Прескочи до съдържание

Представяне на кредитна карта на чекин


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Всичко е наред, вече съм в Дубай и в момента пътувам от централното летище към Мактум. Успях да излетя от Бахрейн с 300 зора. На гейта после пак имаше голяма драма и включих всичките си скрити заложби за да убедя представителя на катарците, че edreams не са напазарували билета ми с крадена карта. Супер малоумна работа.

 

Пича каза, че последните месеци имало много злоупотреби с карти и отскоро почнали стриктно да проверяват за това - включително и при билети от агенции. Агенцията по подразбиране трябвало да им праща някаква форма на верификация предварително. Ще проуча внимателно въпроса защото ако това е вярно доста хора могат да изгорят по тоя тъп начин. Аз бях буквално на ръба да си остана в Бахрейн и минах на магия.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Жоро, това за верификацията е така и си го пишеше в условията им. Дали е с карта на друго лице или на агенция катарците си имат изискване за такава и ако от агенцията са го прехвърлили, защото не им се занимава, то вината си е изцяло тяхна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е няма толкова тъп проблем! Отивам сега на летището в Бахрейн за полета си към Доха->Дубай с катарците. Чекиран съм онлайн, но нямах принтер подръка и отидох на гишето за да ми принтират бординг пасовете. ИЗНЕНАДА! "Г-не, трябва да проверим картата, с която е купен билета". Всичко чудесно, само дето билета е взет от edreams и съвсем очаквано моята карта не отговаря на картата, която има в системата на катарците (травъл агента е платил със собствена карта). Обяснявам ситуацията и че няма как да разполагам с картата на травъл агента и че имат право на такива проверки само, ако билета е купуван директно от тях. Да, ама не. Ако не покажа същата карта не можели да ми издадат бординг пас??? Овцата на чекина не можа да ми отговори как със същия билет съм летял безпроблемно от Дубай до Бахрейн (и то при условие, че пак минавах през чекин гише) и каза, че нищо не можела да направи. Последвалият скандал не помогна, не се трогнаха и от силвър статуса ми, а отговорния мениджър удобно отсъстваше от работа. Направо не мога да повярвам!

 

Теглих им една люта майна и отидох да търся принтер на летището за да изпечатам бординг пасовете, които за щастие имах като pdf в телефона си. С тях минах паспортен контрол. Сега вися пред гейта и се чудя дали катарците ще ме пуснат да летя като ме видят отново. Ако стане проблем имам резервен вариант с Cathay Pacific след 3 часа, билета е 80 евро и горе-долу се преживява, макар че пак е силно дразнещо.

 

При всички случаи като се прибера в София ще напиша много силен имейл на авиокомпанията. Правилата им в случая са просто безумни, откъде накъде пътника ще разполага с кредитната карта на травъл агента?

 

На който му върви, му върви. Матеев, усещаш ли как при следващия ти полет с катарците ще бъдеш качен в първа класа за тяхна сметка? :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

На който му върви, му върви. Матеев, усещаш ли как при следващия ти полет с катарците ще бъдеш качен в първа класа за тяхна сметка? :)

Не знам в коя класа ще ме качат на следващия полет, но знам, че ще им стане лошо от имейла, който пиша в момента.

 

Ситуацията беше наистина абсурдна и ми вкараха егати стреса за нищо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам в коя класа ще ме качат на следващия полет, но знам, че ще им стане лошо от имейла, който пиша в момента.

 

Ситуацията беше наистина абсурдна и ми вкараха егати стреса за нищо.

Да разбираме ли, че все пак са те качили или използва алтернативно Cathay Pacific?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Да разбираме ли, че все пак са те качили или използва алтернативно Cathay Pacific?

 

Качиха ме, но с много уговорки. Виж последното ми мнение в "в момента съм..."

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоро, това за верификацията е така и си го пишеше в условията им. Дали е с карта на друго лице или на агенция катарците си имат изискване за такава и ако от агенцията са го прехвърлили, защото не им се занимава, то вината си е изцяло тяхна.

