полезна и за други, които ще пътуват към Исландия. Ако имате допълнителни предложения или смятате, че изпускам нещо съществено, което трябва да се включи за 10-дневена обиколка, моля ми го кажете за да го включа. Все пак не искам да изпускам :lol:

 

Идеята ми е след като запълня празнините от към забележителности да добавя и нови layer-и "Day 1 Driving Directions" , "Day 2 Driving Directions" и т.н., където да си начертая маршрута вече съвсем точно.

 

 

П.С. Ако някой от модераторите сметне, че трябваше да пусна отделна тема, може да ми премести мнението.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Нека стои тук, това си е твоя тема, ще чакаме да видим как ще се развива :) Картата е супер, след като мине пътуването и поизчистиш детайлите, ще я добавим в пътеводителя. 

 

Забелязвам, че ти липсват Bonus-ите извън Рейкявик. Мисля, че пътеводителя бях пуснал една карта на всички супермаркети из цяла Исландия, не само Bonus, може да ги добавиш към твоята за да стане по-пълна. 

 

Някои от забележителностите имат потенциала да те объркат - например Eyjafjallajokull, общо взето се вижда от път 1, има друга отбивка, която по нормален път стига що годе до него, но от там нататък е джип и гърч. Мисълта ми е да не тръгнеш да цъкаш по картата на driving directions, че може да утрепеш маса време за няма нищо :) А на самия вулкан не мисля, че има какво да му гледаш, малко медийна звезда е само и в днешно време ще видиш просто хълмче в планината, на 2-3 линия фон :) На път 1 има даже нещо като мини музейче на изригването, на място, на което куриозно се вижда много малко от вулкана, 1км по-надолу гледката е по-добра :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Забелязвам, че ти липсват Bonus-ите извън Рейкявик. Мисля, че пътеводителя бях пуснал една карта на всички супермаркети из цяла Исландия, не само Bonus, може да ги добавиш към твоята за да стане по-пълна. 

 

Някои от забележителностите имат потенциала да те объркат - например Eyjafjallajokull, общо взето се вижда от път 1, има друга отбивка, която по нормален път стига що годе до него, но от там нататък е джип и гърч. Мисълта ми е да не тръгнеш да цъкаш по картата на driving directions, че може да утрепеш маса време за няма нищо :) А на самия вулкан не мисля, че има какво да му гледаш, малко медийна звезда е само и в днешно време ще видиш просто хълмче в планината, на 2-3 линия фон :) На път 1 има даже нещо като мини музейче на изригването, на място, на което куриозно се вижда много малко от вулкана, 1км по-надолу гледката е по-добра :)

 

Бонуси има също така в Selfoss, два в Akureyri, един в Egilstadir и един в близост до летището, но може би не се виждат добре. Ако се остави само слоя със супермаркетите ще се видят. Проверявах картата в техния сайт, има още няколко, но не успях да ги открия с търсачката, ще трябва да зуумвам и да ги търся ръчно, но ще е по-натам.

 

Иначе за вулкана - точно този го добавих точно заради известността му покрай изригването 2010 и фактът, че най-вероятно ще нощуваме в къмпинг 32. Langbrok, на път 261, от където пишеше, че се открива много добра гледка към него.

Връзка към коментар

Картата е супер. Адмирации. Ще ми е страшно полезна.

Аз имам няколко забележителности, които съм си ги набелязал, но не ги виждам при теб.

Да ти ги казвам ли?

Възможно е да съм се престарал и предвид ограниченото ти/ни време да е по-добре да ги пропуснем.

Може би пък ходилите да се включат с мнения и така всеки сам да си прецени.

Ако нямаш нищо против, ето няколко:

- Öxarárfoss - този водопад всъщност си е в парка и вероятно заради това не си го обозначил специално.

- Urridafoss - 63.924622, -20.672158

- Skálholt - https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/regina/skalholt-in-south-iceland

 

Специално, последните две DenitsaS ги препоръча, така че аз не мисля да ги пропускам.

