Прескочи до съдържание

Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

На 30.06.2024 г. в 14:05, aladinoplus каза:

 

 

Някой ходил ли е на фестивала на цветята в Меделин? Поскъпват ли нощувките доста по време на провеждането му?

 

Три поста нагоре преди твоя се коментира това...

Връзка към коментар

Имам въпрос за W-трека в Патагония и Торес дел Пайне - за по-мързеливи и негонещи на всяка цена пълното му изпълнение, има ли някакъв двудневен трип, може и поотделно в дните да е, който да покрива по-основните забележителности - по мое мнение примерно Сивото езеро Lago Grey с катамарана и ледника и трек до Мирадора с трите игли.
Фирми с човешки цени? Дали на място няма да има по-изгодни тарифи?

Или да ги мисля сам с логистика някаква (помощ?).

Не искаме да ходим 100 км пеш за 5 дена, еле па ако е яко вятър и облачно. 
 

Ще се ходи през януари.


Благодаря предварително.

Връзка към коментар

С тези ходих на целодневния тур из Торес Дел Пайне.Виждам че имат шатъл до езерото и там вече с корабчето , предлагат и двудневен тур до Грей :

 

https://www.denomades.com/puerto-natales

 

P.S. През 2019-а съм платил 30 000 CLP за това което сега е 49 000 ... изглежда инфлацията у нас за последните 5 години е доста по-сериозна от чилийската.Общо взето почти всичко е монопол на няколко фирми , не очаквай уникално добри сделки на място като в Тайланд 😄

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

С тези ходих на целодневния тур из Торес Дел Пайне.Виждам че имат шатъл до езерото и там вече с корабчето , предлагат и двудневен тур до Грей :

 

https://www.denomades.com/puerto-natales

 

P.S. През 2019-а съм платил 30 000 CLP за това което сега е 49 000 ... изглежда инфлацията у нас за последните 5 години е доста по-сериозна от чилийската.Общо взето почти всичко е монопол на няколко фирми , не очаквай уникално добри сделки на място като в Тайланд 😄

 

Аз само като им видя цените на нощувките и вече мисля как да отказвам съня…., ти за Тайланд ми говориш😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Sun4o каза:

Имам въпрос за W-трека в Патагония и Торес дел Пайне - за по-мързеливи и негонещи на всяка цена пълното му изпълнение, има ли някакъв двудневен трип, може и поотделно в дните да е, който да покрива по-основните забележителности - по мое мнение примерно Сивото езеро Lago Grey с катамарана и ледника и трек до Мирадора с трите игли.
Фирми с човешки цени? Дали на място няма да има по-изгодни тарифи?

Или да ги мисля сам с логистика някаква (помощ?).

Не искаме да ходим 100 км пеш за 5 дена, еле па ако е яко вятър и облачно. 
 

Ще се ходи през януари.


Благодаря предварително.


 

Не ти трябва организиран тур - това , което искаш е бейсик :

 

- трейла до трите кули от хотела ще ти отнеме 7-8 часа , нощувка в хотела 

 

- тричасовият тур с лодка се прави от една компания (доколкото си спомням ) , купи си билет в удобен час .

https://torresdelpaine.com/en/tour/boat-trip-grey-lake/

 

 

Бих ти препоръчал да си наемеш автомобил и изкараш три дни в ТДП с две нощувки , няма да съжаляваш и за миг .
 

Януари месец е идеален за посещение !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Sun4o каза:

Аз само като им видя цените на нощувките и вече мисля как да отказвам съня…., ти за Тайланд ми говориш😀

Ох...аз още преглъщам палатката за 180 $, та искрено ти съчувствам, че ще търсиш истинска стая в парка 😄

По-евтини ще са в Paine Grande и Lago Grey. И там са леките преходи и разходки. Вероятно този тур с корабче ще ти спести доста ходене и нужда от нощувка, конкретно за Грей, за жалост обаче не те оставя да се разходиш наоколо и пак да се качиш:

https://www.lagogrey.com/en/navigation/

 

Аз мисля да го ползваме в едната посока, ама още не съм разчертала времето и пътеките ни. 100 $ на фона на всички безумни цени в района всъщност си е добра сделка. Той катамаранът е станал 40.

 

Предложението за кола и нощувка в района ще ти даде възможност да не се съобразяваш с разписанието на бусчето в парка и да не взимаш тур до леснодостъпните забележителности и гледки. 

Според мен и без кола може да видиш с 1 нощ/2 дни в парка Кулите и ледник Грей. С 2 нощувки е логично да направите още 1 трек, при това не лек и да се върнете по същия маршрут или да се шляете без да гоните чудо-невиждано. Ама чак декември ще мога да се подпиша, че е така, след като ги минем тези споменати 100 км 😄

Ако искаш, ела в темата ми за Патагония, много са ми отзивчиви отговарящите и може да разнищим въпросите ти 😉

https://magelanci.com/forums/topic/18252-патагония-за-2-седмици/#comment-645988

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Lindt каза:

Ох...аз още преглъщам палатката за 180 $, та искрено ти съчувствам, че ще търсиш истинска стая в парка 😄

По-евтини ще са в Paine Grande и Lago Grey. И там са леките преходи и разходки. Вероятно този тур с корабче ще ти спести доста ходене и нужда от нощувка, конкретно за Грей, за жалост обаче не те оставя да се разходиш наоколо и пак да се качиш:

https://www.lagogrey.com/en/navigation/

 

Аз мисля да го ползваме в едната посока, ама още не съм разчертала времето и пътеките ни. 100 $ на фона на всички безумни цени в района всъщност си е добра сделка. Той катамаранът е станал 40.

