Прескочи до съдържание

Карибски круиз


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

На 9/5/2017 в 21:25, FlyTraveler каза:

В Ямайка като природна забележителност може би е най-интересно да се отиде до Dunns River Falls. За повече приключение - river rafting. За спокойно спускане по река с тропическа растителност наоколо - рафтинг с бамбукови салове.

Козумел - ако се наема кола, може да се обиколи острова за около 2-3 часа, ако се спира на разни места става повеч. Просто за плаж - Playa Sol или Playa Bonita, аз повече харесвам първия. Може би най-интересното място на острова е Chankanaab Beach Adventure Park. Едно време беше просто Chankanaab Reef - плаж с риф за scuba diving и шнорхелинг, с една статуя на Христос потопена под водата и една лагуна. Сега са го разширили като плажен парк, може да се плува с делфини и пр. Единственото градче на острова - Сан Мигел е ОК за някой ресторант и маргарити, но не е нищо особено.

От Козумел може да се вземе много бързо фери до Плая дел Кармен (на материка) и от там да се отиде до руините на маите в Тулум. Мисля, че даже и до Чиченица има екскурзии от Козумел. От двете аз намирам Тулум за много по-автентично преживяване (Чиченица толкова е реставрирана, че едва ли не е построена наново). Тулум са единствените руини на маите на брега на морето, има си и хубав плаж точно под тях.

Джордж Таун, Grand Cayman - за мен няма нищо интересно в града. Прекрасен плаж - Seven mile beach. Човек ако не е дайвър, най-голямата атракция е хранене на скатове (stingray feeding). Направо ти ядат от ръката.

 

В Хавана има страшно много интересни места и неща. Аз съм вземал и двуетажния туристически автобус и съм много доволен, даже два пъти подред  минах целия маршрут. Все някой ще напише за Хавана, 10 минути няма да ми стигнат да описвам местата, а много хора са ходили.

@FlyTraveler да питам - от кораба ли да си взема рафтинга със салове в Ямайка или на място на пристанището има опции?

 

 Също така за Козумел - много ми харесва и на мен идеята за Тулум, обаче гледам разписанието - от 10.00 до 18.00 сме там, като сложим, че ни искат на борда 1 час по-рано, т.е. времето ми е само от 10.00 до 17.00. Гледам, че ходенето до Тулум е поне 2 часа в едната посока и 2 в другата, значи ще останат около 2-3 часа. Заслужава ли си и колко е голямо? Ако е малко и се разглежда бързо - останалото време какво се прави, четох, че било до плаж. Корабната екскурзия е 7 часа по разписание, а не мога да видя подробности колко от тях са на Тулум и дали другото е някакъв  шопинг и т.н.

 

 Много ми харесва твоята идеа за Chankanaab Beach Adventure Park и така се раздвоявам. Виждам, че е и само на 6 км от круиз терминала. С какво се стига, има ли някакъв шатъл или с такси? Ако е с такси - каква цена да пазаря? 

 

Мерси!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Happy_Traveler каза:

@FlyTraveler да питам - от кораба ли да си взема рафтинга със салове в Ямайка или на място на пристанището има опции?

 

 Също така за Козумел - много ми харесва и на мен идеята за Тулум, обаче гледам разписанието - от 10.00 до 18.00 сме там, като сложим, че ни искат на борда 1 час по-рано, т.е. времето ми е само от 10.00 до 17.00. Гледам, че ходенето до Тулум е поне 2 часа в едната посока и 2 в другата, значи ще останат около 2-3 часа. Заслужава ли си и колко е голямо? Ако е малко и се разглежда бързо - останалото време какво се прави, четох, че било до плаж. Корабната екскурзия е 7 часа по разписание, а не мога да видя подробности колко от тях са на Тулум и дали другото е някакъв  шопинг и т.н.

 

 Много ми харесва твоята идеа за Chankanaab Beach Adventure Park и така се раздвоявам. Виждам, че е и само на 6 км от круиз терминала. С какво се стига, има ли някакъв шатъл или с такси? Ако е с такси - каква цена да пазаря? 

 

Мерси!

