Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

 

Чак се чудя първи април ли е, но в следствие на обратната връзка, която инициираха от Раянер, поетапно идната година ще въведат много подобрения, които всичките ми изглеждат логично. Ето пълния прес релийз:

 

http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-announces-customer-service-improvements-over-next-6-months

 

1. Махане на captcha! Крайно време беше.

 

2. Всеки резервирал през техния официален сайт ще има 24 часа за да оправи правописни грешки в името си и подобни мини неща.

 

3. Преди 8 сутринта и след 9 вечерта няма да се пускат рекламни съобщения по уредбата. Край на спама с лотарии, парфюми, дюти фрий и подобни...или поне край само в тия часови пояси.

 

4. От първи декември ще бъде позволена втора мини чанта на борда, нещо от рода на дамска чанта. Размерите са 35х20х20

 

5. Намаляване на такса "идиот", т.е. таксата при забравяне на бордната карта при онлайн чекин от 70 евро на 15 евро. Ако сте забравили да се чекирате въобще си оставате идиоти със 70 евро :)

 

6. Намаляване на таксата за куфари.

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

3. Преди 8 сутринта и след 9 вечерта няма да се пускат рекламни съобщения по уредбата. Край на спама с лотарии, парфюми, дюти фрий и подобни...или поне край само в тия часови пояси. 

 

Toва за време на полетите ли е или за интернет страницата се отнася?

Връзка към мнение

Toва за време на полетите ли е или за интернет страницата се отнася?

 

По време на полетите, естествено :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер нововъведения! Сега ако можеше да добавят и София към картата, щяха да са просто върха. Нищо, поне мога да си мечтая без да плащам такса идиот. :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Супер нововъведения! Сега ако можеше да добавят и София към картата, щяха да са просто върха. Нищо, поне мога да си мечтая без да плащам такса идиот. :lol:

Бе те Пловдив да разработят пак ще е добре. Тук има хора, които са готови без да се замислят да летят от Букурещ, Солун, Истанбул, Белград, какво остава за един Пловдив.

Сега след разместванията в управлението на летището там, съм обнадежден и оптимист за бъдещето. Дано да не греша. Ryan няма кой да ги бие съвкупно по цени и дестинации в Европа, ако и да летят до отдалечени и второстепенни летища.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Бе те Пловдив да разработят пак ще е добре. Тук има хора, които са готови без да се замислят да летят от Букурещ, Солун, Истанбул, Белград, какво остава за един Пловдив.

Сега след разместванията в управлението на летището там, съм обнадежден и оптимист за бъдещето. Дано да не греша. Ryan няма кой да ги бие съвкупно по цени и дестинации в Европа, ако и да летят до отдалечени и второстепенни летища.

 

Прав си и не си прав. Наистина от България Ryan предлагат добри цени и възможност за връзки към по-необичайни дестинации, обаче за Западна Европа не е точно така. Напр. точно днес търсех удобен и изгоден полет до Амстердам за след 3 седмици за един бърз уикенд. Оказа се, че ако искам да летя с тях до там, трябва да дам едни 50GBP за полет с Ryan до EIN, още да речем 10-5 за автобуса до Stansted, още 30 Евро за влака до Амстердам и какво излезе? Трябва да дам горе-долу 100 паунда за ходене от Лондон до Амстердам, при положение, че British ми предлагат същото, само, че с бонуса да летя на 767, да летя от Heathrow, да пия безплатно по нещо в самолета и да се насладя на терминал 5 на LHR + директното пътуване без прекачвания и безумно трамбоване по M11 до STN за сумата от 132 паунда. Да, наистина, разликата е 50 Евро, обаче удобството е несравнимо.

Ох, започнах да звуча като пенсионер, боже, боже! :lol:

Надявам се, ми схвана идеята. С две думи - удобството VS цената. Ако цената е важна, Ryan са перфектният избор, но иначе... никакъв шанс.

 

За Пловдив, наистина от все сърце им желая успех и повече повече дестинации! Не може третият най-голям град в държавата, да си няма качествено летище поне с няколко дестинации.

Редактирано от djgeorgie
Връзка към мнение

Точно пък от България не мисля , че предлагат добри цени ...

И easy и Wizz като цяло имат много по-изгодни цени до общата за трите компании дестинация Лондон , да не говорим за ежедневните полети ( в някой дни easy имат по два полета )

Още не съм попадал на вариант при който ми е по-изгодно да летя от Пловдив вместо от София.

 

Пловдив винаги е бил и все още е ВТОРИЯТ най-голям град в България -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да си прав, не знам - не съм следил как се движат цените им от Острова. Още повече пък за кратък срок от само три седмици аванс. Но от Бергамо (до където ако не летяха Уиз от България, нямаше да има значение в нашия случай), до Барселона, или Станстед, Малата, или където си помислиш от  десетките дестинации, плюс вътрешни в Италия, няма да намериш по-ниски цени.

Иначе както казваш, 50 паунда не са голяма разлика (едно излизане в събота вечер може и да ги надхвърли), съпоставено с комфорта. Но го има и другото - никой не е опрял ножа на някой, и да го е накарал насила да лети с Ryan. Ако гониш часове и график, ясно е че British са с предимство. Но ако си тръгнал на разходка, да пиеш някоя белгийска бира в Лиеж или холандска в Айндховен, с тези 50 паунда си покриваш нощувката да речем.

Нещата не лежат на една плоскост. Зависи от повода, целта, приоритетите, времето, с което разполагаш.

