Прескочи до съдържание

Питане за Сейшелите


ventsislava

Препоръчани мнения

Дай малко повече подробности за пътуването - колко време, защо точно Сейшелите, какво искате да правите там, по-бюджетно или по-луксозно. Така само с един ред е трудно да се дадат препоръки :)

 

Ето тук има две други теми, които дискутират Сейшелите:

http://magelanci.com/topic/2709-%D1%81%D0%B5%D0%B9%D1%88%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8/

http://magelanci.com/topic/991-%D1%81%D0%B5%D0%B9%D1%88%D0%B5%D0%BB%D0%B8/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам конкретна причина ,за да посетя Сейшелите .Видях снимки ,мисля за двуседмична почивка е идеално.Досега съм пътувала винаги чрез агенция-хотел ,трансфер всичко уредено.

Връзка към мнение

Аз ще бъда там следващата седмица.Отделил съм им 5 дни,като 2 нощувки ще бъдат на Пралин и две на Ла диг.За толкова престой решихме да не отделяме време за главния остров Махе.Планирали сме да разгледаме обстойно двата острова и да направим една или две обиколки на съседните по-малки острови.Мисля,че това е оптималното за 5 дни.Ти планираш доста повече време там,така че ще можеш да разшириш периметъра.Пътеводителите на Lonely planet за тези острови също си заслужават да се прочетат.Има и не малко информация в мрежата :)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, аз също планирам да пътувам до Сейшелите, 10 дена през февруари. Мислех да направим 6 нощувки на Mahe и 4 на La Digue. Ще отседнем в апартамент в Бо Валон - поне засега така сме планирали. Чудех се за настаняване и в по-южната част на острова, но има повече забавления като че ли в курорта. 
Мисля да вземем кола под наем, за да се насладим изцяло на острова. Лукс не ни е нужен  :) , само ентусиазъм. 
Единственото, което ме притеснява е, че фериботите между островите са доста скъпи и едно пътуване от Махе до Ла Диг е 120 Евро на човек в посока.

Връзка към мнение

Здравейте, аз също планирам да пътувам до Сейшелите, 10 дена през февруари. Мислех да направим 6 нощувки на Mahe и 4 на La Digue. Ще отседнем в апартамент в Бо Валон - поне засега така сме планирали. Чудех се за настаняване и в по-южната част на острова, но има повече забавления като че ли в курорта. 

Мисля да вземем кола под наем, за да се насладим изцяло на острова. Лукс не ни е нужен  :) , само ентусиазъм. 

Единственото, което ме притеснява е, че фериботите между островите са доста скъпи и едно пътуване от Махе до Ла Диг е 120 Евро на човек в посока.

И аз сега погледнах цените наистина излиза толкова с ферибот, а ние като бяхме все си мислех,че би излязло по евтино самоорганизирано, тъй като ние бяхме организирано и ползвахме 2те големи агенции на Сейшелите,които излизат доста скъпичко... Сега погледнах,че ние за едната екскурзия сме платили толкова колкото излиза ферибота...Но ние бяхме базирани само на Махе

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Единственото, което ме притеснява е, че фериботите между островите са доста скъпи и едно пътуване от Махе до Ла Диг е 120 Евро на човек в посока.

Цената не е такава, купете си най добре предварително билетите: https://booking.catcocos.com/, около 60 в посока е, но онлайн излиза малко по-евтино. Да предупредя, за да не сгрешите като мен: ако страдате от морска болест, вземете си хапче предварително, аз забравих в едната посока и върших изпълнения...да не уточнявам какви :) . Това за дългия маршрут Махе-Пралин, иначе Пралин-Ла Диг е по-поносим, защото е кратък. 

Редактирано от dealni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цената не е такава, купете си най добре предварително билетите: https://booking.catcocos.com/, около 60 в посока е, но онлайн излиза малко по-евтино. Да предупредя, за да не сгрешите като мен: ако страдате от морска болест, вземете си хапче предварително, аз забравих в едната посока и върших изпълнения...да не уточнявам какви :) . Това за дългия маршрут Махе-Пралин, иначе Пралин-Ла Диг е по-поносим, защото е кратък. 

