Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

В момента съм с пясък и в ушите от много бурните вълни на Marinha beach, между Carvoeiro и Albufeira, Algarve:

attachicon.gifDSC_2460.JPG

Предлагам от плажовете по Алгарв снимки да не се публикуват. ;)

Моля администраторите да се намесят. :P  

Знаеш ли колко хора "травмира" днес :)  :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Предлагам от плажовете по Алгарв снимки да не се публикуват. ;)

Моля администраторите да се намесят. :P  

Знаеш ли колко хора "травмира" днес :)  :lol:

Ама то знаеш ли колко е лошо, навън горещо, във водата студено, да не говорим пък какъв кален цвят има, освен това седиш до глезена и не смееш да влезеш, пък те полива презглава, а стъпалата изобщо да ги споменавам ли :-D
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В Атина , с много противоречиви чувства. Очаквах по красив и чист град. Реално - мръсно, много боклуци, хартии, фасове, много просяци (аз в София толкова не съм виждала! ).

Реших, че пак аз съм прекалено критична,но и аз останах с такива впечатления. :unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Реших, че пак аз съм прекалено критична,но и аз останах с такива впечатления. :unsure:

 

Атина си е такава. И преди беше пълно с емигранти, сега са повече, а и кризата си казва думата.

Билетите до Атина са път към островите или към Пелопонес.

От 4 дни прекарахме в Атина около 6 часа + нощувка, достатъчно за да не изтрием доброто впечатление от обиколката ни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дааа, и според мен очакванията ви са били нереалистични.

Атина си е такава в центъра от доста време, а сега след емигрантските проблеми и кризата въобще не мога да си представя какво е. Последният път като бях в Солун преди няколко години, положението по чистота, просяци и т.н. беше също доста по-зле от България. Според мен вече е нормално, градовете с големи пристанища да имат такива проблеми.

Връзка към мнение

Първият път като бях в Атина през 2008 си беше различно, след това нещата тръгнаха на зле. Освен източните мигранти има и немалко български от цигански произход, видях няколко групички в метрото за няколко часа.

Връзка към мнение

Тонга.

На снимката - прасе на гробище. Има ги много. И прасета, и гробища, и на едно място.

post-247-0-07476400-1475229218_thumb.jpg

  • Харесвам 33
Връзка към мнение

Тонга.

На снимката - прасе на гробище. Има ги много. И прасета, и гробища, и на едно място.

 

Тикви на пазара дали няма случайно? Да покажеш на тонгоанците нагледно една нашенска поговорка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Атина , с много противоречиви чувства. Очаквах по красив и чист град. Реално - мръсно, много боклуци, хартии, фасове, много просяци (аз в София толкова не съм виждала! ).

 

Със София изобщо няма база за сравнение. Според мен тук изобщо не може да се каже, че има много просяци.

Ходил съм в Атина вече 5-6 пъти, повечето от които доста преди мигрантската криза и винаги е било така.

 

Градът обаче си има и добри страни - никога не бих отказал разходка привечер по Плака или пък в Колонаки. Там няма да видите същите цигани и просяци като на Омоня или Монастираки.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз имах един пакет като подарък от миналата година. Не бих казала, че е нещо неземно, а аз съм изключителен фен на кафето. Пила съм и в заведение, пак така...

Но на място може емоцията да създава добрия вкус. :)

Редактирано от clete
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Praia do Castelejo, западното крайбрежие на Португалия, в сянката на Алгарв, но красиво по един различен начин :-) рай за сърфисти, приятни залези, максимум една кръчмичка на плаж и почти никакви населени места в близост, камо ли хотели...

post-944-0-02225200-1475277526_thumb.jpg

post-944-0-59806000-1475277598_thumb.jpg

post-944-0-58683100-1475277705_thumb.jpg

post-944-0-48982400-1475277723_thumb.jpg

  • Харесвам 49
Връзка към мнение

В Ливан, страна на контрасти, събрала различни етнически групи и религиозни секти под един "покрив".

Това е гледката от 12-ия етаж на хотела ни. Недовършени сгради, в които все пак живеят хора, и нови лъскави кооперации почти скриват синьото Средиземно море.

post-367-0-61053600-1475473711_thumb.jpg

post-367-0-27934600-1475473891_thumb.jpg

А храната просто няма нужда от коментар:

post-367-0-95824600-1475474063_thumb.jpg

  • Харесвам 44
Връзка към мнение

Наистина не искам да травмирам повече и няма да показвам какви диви, малки, симпатични и откровено красиви плажчета има по тази Португалия (някои от тях видени само от високо, че двегодишното още не може да се спуска по въже), но да спомена, че вчера и аз видях прочутата Benagil пещера (плюс още една камара), както и запленилия ни Marinha beach (справка - преди една страничка) от водата, с допълнителна приятна изненада във формата на кораб :-)

post-944-0-05054100-1475707003_thumb.jpg

post-944-0-64831000-1475706927_thumb.jpg

Ако някой нещо си помисли 'ае пак ли изкривени снимки', все пак съм на люшкаща се лодка, с лодкар факир, който все пак поостърга стената в една от по-малките пещери, но в негова защита ще допълня, че имаше хууубавки вълни и наближаващ прилив. Накрая като бонус, тъй като се оказахме последен тур за деня (поради вече посочените причини - вълни+прилив), ми беше обърнато специалното внимание 'веднага да фана на дребното главата, че ей сега ще станем на Джеймс Бонд' и докато разберем какъв бъзик ще е пък това, със сериозна засилка се метнахме директно на пясъка! Еми вече и каскади му пишем на двегодишното като постижение...

  • Харесвам 45
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • mbuch
    • TEODOR
    • Julian999
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.