За Ямайка не знам откъде беше добре да се вземат екскурзиите, аз съм ги получавал безплатно от кораба. Би трябвало на пристанището да има опции и да е по-евтино, но при голям наплив на туристи от много кораби, не знам как е с местата. Като цяло не обичам Ямайка, но като сте там така или иначе би било глупаво да не слезете и да видите нещо.

За времето на престоя ви в Козумел, бих останал само на острова. Вземате кола под наем, отивате до Chakanaab Beach Adventure Park и после за каквото ви остане време. Имаше някакви руини на маите, но са много малки и за мен безинтересни (не са като в Тулум), бих ги прескочил, ако отивам само веднъж. По принцип целия остров се обикаля с кола за около 2-3 часа ако не се спира, такъв ми е спомена поне. Обичах да ходя до Тулум, но съм спирал в Козумел десетки пъти и съм редувал различни неща. За едно ходене мисля, че е добре да се стои на острова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мерси Флай. Помогна ми за решението, Тулум отпада.

 От къде да взема колата под наем? Като цени какво идва? 

 Споделяш, че целият остров се обикаля за 2-3 часа. Какво да очаквам от подобна обиколка? Гледки към плажове и море? Някоя снимка да споделиш от подобна обиколка? Искам наистина да си заслужава, не просто да прекарам 2-3 часа в кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Happy_Traveler каза:

Мерси Флай. Помогна ми за решението, Тулум отпада.

 От къде да взема колата под наем? Като цени какво идва? 

 Споделяш, че целият остров се обикаля за 2-3 часа. Какво да очаквам от подобна обиколка? Гледки към плажове и море? Някоя снимка да споделиш от подобна обиколка? Искам наистина да си заслужава, не просто да прекарам 2-3 часа в кола. 

Като слезете на пристана, ще попиташ за коли под наем и ще ти покажат. Аз ходех редовно в Козумел в периода 1996-1997 година. Тогава Фоксваген Бийтъл кабриолет беше 35 долара на ден (все още ги произвеждаха по онова време в Мексико), толкова беше и Сузуки Сайдкик (в България е Витара) джипче, Jeep Wrangler беше 50 долара на ден.  Ами има разни плажни гледки, малките руини на маите и градчето Сан Мигел. Може и да не си играете за цяла обиколка, примерно отивате на Чаканаб парка, после градчето Сан Мигел (тотално туристическо). Друг хубав плаже беше Плая Сол.

Другият вариант е да оставите острова и да отидете до Тулум, може пък и да си струва за 2 часа престой. То и по пътя за там ще видите разни неща - Плая дел Кармен, самия преход с бърз катамаран с водни реактивни двигатели. Под археологическия комплекс има и хубав плаж. Едно време ходех там за да избягам от туристическия наплив от круизните кораби в Козумел, ама то сега там навсякъде е мега-туристическо, та сигурно няма голяма разлика. 2010 година ходих до Тулум за последно. Бяхме на ол инклузив пакет в Плая дел Кармен. До Козумел не си направихме труда да отидем, за мен само заради едните спомени. За 3 дни ни писна, заебахме всичко и хванахме самолета за Хавана, Куба от Канкун за остатъка от престоя ни.

 

За Тулум ако ходите, вземете на всяка цена екскурзия от кораба, така ако закъснеете, ще ви чакат. Иначе си отивате на ваша отговорност.

Както виждаш, информацията ми е отпреди 20-21 години. Снимките ми са хартиени, някои съм ги преснимал с цифров фотоапарат и съм направил албум на Фейсбук.

Тулум архивен албум

Плая дел Кармен архивен албум - има и снимки от катамарана-фери от Козумел. Не очаквай да видиш на живо мястото от снимките. Пейзажа беше тотално променен още преди осем години, за мен вече е отвъд моите интереси.

Да не се излъжете само да си прекарате времето в Канкун. Там си беше сериозно застроено и преди 20 години.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 3.03.2018 г. в 23:21, FlyTraveler каза:

Като слезете на пристана, ще попиташ за коли под наем и ще ти покажат. Аз ходех редовно в Козумел в периода 1996-1997 година. Тогава Фоксваген Бийтъл кабриолет беше 35 долара на ден (все още ги произвеждаха по онова време в Мексико), толкова беше и Сузуки Сайдкик (в България е Витара) джипче, Jeep Wrangler беше 50 долара на ден.  Ами има разни плажни гледки, малките руини на маите и градчето Сан Мигел. Може и да не си играете за цяла обиколка, примерно отивате на Чаканаб парка, после градчето Сан Мигел (тотално туристическо). Друг хубав плаже беше Плая Сол.

