Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

преди 18 минути , вани каза:

Здравейте, Красен тъй като ще бъда във хотел Сион, как е най добре да стигна до Елеонския хълм и колко време ще ми трябва за разглеждане.

Ако съм уцелил хотела - това е пътя цък.Както виждаш може през стария Йерусалим,а може и да заобиколиш.

А колко време ще е необходимо е субективно - може 2 часа ,а може и цял ден.

Редактирано от traveler
Връзка към мнение
преди 2 часа, krasen_denev каза:

Да така е,но докато стигне до Хайфа при положение,че първата нощувка ще е в Тел Авив ,транспорта в цялата страна ще тръгне ,защото Шабат ще е минал.

Да,събота ще трябва да бъде прекарана в Тел Авив,докато мине Шабат.

Връзка към мнение
преди 3 часа, traveler каза:

Ако съм уцелил хотела - това е пътя цък.Както виждаш може през стария Йерусалим,а може и да заобиколиш.

А колко време ще е необходимо е субективно - може 2 часа ,а може и цял ден.

За съжаление приятелю не си уцелил хотела.

преди 3 часа, вани каза:

Здравейте, Красен тъй като ще бъда във хотел Сион, как е най добре да стигна до Елеонския хълм и колко време ще ми трябва за разглеждане.

Ние лично минахме по маршрута с червените линии,но най-добрият/бърз/ е този показан от google maps-през старият град.Проблем ще е ако не сте ходили още в старият град и не го познавате,защото ще загубите време в търсене на уличките,но ако сте ходили вече и имате добра ориентация,без проблеми ще влезете през портата Дамаск и ще излезете през Лъвската порта точно по Маслиновият хълм.

 

Карта.

 

59d8ea8e51172_.png.b13eff79bfdfd428ba5db0d85e95be9a.png

 

Колко време ще ви отнеме разглеждането? Зависи какво искате да видите.На нас ни отне около 4 часа за да посетим следните шест забележителности.Трябва да отбележа,че бяхме и с дете.

1.Гроб на Света Богородица

2.Гестиманската градина

3.Руската църква Мария Магдалена

4.Църквата Dominus Flevit-и прозореца с най-красивата гледка към старият град

5.Гробницата на тримата пророци.

6.Терасите с наблюдателни площадки от където да се насладите на красивата гледка към старият Йерусалим

 

Ако включите още места може и повече време да отнеме.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, резервирах хотел в Хайфа. При потвърждението от хотела ми написаха, че трябва да представя виза, за да не ми начислят ДДС. Аз отговорих, че между България и Израел има безвизов режим. На това писане ми отговориха, да има ,но ние искаме В2. Ако може някой да поясни, аз не го разбирам.

Връзка към мнение

Резервирайте друг.Аз бях резервирал легло за 17 $,платих 12% комисионна на сайта и трябваше при пристигане да платя остатъка от 14,96 $,но тези от хостела ми искат да платя пак 17 плюс градска такса .Отказах се и избрах друг.

Връзка към мнение

Здравейте! Аз също пътувам за Израел на 30 ноември- четвъртък. Чел съм за техния прословут Шабат, и за това, съм разрешил въпроса с организирана екскурзия до Назарет, Тивериадско езеро и още нещо беше. В досегашните ми пътешествия винаги съм разчитал на един много популярен  международен сайт за организирани местни екскурзии- getyourguide.es, на испански е, но има и варианти на други езици, и никога до сега не са ме подвеждали. Надявам се и на 2.12. което е събота, тази екскурзия да се осъществи. Но все пак, има варианти за пешеходна разходка в Яфо например- древен град, сега предградие на Тел Авив, така че можеш да излезеш и да се разходиш там.

Връзка към мнение

А някой да ми каже: на летището в Тел Авив при пристигането трябва ли да се вади някъде виза или какъвто и да е документ за пребиваване? Като турист? В Мексико например се вади такава виза.

Връзка към мнение
преди 10 минути , muchachote каза:

А някой да ми каже: на летището в Тел Авив при пристигането трябва ли да се вади някъде виза или какъвто и да е документ за пребиваване? Като турист? В Мексико например се вади такава виза.

Не, просто минаваш към проверката, дават ти едно хвърчащо листче и си пееш.

