Прескочи до съдържание

Карибски круиз


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Здравейте карибски експерти!

 

 От няколко дена съм твърдо решена да си резервирам круиз и гледам опциите, при които се изискват никакви или много малко визи.

 

Най-много ме блазни варианта с тръгване и връщане от Куба. Обясниха ми, че ако има тръгване и връщане от там - естествено трябва да вадя 2 визи - 2 пъти.

 

 Излизат ми няколко опции:

 

Маршрут на круиза:   Хавана, Хавана, В открито море, Белиз, Роатан, Коста Мая, Козумел, Хавана - около 450 евро/човек

 

Маршрут на круиза:    Хавана, Хавана, Хавана, В открито море, Монтего Бей, Джордж Таун, Козумел, Хавана - пак около 450

 

Хавана, Хавана, В открито море, Белиз, Роатан, Коста Мая, Исла де ла Хувентуд, Хавана - същата сума

 

И другите за около 500 евро:

 

Фор дьо Франс, Пoaнт-а-Питр , Сейнт Лусия (Кастрис), Бриджтаун, Порт ъф Спейн, Сейнт Джордж, Kingstown ,Saint Vincent & Th, Фор дьо Франс - около 

 

Пoaнт-а-Питр , Роуд Таун (Тортола), Philipsburg, St. Maarten, Розо, о-в Сейнт Китс и Невис (Бастер) , Сейнт Джоунс, Фор дьо Франс, Пoaнт-а-Питр

 

Пoaнт-а-Питр , Philipsburg, St. Maarten, Роуд Таун (Тортола), Kingstown ,Saint Vincent & Th, Сейнт Джоунс, о-в Сейнт Китс и Невис (Бастер) , Фор дьо Франс, Пoaнт-а-Питр

 

Куба ми е на сърце от много време, но и другите острови не бих пропуснала.

 

Сега - пита се в задачата - някой от вас ходил ли е на такъв?  От агенцията ми казаха, че за Ямайка визата струвала 100 долара - това вярно ли е и има ли начин без да ти я прави круизната компания - там на място като слизаш от кораба?

 

Ако пък се спра на варианта без Куба - към кои острови да се насоча като начална точка и от кои най-лесно и изгодно се намират билети от Европа?

 

Моята приятелка иска да ходим през март - какво бихте посъветвали, знам, че по-силен е сезонът през януари-февруари, как ще е през март от гледна точка на време?

 

Мерси много и чакам съветите ви!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В таблицата с визов режим на държавите с България на @cck, се вижда, че наистина визата за Ямайка е $100. От друга страна, когато кликнеш на JM, в страницата на консулството, срещу България стои линк See Visa Waiver; MMR and Polio vaccination и там пише:

 

Цитат

For countries noted with “Visa Waiver,” an entry visa to Jamaica is waived only if the bearer meets bothconditions below:

  1. Has a valid visa issued by the USA, Canada or the United Kingdom or a State within the Schengen area.
  2. Present a medical certificate dated on or after 12 August 2014, proving vaccination against Measles, Mumps, Rubella and Polio.

За UK и за Canada вече няма как да имаме визи, но ако някой има щатска виза, предполагам, че може да се възползва... Имайки предвид, че като членове на ЕС пътуваме безвизово до UK, а вече и до Канада, не знам дали това би могло да се използва при искане за visa waivier.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , chandni каза:

Имайки предвид, че като членове на ЕС пътуваме безвизово до UK, а вече и до Канада, не знам дали това би могло да се използва при искане за visa waivier.

Май не.  Не сме в Шенген, а те това търсят. Ако ли не - някоя от посочените визи или 100 USD :)

преди 2 минути , Kris каза:

Круиз Пасажери от всякакви националности не се нуждаят от визи за влизане в Ямайка. Изпитано.

Това стандартно си е така - на кораба обикновено имат грижата за документи, стига да няма някаква изрична забрана за определена държава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Happy_Traveler каза:

 

 

Сега - пита се в задачата - някой от вас ходил ли е на такъв?  От агенцията ми казаха, че за Ямайка визата струвала 100 долара - това вярно ли е и има ли начин без да ти я прави круизната компания - там на място като слизаш от кораба?

