Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Любопитно е да се знае, че на рождения ви ден много забележителности в Рим, включително Колизеума са безплатни. Само трябва да покажете ID на касата и да ви издадат билет :)

Това е страхотна информация :) ! На рождения ми ден се пада да съм в Рим . Къде мога да видя кои други са безплатни ?

П.П. ако купувам билетите онлайн , имали как да се възползвам от безплатен вход ?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

ако в деня, в който предвиждаме да посетим Ватиканските музеи има аудиенция за колко часа да си запазя билети. Доколкото разбрах аудиенцията започва в 10:00.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Здравейте ,апартамента ,който резервирах се намира на Via del Mattonato, 15, 00153 Roma . Можете ли да ми помогнете с идея как да стигнем до него от гара Термини ?

Връзка към мнение

Здравейте ,апартамента ,който резервирах се намира на Via del Mattonato, 15, 00153 Roma . Можете ли да ми помогнете с идея как да стигнем до него от гара Термини ?

 

Опита ли Google Maps? Не е много лесно с градски транспорт, но не и невъзможно :)

 

https://www.google.de/maps/dir/Stazione+Termini,+Piazza+dei+Cinquecento,+Rome,+Metropolitan+City+of+Rome,+Italy/Via+del+Mattonato,+15,+00153+Roma,+Italy/@41.8899576,12.4749396,15z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x132f61a439c0ffef:0xa4307dbef261a994!2m2!1d12.5019037!2d41.9010032!1m5!1m1!1s0x132f6038a79ff1d7:0xaf2c8ae7f40eca52!2m2!1d12.4676204!2d41.8900289!3e3?hl=en

Връзка към мнение

Да кажа няколко думи за безплатната неделя във Ватикана. Наредихме се на опашката в 7.50 часа, имаше около 100 човека. Влязохме в 9,30. Нямаше много хора из залите, нормално според мен, очаквах повече народ.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте и от мен.
Благодаря на всички за изчерпателните обяснения за всичко свързано с Рим, което много ми помогна да подготвя и нашето посещение през април.
Ще бъдем там от 21.04 късно след обяд до 26.04.
Тъй като на 21.04 е рожденият ден на Рим, имам някои въпроси свързани с това.
Според по-запознатите има ли свободин вход в Колизеума на 22.04 или 23.04 /съботата и неделята /когато се провеждат тържествата.
И как е по-добре според вас да резервираме билети за ВАТИКАНСКИТЕ МУЗЕИ за понеделник/денят в който другите музеи почиват/ или за вторник 25.04 който им е празник и почивен ден.
Благодаря предварително на всички, които могат да помогнат.
 

Връзка към мнение

Здравейте,

вчера бяхме на безплатната неделя ( първата неделя в месеца) в Колизеума , минахме много бързо и я нямаше навалицата от туристи, както очаквахме.

Не знам за 22 или 23 април, но за 8 март в цяла Италия са обявили безплатен вход за дамите за музеите  по случай международния ден на жената.

Редактирано от Tina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

имам следната питанка, понеже ще сме с кола в Рим, причина няма да отсядаме в Рим, а извън него. И съответно в някой от дните ще посещаваме Рим и ми трябва паркинг за колата, докато обикаляме и разглеждаме. Ще съм ви много благодарна ако ми препоръчате паркинги около Ватикана, около Испанските стълби и около Колизеума. Това е ориентировъчно къде да са горе долу, знам че няма как да спрем точно до обекта но все пак като ориентир къде да са горе долу. Ще съм ви много благодарна за помоща, тъй като нещо не мога да се ориентирам къде има точно :)

Връзка към мнение

Виж дали това ще ти свърши работа. 