Другият вариант е да оставите острова и да отидете до Тулум, може пък и да си струва за 2 часа престой. То и по пътя за там ще видите разни неща - Плая дел Кармен, самия преход с бърз катамаран с водни реактивни двигатели. Под археологическия комплекс има и хубав плаж. Едно време ходех там за да избягам от туристическия наплив от круизните кораби в Козумел, ама то сега там навсякъде е мега-туристическо, та сигурно няма голяма разлика. 2010 година ходих до Тулум за последно. Бяхме на ол инклузив пакет в Плая дел Кармен. До Козумел не си направихме труда да отидем, за мен само заради едните спомени. За 3 дни ни писна, заебахме всичко и хванахме самолета за Хавана, Куба от Канкун за остатъка от престоя ни.

 

За Тулум ако ходите, вземете на всяка цена екскурзия от кораба, така ако закъснеете, ще ви чакат. Иначе си отивате на ваша отговорност.

Както виждаш, информацията ми е отпреди 20-21 години. Снимките ми са хартиени, някои съм ги преснимал с цифров фотоапарат и съм направил албум на Фейсбук.

Тулум архивен албум

Плая дел Кармен архивен албум - има и снимки от катамарана-фери от Козумел. Не очаквай да видиш на живо мястото от снимките. Пейзажа беше тотално променен още преди осем години, за мен вече е отвъд моите интереси.

Да не се излъжете само да си прекарате времето в Канкун. Там си беше сериозно застроено и преди 20 години.

Здравейте, магеланци

ще се радвам да помогнете и на мен.До тук информацията, която получих е много важна и интересна, защото и аз съм резервирала круиз през ноември тази година от Куба до Джордж таун ,Монтего бей и Козумел и бих искала да науча от тези ,които вече са ходили по този маршрут, как са си организирали обзорните обиколки, какво са видели и въобще малко повече информация и координати/ ако може разбира се/ ,така че и аз да се организирам от България всичко, за да не губя от и без това малкото време , на място  с търсене на таксита или местни тур агенциил Благодаря Ви много предварително и ще бъда радостна да получа Вашите съветил

 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! Разбира се! Накратко беше супер и нямам никакви забележки. Малко ни смениха единият ден, та не можахме да идем до Винялес в Куба. На Монтего Бей, Ямайка направихме рафтинга по реката и беше супер. После отидохме в Hard Rock Cafe до пристанището и прекарахме половината ден на плажа там, направено е супер - Hard Rock Cafe с ресторант и плаж, малко хора. Видяхме и Doctor's Cave - нищо особено, може спокойно да пропуснете. Можете да си намерите и да си пушите тревичка на воля.

  На Козумел посетихме Chankanaab Beach Adventure Park - супер парк със супер плаж и риф за шнорхелинг. Има и безплатно шоу с морски лъвове, много сладки. Всичко е наистина перфектно замислено, има и руини, текила къщички, малко хора, кей за разходка. Ние искахме Тулум, но ни го канселираха, заради някакъв взрив на ферибота от преди много месеци... На Кайманите беше супер - слезнахме, разходихме се, безопасно е - все едно си в хубавите щати на Америка, личи си, че там е данъчен рай и място на богати хора. Бяхме на 7 miles beach - кристално чиста вода и много хубави заведения. 

 

Ако друго ви интересува - питайте!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ах, така се надявах да разкажете за Тулум. Много благодаря за информацията 🙂 А реално от корабните екскурзии ли резервирахте например за Козумел и рафтинга в Ямайка или на място?