 

Ако този тип включване е ОК, мога да продължа.

 

Отново много 10х за картата - идеално ми идва. Има доста неща, които не съм ги срещал и сега ще добавям в плана. 

Мислех да го караме по-лежерно тия 10 дни, за да се насладим на мах, но май ще е пак като всеки друг път - изплезили език до второто копче в стремежа ни да видим "всичко". С малката разлика, че ще трябва да се грижа и за "рейса" (motorhome), който наех. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако нямаш нищо против, ето няколко:

- Öxarárfoss - този водопад всъщност си е в парка и вероятно заради това не си го обозначил специално.

- Urridafoss - 63.924622, -20.672158

- Skálholt - https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/regina/skalholt-in-south-iceland

 

Специално, последните две DenitsaS ги препоръча, така че аз не мисля да ги пропускам.

 

Ако този тип включване е ОК, мога да продължа.

 

 

Естествено, че нямам против. Добавих тези трите, пусни и останалите, в идеалния вариант ако има и някаква информация към тях и/или линк към guidetoiceland или друг подобен сайт и ще ги добавя.

 

В момента добавям още неща за Snæfellsnes Peninsula, така че постоянно ще се променя картата. Колкото повече, толкова повече :)

 

Ясно е, че за 10 дни не може да се обиколи всичко пълноценно, но както палатките така и motorhome-a дават голяма гъвкавост и на място може да се прецени какво да се включи и какво не, след като имаш необходимата информация.

 

В момента се мъча да измисля как може да използвам картата офлайн, но изглежда, че с Apple е още по-трудно....

 

За Android може да се експортне като KML файл, който да се качи на телефона и да се отваря с Google Earth.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В момента се мъча да измисля как може да използвам картата офлайн, но изглежда, че с Apple е още по-трудно....

 

За Android може да се експортне като KML файл, който да се качи на телефона и да се отваря с Google Earth.

 

А защо е необходимо да е офлайн? Даже точно от 16.06 падат съвсем роуминг тарифите, това ако не е сигнал :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А защо е необходимо да е офлайн? Даже точно от 16.06 падат съвсем роуминг тарифите, това ако не е сигнал :)

 

Супер. Аз имам и роуминг, но колко ще имам сигнал навсякъде в страната, не е ясно. Щеше да е по-добре ако имаше и оцпия за MyMaps, както сега може да се свалят различни Offline Areas.

Връзка към коментар

Супер. Аз имам и роуминг, но колко ще имам сигнал навсякъде в страната, не е ясно. Щеше да е по-добре ако имаше и оцпия за MyMaps, както сега може да се свалят различни Offline Areas.

 

Има си приличен обхват по не F районите. Виж покритието на siminn и vodafone:

 

https://www.siminn.is/english/support/coverage/

 

https://vodafone.is/english/mobile-coverage/

Връзка към коментар

Напоследък ползвам една бизнес тарифа за роуминг в ЕС-около 4,90лв. с ДДС на ден и си ползвам телефона все едно.че съм в България.Отнася се и за мобилния интернет.Питах М-тел колко нет мога да ползвам на ден.Отговорът беше-нормално потребление.Ползвам Google maps,Viber,Whatsapp и какво ли не,пращам снимки.Досега не са ми го ограничавали.

Другият трик,който ползвам,когато нямам интернет  и ми трябва примерно карта да си намеря хотела-при наличие на инернет си зареждам (разглеждам) картата около хотела примерно през мобилното приложение на Booking.Като стигна в района я отварям и използвам,местоположението ми е активно.Правил съм го няколко пъти в Албания и сръбските републики и върши работа.

Иначе в Исландия не помня да сме имали някъде проблем с покритието.

Връзка към коментар

Естествено, че нямам против. Добавих тези трите, пусни и останалите, в идеалния вариант ако има и някаква информация към тях и/или линк към guidetoiceland или друг подобен сайт и ще ги добавя.

...