Бях в Рим миналата седмица, но без кола. Хазяина ни казваше че има скрити местенца на които може да се паркира безплатно но така и не се заинтересувах, но намерих това в нет-а:

 

https://www.parkme.com/roma-it-parking

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имай предвид, че в Рим има ZTL зони, т.е. зони забранени за движение освен от колите на местните. Тези зони са отбелязани със знаци, но няма бариери и т.н. Отплеснеш ли се и глобата е цъфнала. Според мен зарежете колата някъде и се придвижвайте с градски транспорт, Рим не е мястото за придвижване с кола. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може би по друго време (извън сезона, когато е студено) опашките за ватиканските музеи са малки, но сега бяха гигантски. Със закупени он-лайн билети чакахме само 10-тина минути. Сигурна съм, че хората са чакали поне по два часа, а беше по обяд. Същата работа е и с опашката за Свети Петър - сутринта в 9.30 -  до средата на площата, чака се 30-40 минути. В пет следобед, когато излезнахме от музеите опашката беше покрай срещуположните колони, според мен хората са влезнали малко преди да затвори църквата.

Връзка към мнение

От опит преди седмица - 8-12 март. Опашките сутрин за базиликата - около час. Следобяд ( след 3 ) - не повече от 30 мин. Това е през седмицата. 

За музеите бяхме с билети и влязохме веднага.

Редактирано от funny
Връзка към мнение

Здравейте,

Може ли някой да каже с колко голям багаж можи да се влезе в Колизеума,Ватикански музеи и Капитолййските музеи.Може ли например раничка с вода и чадъри.

Връзка към мнение

И аз да споделя за  моето пътуваме до Рим. Пристигнах на летище Ciampino откъдето с автобус на Terravision директно пристигнах в центъра на Рим- Stazione Termini. Тук си купих карта за транспорт за седем дни (vale 7 giorni), но има и за три дни. Валидира се само първия път. С автобус 910 след няколко спирки слязох на галерия Боргезе в парка Вила Боргезе. Билет за галерията си бях купила предварително, защото пускат определен брой посетители и ако си купувате на място в момента може и да няма билети. В близост ми беше и прекрасният хотел- Hotel Vila Porpora. С автобус 360, който спира на две-три минути от хотела се придвижих до спирка Santa Maria Maggiore откъдето е много близко до Colosseo. Билет си бях купила предварително по интернет. От там с автобус(мисля,че беше 85,метрото беше в ремонт) до площад Венеция. От там към Фонтан Треви, Испанските стълби и хълм Pincio.  А с трамвай 19, който също е на около 2-3 мин. от хотела ,след няколко спирки бях точно пред Ватикан.За него отделих два дни. Първият ден разгледах катедралата Свети Петър и катакомбите.Безплатно е.Трябва да сте подходящо облечени. Не пускат жени с къси поли, рокли, панталонки и с разголени рамене. Мъжете също не могат да бъдат с къси панталони и потници. Ако желаете, може срещу допълнително заплащане на място, да се качите на купола на Свети Петър. После отидох към Castel Sant Angelo и разходка покрай Тибър. Вторият ден разгледах Ватиканските музеи. Предварително си купих от сайта на Ватикан -Guided Tours for Individuals- Vatican Museums and St.Peter`s Basilica. Това е екскурзия за индивидуални туристи, но прикрепени към група с екскурзовод. Може да си изберете езика, на който ще слушате обясненията. Моята група беше с английски. Има две опашки около стените на Ватикан. Едната, на която има много хора е без предварителната резервация. Другата значително по-късата е с предварително закупения тур. Като влезете вътре отивате на каса Екскурзии и ще видите къде е си намирате сборния пункт на групата. Бях и в Auditorium Parco della Muusica на концерт. Има още много,много неща за гледане. ,но затова ми стигна времето.Обратно към летището отново от Stazione Termini си взех автобус до летище  Фиумичино. Билетите за автобуса ги купувах на място. Рим е прекрасен.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

Здравей doroteagarrett,

Би ли ми казала за седмичната карта има ли ограничение за брой возения в метро или автобус на ден?

   

 

Няма ограничения.

Връзка към мнение

 

Здравей doroteagarrett,

Би ли ми казала за седмичната карта има ли ограничение за брой возения в метро или автобус на ден?

