Прескочи до съдържание

дневник Португалия през април и май


Stanimir_81

Препоръчани мнения

Здравейте, приятели! Ние пак сме тук...  и ще досаждаме:) 

Значи, загнездила се е идея да посетим и обиколим Португалия в края на април началото на май, но се чудим за полетите - София-Порто-Порто-София; София-Лисабон-Лисабон-София, София-Порто-Лисабон-София или..... ужас!

 

И това с два куфара багаж (хаха, не само ръчен). Цените на всякакви сайтове, дори и препоръчаните тук, са в диапазон 990-1100 лв. - т.е. - все тая: )

 

Въпросът е, който има опит, как ще препоръча разглеждането на Португалия - от Порто, през Лисабон към Фаро и на връщане  - Коимбра и Порто, или - централно  - през Лисабон - нагоре към Порто, Брага, Гимараеш, след което на юг към Фаро и обратно към Лисабон... вие сте с препоръки за обикаляне.

 

Темата ще е дълга, после ще ви питам за повече конкретика и места, които да посетим, нощувки, хотели и пр.

 

Благодаря много!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моето решение беше: самолет до Мадрид. Рент а кар. Пътуване до Порто. Разглеждане на Северна Португалия. Надолу през Коимбра, Лисабон, Фаро, Кордоба, Севиля и обратно в Мадрид. За две седмици стана страхотно пътешествие :-)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Струва ми се, че в пътеписа ми има отговори на повечето ти въпроси. Ако си го чел вече - извинявай за натрапването :)

От Порто надолу или от Фаро нагоре или от средата (Лисабон) нагоре/надолу. Ако питаш мен все едно. Само два фактора бих взел предвид:

- Времето - колкото по-късно си по Алгарве, толкова по-големи шансове за повече плаж.

-Цената на самолетните билето до/от Порто/Лисабон/Фаро.

 

Всъщност не разбрах дали ще вземеш рентакар. Ако да (аз мисля, че е задължително за такава програма) то тогава за връщане на колата на друго място не ти взимат пари (повечето ренакар компании) , ако си я наел за повече от Х дни (Х - май беше три)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По това време на годината, аз не бих слизал към Фаро и Алгарве, ако целта е плаж, а там няма много какво да се прави освен него. Ако има много свободни дни, чак тогава.

Аз бих направил план за  останалата част от държавата, в зависимост от дните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро в друга тема стана дума, че има директни полети от София до Лисабон. Пише го дори на сайта на Бг Еър, само че като реша уж да резервирам полет, показва, че има междинна спирка в Брюксел. Това откровена и нагла лъжа ли е? В новините на сайта им пише: "Директни полети до Лисабон и Аликанте на изгодни цени с включен безплатен багаж!"

 

 

1 TRAVELLER
1 adult
FLIGHT 1WEDNESDAY 1 JUNE 2016WED 1 JUN 2016
06:15 Sofia(SOF)
11:50 Lisbon(LIS)
Total duration 07h35m , 1 stop
ECONOMY CLASS SAVER OPEN NEW WINDOW
 
FLIGHT 2WEDNESDAY 8 JUNE 2016WED 8 JUN 2016
12:30 Lisbon(LIS)
23:55 Sofia(SOF)
Total duration 09h25m , 1 stop
ECONOMY CLASS SAVER
Връзка към мнение

Благодаря ви за информацията. Чакам още предложения, явно с билета под хилядата лева няма да се размина.

Някакъв по-конкретен маршрут? Видял съм всички пътеписи, вярвайте ми, и по тях конструирам маршрута. Деля на северна и южна Португалия. Сега, съвсем ме отчаяхте, че в района на Фаро (юг) няма какво да се види в края на април, ако не става за плаж... за там се бях ориентирал за 3-4 нощувки....

Връзка към мнение

Mоето предложение е следното за седмицата 26.04.2016 - 04.05.2016

 

пп. но ако си поиграеш малко , може да докараш и по-ниска цена от София, сайта е flytap.com.

post-2286-0-88419100-1454961248.png

post-2286-0-68982900-1454961530.png

 

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Благодаря ви за информацията. Чакам още предложения, явно с билета под хилядата лева няма да се размина.

Някакъв по-конкретен маршрут? Видял съм всички пътеписи, вярвайте ми, и по тях конструирам маршрута. Деля на северна и южна Португалия. Сега, съвсем ме отчаяхте, че в района на Фаро (юг) няма какво да се види в края на април, ако не става за плаж... за там се бях ориентирал за 3-4 нощувки....

Колко дни последно имаш за там? Лесно ще се наместят и без най-южната част. 3-4 дни на юг април-май си е жива загуба на време...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не можеш ли да отложиш? Например Блу Еър пускат полети от Букурещ до Лисабон от м.06.2016г. и гледах цените-понякога са доста прилични. 

 

Иначе пак от Букурещ през Бергамо понякога излизат добри комбинации на Райън.

Връзка към мнение

Благодаря. Плановете обаче са за този период, наистина - съобразени с доста неща (градината на детето, което няма да е с нас) и пр, и пр...

Връзка към мнение

Колко дни последно имаш за там? Лесно ще се наместят и без най-южната част. 3-4 дни на юг април-май си е жива загуба на време...

Единственото за което си струва да се замислиш е Понте де Пиададе. Ама и него, ако не го съчетаеш с плаж, губи час от очарованието си. Другото, ако все пак държиш да слизаш надолу, е да прескочиш до Севиля.

 

В крайна сметка Alexander е прав - за този период (щом не става за плаж) карай от Лисабон нагоре.

Връзка към мнение

11 нощувки съм планувал.... затова цъкам датите 23.04-04.05 или 24.04 - 05.05, съобразявам и с отпуск, и пр. 