 

Ето още няколко:

 

- Keldur

http://stuckiniceland.com/south-iceland/the-medieval-seat-of-power/   

В tripadvisor има малко по-добри упътвания как да се достигне.

 

- Gluggafoss (Merkjárfoss)

http://www.katlageopark.com/geosites/merkjarfoss/

 

 

- Kirkjugólf, Geirland, Kirkjubæjarklaustur,

https://beiceland.is/kirkjugolf-the-church-floor

 

- Systrafoss, Kirkjubæjarklaustur,

http://www.kleifar.com/

 

 

- Foss a Sidu, Þjóðvegur,

http://www.placestoseeinyourlifetime.com/beautiful-waterfall-foss-a-sidu-in-iceland-2364/

 

- Dverghamrar,

https://hiticeland.com/places_and_photos_from_iceland/dverghamrar

https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/jorunnsg/waterfalls-and-home-of-dwarfs--elves

 

- Hofskirkja, Hof

http://www.amusingplanet.com/2014/09/the-last-turf-church-of-hof-iceland.html

https://guidetoiceland.is/connect-with-locals/regina/hofskirkja-turf-church-in-oraefi

 

- Fjallsárlón Glacial Lagoon

http://fjallsarlon.is/

https://www.zigzagonearth.com/fjallsarlon-iceland/

 

До Jökulsárlón - Glacier Lagoon е това. Следващите дни ще продължа нататък и ако има нещо различно - ще го постна.

 

Видях, че си сложил Seljavallalaug Zwembad

Аз също го бях набелязал, макар че през март едва ли ще стигнем до него.

Ще пусна по-натам и няколко такива места (до които аз съм се "докопал"), където може да се топне човек.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добавих горните неща. Също така и завърших с попълването на нещата в Snaefellsnes Peninsula :)

Малко помощ за забележителности между нея и  Akureyri ?

 

 

П.П. Доста непосилно ми се вижда да се посети всичко за 10 дни, затова като приключим с попълването мисля да оставя в синьо нещата, които за мен са задължителни, а останалите, които преценя че може да са бонус - в зелено.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добавих горните неща. Също така и завърших с попълването на нещата в Snaefellsnes Peninsula :)

Малко помощ за забележителности между нея и  Akureyri ?

 

Забележителностите са по-скоро в двете полуостровчета вдясно, около пътя не мисля, че има нещо интересно, но съм сигурен, че Бай Добри може да ме опровергае моментално :)

Връзка към коментар

Благодарности за полезната информация на всички! Организирам подобно пътуване, не знам дали е нужна нова тема, защото е подобно, но за 7 пълни дни (от 8 пълни дни в Исландия, 10 дни с полетите). Тъй като разполагаме с по-малко време, ще се наложи един или два от дните да преминем по-дълго разстояние. Кацаме вечерта в 20ч и взимаме кемпер от летището, и се отправяме към къмпинг Grindavik, тъй като е най-близо.

 

Въпросът ми е на първия (реален) ден, прекалено тегав ли е следният маршрут? Започваме с кратко къпане в синята лагуна. Маршрутът умишлено не е чак до Вик, но все пак е доста. Забележителностите, които сме набелязали са в линка, но не знам колко време отнема всяка от тях. И на следващият ден само 160 км до къмпинг Geirland, Kirkjubæjarklaustur.

 

Ако е прекалено много, можем да спим в Alfaskeid camping ground, вместо Kaffi Langrbok camping, за да скъсим със 70 км, и да оставим малко повече км за следващия ден (210). Така е доста по-лек първият ден, а вторият е по-балансиран.

 

Периодът е началото на май 2017, дните са относително дълги.

 

Благодаря за съветите!

Редактирано от gmladenov04
Връзка към коментар

Благодарности за полезната информация на всички! Организирам подобно пътуване, не знам дали е нужна нова тема, защото е подобно, но за 7 пълни дни (от 8 пълни дни в Исландия, 10 дни с полетите). Тъй като разполагаме с по-малко време, ще се наложи един или два от дните да преминем по-дълго разстояние. Кацаме вечерта в 20ч и взимаме кемпер от летището, и се отправяме към къмпинг Grindavik, тъй като е най-близо.

