Прескочи до съдържание

Тенерифе - какво е специалното?


Георги

Препоръчани мнения

да, накрая ми се изясни :). Благодаря още веднъж! Картите за транспорт явно са само месечни........А боно-то защо са два вида от 15 и 25 евро? Сигурно за повече пътувания?

А с кратера на вулкана ще се размина, защото се записах спонтанно на това пътуване преди 3 седмици и след 2-3 дни проверих в сайта с он-лайн резервациите  и вече нямаше места.

Разликата е единствено в стойността т.е., купуваш според своите нужди. Ние например, за 8 дни, 2-ма човека купихме карти на стойност 55 евро.

Ти пак може да отидеш до Тейде, само че без качване до кратера, мисля, че пак ще ти е интересно :) !

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ами, май ще е поетапно. Летях с чартър - организирано пътуване. Полетът е дълъг и много се измъчих аз :) - 5 часа и 40 минути. Времето беше приятно, имаше дни, в които се попекох здраво, даже един цял ден на плаж - плая Хардин (в Пуерто де ла Круз се намира) - черен, вулканичен плаж, безплатен е. Чезлонгът е 3 евро, а чадърът струва 2.50, но ако си разпънеш хавлията никой нищо няма да ти каже, цащото плажовете в Испания са общински и безплатни. Та аз отидох най-вече за слънцето и използвах известно време в печене и навлизане в океана. Водата е студена, но за ценители става: :).

нЕ СЪМ СЕ ЗАПИСВАЛА НА ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПЛАТЕНИ ЕКСКУРЗИИ, ВИДЯХА МИ СЕ СКЪПИ. еДИН ДЕН, В КОЙТО ИМАШЕ СИЛЕН ВЯТЪР И БЕШЕ СРАВНИТЕЛНО ХЛАДНО, взех обществения транспорт и обиколих Гарачико, Икод де лос Винос (със съответното дърво Драго миленарио), след това Ла Оротава. Следобяда ходих до Ла Лагуна. Ла Оротава и Ла Лагуна много ме впечатлиха с архитектурата си - аз си падам по разни църкви, хасиенди, и въобще билдинги. Тия турчета ми излязоха 18 евро и затова не съм купувала карта Боно.До Тейде ходих също с обществения транспорт (там картата Боно така и така не важи) - в двете посоки е 11 евро и нещо. Там всъщност беше най-голямото разочарование. Лифтът не работи от няколко седмици - разбирам го сега от изказвания по различни форуми и испанците всеки ден лъжат, че ще проработи следобяда или на другия ден. В деня, в който ке качих, имаше невероятно слънце и никакъв вятър - пишеше спрян заради лед. Запознах се със семейство швейцарци, мъжът преди да се пенсионира е работил към лифтови съоръжения. Та те твърдо казаха, че има технически проблем, тъй като лифт се строи да обслужва в сняг и лед, а на 3700 метра е нормално да има това. Та като се качихме в 11 часа, 5 часа е много на долната станция на лифта да се седи (има само един автобус на ден, което е невероятно слаба страна на нещата). Направихме малко турове напред-назад, но това бе за 2 часа. После се заседях в кафенето на лифта, че имаше безплатен уай-фай, та си поговорих с детето по скайпа. А бях помъкнала шапка, шап, яке, ръкавици, просто смехурия!. Та Тейде бе до 2200 и заради липсата на повторен транспорт, денят отиде нахалос - според мен. Друго - Пуерто де ла Круз е удобно отправно място да пътуване, има автобуси до всякъде. Бях в хотел Туркеса плайя - 4 звезди. Голям, добре построен, просторен хотел - но вече тук таме има течове, разкланети плочки, счупени бетонови ръбчета на кашпите. Иначе е много чисто, всеки ден сменят чаршафи, а кърпи ако поискаш. Стаите към басейна са тихи. Моята беше крайна и бе към пътя, та беше малко шумна, но аз винаги си нося восъчни тапички за уши. Стаята е просторна, с голяма баня, имах огромен балкон!!! - сигурно 30 кв. м. с гледка към Тейде. Храната може би не е изобилна, но аз съм вегетарианка и храната не е основната ми страст. Бях на фул борд и съм си яла достатъчно. Много ми бяха вкусни доматите им - огромви, и сиренето - бяло, прясно и безсолно. Имат и други хубави неща за опитване. Правят тематични кулинарни дни. Водата и виното са на корем и включени във фул борда. Има много хубав фитнес, работи сутрин от 8, вечер до 22 часа. Уредите ма хубави и разнообразни. Спа-то е платено, има май и кинезитерапии. Лошото е с интернета - платен е (5 евро на ден, за повече дни цената спада), на всичкото отгоре го има само около рецепцията, но така било в хотелите им там. Една позната ми каза, че даже в нейния хотел било 8 евро на ден, пак само около рецепцията. Сейфът и хладилникът са със секретни ключове и се заплащат.Последния ден имаше полудневна (включена в цената на почивката) екскурзия до Канделария и Санта Круз - кой знае колко не се впечатлих от тези два града, но все пак е полезно да се възползва човек и да види. Хората се юрнаха по Корте Инглез в Санта Круз (верига испански молове), явно има смисъл, но не мога да се изкажа.. Аз пазарувах в Пурето де ла Круз. В една парфюмерия имаше 6-7 вида парфюми, който в момента вървяха на 50 процента - т.е. по 25-30 евро. Ако нещо ви интересува, питайте :)