Редактирано от Liubomira Ivanova
Връзка към мнение

От корабните взехме за рафтинга, тъй като бяхме чули за високия риск инциденти в Ямайка (то си беше малко опасно тогава, не знам как е сега, проверете). Повечето хора си резервираха водопадите, но според мен нашите в Крушуна по нищо не им отстъпват, все пак не е Ниагара или Виктория, че да си заслужава да се пропусне за сметка на рафтинга със салове. На мен реката много ми хареса - все едно си в истинска малка джунгла и плаваш.

 Ето малко снимки. Последната е от плажа на Hard Rock Cafe.

20160129_191447.thumb.JPG.1e71fbe3020d465af6294ffc1285f885.JPG20160129_200139.thumb.JPG.7345c01668cd57e3d6b714c0d5e8aa5f.JPG20160130_011206.thumb.JPG.08f83571a835011268953b65e49d7359.JPG

 

 За Козумел си слезнахме сами, разходихме се първо, даже бяхме решили пеша да стигнем до парка, но добре, че на няколко места ни разколебаха, че е далече и хванахме такси. Така разгледахме и града, беше много хубав, а след Куба ми се стори направо като оазис. Ето малко снимки от парка, препоръчвам ви го на 100%, не съжалявам за Тулум. 

20160201_010716.thumb.JPG.f589c711d701e6c7d0a96589a3260a84.JPG20160201_011125.thumb.JPG.7fd8c56a311e01231973e55f75cb230a.JPG20160201_011553.thumb.JPG.a096f2a56af6fb257b80f15796c214d7.JPG20160201_011811.thumb.JPG.9433690d708dbe88604879b446ff3311.JPG20160201_012358.JPG.9aca63c84ab7e7a5f2a3183a999d3fee.JPGDSC06431.thumb.JPG.065ac0f0d75cc415b30ebf82468f2889.JPGDSC06431.thumb.JPG.065ac0f0d75cc415b30ebf82468f2889.JPG20160201_012508.thumb.JPG.d4c5e1c0e8e004f56d336bbd7759478a.JPGDSC06368.thumb.JPG.5b8c956f8bf71791a610224e18df00ca.JPGDSC06371.thumb.JPG.9d7684638b9a42c0c7853a0e00f4f6a8.JPGDSC06375.thumb.JPG.abe7ce48ba1b2c37479364ce4fbd193b.JPGDSC06380.thumb.JPG.450ca31c9d5dcd74cb7d8d6f633c76d6.JPGDSC06401.thumb.JPG.0e12ca0925a1edb534671b0079f3edeb.JPGDSC06403.thumb.JPG.7d9a0387c0fb75e4893195be7695f1c7.JPGDSC06431.thumb.JPG.065ac0f0d75cc415b30ebf82468f2889.JPGDSC06441.JPG.520b44f40282b1cadd2e5f22206f3ebf.JPGDSC06462.JPG.da2d94fee8410d8b131a1456d41291e1.JPGDSC06488.thumb.JPG.4129c1b75d986375e5c2a59f42ba500d.JPG

 

 

И все пак за Тулум - ако ще го правите - екскурзия само от кораба, иначе няма да имате време.

 

А за Кайманите - просто си слезте и се разходете, ще видите на места и бусчета(ван-такси), които качват туристи до различни плажни местенца на 7 Miles Beach. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Liubomira Ivanova каза:

Ах, така се надявах да разкажете за Тулум. Много благодаря за информацията 🙂 А реално от корабните екскурзии ли резервирахте например за Козумел и рафтинга в Ямайка или на място?

Тулум много ми хареса. Бях на почивка и взех екскурзия до Тулум и Коба. В блога (виж подписа) имам доста снимки от там. Не зная корабните екскурзии какво включват, но дори само и Тулум си заслужава. Там има и чудесен плаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 5.09.2017 г. в 20:23, Happy_Traveler каза:

Аз го платих вече, ето този вариант - Хавана, Хавана, Хавана, В открито море, Монтего Бей, Джордж Таун, Козумел, Хавана 

 

 

Сега остават идеи и предложения какво да видя и посетя за тези дни и места. Особено ме интересува за Ямайка и Кайманите.

 

Здравейте!

На коя дата отплавате от Хавана? Ние сме по същия маршрут от 5 март 2019 г.

