Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Трябва ми малко помощ. Търся организиран тур от Йерусалим, който да посещава задължително Витлеем и Мъртво море. Ако има и нещо в бонус (примерно Масада) още по-добре. Особеното в случая е, че ми трябва за конкретен ден (15.11.2016 г.), понеже всичко останало по програмата е оправено вече и само този ден е свободен. Намерих 2 подобни в www.visitacity.com, но единия се изпълнява на 14-ти, а другият на 16-ти  :rofl:

Много важни въпроси:

Защо организиран тур?

Има ли вариант да си го направиш самоорганизиран?

Ние ще ти помогнем/аз също/,тогава датата ще е тази която решиш и няма да получиш само Витлеем и Мъртво море,а и река Йордан,Манастира "Свети Сава"/Мар Саба/,Йерихон или Масада.

Погледни този пътепис-конкретно посещението на избраните от теб места:http://magelanci.com/patepisi/article/227-%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%BE/

Ако имаш въпроси и интерес,по бърза самоорганизация,за евентуалното ти посещение,на тези свети места,само кажи или по-точно напиши.

Ще бъда крайно изчерпателен и надявам се полезен,само питай. ;)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ще бъда на организиран тур в Йерусалем в понеделник.Като се върна ще разкажа.

На въпроса на Красен-защо организиран тур,защото сме служебно и домакините ни го подаряват.Не знам дали ще мога да разбера каква е цената,но поне агенцията ще разбера.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

защото сме служебно и домакините ни го подаряват.

Това доста променя нещата.

В твоя случай е организиран от любезните ти домакини и ще е грехота да не отидеш.

Агенции и цени и то солени,колкото искаш и никоя няма да ти покаже всичко,което видяхме ние. ;)

Връзка към мнение

Това доста променя нещата.

В твоя случай е организиран от любезните ти домакини и ще е грехота да не отидеш.

Агенции и цени и то солени,колкото искаш и никоя няма да ти покаже всичко,което видяхме ние. ;)

Вярвам,но за съжаление имаме само един ден фрий.

Това ми е първо ходене в Израел и този ден ще е проучвателен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много важни въпроси:

Защо организиран тур?

Има ли вариант да си го направиш самоорганизиран?

Ние ще ти помогнем/аз също/,тогава датата ще е тази която решиш и няма да получиш само Витлеем и Мъртво море,а и река Йордан,Манастира "Свети Сава"/Мар Саба/,Йерихон или Масада.

Погледни този пътепис-конкретно посещението на избраните от теб места:http://magelanci.com/patepisi/article/227-%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%BE/

Ако имаш въпроси и интерес,по бърза самоорганизация,за евентуалното ти посещение,на тези свети места,само кажи или по-точно напиши.

Ще бъда крайно изчерпателен и надявам се полезен,само питай. ;)

По принцип съм адски против организираните турове, понеже само ме юркат и в повечето случаи времето за отделните атракции е неправилно разпределено, но ми се струва доста оптимистично как обяснявам на Жената, че ще застанем насред една автогара в Палестина и ще започнем да се пазарим с рандом таксиметрови шофьори :D Затова ми се иска като дебел европейски турист да бъда развеждан наляво-надясно без да има "неизвестни" в уравнението. 

Връзка към мнение

 Затова ми се иска като дебел европейски турист да бъда развеждан наляво-надясно без да има "неизвестни" в уравнението. 

Разбирам те напълно,особено в тези несигурни времена и напрежението между израелтяни и палестинци.За палестинците,работещи като гидове и шофьори едновременно това е начин на преживяване и ви гарантирам,че към вас ще се отнасят все едно сте част от семейството им.Ще ви пазят,глезят,обясняват,разказват,показват и какво ли още не и накрая ще сте адски доволни.Само трябва да се решите. ;)

Ако успееш да убедиш половинката си и минеш на този вариант,свиркай! :)

Връзка към мнение

Разбирам те напълно,особено в тези несигурни времена и напрежението между израелтяни и палестинци.За палестинците,работещи като гидове и шофьори едновременно това е начин на преживяване и ви гарантирам,че към вас ще се отнасят все едно сте част от семейството им.Ще ви пазят,глезят,обясняват,разказват,показват и какво ли още не и накрая ще сте адски доволни.Само трябва да се решите. ;)