 

В Мексико не съм си вадил никаква виза, а влязох все едно в Турция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.10.2017 г. в 9:12, вани каза:

Здравейте, резервирах хотел в Хайфа. При потвърждението от хотела ми написаха, че трябва да представя виза, за да не ми начислят ДДС. Аз отговорих, че между България и Израел има безвизов режим. На това писане ми отговориха, да има ,но ние искаме В2. Ако може някой да поясни, аз не го разбирам.

Като се чекирате в хотела, ще представите бележката, която ви издават от граничния контрол на влизане в Израел и така ще удостоверите, че сте туристи и съответно не плащате ДДС.

На 15.10.2017 г. в 18:56, muchachote каза:

Здравейте! Аз също пътувам за Израел на 30 ноември- четвъртък. Чел съм за техния прословут Шабат, и за това, съм разрешил въпроса с организирана екскурзия до Назарет, Тивериадско езеро и още нещо беше. В досегашните ми пътешествия винаги съм разчитал на един много популярен  международен сайт за организирани местни екскурзии- getyourguide.es, на испански е, но има и варианти на други езици, и никога до сега не са ме подвеждали. Надявам се и на 2.12. което е събота, тази екскурзия да се осъществи. Но все пак, има варианти за пешеходна разходка в Яфо например- древен град, сега предградие на Тел Авив, така че можеш да излезеш и да се разходиш там.

Ако екскурзията е организирана, то тя ще се осъществи независимо от деня. Рестрикциите за придвижване в Шабат - от ранния следобяд в петък до събота вечерта - се отнасят само за градския/обществения транспорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.08.2017 г. в 8:52, Salsam каза:

Ходете и въобще не го мислете. Витлеем е черешката на тортата. Ние отидохме там с градски транспорт и първия таксиметров шофьор, който предложи да ни разходи в района се оказа мега пич. Цял ден ни разхожда до р. Йордан, Мъртво море, манастира Св. Сава, Йерихон и в самия Витлеем. Сега като се замисля, ако го бяхме пропуснали щеше да е провал. Израел е едно от най-хубавите и интересни места, на които съм бил :) 

И колко парички Ви струва удоволствието с мега пича? 

 

Връзка към мнение
На 16.10.2017 г. в 21:45, ACM каза:

Не, просто минаваш към проверката, дават ти едно хвърчащо листче и си пееш.

 

В Мексико не съм си вадил никаква виза, а влязох все едно в Турция.

А как се стига от летище Бен Гурион до центъра на Яфа? Има ли изобщо нещо подобно на нашите карти за градския транспорт за цял ден включващ всички превозни средства?

 

Връзка към мнение

Здравейте. Някой с печати от Катар, Турция или Мароко след това да се е опитвал да посещава Израел? Въобще кой може да ти гарантира, че няма само да се разходиш до летището им и да ти откажат вход в държавата? За Турция и Катар не се притеснявам толкова много, колкото за Мароко.

Връзка към мнение

Миналата година влезнахме в Израел с печати от Мароко, Турция и ОАЕ, без никакъв проблем. Можеби трябва да отбележа, че екскурзията ни беше организирана и като цяло нито на отиване, нито на връщане са ни питали нещо на граничния контрол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А по принцип знаете ли критерият, по който могат да откажат? Защото едва ли е поради това, че имаме посещения на тези страни. Ако целият проблем ще е до това, че ще те разпитват повече, голяма работа. Нямам какво да крия. Въпросът е хептен да не ни откажат вход.

Връзка към мнение
Преди 1 час, t_petkov каза:

А по принцип знаете ли критерият, по който могат да откажат? Защото едва ли е поради това, че имаме посещения на тези страни. Ако целият проблем ще е до това, че ще те разпитват повече, голяма работа. Нямам какво да крия. Въпросът е хептен да не ни откажат вход.

Моят опит показва, че критерий няма. Изчетох всякакви басни и реални впечатление на хора, преживели многочасови интервюта и се бях наплашил. Кацнах в Израел и нямаше нищо подобно. Излетях от Израел и пак нямаше нищо. Интервю (ако изобщо може да се нарече така) имахме на излитане и се състоеше в следните въпроси (бяхме двама):
- Каква е връзката помежду ви? - Отговор - двойка сме
- Въпрос към мен - какво ѝ е второто име?
- Защо имате по 20+ печата от Турция?