Ето моите планове:

4 март - пристигане в Хавана един ден предварително и настаняване в хотела

5 март - оставяне на багажа в кораба и с туристически автобус Т1 разглеждане на Хавана

6 март - Еднодневна екскурзия от кораба или от Cubatur: Verdant Vinales Valley & Pinar del Rio Province

7 март - плаж Санта Мария - Хавана с туристически автобус Т3

8 март - в открито море

9 март - Ямайка - екскурзия с Виатор - https://www.viator.com/tours/Montego-Bay/Mystic-Mountain-Bobsled-Tour-and-Dunns-River-Falls-from-Montego-Bay/d432-5189P64 - Водопада, бобслей, лифт...

10 март - Кайманови острови - екскурзия от кораба - DELUXE STINGRAY CITY SANDBAR TOUR

11 март - Мексико - екскурзия от кораба - XCARET ECO PARC

12 март - пристигане в Хавана в 13 часа и вечерта полет за България.

 

Моля за съвет! Как ви изглежда програмата ми?

Опитала съм се максимално да се докоснем до тропическите гори,  и малко красиви плажове...

Връзка към мнение

Здравейте! Аз се върнах вече, моля прочетете цялата тема. 🙂 Мисля, че програмата ви е добра, аз също останах доволна от рейса в Хавана. За Ямайка - вече въпрос на интереси. Както и за Мексико - дали искате плаж, история и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет ние отплаваме на 24.11.2018, програмата ви изглежда супер. Аз тепърва ще мисля къде, кои екскурзии да направим. За Ямайка ми препоръчаха Очо Риос. Купихте ли си вече самолетни билети , ако да с коя компания и колко ви излезнаха?

Връзка към мнение
На 29.09.2018 г. в 8:24, Liubomira Ivanova каза:

Привет ние отплаваме на 24.11.2018, програмата ви изглежда супер. Аз тепърва ще мисля къде, кои екскурзии да направим. За Ямайка ми препоръчаха Очо Риос. Купихте ли си вече самолетни билети , ако да с коя компания и колко ви излезнаха?

Да, купих билети на AIRFRANCE от София през Париж, на връщане през Амстердам. Излязоха ми 1470 лв/човек. Очо Риос мисля, че е включено в екскурзията, която съм избрала за Ямайка.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Имам въпрос свързан с визите за Куба. Ще пътуваме с круиз от компанията TUI. Една от дестинациите на круиза е Хавана, Куба. Въпросът ми е дали визите трябва да ги извадим предварително в България или можем да си извадим на кораба?

 

Благодаря!

Връзка към мнение
14 hours ago, Xaxa said:

Здравейте!

 

Имам въпрос свързан с визите за Куба. Ще пътуваме с круиз от компанията TUI. Една от дестинациите на круиза е Хавана, Куба. Въпросът ми е дали визите трябва да ги извадим предварително в България или можем да си извадим на кораба?

 

Благодаря!

Круизните компании дават туристически карти (виза)  за Куба, но цената може да е по висока от тази в кубинското посолство. Без виза вероятно няма да останете, но ако искате да сте сигурни и  спокойни, че няма да ви прецакат с цената си извадете предварително виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

@Happy_Traveler, няколко бързи въпроса, ако е удобно, понеже и нашият карибски круиз е сходен с твоя.

На Монтего бей и Кайманите може ли спокойно само с US долари?

На Кайманите искаме евентуално да правим шнорхелинг. Трябва ли предварително да букваме тур или на място е по-евтино? На 7 miles beach ли е някъде?

На Монтего бей ни хареса рафтинга със саловете. От пристанището такси ли да вземем или тур от някъде?

Благодарим предварително 🙂

Връзка към мнение
преди 11 часа, Яничка каза:

@Happy_Traveler, няколко бързи въпроса, ако е удобно, понеже и нашият карибски круиз е сходен с твоя.

На Монтего бей и Кайманите може ли спокойно само с US долари?

На Кайманите искаме евентуално да правим шнорхелинг. Трябва ли предварително да букваме тур или на място е по-евтино? На 7 miles beach ли е някъде?

На Монтего бей ни хареса рафтинга със саловете. От пристанището такси ли да вземем или тур от някъде?

