Прескочи до съдържание

Представяне на кредитна карта на чекин


Препоръчани мнения

Само да нямате резервации и към някоя авиокомпания , че някой искат при чек ин картата с която е направено плащането ( когато резервацията е през сайта на АК - иначе няма проблем )

Така преди се няложи да правя разни акробатики при една резервация с Qatar.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да нямате резервации и към някоя авиокомпания , че някой искат при чек ин картата с която е направено плащането ( когато резервацията е през сайта на АК - иначе няма проблем )

Така преди се няложи да правя разни акробатики при една резервация с Qatar.

Само с Уиз и Раян - досега не са ми искали :) !

Редактирано от Zany
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Само да нямате резервации и към някоя авиокомпания , че някой искат при чек ин картата с която е направено плащането ( когато резервацията е през сайта на АК - иначе няма проблем )

Така преди се няложи да правя разни акробатики при една резервация с Qatar.

 

И какво, ще те върнат ли, ако си забравиш картата и искаш да минеш с лична карта или паспорт? 

Връзка към мнение

Да , отказват да ти издадат бордна карта. 

Имах случай при който банката ми смени предсрочно Visa-та с която имах резервация при Qatar. Бях запазил старата пластика и ходих с нея и с новата в офиса на катарците за да ми издадат документ за идентичност или нещо такова беше. Ако не я бях запазил щяха да ми искат документ от банката.

После на чекирането пак имаше чудене , телефони ... иам редовни случаи на отказано пътуване заради карта.

Връзка към мнение

Да , отказват да ти издадат бордна карта. 

Имах случай при който банката ми смени предсрочно Visa-та с която имах резервация при Qatar. Бях запазил старата пластика и ходих с нея и с новата в офиса на катарците за да ми издадат документ за идентичност или нещо такова беше. Ако не я бях запазил щяха да ми искат документ от банката.

После на чекирането пак имаше чудене , телефони ... иам редовни случаи на отказано пътуване заради карта.

Като се замислям май никога не са ми искали кредитната карта при чек ин, малко ме изненадва това, че според вас е честа практика. С Qatar не съм пътувал. И жената не помни такъв случай.

Връзка към мнение

Като се замислям май никога не са ми искали кредитната карта при чек ин, малко ме изненадва това, че според вас е честа практика. С Qatar не съм пътувал. И жената не помни такъв случай.

 

Искат го само е билета е купен през сайта на авиокомпанията . Имаше и някой от големите които искаха , но дали беше British ... не мога да се сетя. Летял съм единствено с BG Air и Qatar , та нямам богат опит с  традиционните АК .

Когато изпаднах в тази ситуация се поразрових из tripadvisor- а и се оказа , че има доста изгорели хора.

 

Eто условията на катарците :

http://support.qatarairways.com/entries/514206-Credit-Card-Payments

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Вчера резервирах през сайта на Lufthansa и при плащане онлайн с карта това беше ЕДИНСТВЕНАТА предоставена опция за представяне при чекина. При другата възможност за плащане онлайн - PayPal - имаше по-голям избор, включващ лични карти, паспорти и т.н. Не знам за чий е това малоумие?!? 

 

п.п. Май ще се наложи Георги да отдели клончето, че малко се отплеснахме от темата. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Явно си има някакво обяснение от гледна точка на сигурността.

Предполагам е по-лесно да мамиш с кредитна карта отколкото с PayPal акаунт , но ме мързи да го разнищя логически   :lol:

Връзка към мнение

По-скоро като е през PayPal няма как да ти искат картата. Искали са ми картата много пъти на чекин, това е нещо като идентификация. Но пък си спомням да питат на сайта дали credit card holder пътува и ако кажеш да - опа.

Между другото в Англия нямат лично карти и кредитната карта е валидно ID за всичко.

Връзка към мнение

Да , но имат паспорти . Преди години в Ливърпул доста се дзвериха на личната ми карта и казаха , че с "driving license" не можело ... явно служителя беше нов и за пръв път виждаше подобно нещо.

Връзка към мнение

При пътуването ни до Тайланд имахме няколко вътрешни полета с NokAir , съответно всички резервации бяха направени чрез виртуална Visa. За наш късмет реших , че точно тази карта няма да ми трябва и остана в България. Какво се оказа, като стигнахме до чек ин, едно от условията е че трябва да покажеш картата с която си направил резервацията, но уви тя беше на 8000 км от мен :ireful: . Искаха да си купим всички билети наново , а като се върнем да им изпратя копие от картата и те щели да ни възстановят парите (а дано ама надали) :rofl: . Добре , че сме си упорити та надделяхме (е и тайландката беше разбрана ) та ни издаде билетите без карта. Така, че носете си картите.  :sungum:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 всички резервации бяха направени чрез виртуална Visa. За наш късмет реших , че точно тази карта няма да ми трябва и остана в България. Какво се оказа, като стигнахме до чек ин, едно от условията е че трябва да покажеш картата с която си направил резервацията, но уви тя беше на 8000 км от мен :ireful:

А как точно се показва виртуална карта Виза?