Редактирано от Balkanka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Имам въпрос относно посещението на вулкана. За съжаление сега разбрах , че за датите в които  ще бъдем в Тенерифе няма свободни разрешителни за посещение на вулкана. Искам да питам в този случай има ли какво да се разглежда около вулкана? И без разрешително може ли да се качиш до някъде с лифта?

Връзка към мнение

Разрешително ти трябва за последните 200 метра. Иначе с лифта се качваш на 3555 надморска височина. На това ниво има три маршрута:

1)Ruta Mirador de la Fortaleza - за около 25 минути се достига до място, от където се разкрива гледка, предимно към северната част на острова. 
2)Ruta Mirador Pico Viejo - за около 40 минути се спускате до по-малкия вулкан Pico Viejo, където може да се види кратера му , както и гледки към южната част на острова. 

3)Ruta al Cráter del Teide - изкачване до 3718 мТук вече ти трябва разрешително!

 

Този линк може да ти е полезен - http://www.telefericoteide.com/teleferico/teleferico-del-teide

Редактирано от Зани
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

ако работи лифта се качваш до 3500 метра. Без предварително издадено радрешително не можеш да се качиш до върха, където е кратерт на Тейде. Както и Зани е писала има 3 маршрута, но това е, ако работи лифтът, иначе на 220 метра има метаморфен камъняк, но за повече от час -два няма какво по-различно да се види. Дано ви работи лифтът, та поне да се изкачите по-нагоре :).

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

На мен Канарските острови много ми харесват. Били сме на Тенерифе няколко пъти, на Гран Канария, на Ла Палма и Фуертевентура.

На Ла Гомера и Ланзароте - за по един ден. За догодина планувам през май почивка на Ланзароте. Обикновено пътуваме през Мадрид. Някой може ли да даде идея за достъп до там от някъде другаде, за да свали цената на билетите? Ако може, де ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

 За догодина планувам през май почивка на Ланзароте. Обикновено пътуваме през Мадрид. Някой може ли да даде идея за достъп до там от някъде другаде, за да свали цената на билетите? Ако може, де ;)

 

Ето това е мрежата на Ryanair от Ланзароте:

 

2014-07-17_12-45-21.png

 

 

Засичаш с тази на Wizz от България, отиваш в нисък сезон и така. Общо взето това е грубия начин :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам билетите за Ланзароте за април-май 2015 и ми се струва, че излиза много прилична сумата. София-Мадрид с България еър в двете посоки - 312 лева, а Мадрид-Ланзароте-Мадрид с Иберия - 204 евро. Или, около 360 евро всичко на човек. Как ви се струва тази цена? Хубавото е, че багажът го чекираме директно за Ланзароте.

