Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Миналия вторник изкачих купола с асансьор за 8 евро, без асансьор мисля, че беше 6.
Според мен изобщо не е толкова страшно това изкачване, колкото бях чела. Мисля, че и изцяло пеш няма да бъде проблем, но аз си бях решила да ползваме асансьора. Изкачването беше забавно и неусетно се оказахме на купола. Е, гледките си заслужават! Билетите купихме на място, нямаше нито един човек. След нас се появиха 4 японци.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, имам един въпрос. Искам да купя трансфер с T.A.M. бус от Рим до летище Фиумичино, има ли проблем, ако не спазя часа, не открих информация в сайта, например, ако полета закъснее?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам един въпрос. Искам да купя трансфер с T.A.M. бус от Рим до летище Фиумичино, има ли проблем, ако не спазя часа, не открих информация в сайта, например, ако полета закъснее?

 

А защо ти е да купуваш билет предварително? Кацаш и отиваш да видиш за къде е първият автобус. Обикновено само на Теравижън са винаги пълни, в другите винаги се намира местенце.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За конкретната фирма не знам, но за Теравижън в самите билети пише, че важат за конкретния час и за всички следващи, вкл. и първия на следващия ден.

Връзка към мнение

А защо ти е да купуваш билет предварително? Кацаш и отиваш да видиш за къде е първият автобус. Обикновено само на Теравижън са винаги пълни, в другите винаги се намира местенце.

Пътя ми е наобратно, първо ще летя от там за Богота и после се връщам. Теравижън не ми отговарят на часовете, ТАМ са ми по-удобни. Сигурно ли е, че ако отидем на Термини няма да останем и да не се преджижим? На място има ли разлика в цената?

Връзка към мнение

Пътя ми е наобратно, първо ще летя от там за Богота и после се връщам. Теравижън не ми отговарят на часовете, ТАМ са ми по-удобни. Сигурно ли е, че ако отидем на Термини няма да останем и да не се преджижим? На място има ли разлика в цената?

 

Ами аз точно за Теравижън писах, че са винаги пълни, ти си разбрала, че ти ги препоръчвам тях....

 

Разликата в цената май е 1 евро, при цена на билета 5-6 евро колко да бъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Термини винаги има автобуси, които тръгват за летищата. Няма нужда от закупуване на билет предварително. Аз кацнах на Чампино, взех си билет от гише, вътре на самото летище за Теравижън. Обратно пътувах до Фиумичино, като на Термини взех някакъв друг автобус, като си купих билет от самия автобус. Важното е да имате достатъчно време за трансфера. Понякога има много големи задръствания. По-добре да висите на летището, отколкото да се притеснявате дали ще стигнете навреме. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте магеланци, прочетох коментарите в тази тема и магеланския пътеводител, но пак имам два-три въпроса:

 

1. при закупуването на Roma Pass ли обявявам, за кои места искам да ползвам безплатния вход- например за Колизеума - трябва ли да правя предварителна резервация?

 

2. тъй като ще има доста посетители в града по Бъдни вечер и Коледа - относно вечерята - дали ще можем да си намерим ресторант да вечеряме или трябва с предварителна резервация? Бихте ми ли препоръчали някое хубаво заведение?

 

3. откъде мога да си закупя сувенири на сносна цена?

 

Благодаря ви :)

Връзка към мнение

Купуваш си Roma Pass  и когато искаш я активираш и където решиш я ползваш. Няма нужда да казваш каквото и да било...Не ти трябва резервация за Колизеума, има отделен вход за притежателите на Roma Pass, пропускаш опашката един вид.

По втора точка нищо не мога да помогна.

Относно сувенирите-за мен Рим все още  е градът с едни от най-евтините сувенири спрямо останалите европейски и не толкова европейски градове и места. Навсякъде цената е почти еднаква. Масово са по 1-2 евро около пл. Република, близо до Термини- говоря за тези малките прахосъбирачки-магнитчета, календарчета, ключодържатели, химикалки...

Връзка към мнение

1. при закупуването на Roma Pass ли обявявам, за кои места искам да ползвам безплатния вход- например за Колизеума - трябва ли да правя предварителна резервация?

