Прескочи до съдържание

Представяне на кредитна карта на чекин


Препоръчани мнения

Георги Матеев

И сега колко ще им искаш ? Не се размеквай   :lol:

Ами... за компенсация ми ъпгрейднаха следващия билет с тях в бизнес класа. Всичките 4 отсечки :)

 

Прощавам им.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

И Еър Канада са в кюпа с проверките на картите:

http://loyaltylobby.com/2016/06/15/cbc-air-canada-credit-card-verification-policy-leaves-woman-stranded-in-thailand/

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Здравко Ангел

Не намирам . Обаче след като се попълни ето тук- https://www.qatarairways.com/global/en/credit-card-verification.page, после получаваш ето това /след около 5-6 работни дни/

 

Dear Support,

Payment verification has been completed for your reservation******, you will be able to check in for your flight without presenting the credit card used for purchasing your ticket.

We have sent your E-ticket Receipt to the email address you used at the time of purchase.

Thank you for taking the time to contact us and we look forward to welcoming you onboard soon.

Yours sincerely,

Qatar Airways Support

Сега ще попълня бланката. Днес си напазарувахме стабилно с картата на една приятелка и после се сетихме, че тя няма да лети с нас. Като прочетох всички коментари в темата, май никого не са върнали, но все пак са създали доста ядове.

Връзка към мнение

Сега ще попълня бланката. Днес си напазарувахме стабилно с картата на една приятелка и после се сетихме, че тя няма да лети с нас. Като прочетох всички коментари в темата, май никого не са върнали, но все пак са създали доста ядове.

 

Има вариант също така заедно с приятелката (искам и аз такава!) да се разходите до офиса на катарците, тя да потвърди, че с нейната карта е пазарувала за вас, а те да си отбележат в тяхната система.

Аз в такива ситуации гледам да нося и тиранти, и колан, ако ме разбираш...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Има вариант също така заедно с приятелката (искам и аз такава!) да се разходите до офиса на катарците, тя да потвърди, че с нейната карта е пазарувала за вас, а те да си отбележат в тяхната система.

Аз в такива ситуации гледам да нося и тиранти, и колан, ако ме разбираш...

Сега ще изчакаме какво ще ни кажат. Пратихме всички изисквани документи. Приятелката получи мейл от тях, че до 5 дни случаят ще бъде разрешен. Иначе като се завърнем в София ще отидем до офиса на катарците.

Връзка към мнение

Със сигурност пази пластиката, ако проверяват, ксерокс не минава.

Сигурно ли е, че копие не минава?На мен ми смениха КК заради опит за източване, прибраха ми старата, нали оспорвах транзакции.Направиха ми ксерокопие, заверено с печат на банката.

Че с тази карта съм накупила сума ти самолетни билети.:(

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Е, заверено от банката вече си е стабилен документ. Ама питай все пак.

 

На мен ми оставиха старата карта, че новата безконтактна е с други номера.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Четейки темата, се сетих, че билетът ми на FlyDubai го купувах с моя карта, която в последствие ми преиздадоха и е с изцяло нов номер. В самата резервация на FlyDubai го има изискването за представяне на карта на чек-ин.

Звъннах на Крис Ер, които са "представители" на FlyDubai, казаха, че щом картата е все пак на мое име, няма страшно.

За всеки случай от банката си взех копие на искането за преиздаване на картата и мисля, че съм ОК, нали?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Четейки темата, се сетих, че билетът ми на FlyDubai го купувах с моя карта, която в последствие ми преиздадоха и е с изцяло нов номер. В самата резервация на FlyDubai го има изискването за представяне на карта на чек-ин.

Звъннах на Крис Ер, които са "представители" на FlyDubai, казаха, че щом картата е все пак на мое име, няма страшно.

За всеки случай от банката си взех копие на искането за преиздаване на картата и мисля, че съм ОК, нали?

Там пише ли номерът на старата карта?

Че аз имах един такъв случай с катарците - добре, че беше работен дн, та звъннах в банката да потвърдят и да продиктуват номера на предишната карта.-

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Там пише ли номерът на старата карта?