Ако успееш да убедиш половинката си и минеш на този вариант,свиркай! :)

Даже не ми се започва разговорът честно казано :D Предпочитам да не си правя интересно. И без това ще съм с присвит стомах през целия престой там. Да не говорим, че явно изглеждам подозрителен и 100% ще ме спукат от проверки на Бен Гурион, което допълнително ще ми вдигне "настроението". За последните ми 7-8 кацания на летище София, не съм бил отделян от групата и проверяван само веднъж :D Намерих един тур, който е Витлеем, Йерихон и Мъртво море и май ще скачам на него, чакам офертата им в момента, понеже няма форма за директно букване то сайта им. 

Връзка към мнение

Витлеем, Йерихон и Мъртво море 

То такива турове има много,но останах с убеждението,че искаш да направиш Витлеем и Масада+Мъртво море за един ден,а такива еднодневни турове няма или поне не съм срещал.

Връзка към мнение

Идеята е за един ден да се вземат Витлеем и Мъртво море, тръгвайки от Йерусалим. Това са най-важните места, които целим. Ако забършем нещо по път още по-добре. И аз мислех, че има много такива турове, ама не е точно така. Повечето разделят Витлеем и Масада/Йерихон/Мъртво море на различни турове - съответно дни. Малко са тези агенции, които ги правят всички тези места в един ден. Намерих подобни само в 3-4 сайта, но само един от тях се предлага в ден, който ми върши работа. Ако знаеш някой сайт/агенция, която да предлага дневни турове Витлеем+Масада+Мъртво море или други подобни във вторник би било прекрасно  :lol:

Връзка към мнение

Защо не си вземеш кола под наем и спокойно за един ден може да направиш целия този тур. Включително и Витлеем, и река Йордан, и Мъртво море, и Масада. Ние сме го правили и то на път за Йордания, бързайки, за да не затворят границата вечерта. На Ейлат тя работи до 20 часа.

Искам да спомена, че освен Йерусалим най-много от Израел ни впечатли Масада. Невероятно красива е крепостта, а гледките от върха са уникално красиви.  Не ги пропускайте, тъй като природата е кът в Израел, там историята е водеща. :)

 

post-662-0-56511300-1475729217_thumb.jpg

 

post-662-0-81825800-1475729226_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Защо не си вземеш кола под наем и спокойно за един ден може да направиш целия този тур. Включително и Витлеем, и река Йордан, и Мъртво море, и Масада. Ние сме го правили и то на път за Йордания, бързайки, за да не затворят границата вечерта. На Ейлат тя работи до 20 часа.

Искам да спомена, че освен Йерусалим най-много от Израел ни впечатли Масада. Невероятно красива е крепостта, а гледките от върха са уникално красиви.  Не ги пропускайте, тъй като природата е кът в Израел, там историята е водеща. :)

 

attachicon.gif20151230_131916_Richtone(HDR).jpg

 

attachicon.gif20151230_133014_Richtone(HDR).jpg

Колата ако я наема от Йерусалим ще мина ли безпроблемно в Палестина? Гледам едни абсурдни снимки от чекпойнта между Йерусалим и Витлеем, на които оставам с впечатление, че съм в бежански лагер :D Четох разни митове и легенди, че палестинците не се кефели на коли с израелски номера. Ако няма проблем, то коя компания би ми препоръчал? 

Връзка към мнение

Колата ако я наема от Йерусалим ще мина ли безпроблемно в Палестина?

Не се препоръчва с Израелска кола да се влиза в Палестина. Ние оставихме колата на паркинг пред чекпойнта  за Витлеем. Минахме пеша и с такси отидохме до Витлеем . На границата от палестинска страна има много таксита- може да се спазарите за цена.  До Мъртво море  и река Йордан няма проблем да се отиде с наета кола.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

АСМ, Калина вече ти е отговорила за Витлеем и това е точно така.

Оставяте колата на паркинга и влизате във Витлеем.

Ние бяхме наели кола от Бъджет. Резервацията я направих директно през техния сайт, защото от там излезе добра цена.

Взехме я още на летището. След това в Йерусалим я оставихме на платен паркинг до апартамента ни и я изкарахме чак като тръгнахме за Мъртво море, река Йордан, Масада и Йордания.

