Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Магелански пътеводител за Рим

 

В него може да се прочетат основни опорни точки по организацията.  В раздел "Интересни дискусии за Рим" има линкове към много теми, в които има много полезна информация. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Втори ден чета форума и по-специално за Рим и наистина попаднах на много и полезна информация.

Има ли нещо специфично при зареждане на GSM и таблет в града ? Някъде ми се мерна,че е нужен адаптор,но не помня къде...

Връзка към мнение

Не, в Италия не трябва адаптор

Всъщност, трябва. Контактите в Италия имат три "дупки", т.е. нашите щепсели влизат с леко напъване, а понякога отказват да влязат (така на една приятелка лаптопа не се зареждаше). Зарядните за мобилните устройства са универсални и ще сработят. Не е лошо да се вземе едно адаптерче.

 

1438424328_5_559x*.jpg

 

На тази снимка италианското е на долния ред в средата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със зарядните няма проблеми, но ако имате електроуреди с щепсел като на първата снимка, с дебели крачета, няма да стане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да попитам и аз:

Има ли възможност да се влезе във Ватиканските музеи директно от Катедралата Свети Петър? Мислим да закупим онлайн билети за музеите плюс Сикстинската капела.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доколкото помня, не, напротив, изхода от музеите е близо до Св. Петър, т.е първо музеите и после св. Петър е по-удобно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да попитам и аз:

Има ли възможност да се влезе във Ватиканските музеи директно от Катедралата Свети Петър? Мислим да закупим онлайн билети за музеите плюс Сикстинската капела.

 

Не!Не може. Първо музеите и ако има време- св.Петър. Миналата година от музеите се излизаше точно пред касата за купола на св.Петър.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да попитам и аз:

Има ли възможност да се влезе във Ватиканските музеи директно от Катедралата Свети Петър? Мислим да закупим онлайн билети за музеите плюс Сикстинската капела.

Мисля, че няма начин. Движението е точно в обратната посока, т.е. можете да влезете от музеите /по-точно от вратата в дъното в дясно на Сикстинската капела/ в Сан Пиетро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да попитам и аз:

Има ли възможност да се влезе във Ватиканските музеи директно от Катедралата Свети Петър? Мислим да закупим онлайн билети за музеите плюс Сикстинската капела.

 

Според някои кардинали това е възможно, според други не, но не мисля, че на вас ще ви се отвори парашутът.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите. Според Zaro има някаква минимална надежда. Само трябва да намерим добър Кардинал, който да ни покаже Пътя :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите. Според Zaro има някаква минимална надежда. Само трябва да намерим добър Кардинал, който да ни покаже Пътя :)

 

А бе чак надежда да намерите кардинал не съм давал. :biggrin:

Иначе за да намерите тайният вход през някоя библиотека, трябва да станете кардинали. :biggrin:

Последните две книги, които прочетох, са за Борджиите и Медичите. По-добре пуснете тото.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

The Borgias - Christopher Hibbert

 

51EGsWAnc7L._SX327_BO1,204,203,200_.jpg

 

The Medici - Godfathers of the Renaissance - Paul Strathern

 

41KS5YHFQYL._SX307_BO1,204,203,200_.jpg

 

Втората я има и на български, издание от 2007 г. - миналата седмица я купих от Хеликон на Патриарха и Витошка.

 

medichite-krystnicite-na-renesansa-pol-s

 

Втората ми хареса повече. Борджиите са си просто средновековни мутри на високо ниво. Медичите са в културно и интелектуално отношение на много, много високо ниво. Човешката културна еволюция се дължи на хора като Козимо и Лоренцо Великолепни. Но неизбежно и при тях, както при всички династии, нещата се израждат с течение на времето. А след нещата, които прочетох в тази книга, все едно не съм бил във Флоренция.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да попитам и аз:

Има ли възможност да се влезе във Ватиканските музеи директно от Катедралата Свети Петър? Мислим да закупим онлайн билети за музеите плюс Сикстинската капела.

Желателно е предварително да си закупите билети за Ватиканските музеи онлайн.за да не се редите по опашките. :) 

Най-добре е първо да посетите  Ватиканските музеи  и след това Катедралата Свети Петър.Това е моят съвет. Приятно. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме с екскурзовод в музеите(времето ни беше ограничено), който накрая попита кой иска в църквата, бяхме много малко, останалите останаха да доразглеждат в музеите.Екскурзоводът ни прекара през някакви тесни стълби и влезнахме през някаква странична врата. Нямам идея дали всички от там минават, но ме съмнява. И си спомням, че спестихме опашките....Даже и на скенер не минавахме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изгледах няколко клипа за Ватиканските музей,но не схванах,как точно се избягва огромната опашка със билети закупени онлайн.

Има опашка и за билетите, купени онлайн, просто не е толкова голяма. Като вървиш към входа на музея, има две "ленти" за минаване, просто тротоара е разделен на две с метални прегради. Върви по десния и ще изпревариш опашката, която няма билети. като наближиш, ще се ориентираш къде е другата опашка, за онлайн билети, като трябва да внимаваш да не се наредиш на тази с организираните групи. Има табели.

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пропуснах да попитам: С лична карта ли се влиза или задължително със задграничен паспорт ? А как седи въпроса със тоалетните ?

С лична карта. Имаш и security check И това е. Тоалетните са безплатни като влезеш вътре ,ако това питаш.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет , привет Магеланци! Имам запитване относно Базиликата Св. Петър. Закупили сме билети за Ватикана и музейте вече, разбрах, че влизането в самата базилика е безплатно, но изкачването до купола се заплаща. Та, мисълта ми е следната. 

Асансьор ли да ползваме или можем да се справим и със стълбите?

Онлайн ли се закупуват билетите за изкачване или на място?

Благодаря Ви предварително за отговорите!

Връзка към мнение

Привет , привет Магеланци! Имам запитване относно Базиликата Св. Петър. Закупили сме билети за Ватикана и музейте вече, разбрах, че влизането в самата базилика е безплатно, но изкачването до купола се заплаща. Та, мисълта ми е следната. 

Асансьор ли да ползваме или можем да се справим и със стълбите?

Онлайн ли се закупуват билетите за изкачване или на място?

Благодаря Ви предварително за отговорите!

 

А, може и по стълбите, разликата е 1 евро. Билетите се купуват на място, може да има малка опашка, но върви бързо, но може и да няма, Надолу си слезте по стълбите, не си заслужава да се чака и за слизане.

Асансьорът е до ниво покрив на Св. Петър, за купола си има стълби, които са леко клаустрофобични на места, ако има много хора, се образуват опашки. Неприятно е, ако е жега, иначе няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.