Благодарим предварително 🙂

Здравейте! Да, и на двете места може само с долари. За Монтего Бей - ние също направихме рафтинга със салове, вземете си го от круиза, Ямайка имаше славата на рискова дестинация и не искахме да се разхождаме сами. Иначе изглеждаше много по-лъскаво и развито от Куба например, което може да те подведе. Рафтингът беше няколко часа, на връщане видяхме и Докторс Кейв - нищо особено, не си губете времето. Купихме си тревица, хаха, навсякъде имат. В останалото време най-добре да идете на плажче в Hard Rock Cafe - много е близо до пристанището, цял комплекс - с басейн, плажна ивица, ресторант и бар. Вземете си коктейлчета и цооооп в морето.

 На Кайманите просто слезнахме от кораба и имаше много опции - екскурзии, разходки, ние просто се качихме на едно споделено такси и отидохме на 7 майлс бийч. Релакс, разходка по пясъка и после хапване и питие, не сме правили шнорхлинг, но мисля, че на място ще ти е лесно да намериш. Макар че това е ЕДИН ОТ НАЙ-ХУБАВИТЕ ПЛАЖОВЕ НА СВЕТА и те съветвам просто да се разходите по него от край до край, има прекрасни баровски къщи, бял пясък и кристално синьо море. А шнорхлинга може да ви изяде целия ден, вижте какво му е разписанието и преценете, може би ако е за час-два, то ще имате и време за плаж.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Ямайка е рискова дестинация, но в Кингстън. Макар че, ние не усетихме някаква заплаха, освен дето едни местни жени на една от главните улица ни казаха "Вие какво правите тука бе, луди ли сте?! Бързо се връщайте към центъра, защото е много опасно!" 😮

Иначе навсякъде има трева и всички са напушени. 😁 Ако някой ходи натам, му препоръчвам шнорхелинг на чудното островче Lime Cay - взима се лодка от Port Royal и се минава покрай островчето, където са обесили пирата Calico Jack, за да го гледат от минаващите кораби.

За Кайманите важи това, което казва Happy Traveler, с тази разлика, че ако искате шнорхелинг, няма да е на 7 майл бийч. Има едно място на северния бряг, където можеш да се плацикаш с огромни манти - ходи се организирано с тур мисля, но вероятно всяко такси ще ви закара. Но не знам как е, не ходихме дотам.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 14.01.2019 г. в 9:07, GeorgiD каза:

Ямайка е рискова дестинация, но в Кингстън. Макар че, ние не усетихме някаква заплаха, освен дето едни местни жени на една от главните улица ни казаха "Вие какво правите тука бе, луди ли сте?! Бързо се връщайте към центъра, защото е много опасно!" 😮

Иначе навсякъде има трева и всички са напушени. 😁 Ако някой ходи натам, му препоръчвам шнорхелинг на чудното островче Lime Cay - взима се лодка от Port Royal и се минава покрай островчето, където са обесили пирата Calico Jack, за да го гледат от минаващите кораби.

За Кайманите важи това, което казва Happy Traveler, с тази разлика, че ако искате шнорхелинг, няма да е на 7 майл бийч. Има едно място на северния бряг, където можеш да се плацикаш с огромни манти - ходи се организирано с тур мисля, но вероятно всяко такси ще ви закара. Но не знам как е, не ходихме дотам.

За Ямайка мисля да резервирам Очо Риос с Виатор - Ямайската  планина Мистик  и водопада на река Дън през Виатор. Дали е опасно? Не я предлагат тази екскурзия от кораба...

Връзка към мнение
преди 6 минути , bonboneva каза:

За Ямайка мисля да резервирам Очо Риос с Виатор - Ямайската  планина Мистик  и водопада на река Дън през Виатор. Дали е опасно? Не я предлагат тази екскурзия от кораба...

Общото ми впечатление е, че Виатор продават много скъпо. Погледни и за други варианти, например директно някоя фирма, в Трипадвайзор сигурно има препоръки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам идея, ама всички казват, че е опасно, дори самите местни, но ти като си с организирана екскурзия - не смятам, че крие някакви рискове. Все пак ще те вземат с кола и ще те върнат, не си пеша и сама.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.