 

Тони, в условията им в прав текст пише, че имат право да проверяват кредитната карта при чек-ин, но ако билета е купуван от qatarairways.com - не се споменава абсолютно нищо за агенции. И има логика защото когато директно катарците обработват плащането трябва да са 100% сигурни, че не е с крадена карта, иначе горят с парите. А когато травъл агенция обработва плащането тогава тя (като продавач-посредник) носи отговорността, а авиокомпанията си получава парите при всички случаи.

 

Съгласи се, че е нереално авиокомпанията да иска копие от картата на травъл агенцията, която е ползвана за фактическото плащане към тях. Другият месец имам полет с катарците, като билета е купен от Orbitz. Сега си представи как звъня на Orbitz, любезно ги помолвам да ми пратят копие на корпоративната си кредитна карта поради параноичността на Qatar Airways, и как те с кеф ми я пускат сканирана на имейла. Просто няма как да се случи. Да си правят служебни проверки директно с агенциите, това просто не е работа на пътника.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Единственият път, когато са ми искали кредитна карта при чекирането беше с Катарците. Билетите съм купила примерно през март, а летим през октомври. През това време картата ми е изтекла и съм я сменила. Добре че беше работен ден, та се обадих в банката и ми продиктуваха номера на старата карта, та съвпадна с този в тяхната база данни.

А аз винаги купувам билети директно от АК.

Връзка към мнение
Съгласи се, че е нереално авиокомпанията да иска копие от картата на травъл агенцията, която е ползвана за фактическото плащане към тях. Другият месец имам полет с катарците, като билета е купен от Orbitz. Сега си представи как звъня на Orbitz, любезно ги помолвам да ми пратят копие на корпоративната си кредитна карта поради параноичността на Qatar Airways, и как те с кеф ми я пускат сканирана на имейла. Просто няма как да се случи. Да си правят служебни проверки директно с агенциите, това просто не е работа на пътника.

 

 

Те не ти пращат кредитната карта, а попълват една бланка, която потвърждава, че лично те закупуват билета. Това се случва предварително и ти я пращат на мейла, за да разполагаш с нея. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Те не ти пращат кредитната карта, а попълват една бланка, която потвърждава, че лично те закупуват билета. Това се случва предварително и ти я пращат на мейла, за да разполагаш с нея. :)

 

Ха, за първи път чувам за подобно нещо. Правила ли си го преди?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всичко е наред, вече съм в Дубай и в момента пътувам от централното летище към Мактум. Успях да излетя от Бахрейн с 300 зора. На гейта после пак имаше голяма драма и включих всичките си скрити заложби за да убедя представителя на катарците, че edreams не са напазарували билета ми с крадена карта. Супер малоумна работа.

 

Пича каза, че последните месеци имало много злоупотреби с карти и отскоро почнали стриктно да проверяват за това - включително и при билети от агенции. Агенцията по подразбиране трябвало да им праща някаква форма на верификация предварително. Ще проуча внимателно въпроса защото ако това е вярно доста хора могат да изгорят по тоя тъп начин. Аз бях буквално на ръба да си остана в Бахрейн и минах на магия.

 

Пиши им на edreams, защото в случая явно те са проспали някаква процедура...

Връзка към мнение

Да, няколко пъти вече. :) Когато се е налагало да купувам билети с карта,  собственика на която няма да пътува.

За да не стане грешка обаче- с агенция не съм.

Сега ще потърся такава, ако съм запазила някоя.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Не намирам . Обаче след като се попълни ето тук- https://www.qatarairways.com/global/en/credit-card-verification.page, после получаваш ето това /след около 5-6 работни дни/

 

Dear Support,

Payment verification has been completed for your reservation******, you will be able to check in for your flight without presenting the credit card used for purchasing your ticket.

We have sent your E-ticket Receipt to the email address you used at the time of purchase.

