Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Ние носехме и то не малка, а сравнително голяма. Не са ни правили проблем, но за всеки случай бях извадила картите нарочно, ако нещо решат да преглеждат снимки и да искат да ми ги вземат.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние летяхме с Ел Ал, преди чекин заграждат с ленти гишетата и започват пускането. Израелците минават с предимство, за нас ни поема длъжностно лице и се започва. Задават въпроси, ровят куфара и чак тогава се чекираш, задължително с отключен куфар. За камера обаче не е ставало въпрос, а и ние не носехме, само фотоапарат, за него нямаше проблем

Връзка към мнение

Забравих , че ми прегледаха и снимките. Добре , че само картата в апарата , щото имаше едни от морето на друга карта  :lol:

Изтръпнах обаче , щото имаше няколко от мястото на един самоубийствен атентат - бях снимал паметника само де.

 

 

П.С. Съвет - пазате си резервациите на хотелите , касови бележки , билети за автобус и прочие  , ако вземат да ви разпитват къде точно,  и какви сте ги вършили из Израел. Също така ако имаш бизнес визитки , носи си в теб. На мен ми поискаха и това , като доказателство какво работя. Питаха невероятни глупости  , като това как мога да пътувам цяла седмица там , защо точно Израел и какво ли не. целта явно е да те объркат , изнервят и да изпуснеш нещо за което да се захванат. Всичко това се върши от 20-ина годишни младежи  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стан, благодаря за съветите :) 

И още няколко въпроса: Да казваме ли, че ще ходим до Йордания или да премълчим този факт. Ще им покажем резервации за апартаменти в Йерусалим и Тел Авив, на рентакар, който е за целия период - от 28 декември до 4 януари.

И отново на фотографска тема. Ще има ли проблем за статив в ръчния багаж? Да не кажат, че е оръжие :lol: Като размер се събира в големия ръчен.

Връзка към мнение

Няма да има проблем със статива.

За Йордания - мисля, че е по-добре да им кажете, така или иначе ще ви питат какво ще правите в Израел. Кажете им, че имате намерение да отскокнете до Йордания, да видите те дали ще ви посъветват нещо. Да не вземе да стане после проблем на връщане...Принципно няма проблем да се ходи, ама те са си винаги с някакво едно наум евреите.

Ное сме ходили 5 пъти до Израел и е имало случаи да ни попрепитват повече на влизане, имало е и случаи само с един въпрос да минем. Дръжте се естествено, не прекалено любезни и не пък някакви изнервени или отегчени от разпитите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние казахме, не сме имали проблеми, питаха ни за целта на пътуването, отговорохме - туризъм, питаха къде ще ходим, казахме си честно, имахме резервации за всички нощувки и в Израел и в Йордания, питаха само дали имаме, не поискаха дори да ги покажем и това беше всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тони, Sun4o, slujitel, благодаря Ви за съветите :) Така и ще направим. Ще си кажем, че отиваме до Акаба, Wadi Rum и Петра, за да не се налага да лъжем и после да се чудим как да увъртаме. :)

Между другото всички, които ще ходят в Израел и ще искат да преминават границата с Йордания при Акаба заради безвизовото преминаване през 2016 май няма да могат да го правят.

Четох във форума за Акаба в Трипадвайзър, че от 1 януари 2016 год. и за този пункт се въвеждат визи.

Не мога да кажа дали е вярна информацията, защото само там съм го прочел, а не в някакъв официален източник. Ние ще минаваме на 30 декември, а на връщане на 2 януари ще проверя дали наистина има вече визи или не на влизане в Йордания и на каква цена са.

А и да не забравя, мамите казаха, че това с видео камерите се отнасяло само за израелските авио линии Ел Ал. Там някой път са правили проблем и не са ги пускали. Но за Уиз всичко е ОК и няма такова нещо... :)  Мамите са страшни! Знаят всичко :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Върнах се от Израел преди 2 седмици, бях с баба си. Много често ходим в Истанбул, аз бях с нов паспорт и нямаше въпроси, обаче баба ми с над 20 турски печата я заведоха при някаква жена, която започна да я разпитва защо ходи толкова често там, какво прави в Израел и защо идва на 70 години, а преди това не е била там.  :lol: След като ме привикаха и мен да обяснявам и да показвам резервации за хотел, я пуснаха с 6-дневен престой само, а на мен ми дадоха 3 месеца. Много странно. Иначе проверките на връщане бяха скандални, особено въпроси от сорта на "кой ви е опаковал багажа". Иначе мен не ме смутиха проверките, даже напротив, чувствах се в безопасност навсякъде. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой може ли да ми сподели личен опит (не искам интернет статистики/статии), дали е имал проблеми с израелския си печат при влизане в Пакистан/Иран/Бангладеш/Малайзия и т.н. Притежателите на израелски паспорти не могат да влизат в тези страни и от познати знам, че се гледа с по-особено око на този печат в някои страни. Въпроса ми е, ако се цъфне на KUL с израелски печат в паспорта, може ли да стане интересно?