 

2. тъй като ще има доста посетители в града по Бъдни вечер и Коледа - относно вечерята - дали ще можем да си намерим ресторант да вечеряме или трябва с предварителна резервация? Бихте ми ли препоръчали някое хубаво заведение?

 

3. откъде мога да си закупя сувенири на сносна цена?

 

 

1. Нищо не заявяваш. Никаква резервация не правиш. С Рома Пас пропускаш опашките и минаваш през входа за пасове.

 

3. Сувенирите с добри цени са в района на Ватикана. Като гледаш "Св. Петър" вдясно. Улиците Borgo Pio и Via di Porta Angelica и пресечките.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

1. Нищо не заявяваш. Никаква резервация не правиш. С Рома Пас пропускаш опашките и минаваш през входа за пасове.

 

3. Сувенирите с добри цени са в района на Ватикана. Като гледаш "Св. Петър" вдясно. Улиците Borgo Pio и Via di Porta Angelica и пресечките.

Много благодаря! 

Връзка към мнение

Купуваш си Roma Pass  и когато искаш я активираш и където решиш я ползваш. Няма нужда да казваш каквото и да било...Не ти трябва резервация за Колизеума, има отделен вход за притежателите на Roma Pass, пропускаш опашката един вид.

По втора точка нищо не мога да помогна.

Относно сувенирите-за мен Рим все още  е градът с едни от най-евтините сувенири спрямо останалите европейски и не толкова европейски градове и места. Навсякъде цената е почти еднаква. Масово са по 1-2 евро около пл. Република, близо до Термини- говоря за тези малките прахосъбирачки-магнитчета, календарчета, ключодържатели, химикалки...

Благодаря :) точно за тези прахосъбирачки питах  :lol:

Връзка към мнение

Имам 2 бързи въпроса за Вила Боргезе, която по причини на  тъпотия не съм посещавала до сега, а ще взимам билети за друг човек.

Явно той няма да ползва опцията за Roma Pass, така че ще взимаме билетите директно от сайта на музея. Не схващам обаче, като отида на конкретната дата, защо пише "Best seat booking" и се притеснявам да не купя билети за нещо друго, защото тук явно става дума за запазване на места?

Ако предположа, че все пак горният линк е правилния за билети за музея, преди плащане не виждам опцията за принтиране на закупените билети Stampa@casa delivery method, а само Pick-up at the Venue Box Office.

Може ли малко разяснение...

Връзка към мнение

Имам 2 бързи въпроса за Вила Боргезе, която по причини на  тъпотия не съм посещавала до сега, а ще взимам билети за друг човек.

Явно той няма да ползва опцията за Roma Pass, така че ще взимаме билетите директно от сайта на музея. Не схващам обаче, като отида на конкретната дата, защо пише "Best seat booking" и се притеснявам да не купя билети за нещо друго, защото тук явно става дума за запазване на места?

Ако предположа, че все пак горният линк е правилния за билети за музея, преди плащане не виждам опцията за принтиране на закупените билети Stampa@casa delivery method, а само Pick-up at the Venue Box Office.

Може ли малко разяснение...

 

И аз имах такава чуденка преди време, но се оказа че системата им е такава. Места няма. Взимай спокойно билетите. И, да, взимат се около час преди това от касата.

Връзка към мнение

И аз имах такава чуденка преди време, но се оказа че системата им е такава. Места няма. Взимай спокойно билетите. И, да, взимат се около час преди това от касата.

Супер, много ти благодаря :)

Връзка към мнение

Имам 2 бързи въпроса за Вила Боргезе, която по причини на  тъпотия не съм посещавала до сега, а ще взимам билети за друг човек.

Явно той няма да ползва опцията за Roma Pass, така че ще взимаме билетите директно от сайта на музея. Не схващам обаче, като отида на конкретната дата, защо пише "Best seat booking" и се притеснявам да не купя билети за нещо друго, защото тук явно става дума за запазване на места?

Ако предположа, че все пак горният линк е правилния за билети за музея, преди плащане не виждам опцията за принтиране на закупените билети Stampa@casa delivery method, а само Pick-up at the Venue Box Office.

Може ли малко разяснение...

