Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици, имам едно питане относно летище  Фиумичино Рим. Ще пътувам с wizzair. Доколкото разбрах, самолетите на тази авиокомпания кацат на летище  Фиумичино , терминал 2. Аз искам да ползвам по-евтини автобуси, които тръгват от терминал 3. Има ли безплатни шатъли, които превозват пътниците между терминалите и какво е разписанието.

http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-fiumicino-airport-rome/13976-2/

Разстоянието между терминалите не е голямо, изминава се за около десетина минути. Всички шатъли тръгват и се връщат от терминал 3, поне така беше края на 2015  г.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам един въпрос тук, за да не отварям нова тема . Как мислите - в безплатната неделя да минем първо ватиканските музеи или да се наредим за купола на Св. Петър, защото ми е ясно, че докато разгледаме музеите, качването на купола ще стане трудно ?

Връзка към мнение

Аз имам един въпрос тук, за да не отварям нова тема . Как мислите - в безплатната неделя да минем първо ватиканските музеи или да се наредим за купола на Св. Петър, защото ми е ясно, че докато разгледаме музеите, качването на купола ще стане трудно ?

 

Първо църквата след това музея. Ватиканските музеи е по-добре по обяд да се посещават. Не знам до колко работят в безплатната неделя обаче.

Връзка към мнение

Аз съм влизала в безплатна неделя и музеите ги затвориха в 14 ч., а влизането беше до 11 ч. Обаче не знам дали винаги е така, защото аз влизах на 31 декември.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм влизала в безплатна неделя и музеите ги затвориха в 14 ч., а влизането беше до 11 ч. Обаче не знам дали винаги е така, защото аз влизах на 31 декември.

Имам спомен, че винаги работят по-кратко в безплатната неделя.

Връзка към мнение

Не знам дали тук е мястото за моя въпрос.

Интересува ме от коя улица тръгват автобусите от Термини  до Фиумичино ? Някъде бях чела , че поради ремонт спирката е преместена, а в момента не намирам актуална информация.

Връзка към мнение

Не знам дали тук е мястото за моя въпрос.

Интересува ме от коя улица тръгват автобусите от Термини  до Фиумичино ? Някъде бях чела , че поради ремонт спирката е преместена, а в момента не намирам актуална информация.

 

 Ние ноември ползвахме автобус на terravision от 34 Via Giovanni  Giolittti.

Връзка към мнение

Здравейте,

Понеделник пътувам за Рим. Ще спя близо до метро станция Cornelia и виждам, че от Терминал 1 Фиумичино има автобуси, които отиват до там за 2.80 евро. Проблемът е, че аз кацам на Терминал 3 Фиумичино. Въпросът ми е мога ли лесно да се добера до Терминал 1 и да взема автобус до Cornelia? Или знаете ли алтернативен вариант от Терминал 3 до Cornelia? Запозната съм, че мога да стигна то гара Термини и от там с метрото за метро станция Cornelia, но това би ми излязло много по-скъпо и ще отнеме повече време. Благодаря на всички!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!
От скоро следя форума, а от днес съм горд магеланец.
С една приятелка организираме първото си самостоятелно пътуване. Доста теми прочетох, но все пак ако мога да питам за мнение.

В Рим ще сме 4 дни, ще спим на около 500 метра от Колизеума. Разгледах забележителности, обекти и най-вече мнения и видях че всичко е на пешеходни разстояния. Въпросът ми е: има ли смисъл да си взимаме Roma pass?

 

Задължително ще я изпозлваме за Колизеума+Форума+Палатин, не сме си избрали друг музей все още. Видях че могат да се вземат билети от Палатин и да се влезненаправо в Колизеума.

В плана ни е да отидем до Ватикана, за там явно ще ползваме транспорт. Други по далечни точки са испанските стълби, Пантеонът...


 

Редактирано от aleksilieva
Връзка към мнение

Ако ще ходите до Ватикана да разглеждате музеите е по- добре да сте с метро.

Ако обаче ще гледате само Базиликата, спокойно можете да се разходите до там. Минавала съм пеша от там през Трастевере, хълма Пинчо, крепостта Сант Анджело и накрая Ватикана - Базиликата.