Thank you for taking the time to contact us and we look forward to welcoming you onboard soon.

Yours sincerely,

Qatar Airways Support

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При заплащане с PayPal не е необходимо да се представя кредитната карта при чекирането на летището, освен това имаш правото да купуваш билети на други (не е необходимо притежателят на картата да е сред пътуващите).

Връзка към мнение
Георги Матеев

Пиши им на edreams, защото в случая явно те са проспали някаква процедура...

 

Не мисля, че проблема е в edreams или в която и да е травъл агенция, още повече че без никакви грижи пролетях първата част от билета. Според мен ставаше въпрос за незнание или по-скоро прекалено буквално тълкуване на правилата от страна на чекин агента.

 

Катарците съвсем ясно са си написали:

 

If you are purchasing your ticket using a credit card, on qatarairways.com, QATAR AIRWAYS may require the card holder to provide additional payment verification

 

Не намирам нищо за травъл агенции. Нали когато платиш на агенцията дефакто тя ти проверява картата и тя носи отговорност.

Да, няколко пъти вече. :) Когато се е налагало да купувам билети с карта,  собственика на която няма да пътува.

 

Само че в моя случай аз съм си купил билет за мен, с моята карта, тоест имената на пътника и собственика на картата съвпадат. Въобще не ми звучи логично в такава ситуация да правя допълнителна предварителна верификация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Въпреки това според мен агенцията пропуска нещо. :)

 

Очевидно нещо някъде се е счупило по веригата. Най-странното беше когато чекин агента ми каза, че бележката за допълнителна проверка на картата е пусната от... самите Edreams? И то СЛЕД като вече съм ползвал първата част от билета защото иначе щях да имам този проблем още на излитане от Дубай (и там минавах през гишето). Което съвсем няма никаква логика, както казах имената на пътника и на картата съвпадат и няма причина Edreams да се усъмнят в каквото и да е. Пък и прекрасно знаят, че на място няма как да разполагам с техните кредитни данни за да искат проверка. Продължавам да мисля, че мацката на чекин-а нещо се престараваше.

 

Писах мейли и на катарците и на Edreams, когато и ако разбера какъв точно е бил проблема ще ъпдейтна. Нямам намерение да треперя преди всяко пътуване дали ще ме качат или не :)

А аз винаги купувам билети директно от АК.

 

Аз пък - никога. В конкретният случай билета ми през Edreams (платен с Diners) излезна с цели 58 евро (!) по-евтино, отколкото от страницата на катарците. Ще имат да ме прощават.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Внимавайте с подновяване и новите карти (виза електрон). Банките минават на безконтактни карти, които вече са с нови номера. От банката ми разрешиха да си запазя старата, с която е купен билета и да я  представя при чекирането. Досега при подновяването само сменяха валидността и запазваха номера, но явно новата система изисква пълна смяна. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашите билети от катарците са купени с моята кредитна карта от ПИБ, която покрай новите им магарии реших да закрия. Дали ще имам проблеми ако им я покажа снимана на ксерокс или искат да видят самата пластика?

Връзка към мнение

Няма нужда от такива сложни схеми - просто си направи допълнителната проверка предварително, има бланка в сайта им, която се попълва. Или просто отиди в офиса им и поискай ръчна оторизация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Най-сетне катарците отговориха по моя бахрейнски проблем. Оказва се, че съм бил жертва на системна грешка.

 

We are very sorry to learn about your check-in experience at Bahrain airport on your departure on QR 28th September 2015. A report received from our airport team in Bahrain states that you were requested to verify your Credit Card due to a notification prompted on the check-in systems. We have further reviewed this issue and have noted that this was due to a system glitch.
 
И както се очакваше - на практика НЕ трябва да искат кредитна карта за проверка, когато билетът е купен чрез посредник (травъл агенция). Това е 100% потвърдено вече от самата авиокомпания.
 
Ех тези лоши компютри, за малко да ме оставят в Бахрейн тогава :)
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.