Отговорихме си напълно спокойно и минахме. Цялата работа продължи около 40 секунди. 

 

Извод - ако имаш късмет ще минеш за 1-2 минути, ако нямаш ще ти отнеме малко повече, но не мисля, че някой ще ти откаже достъп, просто така. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тоест да разбирам, че това, че си ходил по арабски държави би ти спечелило повече обяснения, но в никакъв случай просто така отказ? Това е добре все пак, че доста се бях наплашил, даже си мислех като си сменим паспортите живот и здраве, тогава да пътуваме натам. А има ли изискване поне 6 месеца да ти е валиден паспорта от датата на влизане в държавата?

1 hour ago, ACM said:

Моят опит показва, че критерий няма. Изчетох всякакви басни и реални впечатление на хора, преживели многочасови интервюта и се бях наплашил. Кацнах в Израел и нямаше нищо подобно. Излетях от Израел и пак нямаше нищо. Интервю (ако изобщо може да се нарече така) имахме на излитане и се състоеше в следните въпроси (бяхме двама):
- Каква е връзката помежду ви? - Отговор - двойка сме
- Въпрос към мен - какво ѝ е второто име?
- Защо имате по 20+ печата от Турция?

Отговорихме си напълно спокойно и минахме. Цялата работа продължи около 40 секунди. 

 

Извод - ако имаш късмет ще минеш за 1-2 минути, ако нямаш ще ти отнеме малко повече, но не мисля, че някой ще ти откаже достъп, просто така. 

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , t_petkov каза:

Тоест да разбирам, че това, че си ходил по арабски държави би ти спечелило повече обяснения, но в никакъв случай просто така отказ? Това е добре все пак, че доста се бях наплашил, даже си мислех като си сменим паспортите живот и здраве, тогава да пътуваме натам. А има ли изискване поне 6 месеца да ти е валиден паспорта от датата на влизане в държавата?

 

Това за арабските държави, не се отнася до всички такива. Изброените от теб не са от значение. Може да имаш проблем с печати от Иран, Ливан, Ирак, може да има и други. Изискването за 6 месеца важи, всъщност не знам дали има държави за които не важи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎23‎.‎10‎.‎2017 в 23:19, Stefan каза:

И колко парички Ви струва удоволствието с мега пича? 

 

Не помня точно колко, но за това, което получихме беше нищо.

Връзка към мнение

Здравейте, искам да попитам:

1. Чака ли се доста за чекирания багаж на летището в Тел Авив

2. Какво е отношението на проверяващите на летището в Т.А. ако установят, че в разрешените от WIZZ  1 л обем течности в ръчния багаж има алкохол

3. Кръстчетата, които се продават не са ли малки и ако знаете някаква ориентировъчна цена за тях.

4. От гугъла виждам, че автобусите до мъртво море не влизат в курортите, а спирките са на шосето и трябва допълнителен превоз. Има ли някой курорт, където автобуса спира непосредствено до морето.

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Предстои ми пътуване до Израел съвсем скоро (25-28.01). Никога не съм проучвала дестинацията и едва тази вечер изчетох написаното в тази тема и започвам с подготовката. Първите 2 нощувки са в Израел, а третата - в Тел Авив - това не подлежи на промяна.

Може ли да ми помогнете със следното:

1. Ще бъдем там по време на Шабат - шерутите работят ли в събота по направление Йерусалим - Тел Авив? Къде мога да видя от къде тръгват?

2. Хотелът ни в Тел Авив е на Fishman beach - с какво можем да се придвижим до Яфо в събота?

3. Програма за разглеждане на Йерусалим и Витлеем набързо - кацаме на 25.01 в 9:05, вземаме транспорт до Йарусалим и ще имаме четвъртък и целия петък да разгледаме най-важното във Витлеем и Йерусалим. Искаме да видим максимално повече неща, макар времето да ни е силно ограничено. Ако може да видим Божи гроб; мюсюлманските светини, Виа Долореса, цитаделата, маслиновия хълм, някоя наблюдателна площадка, арабския квартал...

Мислех си в петък да отидем до Витлеем, а четвъртък да е за Йерусалим? В същото време четох за процесия в петък следобед по Пътя на страданието... Може ли да ми помогнете стъпка по стъпка кое след кое да видим, така че да не се разпиляваме... Хотелът ни в Йерусалим е на метри от Damascus gate.