Благодаря, засега не мога да намеря цена, не ми дава опция да букна, но може би на по-късен етап ще може да резервирам. 

Ще ни стигнат ли 4 нощувки на Ла Диг или Пралин? Чета много противоречиви мнения и се чудя дали да не ги увеличим.

Връзка към мнение

Махе-Пралин има полети на всеки час, че и по-начесто и цените започват от 30 Евро- излиза на половин цена от ферито. Само трябва малко гъвкавост с разписанията, защото най-добрите цени са в зачукани часове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, засега не мога да намеря цена, не ми дава опция да букна, но може би на по-късен етап ще може да резервирам. 

Ще ни стигнат ли 4 нощувки на Ла Диг или Пралин? Чета много противоречиви мнения и се чудя дали да не ги увеличим.

Предполагам е раничко, аз букнах без проблем около 2 седмици преди това, имай предвид, че малката отсечка Пралин-Ла Диг се заплаща директно там на пристанището. Ла Диг повече от 2 дни няма смисъл, освен ако не обичаш да се излежаваш по цял ден на плажа, ние го обиколихме буквално за 1 ден целия с колело ( там това е превозното средство). Пралин е по-голям и има повече за обикаляне, ние бяхме там 3 дни. Движехме се с градски транспорт. Освен това Махе не е никак за пренебрегване, там с кола под наем обикаляхме плажовете един по един, имаше много хубави попадения :) . Нощен живот и вечерни забавления не очаквай почти никакви. Само природа, плаж и някакви трипчета с лодка евентуално.

Махе-Пралин има полети на всеки час, че и по-начесто и цените започват от 30 Евро- излиза на половин цена от ферито. Само трябва малко гъвкавост с разписанията, защото най-добрите цени са в зачукани часове.

Така е, има, но цените,  които аз знам са доста по-високи, явно правят някакви ласт минит промоцийки понякога, не знам...

Редактирано от dealni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Записвам се да ви следя.   :rolleyes: 

Купихме си билети за края на март - началото на април догодина - с последната промоция на катарците, полетът започва от тази зима. Ще бъдем за общо 8 нощувки. Смятам да ги разпределя така: 3 дни на Mahe и 5 на Praslin. От Пралин мислим да идем с фери до Ла Диг, но и аз четох, че се обикаля спокойно за 1 ден, така че няма да нощуваме там.

 

Засега запазих бюджетни къщи за гости с free cancellation на двата острова, макар че за едната има толкова прекрасни отзиви, че сигурно няма да я сменяме. Като цяло ще гледаме да минем по-тънко :blush:  Надявам се да се придвижваме с колела и градски транспорт, когато е възможно, но искаме да наемем и кола поне за 1 ден на Mahe.

 

Исках да ви попитам имате ли повече информация за допълнителни екскурзии на място? Намерих за доста информация за diving, но от двама ни само мъжа ми се гмурка, така че искаме да направим поне 1 тип island hopping + snorkeling. Като цяло май са по-скъпи, отколкото на други места, това малко ме притеснява. Но вероятно ще преценяме на място.

Редактирано от Irinchi
Връзка към мнение

Аз се върнах от там преди седмица.Целодневните екскурзии до съседните острови излизат по около 120-150 € на човек.Принципно два са основните маршрути - единият е Sister islands - Coco island,като някои включват тук и Felicite.Другият е Curieuse - St Piere.За шнорхелинг препоръчват първия вариант. Тръгването е от Пралин.Изключително внимавай от къде си наемате организаторите на тези екскурзии-по плажовете обикалят доста такива измамници.Отидете в офис на такава фирма на място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изключително внимавай от къде си наемате организаторите на тези екскурзии-по плажовете обикалят доста такива измамници.Отидете в офис на такава фирма на място.