Три дни стоя и на паркинг / импровизиран/ до границата в Ейлат , защото в Йордания бяхме с друга кола, наета в Акаба. Не може да изкараш колата от Израел.

И като се върнахме от Йордания си я взехме.

Отново минахме покрай Мъртво море за Тел Авив, повече ни хареса от там пътя и пейзажа :)

Върнахме я пак на летището преди полета ни за България.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колата ако я наема от Йерусалим ще мина ли безпроблемно в Палестина? Гледам едни абсурдни снимки от чекпойнта между Йерусалим и Витлеем, на които оставам с впечатление, че съм в бежански лагер :D Четох разни митове и легенди, че палестинците не се кефели на коли с израелски номера. Ако няма проблем, то коя компания би ми препоръчал? 

Тук,не минаваме ли на моят вариант за самоорганизирана екскурзия? ;)

Мислиш за посещение на светите места в Палестина с кола с израелски номера и това ти се струва по-безопасно от автобус?

Вземи говори с жената и давай да правим програмата!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Малко снимки от моето кратко пътуване в Израел.

Ливанската граница

post-1326-0-90125900-1476528894_thumb.jpg

post-1326-0-95985300-1476528930_thumb.jpg

post-1326-0-62582200-1476528978_thumb.jpg

post-1326-0-14606200-1476529023_thumb.jpg

Това е било ж.п. линията от Дамаск до Истанбул,строена от турците по време на Първата световна война.Преди десетина години са я заличили,изграждайки път върху нея.

post-1326-0-41234900-1476528846_thumb.jpg

Деца пред едно от многото религиозни училища в Йерусалим

post-1326-0-69070400-1476529161_thumb.jpg

post-1326-0-56932400-1476529613_thumb.jpg

Ей това най-много не ми хареса в Израел-18-19 годишни момичета и момчета въоръжени като Рамбо

post-1326-0-28997600-1476529667_thumb.jpg

И една снимка от Мъртво море-солена вода и пресолена бира(10USD)

post-1326-0-76407200-1476529796_thumb.jpg

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ей това най-много не ми хареса в Израел-18-19 годишни момичета и момчета въоръжени като Рамбо

Не знам дали съм сбъркан,но на мен много ми хареса,тази демонстрация на сила.Момчетата възмъжават и момичетата стават жени.При все това използват максималния човешки ресурс за да поддържат силна държава,заобиколена отвсякъде  с врагове.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това са просто наборни войници, на мен не ми направиха никакво впечатление, прибираха се, връщаха се, разликата с нас едно време е, че си носят автоматите.

Връзка към мнение

Въпросът кой е врагът е спорен.

Гадно ми е да гледам малки момичета въоръжени до зъби.Картинката е същата като при джихадистите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Абсолютно подкрепям мнението на Емил. Насилието поражда насилие. Милитализирането на тези деца остави горчив вкус и у мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Възможно ли е с кола под наем от Йерусалим да посетим за един ден Св Сава и Св Георги, а ако може и още нещо... :)

Връзка към мнение

Здравейте,

Възможно ли е с кола под наем от Йерусалим да посетим за един ден Св Сава и Св Георги, а ако може и още нещо... :)

По принцип е възможно,но много пъти сме дискутирали в темата ,че посещението на забележителности с кола под наем в Палестинските територии не е много безопасно/за колата/.Вместо да давате пари за кола под наем и да и берете страха,по-добре си хванете автобуса до Витлеем  и там си спазарете шофьор/екскурзовод/гид на страхотна цена и спокойно си посетете тези свети места.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние сме ходили до Св. Георги с кола под наем, но аз съм перде и нямам спирачка. Имаше араби наоколо, малко се позачудих, но си разгледахме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ние сме ходили до Св. Георги с кола под наем, но аз съм перде и нямам спирачка. Имаше араби наоколо, малко се позачудих, но си разгледахме.

Ама разрешено ли е изобщо от компанията, която дава рент-а-кара? Коя беше?

Връзка към мнение

Ама разрешено ли е изобщо от компанията, която дава рент-а-кара? Коя беше?

Може да има изменение на условията за отдаване под наем след нарасналото напрежение в региона и зачестилите нападения.

Аз съм виждал доста израелски автомобили в палестинските територии.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.