4. Полетът ни е в неделя в 10:20. Какви са вариантите да стигнем до летището от хотела ни в Тел Авив, който е както писах на Fishman beach?

Благодаря предварително!

 

 

Редактирано от violeta
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 часа, violeta каза:

Предстои ми пътуване до Израел съвсем скоро (25-28.01). Никога не съм проучвала дестинацията и едва тази вечер изчетох написаното в тази тема и започвам с подготовката. Първите 2 нощувки са в Израел, а третата - в Тел Авив - това не подлежи на промяна.

Може ли да ми помогнете със следното:

1. Ще бъдем там по време на Шабат - шерутите работят ли в събота по направление Йерусалим - Тел Авив? Къде мога да видя от къде тръгват?

2. Хотелът ни в Тел Авив е на Fishman beach - с какво можем да се придвижим до Яфо в събота?

3. Програма за разглеждане на Йерусалим и Витлеем набързо - кацаме на 25.01 в 9:05, вземаме транспорт до Йарусалим и ще имаме четвъртък и целия петък да разгледаме най-важното във Витлеем и Йерусалим. Искаме да видим максимално повече неща, макар времето да ни е силно ограничено. Ако може да видим Божи гроб; мюсюлманските светини, Виа Долореса, цитаделата, маслиновия хълм, някоя наблюдателна площадка, арабския квартал...

Мислех си в петък да отидем до Витлеем, а четвъртък да е за Йерусалим? В същото време четох за процесия в петък следобед по Пътя на страданието... Може ли да ми помогнете стъпка по стъпка кое след кое да видим, така че да не се разпиляваме... Хотелът ни в Йерусалим е на метри от Damascus gate.

4. Полетът ни е в неделя в 10:20. Какви са вариантите да стигнем до летището от хотела ни в Тел Авив, който е както писах на Fishman beach?

Благодаря предварително!

 

 

 

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти подред:

1.Шерутите работят 24/7-така че не се притеснявай.Веднага или четвъртък вечерта съобщете на рецепцията на хотела си в Йерусалим,че ще пътувате в събота за Тел Авив за да могат да ви заявят шерут.Микробуса ще мине да ви вземе от хотела или ще ви кажат в колко часа къде да се намирате/обикновено някъде наблизо до хотела/за да могат да ви вземат.

2.Ако хотела ви е на плажа Frishman beach а не Fishman /ти така си го написала/ ще те посъветвам да се разхождате.Яфо не е толкова далече и мисля,че ще можете да минете и без транспорт,който така и така не върви в събота.Ако обаче изписването на плажа ти е правилно,не мога да ти дам съвет-може би с такси и задължително да се пазарите за цената.

3.Витлеем добре сте решили да го направите в петък,но помислете дали не искате да го направите в събота сутринта преди да тръгнете за Тел Авив.Нещо от рода на тръгване към 8:00 от автогарата която така или иначе се намира до Дамаск гейт,пристигане във Витлеем,след това 2 часа са напълно достатъчни за Витлеем ,връщане в Йерусалим и тръгване към 11:30-12:00 към Тел Авив.Така ще имате два пълни дни за Йерусалим и ще можете да направите процесията по Виа Дoлороса и всичко останало.В четвъртък се насочете към Купола на скалата и то още сутринта-разгледайте мюсюлманските светини и след това се отправете към Маслиновият хълм.Трябва да минете в следобеда на ден четвъртък или петък сутринта и през Цитаделата/Кулата на Давид.Християнските храмове са отворени и по време на Шабат,така че можете да ги разгледате и в петък следобед.Имайте предвид,че на Божи гроб може и да почакате за да влезете,така че си предвидете повечко време.

4.Ако не ти се занимава с градски транспорт,който се движи нормално в неделя,можеш да си вземеш  шерут и от Тел Авив до летището/трябва да го заявиш по същият начин както и в Йерусалим/.

 

Ако имаш въпроси питай смело.:)

Поздрави!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изникна ми въпрос. Освен Божи гроб, стената на плача и The Dome of the Rock, кое друго включихте като важно в стария град? Чета тук един гид и още повече се обърках. :)

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.