 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Понеделник сме планирали Ватиканските музеи. Според вас да запазя ли билети онлайн или да си спестя по 4 евро? т. е. питането ми е дали в началото на февруари има опашки за Ватиканските музеи?

Връзка към мнение

 

Здравейте! Понеделник сме планирали Ватиканските музеи. Според вас да запазя ли билети онлайн или да си спестя по 4 евро? т. е. питането ми е дали в началото на февруари има опашки за Ватиканските музеи?

 

 

Максимум 1 час чакане ако до 10 часа отидете според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отново да пипитам.... В случая има ли смисъл от Roma pass

Здравейте!
От скоро следя форума, а от днес съм горд магеланец.
С една приятелка организираме първото си самостоятелно пътуване. Доста теми прочетох, но все пак ако мога да питам за мнение.

В Рим ще сме 4 дни, ще спим на около 500 метра от Колизеума. Разгледах забележителности, обекти и най-вече мнения и видях че всичко е на пешеходни разстояния. Въпросът ми е: има ли смисъл да си взимаме Roma pass?

 

Задължително ще я изпозлваме за Колизеума+Форума+Палатин, не сме си избрали друг музей все още. Видях че могат да се вземат билети от Палатин и да се влезненаправо в Колизеума.

В плана ни е да отидем до Ватикана, за там явно ще ползваме транспорт. Други по далечни точки са испанските стълби, Пантеонът...


 

Връзка към мнение

Отново да пипитам.... В случая има ли смисъл от Roma pass

 

Събери си входовете на нещата, които искаш да видиш, извади цената на Roma Pass и ако полученото число е положително, значи има смисъл :) Много е трудно да се отговори на този въпрос без всички детайли да са ясни - дали бихте влизали в атракции само "за спорта" или предварително обозначените ви стигат, дали обичате да препускате от място на място или давате по-лежерно и т.н.

 

С оглед на това, че нямате намерение да ползвате транспорт и задължителните ви места са само 3, май отговора е по-скоро НЕ. 

Връзка към мнение

При първото ми ходене в Рим аз взех Рома пас -за мен определено имаше полза и я използвах на макс. Но много зависи къде мислите да влизате. Както е казал Георги - сметни входовете, градския транспорт не  е толкова определящ, основно се ходи пеша. Но никога не пречи като се умориш да се метнете спокойно на метрото или рейса, без да търсиш от къде да си вземеш билет...

Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос относно предварителното закупуване на билети за Колизеума. В страницата пише, че билета е валиден за 2 дни, но тези 2 дни са от датата на закупуването или 2 дни независимо кога до края на годината, т.е. ако купя билети днес те ще важат ли за края на февруари, когато планирам пътуване до там ? Предварително благодаря !  :)

Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос относно предварителното закупуване на билети за Колизеума. В страницата пише, че билета е валиден за 2 дни, но тези 2 дни са от датата на закупуването или 2 дни независимо кога до края на годината, т.е. ако купя билети днес те ще важат ли за края на февруари, когато планирам пътуване до там ? Предварително благодаря !   :)

 

Двата дни започват да текат от датата на първата визита, а не от закупуването. Билета важи и за хълма Палатин или Римския форум. Можете да посетите Колизеума и Римския форум или Колизеума и Палатин  като билета ви важи  два дни от първото посещение. Кога изтича срока, за който по принцип можете да ползвате билета вероятно ще ви се покаже при закупуването.

Връзка към мнение

Любопитно е да се знае, че на рождения ви ден много забележителности в Рим, включително Колизеума са безплатни. Само трябва да покажете ID на касата и да ви издадат билет :)

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Любопитно е да се знае, че на рождения ви ден много забележителности в Рим, включително Колизеума са безплатни. Само трябва да покажете ID на касата и да ви издадат

Интересно, това не го знаех. Може би е добре да се включи в магеланския пътеводител за Рим. 

 

А някой да знае за подобна практика на други места по света?

Връзка към мнение

Няма логика да важат два дни от датата на закупуването им, това значи, че всеки ще трябва да си ги купи непосредсвено преди да отлети за Рим. Аз моите си ги купувах на място, но важат 2 дни от първото чекиране. А и не вярвам да има опашки февруари, при мен нямаше нито един човек на касата пред Римския форум.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.