И аз се надявам да си разбрал принципа, за който говоря. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз доколкото разбирам djgeorgie живее в Лондон. Изи също летят директно до Амстердам и може да не е през уикенда , но през седмицата редовно се намират цени от 50 -ина паунда двупосочен Лондон-Схипхол. Тази цена Бритиш никога не могат да я постигнат ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не че е важно, но все пак Пловдив все още е втория град по население  според ЕСГРАОН. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BF%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5 Това е към 15 юни 2013.

През 2011 Пловдив също е бил втория по големина град според преброяването http://www.nsi.bg/EPDOCS/Census2011final.pdf

 

Поздрави, Никола

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да си прав, не знам - не съм следил как се движат цените им от Острова. Още повече пък за кратък срок от само три седмици аванс. Но от Бергамо (до където ако не летяха Уиз от България, нямаше да има значение в нашия случай), до Барселона, или Станстед, Малата, или където си помислиш от  десетките дестинации, плюс вътрешни в Италия, няма да намериш по-ниски цени.

Иначе както казваш, 50 паунда не са голяма разлика (едно излизане в събота вечер може и да ги надхвърли), съпоставено с комфорта. Но го има и другото - никой не е опрял ножа на някой, и да го е накарал насила да лети с Ryan. Ако гониш часове и график, ясно е че British са с предимство. Но ако си тръгнал на разходка, да пиеш някоя белгийска бира в Лиеж или холандска в Айндховен, с тези 50 паунда си покриваш нощувката да речем.

Нещата не лежат на една плоскост. Зависи от повода, целта, приоритетите, времето, с което разполагаш.

И аз се надявам да си разбрал принципа, за който говоря. :)

 

Съгласен съм, наистина ако времето не е проблем и се отива просто за биричка до Айнтховен, Бремен, Лиеж или някой друг град, или просто за туризъм без конкретна цел на място, а просто ей така спонтанно до някоя дестинация за идеята, Ryan няма кой да ги бие по цени, просто абсурдно е да се твърди обратното. Особено за някой дестинации имат убийствено низки цени, напр. един път видях 14GBP до Рига. А Рига е на другият край на света... :lol:

 

 

Аз доколкото разбирам djgeorgie живее в Лондон. Изи също летят директно до Амстердам и може да не е през уикенда , но през седмицата редовно се намират цени от 50 -ина паунда двупосочен Лондон-Схипхол. Тази цена Бритиш никога не могат да я постигнат ...

Намират се, наистина, но не и за уикенд. А на мен точно уикенда ми трябва, защото през другото време съм на работа и няма как да стане вече номера с ходенето Вторник Петък примерно. Аз точно с Easy съм ходил до сега, но до миналата година бях студент и беше лесно да пътувам когато си искам и наистина цените бяха безумно евтини, а особено сега откакто пуснаха полети и от Southend-On-Sea (SEN), през седмицата има понякога полети и за 40 лири двупосочен. И да, живея в Лондон и понякога страшно, страшно ми липсва София и ми се иска ей така, Ryan да имаха полети по 14GBP до София и да ги ползвам като градски автобус, от днес, за утре. Не, че не съм го правил, но за доста повече с Wizz, за съжаление. :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен Ryan имат ниски цени до рекламно-субсидирани дестинации. Знаем, че община Пловдив отказа да им плаща и полетите се крепят от не много заможните околни общини. При това положение няма как да очакваме ниски цени като до гръцките острови, например.

Връзка към мнение

Лятното разписание на Ryanair до края на октомври 2014 е обявено на сайта, и възможно за резервации. :)

дълго чакане беше....

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Да си бяха спряли и спамерските прозорци, които изкачат по време на резервирането. :)

 

Е прекалено много искаш :)

Връзка към мнение

Вече са с новата страница, но и с ново разписание, отнасящо се до предстоящото ми пътуване.. :lol: Разбира се, отново не изпращат уведомление за промяната, а остават 15 дни до полет. Явно е тендеция :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

 Разбира се, отново не изпращат уведомление за промяната, а остават 15 дни до полет. Явно е тендеция :biggrin:

 

Ами не е много коректно написаното. На мен ми изпратиха уведомление.

Връзка към мнение

Някои знае ли защо само при тях има безумните кодове при примерна резервация - късат ми нервите, и какво е "captcha" ?

 

Редактирано от edbloom
Връзка към мнение

Току що го видях и аз - очарован съм :) Много лек, изчистен и лесен за ползване е новия интерфейс на сайта им. Сега остава да увеличат дестинациите си от/до Пловдив. Не че и сега не ги ползвам винаги, когато са опция. Аз съм сигурно един от не многото фенове на оня ексцентричен леприкон O'Leary.  :ph34r:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някои знае ли защо само при тях има безумните кодове про примерна резервация - късат ми нервите, и какво е "captcha" ?

 

ми точно въпросните кодове, които вече не би трябвало да ти излизат :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някои знае ли защо само при тях има безумните кодове при примерна резервация - късат ми нервите, и какво е "captcha" ?

CAPTCHA е тест, който показва на една информационна система, че срещу нея седи човек, а не друга машина просто казано. Т.е. прави се проверката, задава се въпрос, чийто правилен отговор може да даде само човек, но не и някакъв автоматизиран алгоритъм. Например да се препишат буквите на снимка, кито са специално изкривени, сгъстени, зачертани и прочие. Прави се с цел избягване на автоматични регистрации, резервации, автоматично разпращане на реклами по форуми и т.н.

Разбира се, алгоритмите за разбиване се усложняват и в един момент успяват да минат защитата. А докато успеят - на помощ се ползват малки китайчета, който разчитат кода и го пращат на бота ^_^

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мда, по-добре е от предишния, който мисля беше дело на някой стажант-гимназист. Не всички секции са променени, обаче, така че кликвайте смело ако ви липсва жълто-синята гама. Let's fly, let's fly, fly fly Ryanair :P

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.