Ето един примерен маршрут за нощувките поне.

3-4 за Лисабон и околностите, ако са 3, може 1 нощ да се преспи в Евора, ако остане време, ако отпада.

Тръгвана на север

2 дни в Коимбра

1 Авеиро

2-3 Порто

2 Брага, като втория ден е за посещение на Гимараеш

 

Без да слагам юга, ето ги 11-12 дни на бързи обороти, даже трябва да се отреже нещо..

Та мисълта ми е, да си редуцираш сериозно програмата и местата, които искаш да посетиш.

Ако ще се идва от Испания, трябва да се зачеркнат още поне 1 ден, да не казвам два..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, горе-долу и аз така я глася програмата, кат за Порто-+ Брага и Гимараеш, общо, 3 дни; за Лисабон и околностите - 4 нощувки; със сигурност ще отделя ден-два поне, щом казвате че не става за плаж, за юга, няма как просто. Да, обмислям и вариант да отскоча до Севиля, въпреки че миналата година бях там, повторение не е изключено за една нощувка, ако толкова е трагично времето на юг :)

 

В момента се опитвам да осигуря полетите - за да знам от Лисабон ли, Порто ли (или от Испания) ще се стартира, за да редя после нощувките.

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към мнение

3 дни за Порто+Брага+Гимараеш са малко, но ти си преценяваш.

Ако стигнеш по обед най-рано в Порто, ще имаш един ден и половина за него и после за 1 ден трябва да се бяга до Брага+Bom Jesus и Гимараеш, което е лудост.

Аз ти казвам да си орежеш програмата, ти искаш да добавяш Севия и други.. :O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, горе-долу и аз така я глася програмата, кат за Порто-+ Брага и Гимараеш, общо, 3 дни; за Лисабон и околностите - 4 нощувки; със сигурност ще отделя ден-два поне, щом казвате че не става за плаж, за юга, няма как просто. Да, обмислям и вариант да отскоча до Севиля, въпреки че миналата година бях там, повторение не е изключено за една нощувка, ако толкова е трагично времето на юг :)

 

В момента се опитвам да осигуря полетите - за да знам от Лисабон ли, Порто ли (или от Испания) ще се стартира, за да редя после нощувките.

Май само те разконцентрирам с това на юг (Понте де Пиададе и Севиля) Ако трябва да се претегли, съвета на Alexander е супер.

Местата около Лисабон (вкл. и Евора) и нагоре значително накланят везните към това да оставиш Южна Португалия (вкл. и Севиля) за друг път, когато ще става и за плаж.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Благодаря за препоръките. Все още не съм отворил пътеводителя да разучавам, но смятате че в Брага+Bom Jesus (не се сещам Bom Jesus кое е ) и Гимараеш си струва повече да се инвестира, да?

 

Малко встрани от темата -знаете ли как е климата в края на април, предполагам - като в Италия и Испания, 18-23-4 градуса, и възможности за дъжд или... има надежда да е поне по-слънчево? Няма да забравя как миналата година в края на април в Севиля трябваше да е поне 30 градуса, а се оказа (за двата дни) по-студено от март - 19 градуса, единият ден дори валеше дъжд...

Връзка към мнение

Ако имаш нощувка в Брага или Бон Хесус-(местост до Брага, има доста интересни неща на хълма, аз съм спал там) или в Гимараеш става, да се видят за един ден с голямо бягане,  но ако ще се спи на друго място е немислимо за мен и загуба на време.

 

Времето в Португалия е много дъждовно, няма нищо общо с Испания или поне не с голямата и част.

Аз от 20-25 нощувки през различните периоди на годината съм уцелвал поне 15+ дни с превалявани. или да кажем вероятността от дъжд е много голяма извън лятото, особено в по-северните зони.

 

Португалия има много хубави и евтини кръчми,  вина, сладкарници и пр, ще седнеш тук-там и то времето минава, а точно чара на Португалия е в тези неща.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ейййй, разби ме с тоя дъжд.....   :wacko:  все асоциирах Португалия с маааааалко по-топло и сухо време....

Напротив, за това е и много зелено!

Топла и суха е Испания в голямата си част

Местните не им пука особено, много пъти съм виждал да си карат колелата и да бягат за спорта в дъжда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сложете уточнението, че говорите за северна Португалия, защото в южната част времето никак не е толкова лошо, както го описваш. 

Аз от 13 дни в Португалия през Октомври съм нямала нито един дъждовен, тъй че... зависи си от мястото на което отивате. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами мен в Испания (по същото време) ме валя 3 от 10 дни дъжд, и то както на севр - Барселона, така и на юг - Севиля, та... казваш в Португалия да се готвя за още повече дъжд...


Сложете уточнението, че говорите за северна Португалия, защото в южната част времето никак не е толкова лошо, както го описваш. 

Аз от 13 дни в Португалия през Октомври съм нямала нито един дъждовен, тъй че... зависи си от мястото на което отивате. 

 

Като че ли септември-октомври наистина са по-хубавите месеци за посещение на Испания/Италия/Португалия, но засега ние все се ориентираме за април, края и началото на май....

Връзка към мнение

Уточнил съм се

"Аз от 20-25 нощувки през различните периоди на годината съм уцелвал поне 15+ дни с превалявани. или да кажем вероятността от дъжд е много голяма извън лятото, особено в по-северните зони."

 

За южните зони не говоря изобщо, понеже се разбрахме, че няма как да се ходи на плаж по това време на годината, иначе лятото там ми е от най-любимите места!

 

Като цяло да, в Португалия вероятността за дъжд е доста по-голяма от колкото в Испания по едно и също време. Същото е и с цялата северна Испания, там вали както в Англия, почти всеки ден извън лятото.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.