Връзка към мнение

Гледам билетите за Ланзароте за април-май 2015 и ми се струва, че излиза много прилична сумата. София-Мадрид с България еър в двете посоки - 312 лева, а Мадрид-Ланзароте-Мадрид с Иберия - 204 евро. Или, около 360 евро всичко на човек. Как ви се струва тази цена? Хубавото е, че багажът го чекираме директно за Ланзароте.

 

Ако искаш куфар и по начало си спомням, че не ти харесваха Уиз и Раян, то 160 евро до Мадрид е супер. Мадрид - Ланзароте - Мадрид ми се струва обаче доста скъпо за 204 евро. Но ако избягваш Уиз и Раян на всяка цена не мисля и че можеш да намериш кой знае колко по-евтино. 

 

При всички положения обаче според мен е рано да се търси билет за април догодина. 

Връзка към мнение
батко Биси

Питането ми не е точно за Тенерифе, но пак е на Канарските острови. Има ли някой сред вас ходил на риболов за риба меч и тон? В Гугъл ми излизат фирми на Ланзароте и Гран канария, но само на едната изглежда що-годе приличен сайта, та ми се искаше ако някой има информация от първа ръка, да препоръча нещо изпробвано и да си го сложа в план-листа за идните години.

Връзка към мнение

Като знам, че съм пътувала Мадрид -  Лансароте за 12 евро, ми се струва ужасно скъпо... :)

Купих вече билетите. До Ланзароте от Мадрид има само един полет на ден на Иберия, всичките билети излязоха по 360 евро на човек.

Харесала съм една вила, примерно, ето, тази:

 

http://www.homeaway.com/vacation-rental/p1174019

 

Някой ползвал ли е този сайт, изпращат ли договор или си общуваш директно със собственика?

До сега съм ползвала само ХаусТрип и там принципът е следният:

Плащаш на сайта, те превеждат парите на собстгвеника, 24 часа след като се настаниш. тоест, ако има нещо не в ред, веднага им се обаждаш и не превеждат парите. Един вид - сайтът е гарант, че сделката ще се случи.

Някой да каже, ако знае, тук как е, моля!

Връзка към мнение

Вилата изглежда страхотно!

Аз съм ползвала homeaway за резервация на апартамент в Брюж преди 4 години. Ако не са се променили нещата, в моя случай се контактуваше директно със собственика и доколкото си спомням му преведох част от наема чрез PayPal.

Във форума много се препоръчва airbnb, действа на принципа на ползвания от теб сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Купих вече билетите. До Ланзароте от Мадрид има само един полет на ден на Иберия, всичките билети излязоха по 360 евро на човек.

Харесала съм една вила, примерно, ето, тази:

 

http://www.homeaway.com/vacation-rental/p1174019

 

Някой ползвал ли е този сайт, изпращат ли договор или си общуваш директно със собственика?

До сега съм ползвала само ХаусТрип и там принципът е следният:

Плащаш на сайта, те превеждат парите на собстгвеника, 24 часа след като се настаниш. тоест, ако има нещо не в ред, веднага им се обаждаш и не превеждат парите. Един вид - сайтът е гарант, че сделката ще се случи.

Някой да каже, ако знае, тук как е, моля!

 

Потвърждавам, че се плаща директно на собственика и с него се уточняваш как да стане плащането. Аз ползвах в Прага един от сестринските сайтове на homeaway - VRBO. Май имат някаква протекция иначе сайта, но не знам как точно работи. Както винаги при подобни апартаменти е добре да има много положителни ревюта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е вила и има само едно положително мнение, в сайта е от 2013 година.

Иначе, писах на собственика, за да питам дали е възможно късно освобождаване, понеже самолетът е в 18 ч. И какво ще струва, той отговори, че да, може да се напусне късно и цената е същата, тоест, няма да се доплаща.

Трябва да се преведе половината сума при резервацията, останалата част - като отидем.