И аз имам такава карта и съм я ползвал за купуване на билети онлайн. Не са ми я искали на чек-ин. Ако ми я поискат какво трябва да покажа, все пак виртуалната виза няма пластика?

Връзка към мнение

А как точно се показва виртуална карта Виза?

И аз имам такава карта и съм я ползвал за купуване на билети онлайн. Не са ми я искали на чек-ин. Ако ми я поискат какво трябва да покажа, все пак виртуалната виза няма пластика?

Ами аз имам пластика , но тя няма чип или лента.

Връзка към мнение

За отбелязване, е че повечето авиокомпании, които изискват картата да се предостави ще изпратят имейл да напомнят за това изискване, така че изненади на гишето са малко вероятни, освен ако не си триете всякакви имейли :) В случая с катарците, например изискването го пише като изпратят имейла, че онлайн чекина е отворен за полета и не е забутано някъде навътре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да регистрираш кредитна карта в Paypal, ти е нужен достъп до банковото извлечение. Предполага се, че крадец не би имал достъп до него. Затова е логично изискванията за сигурност да са занижени при използване на Paypal.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен никога досега не са ми искали кредитна карта на чек-ин. Но пък аз много рядко съм купувал билети директно от сайта на авиокомпанията. Само през сайтовете на Austrian и LH, но и на тях не помня да са ми искали каквато и да е карта, освен лична и Miles & More да ми отчетат милите. За FB пък нито frequent flyer, нито кредитна, с която е правена резервацията.

 

За ID card на англичаните - вече имат, но не е задължителна както при нас, а по желание. Повечето естествено не си правят грижа да пожелаят, и съответно нямат. Но пък не излизат без поне 2-3 вида кредитни и дебитни карти.

На естонците пък личните карти са им и банкови едновременно, та го нямат проблема със забравената карта на летището.

Връзка към мнение

Ма носете ги и ги ползвайте тея кредитни карти, хем по-удобно, че и по-сигурно, а на всичкото отгоре и по-евтино :)

 

2013-та сме, поне две КК са си стандарт, вече има достатъчно банки, дето дават КК без годишни такси. И не хапят, и не са заразни даже хахах

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпросът по -скоро е когато изтече междувременно срока на валидност и бъде подменена или пък я загубиш и извадиш нова и т.н. ... Тогава пак е възможно да имаш проблем .

Връзка към мнение

2013-та сме, поне две КК са си стандарт, вече има достатъчно банки, дето дават КК без годишни такси. И не хапят, и не са заразни даже хахах

Кои са тези банки, сподели опит :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече при подновяване на карта номерът се запазва. Новата карта е с различна валидност и различен CVV2 код.

Защо "вече"? Още преди 2-3 години си беше така. :rolleyes:

Или говорите за по отдавна...6-7 години?

 

Кои са тези банки, сподели опит :)

И има ли ги в България със същите условия (без годишни такси)?   :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последната ми смяна на БГ карта е от есента на 2011 и номера беше различен (Visa на ПИБ)

Преди броени дни получих нова английска  Mastercard и номерата наистина вече съвпадат с предната.

Връзка към мнение

И има ли ги в България със същите условия (без годишни такси)?   :biggrin:

 

 

Не знам да има без такси. Има , но само на промоция - познати си извадиха на Булбанк и Алфабанк - 5 години без такса.

Връзка към мнение

Последната ми смяна на БГ карта е от есента на 2011 и номера беше различен (Visa на ПИБ)

Преди броени дни получих нова английска  Mastercard и номерата наистина вече съвпадат с предната.

хех точно ноември 2011 и аз сменях карта в ПИБ, само че МС и номера остана същия. Не знам, освен на Visa само при смяна да са издавали с различни номера, а на МС да са си били винаги еднакви.  :rolleyes:

 

И има ли ги в България със същите условия (без годишни такси)?   :biggrin:

 

 

Не знам да има без такси. Има , но само на промоция - познати си извадиха на Булбанк и Алфабанк - 5 години без такса.

Въпросът ми е така зададен, защото Kyuubi така беше писал в мнението си - че имало такива банки.

А тези на Булбанк - 5 години без такса, ама после компенсират дабъл, да не говорим за списъка с условности при ползването им. Както е известно "безплатен обяд нема". ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.