 

Въпросът ми е на първия (реален) ден, прекалено тегав ли е следният маршрут? Започваме с кратко къпане в синята лагуна. Маршрутът умишлено не е чак до Вик, но все пак е доста. Забележителностите, които сме набелязали са в линка, но не знам колко време отнема всяка от тях. И на следващият ден само 160 км до къмпинг Geirland, Kirkjubæjarklaustur.

 

Ако е прекалено много, можем да спим в Alfaskeid camping ground, вместо Kaffi Langrbok camping, за да скъсим със 70 км, и да оставим малко повече км за следващия ден (210). Така е доста по-лек първият ден, а вторият е по-балансиран.

 

Периодът е началото на май 2017, дните са относително дълги.

 

Благодаря за съветите!

 

Geirland не е най-близкия къмпинг до летището. Този в Sandgerði е доста по-близо. Ако пропуснете и синята лагуна и се отправите директно към Рейкявик и Golden Circle ще е по-добре. А лагуната може да я оставите накрая, преди да си хванете обратния полет. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

gmladenov, пусни си най-добре тема, че трудно се следят пътувания и се дават съвети, когато се преплитат. Исландия си е отделен подфорум, така че твоята тема няма да се пречка с другите :)

 

Иначе ти бидейки с кемпер си по средата между други две подготовки - тази на П. Кръстев с къмпинзите и другата на ven62 с моторхоума, прегледай и неговата тема. 

 

Конкретно по въпроса - убийствен е този ден и не е въпрос само до дневна светлина, а и до физическа и псхическа умора. Лагуната според мен е чудесно място да завършиш деня, но не и да го започнеш - топлата вода уморява допълнително, само там плацикане ще ви се дръпнат доста от силите. Иначе за нея 2 часа стигат, ама без да си гледаш часовника, че то кефа е да висиш, докато ти писне...но по моя опит е толкова - 2 часа :)

 

На практика от вулкана Kerid нататък нямате кой знае какви спирки, така че може да го направите маршрута, но и лагуната + златния кръг ще е много уморително. 

Връзка към коментар

-   64.473259, -14.499322    -  basalt dálkur - свободен превод - базалтова колона. Не си спомням от къде ми е подсказка, но е на самия път 1. Не пречи да се направи една почивка за 10 мин. - Красив плаж, черната скала, ...

 

- Hverir  - но то май е едно и също с Mt. Namafjall (Namaskard)

 

- Leirhnukur - това е една зона, която по много описания е всъщност зона от друга планета, сложена на това място на Земята. Едно от най-забележителните неща в Myvatn. Май и  Георги я беше препоръчал. Имало 2 възможни трипчета - задължително било по-дългото - отнемало около 2 часа.

https://www.zigzagonearth.com/leirhnjukur-iceland/

 

След Akureyri и на мен ми е доста постен плана. Ти имаш доста повече набелязани неща. Ще разгледам подробно и ще пиша.

 

 

 

...

 

Въпросът ми е на първия (реален) ден, прекалено тегав ли е следният маршрут? Започваме с кратко къпане в синята лагуна. Маршрутът умишлено не е чак до Вик, но все пак е доста. Забележителностите, които сме набелязали са в линка, но не знам колко време отнема всяка от тях. И на следващият ден само 160 км до къмпинг Geirland, Kirkjubæjarklaustur.

 

Ако е прекалено много, можем да спим в Alfaskeid camping ground, вместо Kaffi Langrbok camping, за да скъсим със 70 км, и да оставим малко ...