Всъщност, няма гаранция, според мен и това малко ме притеснява. Искам да си изясня каква е ролята на сайта в този случай? :blink: При ХаусТрип си има такса за сайта и тя си е обявена за всяка резервация. И си знаеш точно какво плащаш. Тука чета ревютата наред и някои се оплакват, че допълнително са им искани пари за интернет, за депозити или за почистване.

В голямо чудене съм какво да правя.

Връзка към мнение

Това е вила и има само едно положително мнение, в сайта е от 2013 година.

Иначе, писах на собственика, за да питам дали е възможно късно освобождаване, понеже самолетът е в 18 ч. И какво ще струва, той отговори, че да, може да се напусне късно и цената е същата, тоест, няма да се доплаща.

Трябва да се преведе половината сума при резервацията, останалата част - като отидем.

Всъщност, няма гаранция, според мен и това малко ме притеснява. Искам да си изясня каква е ролята на сайта в този случай? :blink: При ХаусТрип си има такса за сайта и тя си е обявена за всяка резервация. И си знаеш точно какво плащаш. Тука чета ревютата наред и някои се оплакват, че допълнително са им искани пари за интернет, за депозити или за почистване.

В голямо чудене съм какво да правя.

 

Сайта е просто рекламно пано на вилите, вероятно те си плащат нещо за присъствието им там, след това се разбирате по между си. Ако толкова те е страх май сайта предлага някаква застраховка, а и мернах, че по принцип наеми до $1000 са защитени. 

 

Ако те е страх просто пробвай някой друг сайт, като споменатите airbnb, при тях няма допълнителни разходи над посоченото в сайта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сайта е просто рекламно пано на вилите, вероятно те си плащат нещо за присъствието им там, след това се разбирате по между си. Ако толкова те е страх май сайта предлага някаква застраховка, а и мернах, че по принцип наеми до $1000 са защитени. 

 

Ако те е страх просто пробвай някой друг сайт, като споменатите airbnb, при тях няма допълнителни разходи над посоченото в сайта. 

Благодаря ти! Пописах някое и друго писмо с въпроси за това-онова. Дразни ме, когато дават една цена, пък после се почва: " да, има интернет, ама се доплаща  да, има климатици, ама се доплаща за ток, освен това, за почистване - 80 евро "...

Едни искат половината парА тутакси, другата - на място. Други - всичко-веднага.

В крайна сметка си избрах един от тези, които ми отговори коректно на всички въпроси и резервирах през техния сайт:

 

http://www.agnitravel.com/travel/lanzarote/casita_uno/index.asp

 

Това е вилчЕто, платих 20%депозит, а  останалите пари трябва да платя на 3-ти март. Ние ще сме там от 28 април 2015.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тенерифе е един прекрасен остров. Едно от най-хубавите места , които съм посещавал.

Организацията е проста и евтина. Направете го сами и ще се изкефите максимално.

 

http://tripwow.tripadvisor.com/tripwow/ta-0802-84e8-492f?lb

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Бях март-април тази година на Тенерифе и потвърждавам, че е прекрасно място с прилични цени. Любезни и услужливи хора са местните. Въпреки, че вулкан не видях, остана за друг път надявам се, си изкарах чуденто и направих и плаж и посетих много интересни места. Единствено, което може да прозвучи странно, увеличили са се много кражбите. Дали от имигранти от нашя постсоц свят или от Африка, не знам. Единият случай беше на разхождащи се около 8-9 вечерта млади жени, на които от минаваща кола са дръпнали чантата. Другият случай, кола рент а кар, която са разбили и обрали. И в двата случая са изчезнали не само пари, а и документи. Едвам ги оправиха да се приберат обратно.