   

 

Не, няма. Малко късно ти отговарям, ама ме нямаше тези дни  :)

Редактирано от doroteagarrett
Връзка към мнение

И аз да споделя за  моето пътуваме до Рим. Пристигнах на летище Ciampino откъдето с автобус на Terravision директно пристигнах в центъра на Рим- Stazione Termini. Тук си купих карта за транспорт за седем дни (vale 7 giorni), но има и за три дни. Валидира се само първия път. С автобус 910 след няколко спирки слязох на галерия Боргезе в парка Вила Боргезе. Билет за галерията си бях купила предварително, защото пускат определен брой посетители и ако си купувате на място в момента може и да няма билети. В близост ми беше и прекрасният хотел- Hotel Vila Porpora. С автобус 360, който спира на две-три минути от хотела се придвижих до спирка Santa Maria Maggiore откъдето е много близко до Colosseo. Билет си бях купила предварително по интернет. От там с автобус(мисля,че беше 85,метрото беше в ремонт) до площад Венеция. От там към Фонтан Треви, Испанските стълби и хълм Pincio.  А с трамвай 19, който също е на около 2-3 мин. от хотела ,след няколко спирки бях точно пред Ватикан.За него отделих два дни. Първият ден разгледах катедралата Свети Петър и катакомбите.Безплатно е.Трябва да сте подходящо облечени. Не пускат жени с къси поли, рокли, панталонки и с разголени рамене. Мъжете също не могат да бъдат с къси панталони и потници. Ако желаете, може срещу допълнително заплащане на място, да се качите на купола на Свети Петър. После отидох към Castel Sant Angelo и разходка покрай Тибър. Вторият ден разгледах Ватиканските музеи. Предварително си купих от сайта на Ватикан -Guided Tours for Individuals- Vatican Museums and St.Peter`s Basilica. Това е екскурзия за индивидуални туристи, но прикрепени към група с екскурзовод. Може да си изберете езика, на който ще слушате обясненията. Моята група беше с английски. Има две опашки около стените на Ватикан. Едната, на която има много хора е без предварителната резервация. Другата значително по-късата е с предварително закупения тур. Като влезете вътре отивате на каса Екскурзии и ще видите къде е си намирате сборния пункт на групата. Бях и в Auditorium Parco della Muusica на концерт. Има още много,много неща за гледане. ,но затова ми стигна времето.Обратно към летището отново от Stazione Termini си взех автобус до летище  Фиумичино. Билетите за автобуса ги купувах на място. Рим е прекрасен.

 

Прекрасно описание, и аз се заплеснах :) Като човек непосещавал Рим, определено много ми хареса маршрутът. 

Връзка към мнение

От опит преди седмица - 8-12 март. Опашките сутрин за базиликата - около час. Следобяд ( след 3 ) - не повече от 30 мин. Това е през седмицата. 

За музеите бяхме с билети и влязохме веднага.

 

18-22 март бяхме в Рим. Мисля, че затоплянето на времето е определящо за опашките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, първо огромни благодарности за информацията по отношение на Рим :)

Интересува ме следното нещо, което бяхте споменали в темата:

Пешеходен групов тур из Ватиканските градини + Ватиканските музеи - 32 евро.

Тур с открит автобус из Ватиканските градини + Ватиканските музеи - 36 евро.

Ватиканските музеи + Ватиканските градини + градините в лятната резиденция на папата + двупосочен билет с влак от Ватиканската гара до Албано - 40 евро.

По-специално последното.. От всичките варианти дали този не е най-добрия? Мога ли да помоля някой, който се е възползвал от този тип екскурзия, да даде мнение. Казаха ми, че само събота я има, а дали е вярно? И също така дали цената е актуална към момента и от къде мога да си закупя онлайн билети?

Връзка към мнение

И един въпрос имам по отношение на багажа. Някой знае ли къде можем да си оставим куфарите сутринта, докато чакаме да стане време за настаняване в хотела? Благодаря!

Редактирано от Radosveta
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.