 

Ако пък се спра на варианта без Куба - към кои острови да се насоча като начална точка и от кои най-лесно и изгодно се намират билети от Европа?

 

Моята приятелка иска да ходим през март - какво бихте посъветвали, знам, че по-силен е сезонът през януари-февруари, как ще е през март от гледна точка на време?

За Ямайка се слиза без виза - изпитано и от мен.

Март времето си е супер, едва ли има разлика с Януари и Февруари.

Билети от София до френските територии Гваделупа и Мартиника се намират за около 500Е с Еър Франс безгрижно или по-малко вече с разни комбинации от Париж с XL и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей, ако не е късно, да ти кажа. Ние ще бъдем на круиз с Хавана - Хавана. Тъй като сме от Пловдив, ни е по-изгодно да извадим 1 виза чрез посредник,а другата, информация от три независими източника, ще я получим от Кораба срещу 25 Евро. Знам, че е По евтино от посолството, но няма кога в работен ден да ходим и да чакаме за визите. Та, и това е вариант. Нашия маршрут е с Белиз, Хондурас, Коста мая и Козумел. Като се върна, ще споделя. Ще ходим ноември. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Охо, @luba_rizova! И аз съм от Пловдив. Сега ще ти пиша на лично да ми кажеш за агенцията, че нали тук не е позволено.

 

Да, и аз оставам на тези два варианта:

 

Маршрут на круиза:   Хавана, Хавана, В открито море, Белиз, Роатан, Коста Мая, Козумел, Хавана 

 

Маршрут на круиза:    Хавана, Хавана, Хавана, В открито море, Монтего Бей, Джордж Таун, Козумел, Хавана -

 

Какво ще кажете, кой да избера?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виза за Куба ако не си извадите предварително у нас, може да ползвате туристическа карта. Може да я получите от компанията с която ще летите. За второто влизане ще ви издадат на кораба. Дори Куба ги задължава самолетни и круизни компании да издават хартийките. Валидност 30 дена. Визите може да са и три, ако влизането е тройно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Здравей, ако не е късно, да ти кажа. Ние ще бъдем на круиз с Хавана - Хавана. Тъй като сме от Пловдив, ни е по-изгодно да извадим 1 виза чрез посредник,а другата, информация от три независими източника, ще я получим от Кораба срещу 25 Евро. Знам, че е По евтино от посолството, но няма кога в работен ден да ходим и да чакаме за визите. Та, и това е вариант. Нашия маршрут е с Белиз, Хондурас, Коста мая и Козумел. Като се върна, ще споделя. Ще ходим ноември. 

Визата за Куба, доколкото разбрах, е някакъв лист хартия, който сама попълваш. @Sun4o беше писал, че са му останали "визи", тъй като е вадил от посолството тук, а са им се полагали от Tui (били включени в цената на билетите) и ги предлагаше ако на някой му трябват. Виж дали все още не са у него :)

Връзка към мнение
преди 18 минути , Happy_Traveler каза:

Охо, @luba_rizova! И аз съм от Пловдив. Сега ще ти пиша на лично да ми кажеш за агенцията, че нали тук не е позволено.

 

Да, и аз оставам на тези два варианта:

 

Маршрут на круиза:   Хавана, Хавана, В открито море, Белиз, Роатан, Коста Мая, Козумел, Хавана 

 

Маршрут на круиза:    Хавана, Хавана, Хавана, В открито море, Монтего Бей, Джордж Таун, Козумел, Хавана -

 

Какво ще кажете, кой да избера?

Първият круиз. В Хавана може да бъдете преди и след круиза. Печелите една спирка с по-добър маршрут. Все пак е круиз.

 

Редактирано от Kris
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Шанди, добра идея, хаха. Знам, че е туристическа карта, ама ние ще пътуваме с Бритиш еруейс плюс Иберия, не знам дали ще ми дадат, не ми се рискува да не ме качат на самолета :). Ще прежаля сумата, но о първо ще питам Сънчо, нали и без това имаме среща след две седмици. 

Иначе от маршрутите не знам, това, което са ми казвали други посещавали Карибски круиз ((тези с Фор - до Франс, доминикана, Гваделупа и т. Н.) е, че не са много очаровани точно от тези Карибски острови, та аз за това и избрах такъв с Куба. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, да видим Сънчо какво ще ни посъветва, може пък да извадим по една за качването и да сме сигурни, че ще пристигнем, а от кораба да ни дадат по още една на излизане...