 

Да, пише последните 4 цифри и те са напълно различни от тези на новата карта. Та да не си докарвам излишен стрес, направих каквото можеше да се направи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз винаги си правя снимки на картите и документите за всеки случай като пътувам. А като съм в България, най-малкото като пазарувам онлайн не ми се налага да си мъкна картата с мен. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Гледам, че в почти всяко мнение става въпрос за кредитна карта, а не за дебитна. Това представяне на чек-ин само за кредитна ли важи, понеже никога не ми се е налагало да показвам дебитната си карта и самата тема ми е малко странна. Ако е само за кредитна, това ще обясни всичко :D

Редактирано от ACM
Връзка към мнение

Гледам, че в почти всяко мнение става въпрос за кредитна карта, а не за дебитна. Това представяне на чек-ин само за кредитна ли важи, понеже никога не ми се е налагало да показвам дебитната си карта и самата тема ми е малко странна. Ако е само за кредитна, това ще обясни всичко :D

 

На мен са ми искали и дебитна, или просто казано - искат картата, с която е платен билета. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен пък никога не са ми искали. Доста често плащанията на мои билети са извършени с чужда карта, а понякога и със служебна такава и никога не съм имал проблем. А никога не ги нося със себе си. А и като цяло това е голяма простотия. Не мога ли просто да подаря пътуване на някой близък? Ако авиокомпанията има притеснения, нека се свърже с картодържателя и да се разберат. Четох някъде по-назад в темата, че някаква жена си останала в Тайланд, понеже Ер Канада й отказали да я борднат. Егати булшитът. 

Познавам десетки хора, които пътуват служебно доста често и мога да заложа много пари, че нямат копие/снимка или каквото и да е на картата, с която е платено. 

Да не говорим, че някои банки съвсем редовно си блокират картите и ги преиздават (на Жената ѝ се беше случило 2 пъти в рамките на месец), и малко хора биха се замислили, че това може да им повлияе на пътуването. 

Плюс това как ми искат карта, ако съм чекиран онлайн и отивам само да си оставя багажа на лентата? 

 

Не казвам, че не е вярно, очевидно на много хора им се е случвало, но това е тотално простотия. Уредил си всичко, платил си полети, хотели, коли, изхарчил си един вагон пари, за да пътуваш и не отиваш никъде, понеже си платил с картата на баща ти  :rofl:

Лично твоя работа е как ще платиш и как ще си организираш пътуването. По мое мнение авиокомпанията няма право да ти отказва достъп, понеже ри'иш ли не си се сетил, че блокираната ти карта (в повечето случаи по вина на банката), може да ти потрябва след 10 месеца (примерно) на летището  :bye:

 

 

П.П. Тук само за плащания през сайта на АК ли става въпрос или и през румбота, джеткостове?

Редактирано от ACM
Връзка към мнение

Само директно, иначе през посредници не предават номера на картата разбира се.

Това е някаква мярка против злоупотреби с карти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре де, поне при катарците излиза, че ако има нужда от показване на кредитната / дебитната карта при чек-ин, това е упоменато някъде в резервацията, достъпна чрез опцията Manage my booking на сайта им. Или поне се свързват с теб, за да изискат проверка на картата. 

 

http://support.qatarairways.com/hc/en-us/articles/206461618-How-can-I-use-my-credit-card-to-book-a-ticket-for-someone-else-

 

http://support.qatarairways.com/hc/en-us/articles/206461628-Is-verification-required-for-online-credit-card-payments-

 

http://support.qatarairways.com/hc/en-us/articles/206459408-Do-I-need-to-present-my-credit-card-at-check-in-for-verification-

 

http://support.qatarairways.com/hc/en-us/articles/206461488-What-happens-if-I-cannot-present-the-credit-card-upon-check-in-

 

Има ли случай някой да е резервирал с тях директно от сайта им, резервацията да си е изглеждала ОК в Manage my booking и на летището да са го изненадали с изискване да покаже картата, с която е платено?

Връзка към мнение

Ние сме летели с катарците само веднъж - SOF-DOH-ZAN и обратно JRO-DOH-SOF миналта година. Билетите бяха закупени директно от сайта им поне 7-8 месеца предварително, чекин-а го направихме онлайн и въпреки, че на разпечатаните бордни карти пишеше, че само трябва да отидем до drop off зоната, за да си оставим багажите (бяхме с чекиран такъв), на летище София се оказа, че такава няма и трябва да минем през опашката на общо основание, където ни приеха багажа. Нови бордни карти не ни издадоха и картата не са ни изисквали.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
Георги Матеев

Тези дни си купувах билети с Ethiopian Airlines, директно от сайта им.