 

На мен ми се вижда доста амбициозно. Аз планирам чак на втория ден, в края, да сме около Urridafoss. Ето двата ми първи дни, за сега. (Без да броя кацането):

Ден 1 (реално ще почне от около 11:00 щото от 9:00 трябва да взема motorhome)

https://www.google.bg/maps/dir/63.9883197,-22.5539015/Mi%C3%B0l%C3%ADna/Blue+Lagoon+parking/Parking/@64.0364269,-22.1948416,10z/data=!3m1!4b1!4m21!4m20!1m0!1m5!1m1!1s0x0:0x5537467be7e756c9!2m2!1d-22.6755023!2d63.8683301!1m5!1m1!1s0x0:0xa6fd6b27407004d0!2m2!1d-22.4540699!2d63.8813502!1m5!1m1!1s0x0:0xa54bc9a865781d2e!2m2!1d-21.1330068!2d64.2550874!3e0

 

Ден 2

https://www.google.bg/maps/dir/Parking/%C3%96xar%C3%A1rfoss,+Iceland/Bruarfoss+Waterfall,+Iceland/Strokkur+Geysir,+Hafnart%C3%BAn,+Selfoss,+Iceland/Gullfoss,+Iceland/Sk%C3%A1lholt,+Iceland/Keri%C3%B0,+Iceland/Urridafoss,+Iceland/@64.1816768,-20.9989459,10.01z/data=!4m50!4m49!1m5!1m1!1s0x0:0xa54bc9a865781d2e!2m2!1d-21.1330068!2d64.2550874!1m5!1m1!1s0x48d6811eadf0fd95:0x48dd72aa97e36e57!2m2!1d-21.1182976!2d64.2659199!1m5!1m1!1s0x48d699b42950c4e9:0x2611ea18f9caca81!2m2!1d-20.5157061!2d64.2642562!1m5!1m1!1s0x48d65fcb86a21e43:0x13fe408fd8ae0be3!2m2!1d-20.3023159!2d64.3103873!1m5!1m1!1s0x48d6a574b2fc6401:0x80847fefde7e1962!2m2!1d-20.1199478!2d64.3270716!1m5!1m1!1s0x48d6915f3418f93d:0x4b8ca19bef15ca0b!2m2!1d-20.526369!2d64.127113!1m5!1m1!1s0x48d68bb755f6f257:0x515a44e0c12ed907!2m2!1d-20.8851466!2d64.0412785!1m5!1m1!1s0x48d6f3f2079dc21d:0xd8b0fe23f4c484!2m2!1d-20.6721926!2d63.9246142!3e0

 

 

Още са "сурови", но нещо такова си го представям.

Връзка към коментар

-   64.473259, -14.499322    -  basalt dálkur - свободен превод - базалтова колона. Не си спомням от къде ми е подсказка, но е на самия път 1. Не пречи да се направи една почивка за 10 мин. - Красив плаж, черната скала, ...

 

- Hverir  - но то май е едно и също с Mt. Namafjall (Namaskard)

 

- Leirhnukur - това е една зона, която по много описания е всъщност зона от друга планета, сложена на това място на Земята. Едно от най-забележителните неща в Myvatn. Май и  Георги я беше препоръчал. Имало 2 възможни трипчета - задължително било по-дългото - отнемало около 2 часа.

https://www.zigzagonearth.com/leirhnjukur-iceland/

 

- Basalt Dalkur - нещо не мога да я открия на street view. Изглежда се намерира точно на някакъв завой, където няма street view и не знам изобщо дали ще може да се спира там. Има две други места с много базалтови образувания, които съм включил - Dverghamrar и Gerðuberg Cliffs.

 

- Hverir - да, това е същото като Mt. Namafjall

 

Leirhnukur го добавих, изглежда доста интересно.

Връзка към коментар

- Basalt Dalkur - нещо не мога да я открия на street view. 

 

Не я намираш, защото цялото ѝ име е Starmýri Basalt Dálkur. Отива се до нея само при отлив и спокоен океан, на самия бряг е, отстрани на път 1. Разни ентусиасти се опитват да я катерят, но не е добра идея:

 

post-3680-0-16851400-1483520536_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.