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да попитам и аз :) Работата е там, че исках да ида за кратко в Барселона за един мач и реших да проверя как са цените до Тенерифе, което доста отдавна съм си набелязал. И намерих за 25 евро в посока, общо 50 евро, което ми се струва доста добре. В момента съм в дилема, до утре трябва да реша дали да ида до Тенерифе( и изобщо Барселона, имам резервация по банков път от петък да си умувам уикенда) .Престоя в Тенерифе е от  23 до 26 Ноември, 3 нощувки, с кацане на Tenerife north airport - северната част. Вие как мислите, дали си струва да се ходи само за 3 дни там. И от друга страна, много се чудя как да действам там. Дали да отседна в Santa cruz, което е сравнително близо и има само един хубав плаж на около 20 мин с автобус (Playa de Las Teresitas) и да си обикалям района ( например La laguna) или да отивам на юг, където има значително повече плажове и е по туристическо. Другия въпрос е, че ще съм сам и в Santa cruz не намирам хостели, в каквито обикновенно отсядам, единствено един пансион в стария град, който предлага единична стая за 34 лв на вечер, което ме урежда . А на юг има 3-4 хостела. За вулкана изобщо не си правя планове, няма да имам време, но ми се иска да ида и до Puerto cruz и по специално до Lago Martianez ( 50 мин с автобус от Santa cruz). Изобщо незнам дали и времето ще е подходящо за плаж в края на Ноември в северната част, помня че Поли беше писала, че има съществена разлика в температура между северната и южната част. Но да ида в Тенерифе и да не ходя на плаж, ще е доста нереално, така че и това може би има значение за избора на настаняване :) Малко са ми разпиляни мислите в момента и дори незнам дали пиша конкретни въпроси, но ще се радвам на всякакви мнения и съвети по въпроса. 

 

Връзка към мнение

Така като чета какво си написал май всичко зависи от времето, с което разполагаш. Три пълни дни ли имаш? Обратния полет по кое време на деня ти е...? 

Северната част на острова също не е за пренебрегване. Санта Круз и Ла Лагуна можеш спокойно да ги комбинираш в 1 ден. Пътува се с трамвайче, което прекосява целия град.. Приятно е. Можеш да се разходиш и до Candelaria на около 20км от Санта Круз е. Помня, че организираха турове до Лоро парк, който е в северната част и е една oт атракциите на острова, ако обичаш такива забавления значи можеш и това да включиш в програмата. (http://www.loroparque.com/)

Друго по северната част.. Garachico и Icod de los Vinos. В Icod de los Vinos e Drago Milenario - хилядолетно дърво. Няма как да го пропуснеш всички ходят до там.. Отделно са и малките избички, от които те канят да влезеш и да опиташ от виното им. Приятно градче е.

post-21-0-06499900-1412582460_thumb.jpg

post-21-0-76389500-1412582480_thumb.jpg

Garachico е запазено старовремско градче. Няма плажове, само застинала лава по крайбрежието. По естествен начин се е получило едно басейнче между скалите, което те са дооблагородили и го ползват за да поплуват:

post-21-0-35693300-1412582607_thumb.jpg

Като цяло е малко и спретнато градче, но те там всички са такива. :)

Времето.. да и преди съм го казвала северната част на острова през зимата е малко по-облачна и разликите в температурите могат да варират между 4-6 градуса, което не изглежда много, но като включим и вятъра вече си става хладно и не знам дали за плаж би било подходящо. Аз понеже не съм почитателка на комплексите с басейни и си предпочитам естествените плажове, та на брега ще си е доста по-ветровитои хладно... Януари месец / когато ние бяхме/ температурата беше около 20 градуса в северната част и стигаше до 24-26 на юг.

Ако имаш три пълни дни... и кацаш сутритна, спокойно можеш да отделиш един ден за да идеш на юг, а през останалите 2 дни да разгледаш това, което си си набелязал на север. Всичко вече е въпрос на личен избор, подредба и на това какво харесваш и какво не да правиш.

 

Ето ти няколко сайта, които може да са ти полезни / макар да съм почти сигурна, че си поразгледал и прочел вече доста информация:

http://www.turismodecanarias.com/canary-islands-spain/visit-travel/map-maps/index.html

http://www.thebestclimateintheworld.com/

http://www.tripadvisor.com/Travel-g187479-c99461/Tenerife:Spain:Goodbye.Tourists.Hello.Real.Tenerife.html

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.