Връзка към мнение

По дифолт е такава процедурата.Със синьото се отварят устройствата след паспортен контрол, иначе няма излизане. И се пази задължително. Отделно лепят едни баркодове на самия паспорт, но като си тръгнеш от там си го махаш и толкова.

post-57-0-85273900-1471879085_thumb.jpg

post-57-0-05755600-1471879128_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние обаче влизахме и излизахме в Йордания по суша от Израел и печата от КПП беше достатъчно ясен, че сме били в Израел. Аз предпочетох да не проверявам какви са проблемите и изчаках да си сменя паспорта преди да вляза в Иран. За KUL, не важи, мисля, но за Иран навсякъде го пише.

Връзка към мнение

Ще се каца на Бен Гурион, така че не би следвало да има проблеми. Добре са го измислили с това допълнително листче, че иначе някой може да си навлече сериозни проблеми. 

Връзка към мнение

Някой има ли спомен какви бяха цените на разните магнитчета , кръстове от маслиново дърво , пакет свещички и прочие джунджурии ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли спомен какви бяха цените на разните магнитчета , кръстове от маслиново дърво , пакет свещички и прочие джунджурии ?

Ми не бяха много скъпи, поотделно не се сещам, но ми бяха поръчали да купя кръст за църквата в Брестовица. Този, който купих, беше около 50 см висок, с Исус Христос, от маслиново дърво, с орнаменти и струваше 20 долара.Не съм се пазарила, че за такова нещо не бива.Сега се сещам, че 8 долара струваха белите роби за светото кръщение, а по 1 долар - пакетче свещи.Водачката ни заведе някъде, където била по-евтино,наистина беше, ама с малко.Но това преди няколко години.

Много скъпи са сребърните и златни кръстчета и религиозни изображения -Исус,Св.Богородица.Ние си накупихме оттук и там само си ги осветихме.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли спомен какви бяха цените на разните магнитчета , кръстове от маслиново дърво , пакет свещички и прочие джунджурии ?

Не бяха нещо по-различно от цените на магнитчетата по Европа, малки пари.

Връзка към мнение

Чета доста интересни преживявания на пътници, летящи с Ел Ал по време на проверките. Нещата при полет с Уиз как изглеждат? Доколкото знам разпитващите при полет с израелците са служители на Ел Ал, т.е. не би следвало да са там при полет на Уиз. Или бъркам? При излитане от Тел Авив предполагам няма измъкване и ще има по-детайлни проверки, но ми е чудно как се случват те на SOF.

Връзка към мнение

Ние летяхме миналия януари с Wizz, в София нямаше проверки (освен нормалните). На връщани ни разпитваха около 5-10 мин. Не беше нещо кой знае какво, като близ интервю :) Бързи въпроси и на двамата. Нямаше нещо по-задълбочено, въпреки че с мъжа ми почти не познахме нито един отговор. 

Връзка към мнение

На Нова година летяхме с Уиз на отиване и връщане.

Нито на отиване, нито на връщане  са ни задавали въпроси.

Ама нито един въпрос нямаше към нас, ей така за раздумка поне :)  

Дори мислех да се обидя. Такова пренебрежително отношение от тяхна страна не съм очаквал.

Въобще да не искат да ни говорят :lol:

Още повече, че преди нас имаше млади момчета и момичета, които направо ги разпъваха на кръст :) Сигурно десетина минутки ги разпитваха...

Ейй, един път възрастта да е предимство :)

Връзка към мнение

 въпреки че с мъжа ми почти не познахме нито един отговор. 

Интересно те какви въпроси задават, че трябва да се познават отговорите, това да не е изпит...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз имам един малък въпрос. Това лято успяхме да влезем в Катар на тези безплатните турове из Доха. Съответно както си му е реда ни биха печати в паспортите за влизане и излизане от страната. Някой с такива печати да е пробвал да посети Израел след това и да е имал някакви проблеми? Или просто разпитът ще продължи по-дълго от обичайното? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва ми малко помощ. Търся организиран тур от Йерусалим, който да посещава задължително Витлеем и Мъртво море. Ако има и нещо в бонус (примерно Масада) още по-добре. Особеното в случая е, че ми трябва за конкретен ден (15.11.2016 г.), понеже всичко останало по програмата е оправено вече и само този ден е свободен. Намерих 2 подобни в www.visitacity.com, но единия се изпълнява на 14-ти, а другият на 16-ти  :rofl:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.