Аз пък съм с точно обратния съвет - хората, които обикалят по плажа, предоставят най-ниските цени, в сравнение с фирмите. Просто защото работят директно за лодкарите, няма прекупвач. Разликата беше в пъти в тяхна полза. Отделно, че с тях можеш да се пазариш, особено след първия път..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък съм с точно обратния съвет - хората, които обикалят по плажа, предоставят най-ниските цени, в сравнение с фирмите. Просто защото работят директно за лодкарите, няма прекупвач. Разликата беше в пъти в тяхна полза. Отделно, че с тях можеш да се пазариш, особено след първия път..

Прав си ,че е по-изгодна цената ,но не бих казал в пъти-могат да се спестят около 20-30 € на човек ( поне от предложенията,които ние получихме и след пазарлъка,а той върви и в т.нар агенции ,в които лодките си ги карат самите собственици.Нямам предвид големите туристически агенции-там цените минават 200€ на човек).И винаги съществува вероятността да отидеш на уреченото място и час и там да не те чака никой-това се случи на наши приятели ,които бяха там месец по-рано.Но в крайна сметка всеки си преценя риска :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересно, същата съм я правил за 90 евро на човек, през 2014 ..

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Интересно, същата съм я правил за 90 евро на човек, през 2014 ..

Инфлация :)

На още няколко места я свалиха до 300 ,но само Sister I Coco .Това включва и таксите вход за островите.В крайна сметка може и мен да не ме бива в пазарлъците :)

Редактирано от imarev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това са цени за групови екскурзии.

Лодките са сред най-лакомите МПС-та и какъвто и да е частен вариант с лодкар би оскъпило още повече.

Освен ако не го навиете да гребе ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви  :)

Аз се разрових и открих и... 

http://www.trekdivers.com/tarifs?lang=en - тази фирма има добри отзиви в ТА, тръгването е от Ла Диг. 100  € на човек... *преглъщ*. Обаче много ми се иска да направим нещо такова, още повече, че отиваме през месеца, за който казват, че има най-добър diving visibility - до 30 м. Ако правилно разбирам, половинът може допълнително да направи и dive за 35 , което на фона на цените там не ми се струва твърде зле. (Май четох, че по принцип са около 50).

В тази или другата тема пишеше за Mason's, че "колят и бесят", но намерих компромисен полу-дневен вариант от Пралин до Cocos/Felicite за 1000 рупии (в днешни пари по гугъл курса ~ 70 ). Без Sisters, очевидно. Всъщност точно те не предлагат такъв пакет, но подобен би бил подобни пари (275 евро за двамата, освен ако нещо не пропускам, например превалутиране :lol: ): 

http://masonstravel.com/book-excursions-now/4589868471

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Под колят и бесят се визираше, че те са основните играчи и определят правилата :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нека освежа тази тема леко. Пътуваме на 20.12 като ще сме там цели 2 седмици до 2 .01. Колкото повече чета, толкова по-песимистичен ставам за това какво ще вършим там толкова дълго. Букнали сме вили на Пралин, Ла Диг и само 2 дни с 1 нощувка на Махе. Никой от компанията (2 семейства) не е сертифициран гмуркач. Сега седнах да правя програмата и още повече се потиснах. Явно ще се ходи на някакъв курс за гмуркане за начинаещи. На мен силно ми се иска да разгледам и поснимам обитателите на рифовете, включително някоя рифова акула. Еднодневен трип до по-малките острови, както е коментирано по-горе в темата. Обиколка на Ла Диг и Пралин плюс Махе. И после? Лежане по плажовете целодневно...

Естествено, бюджетът не е неограничен. Бихте ли препоръчали нещо още.

Скокнахме на промото на Търкиш отпреди няколко месеца, като с купуването на билетите до Истанбул сме на около 500 евро от София.  

Редактирано от SLX
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.