Прескочи до съдържание

Тенерифе - какво е специалното?


Георги

Препоръчани мнения

Първо мерси за съветите. От много чудене и мислене цяла Неделя "за" и "против" обаче ,оставих решението за Понеделник, да преспя още една вечер и на другия ден по закона на Мърфи цените се бяха вдигнали за Тенерифе и го взех като знак от съдбата и още една причина да го отложа за друг път. Все пак се опитах да направя всякакви комбинации с други градове и летища, но всички цени бяха много, много по високи. Така че да знаете за 50 евро двупосочно дотам от Барселона или Мадрид (които летят до Tenerife north airport) е повече от чудесна цена, попаднете ли и имате ли желание да идете, взимайте и не мислете. От други части на Европа и Испания, летят до Tenerife south и от доста разцъкване горе долу добрите цени започваха от 100-150 и нагоре евро двупосочно (някой да ме поправи ако греша). 

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Другия понеделник тръгваме за Ланзароте . Не сме взели  само колата под наем.

Някой има ли мнение по въпроса - някъде  имаше, но не ми се рови. Коя фирма е най-масова там? Ама да има офис на летището.

Някой, ако знае, да ме упъти, моля!

Връзка към коментар

По-късно ще пиша за колите!
Аз съм писал подробно за различните местни евтини фирми. С кеф да вземеш кола от тях.
http://magelanci.com/topic/279-тенерифе/
Даже ти си ме цитирала накрая!

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар

По-късно ще пиша за колите!

Аз съм писал подробно за различните местни евтини фирми. С кеф да вземеш кола от тях.

http://magelanci.com/topic/279-тенерифе/

Даже ти си ме цитирала накрая!

Алекс, много ти благодаря! :) Знаех, че някъде стана въпрос, ама не се сещах къде. Да, ще вземем от Ауторайзен, така решихме.

Връзка към коментар

AlexandraKo, последвай съветите на Александър и вземете от местните доставчици.

Аз късно ги видях и миналият месец на Фуертевентура взехме от Херц с тяхна застраховка. Естествено по-скъпо.

Много ни хареса острова с безкрайни меки пясъчни плажове на изток и север, и драматични гледки и жестоки вълни на запад.

Прекрасна морска храна, разходки с катамаран, шнорхелинг, пустинни пейзажи... А вятърът е невероятен за сърфисти.

Имат си и Oasis park с ботаническа и зоо градина, както и шоу с морски лъвчета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

AlexandraKo, последвай съветите на Александър и вземете от местните доставчици.

Аз късно ги видях и миналият месец на Фуертевентура взехме от Херц с тяхна застраховка. Естествено по-скъпо.

Много ни хареса острова с безкрайни меки пясъчни плажове на изток и север, и драматични гледки и жестоки вълни на запад.

Прекрасна морска храна, разходки с катамаран, шнорхелинг, пустинни пейзажи... А вятърът е невероятен за сърфисти.

Имат си и Oasis park с ботаническа и зоо градина, както и шоу с морски лъвчета.

Благодаря ти, така ще направим. ние вече няколко пъти вземаме от Ауторайзен и сме доволни. Херц са най-големите скъпари и вече  почти не ги ползваме, само, ако имат някоя прИмоцийка.

Много е хубаво на Фуерте, нали? Този почти лунен пейзаж, безкрайните сякаш пясъчни дюни - красУта голяма! В началото, като обикаляхме много ми бяха чудни хълмовете в различен цвят, докато стопля, че това са сенките на облаците. :(

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

 

Изчетох всички теми за Тенерифе, но нещо не успях да се ориентирам от къде и как трябва да си извадя разрешително за кратера на Тейде, ще сме там в средата на октомври.

Връзка към коментар

Септември е иделен за плаж, водата е 24-25 градуса, бях чувал за селцето Buenavista del Norte и днес му дойде реда.

Има закътан плаж с малко хора и голям паркинг. Има част с пясък и няколко естествени басейна, хареса ни.

image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Привет,

с жена ми успяхме да букнем доста добри полети от София през Мадрид до Тенерифе - 105 евро за двете посоки в средата на октомври.

Решихме да разделим нощувките на две - три дни в северната част и три дни в южната.

За северната част харесах Пуерто де ла Круз и съм запазил нощувките, но за южната не мога да си харесам локация.

Какво бихте препоръчали?

Гледах Плайя де ла Америкас, поради близостта с Маска, но нямаше много добри предложения за нощувки.

Редактирано от screamer
Връзка към коментар

Щом искаш нещо като градчета, виж местата,  които писах вече, Puerto de Santiago и съседното  Acantilados de los Gigantes.

Те са съвсем близко до Маска и са симпатични.

 

El Medano е съвсем на юг и по-различно  от предните две.

 

Разгледай ги и трите, може да ти хареса нещо.

 

Другото наоколо е големи комплекси и хотели, а явно не търсиш това.

Връзка към коментар

105 евро общо за двамата ли ?

Вероятно да,

аз взех само за 2 седмици напред във времето и ми излезе 34 евро в посока, като втория билет го взех директно от ryan. Ако имах подходяща карта Dinners примерно, щеше да излезе не повече от 24-25 на човек в посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вероятно да,

аз взех само за 2 седмици напред във времето и ми излезе 34 евро в посока, като втория билет го взех директно от ryan. Ако имах подходяща карта Dinners примерно, щеше да излезе не повече от 24-25 на човек в посока.

Такива цени говорим извън пиков сезон нали, че от доста време се мъча да намеря нещо изгодно от Англия между Коледа и Нова Година, ама цените естествено са двойни :(

Връзка към коментар

Такива цени говорим извън пиков сезон нали, че от доста време се мъча да намеря нещо изгодно от Англия между Коледа и Нова Година, ама цените естествено са двойни :(

Тук няма пиков сезон, има по-скъпи билети от края на юни,  юли, август, до към средата на септември.

По празниците, като Нова Година, Коледа, Велик ден и подобни, цените може да са двойни, тройни и четворни без значение далище се лети  от Испания, Англия или Германия, това се случва в цял свят  все пак.

 

Лятото има малко повече хора, но реално се води слаб сезон от всички в туристическия бранш, понеже са по-бедните.

През лятото идват по-млади хора и семейства от  Англия, Германия, Италия, Испания и т.н., а зимата са основно от скандинавските страни, както  по-възрастни германци, англичани и пр..

 

Отделно, че съм го казвам много пъти, най-доброто време за посещение на Тенерифе, като съчетание време и цени е септември и октомври за мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Разбира се, че не е edbloom.

В Los Realejos съм, което е долепено  до  Puerto de La Cruz в северната част на острова. Реално три градчета са долепени едно до друго Los Realejos, Puerto de la Cruz и La Orotava, като общо са 100 хиляди души.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Има ли достъп до Puerto de la Cruz с градски транспорт и за колко време се стига от там ?

Автобуси има, все пак това е второто най-населеното място след столицата, която е слята с La Laguna от своя страна.

 

От  къде, до къде те интересува за колко време се стига???

Връзка към коментар

 От където живея аз, (долната част на Los Realejos), пеш се стига до центъра на Пуертото за 20мин, а до плажовете за 15мин.

От горната част на Пуерото пак са 20 мин пеш до центъра или плажовете.

Има и автобуси, но с чакането и пътя пак ще станат 20мин, а може и повече.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.