 

Изрично предупредиха да нося кредитната карта за проверка при чекин.

 

Може да е нещо ново, затова споделям.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
On 1/24/2017 at 10:04 AM, ACM said:

На мен пък никога не са ми искали. Доста често плащанията на мои билети са извършени с чужда карта, а понякога и със служебна такава и никога не съм имал проблем. А никога не ги нося със себе си. А и като цяло това е голяма простотия. Не мога ли просто да подаря пътуване на някой близък? Ако авиокомпанията има притеснения, нека се свърже с картодържателя и да се разберат. Четох някъде по-назад в темата, че някаква жена си останала в Тайланд, понеже Ер Канада й отказали да я борднат. Егати булшитът. 

Познавам десетки хора, които пътуват служебно доста често и мога да заложа много пари, че нямат копие/снимка или каквото и да е на картата, с която е платено.

На един човек му е неприятно, че са му откраднали пари от кредитната или дебитната карта, а на друг, че не го допускат да че чекира... Свързване с картодържателя не е възможно в повечето случай, защото банките не споделят с търговците примещи техните карти телефона, адреса и т.н. на картодържателя. Освен това, колко ще струва като време и пари една авиокомпания да се обади на всичките си клиенти?

 

Много по лесно е в редките случаи, когато някой прави подарък да декларира дарението пред нотариус и да направят копие на картата. Целта на авиокомпаниите и хотелите, които изискват картите е да не се замесват в измами. При фирмените пътувания също може да се направи копие на карта, и документ за служебна командировка. В интерес на всички картодържатели е, търговци да правят максмума за да предотвратят измамите...

 

 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Нов въпрос. При резервацията не успях да платя с моята карта и платих с чужда. Знам, че преди време имаше хора с проблеми при чек-ин-а (не знам за коя авиокомпания ставаше въпрос) и сега това ме притеснява. Звънях на българския офис да ги питам и казаха, че ако нямам имейл, изискващ верификация на картата (нямам такъв), нямало проблем, ама нещо им нямам вяра. Някой имал ли е такива проблеми с катарците?

Връзка към мнение
преди 16 минути , ACM каза:

Нов въпрос. При резервацията не успях да платя с моята карта и платих с чужда. Знам, че преди време имаше хора с проблеми при чек-ин-а (не знам за коя авиокомпания ставаше въпрос) и сега това ме притеснява. Звънях на българския офис да ги питам и казаха, че ако нямам имейл, изискващ верификация на картата (нямам такъв), нямало проблем, ама нещо им нямам вяра. Някой имал ли е такива проблеми с катарците?

По спомен @Георги Матеев имаше някъде разправии за купен билет от някой от сайтовете и му искаха картата, с която е платено. Отдавна беше май. 

Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, ACM каза:

Нов въпрос. При резервацията не успях да платя с моята карта и платих с чужда. Знам, че преди време имаше хора с проблеми при чек-ин-а (не знам за коя авиокомпания ставаше въпрос) и сега това ме притеснява. Звънях на българския офис да ги питам и казаха, че ако нямам имейл, изискващ верификация на картата (нямам такъв), нямало проблем, ама нещо им нямам вяра. Някой имал ли е такива проблеми с катарците?

Не им вярвай на тези в офиса. Много силно съветвам собственикът на картата да отиде да верифицира плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Георги Матеев каза:

Не им вярвай на тези в офиса. Много силно съветвам собственикът на картата да отиде да верифицира плащането.

Къде да иде? Не сме от София и не мисля, че ще идем специално. 

 

Въобще защо това да е проблем? По принцип говоря. Хората постоянно си правят подаръци или пък пътуват на фирмени разноски и плащат билетите с фирмени карти.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 54 минути , ACM каза:

Къде да иде? Не сме от София и не мисля, че ще идем специално. 

 

Въобще защо това да е проблем? По принцип говоря. Хората постоянно си правят подаръци или пък пътуват на фирмени разноски и плащат билетите с фирмени карти.

Потвърждавам на 100%, че проблем при плащане с чужда карта МОЖЕ да има, особено ако собственикът на картата не е сред пътниците. Вероятността наистина не е огромна, но със сигурност я има и говоря от собствен неприятен опит.

 

Верифицирането на плащането може да стане в офиса в София или на летището преди излитане.

 

А защо това понякога може да е проблем - питай авиокомпанията 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.