Връзка към мнение
На 8/29/2017 в 13:15, Happy_Traveler каза:

Ако пък се спра на варианта без Куба - към кои острови да се насоча като начална точка и от кои най-лесно и изгодно се намират билети от Европа?

 

 

Връзка към мнение
На 8/29/2017 в 15:32, chandni каза:

Визата за Куба, доколкото разбрах, е някакъв лист хартия, който сама попълваш. @Sun4o беше писал, че са му останали "визи", тъй като е вадил от посолството тук, а са им се полагали от Tui (били включени в цената на билетите) и ги предлагаше ако на някой му трябват. Виж дали все още не са у него :)

Моите ги дарих безвъзмездно (засега:))) на колега от форума. Така и не разбрах използвали ли са ги.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

и аз ще посещавам карибите  с круиз, но аз гледам трансатлантик. Миналата пролет много се изкушавах по  е този маршрут  

 

Ла Романа (Доминикана) - о.Каталина - Сейнт Мартен
Сейнт Джоунс (Антигуа) - Форт дьо Франс
(Мартиника) - Поинт а Питре (Гваделупа) - Сейнт
Лучия - Бридж Таун (Барбадос) - Тенерифе
Гибралтар - Марсилия - Савона (Италия) 

Двайсет дни....

Ама го отложих за тази година, ако има същото или подобно. Круизът много зависи от круизната компания.

Споделете 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз го платих вече, ето този вариант - Хавана, Хавана, Хавана, В открито море, Монтего Бей, Джордж Таун, Козумел, Хавана 

 

 

Сега остават идеи и предложения какво да видя и посетя за тези дни и места. Особено ме интересува за Ямайка и Кайманите.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Ямайка като природна забележителност може би е най-интересно да се отиде до Dunns River Falls. За повече приключение - river rafting. За спокойно спускане по река с тропическа растителност наоколо - рафтинг с бамбукови салове.

Козумел - ако се наема кола, може да се обиколи острова за около 2-3 часа, ако се спира на разни места става повеч. Просто за плаж - Playa Sol или Playa Bonita, аз повече харесвам първия. Може би най-интересното място на острова е Chankanaab Beach Adventure Park. Едно време беше просто Chankanaab Reef - плаж с риф за scuba diving и шнорхелинг, с една статуя на Христос потопена под водата и една лагуна. Сега са го разширили като плажен парк, може да се плува с делфини и пр. Единственото градче на острова - Сан Мигел е ОК за някой ресторант и маргарити, но не е нищо особено.

От Козумел може да се вземе много бързо фери до Плая дел Кармен (на материка) и от там да се отиде до руините на маите в Тулум. Мисля, че даже и до Чиченица има екскурзии от Козумел. От двете аз намирам Тулум за много по-автентично преживяване (Чиченица толкова е реставрирана, че едва ли не е построена наново). Тулум са единствените руини на маите на брега на морето, има си и хубав плаж точно под тях.

Джордж Таун, Grand Cayman - за мен няма нищо интересно в града. Прекрасен плаж - Seven mile beach. Човек ако не е дайвър, най-голямата атракция е хранене на скатове (stingray feeding). Направо ти ядат от ръката.

 

В Хавана има страшно много интересни места и неща. Аз съм вземал и двуетажния туристически автобус и съм много доволен, даже два пъти подред  минах целия маршрут. Все някой ще напише за Хавана, 10 минути няма да ми стигнат да описвам местата, а много хора са ходили.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мерси @FlyTraveler. А то може и не само Хавана - аз ще летя и няколко дена по-рано...Примерно 3-4, за да видя и неща извън града.

 

 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

 

 

На 5.09.2017 г. в 22:33, Happy_Traveler каза:

Мерси @FlyTraveler. А то може и не само Хавана - аз ще летя и няколко дена по-рано...Примерно 3-4, за да видя и неща извън града.

 

 

Здравейте,

какви са Ви  впечатленията от круиза?Аз пътувам с този кораб на 3.02.2018 и сега събирам информация

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.