Избираш дата и час и букваш. Изпращат ти резервационен "ваучер", който се заменя за билет на касата. Така е, защото се допускат по 300 човека в промеждутък от 2 часа. Купувай смело, в момента има гостуваща изложба на Караваджо и холандски майстори на натюрморти. Галерията е прекрасна и се радвам, че успях най-накрая да я видя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей те, имам ли на летище Фиумичино откъде да си купя карта за транспорт и имали отстъпки за деца до 10год и възрастни над 68год. Интересува ме цената на дневния билет за деца и възрастни. Благодаря предварително

Връзка към мнение

 

 

2. тъй като ще има доста посетители в града по Бъдни вечер и Коледа - относно вечерята - дали ще можем да си намерим ресторант да вечеряме или трябва с предварителна резервация? Бихте ми ли препоръчали някое хубаво заведение?

 

 

 

Миналата година бяхме в града по същото време. На Бъдни вечер не само, че италианските ресторанти и тратории не работят, ами и градския транспорт спира около 20 ч. Вечеряхме в китайски ресторант. На Коледа положението е малко по-добро, като част от ресторантите работят...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Момчета и момичета, дайте някакво ориентировъчно маршрутче за Рим. Имам 2 сигурни дни, като мога и да добавя и трети, но не ми се иска много много, защото ще изпусна важно събитие тук в България, но пък Рим си е Рим. Ясно ми е, че за 2/3 дни няма да мога да видя всичко, но нали все пак трябва да има за какво да се върнеш. Интересуват ме най-комерсиалните места като фонтана Ди Треви например, Ватикана също е задължителен, Колизея, Пантеона и Римския форум. Благодаря Ви!

Връзка към мнение

Момчета и момичета, дайте някакво ориентировъчно маршрутче за Рим. Имам 2 сигурни дни, като мога и да добавя и трети, но не ми се иска много много, защото ще изпусна важно събитие тук в България, но пък Рим си е Рим. Ясно ми е, че за 2/3 дни няма да мога да видя всичко, но нали все пак трябва да има за какво да се върнеш. Интересуват ме най-комерсиалните места като фонтана Ди Треви например, Ватикана също е задължителен, Колизея, Пантеона и Римския форум. Благодаря Ви!

 

Ето тук има доста добър маршрут по дни: https://travel.sygic.com/trip/The-Best-of-Rome-Trip-Plan/

 

На практика част от ден 3 може да го набуташ в ден 1, защото общо взето ден 1 са го дали само Ватикана (не че няма какво да се види, но правя предложение за разглеждане за 2 дни, доколкото ти написа, че 3 са ти малко неудобни; иначе планът на сайта така по дни си е ОК). Единствено не препоръчвам влизане в Колизеума - боядисан итонг по последните етажи и т.н., но все пак си решаваш дали да не го отметнеш веднъж завинаги с кратко влизане. Ватиканските музеи имат безплатен вход всяка последна неделя в месеца между 9 и 12.30 часа (но трябва да се наредиш на опашката по-раничко). Задължително качване на купола на Свети Петър. Може да се разгледа и криптата с гробовете на папите.

Връзка към мнение

Ами, моят съвет е да направиш обиколка по улиците на Рим с малко посещения.

1 ден - Колизея, покрай Фори Романи, площад Венеция, Капитолия, църквата Свети Козма, обяд в Трастевере, хълма с паметника на Кап. Петко Войвода, след това слизаш надолу към Кастело си Сан Анджело и Ватикана.

2 ден - Пиаца Дел Пополо, Испанските стълби, фонтана си Треви, Пантеона, слончето и всичко наоколо, пиаца Навона, абе каквото и да видиш в този район все ще ти хареса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колизеума - боядисан итонг по последните етажи

 

Не мога да намеря една снимка, която олицетворява казаното. С едно уточнение ако Божидар Димитров я извършва реставрацията.

 

Уви, Колизеят е невъзможно да бъде "реставриран" като крепостите в България. Не и през XXI век. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При избора ми за спане май се спрях на Леонарди Хотелс, повлиян от мненията на колеги във форума. По-точно на Hotel Bled или Hotel Edera. Удачно ли е според вас с оглед на разстоянията до основните забележителности и Ватикана и относно това, че полета ми наобратно е в 8:00, в смисъл как ще мога да се придвижа до летището (CIA) и съответно лесно ли ще е придвижването ми в града с градски транспорт?

Редактирано от worldwide
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.