 

Предложението за кола и нощувка в района ще ти даде възможност да не се съобразяваш с разписанието на бусчето в парка и да не взимаш тур до леснодостъпните забележителности и гледки. 

Според мен и без кола може да видиш с 1 нощ/2 дни в парка Кулите и ледник Грей. С 2 нощувки е логично да направите още 1 трек, при това не лек и да се върнете по същия маршрут или да се шляете без да гоните чудо-невиждано. Ама чак декември ще мога да се подпиша, че е така. 

Ако искаш, ела в темата ми за Патагония, много са ми отзивчиви отговарящите и може да разнищим въпросите ти 😉

https://magelanci.com/forums/topic/18252-патагония-за-2-седмици/#comment-645988

 

 

 

Четя те, четя те, местя се щом ме каниш, че не ми се влизаше неподготвен😀, макар да крада най-много от темите на @stanislavpp.

Евала, пич, супер полезен е и ми помага много твоя материал. И снимки, и супер точни обяснения, и конкретики. Че и ние сме кулинарни глезльовци😀.

Още не съм ти благодарил в темата, че има още какво да крада, но е супер изчерпателна!

Иначе снощи, преди да ми угасне тока и да се унеса, точно това направих - букнах кола за 3 дена, изпреварил съм те😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Sun4o каза:

Четя те, четя те, местя се щом ме каниш, че не ми се влизаше неподготвен😀, макар да крада най-много от темите на @stanislavpp.

Евала, пич, супер полезен е и ми помага много твоя материал. И снимки, и супер точни обяснения, и конкретики. Че и ние сме кулинарни глезльовци😀.

Още не съм ти благодарил в темата, че има още какво да крада, но е супер изчерпателна!

Иначе снощи, преди да ми угасне тока и да се унеса, точно това направих - букнах кола за 3 дена, изпреварил съм те😉

Ах, аз ровя в същите теми да намеря нещата извън глезенето, та ако ти се занимава да ги свалиш в word и да подчертаеш това, което не ми трябва, ще е просто възхитително 😄

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Бърз въпрос пак, нали темата е такава - дайте акъл за придвижване от Сан Педро де Атакама (или Калама) до Салар де Уюни. Някой правил ли го е и как е по границата? 

 

Гледам разни 2-3-4 дневни екскурзии с джип само, които включват спане по места, които нямат ток, вода, 6 човека в едно помещение, обща баня…все неща, които не са нашите.

Връзка към коментар
На 30.06.2024 г. в 14:05, aladinoplus каза:

Здравейте,

 

от вчера радиото при мен е настроено на вълна Колумбия и съвсем малко Каракас, където кацаме.

Въпросите са относно Каракас. Разбрах, че няма много интересни неща, но ще имаме 1 ден там.

Осъзнавам опасността, но не ми се седи на летището и ще приема предизвикателството.

 

Някой наемал ли си е гид за вземане от летището и тур в града? Това ли е най-добрият вариант за минимизиране на риска?

Има ли къде да се остави багаж на летището в Каракас?

 

Какви са основните недостатъци за Колумбия през август, че не се препоръчва през този период?

 

Някой ходил ли е на фестивала на цветята в Меделин? Поскъпват ли нощувките доста по време на провеждането му?

 

Сега виждам, че нямаш отговор. Първо ти пожелавам да си изкараш супер. Меделин ми е любим, очертава трето и четвърто ходене там тази година именно през август, така че може да съвпаднем. Тази година бях за първи път във Венецуела, а по всяка вероятност август ще повторя. Колкото до Каракас наистина няма кой знае какво да се види. Една от основните атракции лифтът (телеферико), който качва туристите на планината Авила беше затворен заради ремонт преди 2 месеца. Все пак ми предложиха алтернатива - превоз с микробус, който мисля, че беше 20 долара. В крайна сметка се вижда града и Карибско море от другата страна, но гледката не е толкова добра колкото съм виждал от снимките на лифта, тъй като микробусът отива в други части на планината, където ъгълът на панорамата не е толкова добър. 

 

Първият превоз от летището ми одраха кожата с 60 долара, които спазарих за превоз до Каракас - бях още пионер, беше късно, след полет със закъснение, а и трябваше да хвана работното време на мобилния оператор, за да си купя сим карта, така че не ми се разправяше и приех 🙂 Затова те съветвам да си свалиш такси апликацията Yummy Rides, с нея и Revolut ставаха плащанията без никакви проблеми. Според мен и без гид с апликацията може да се придвижваш, а някои от местата като Chacao, Plaza La Castellana и Plaza Francia са на пешеходно разстояние една от друга в безопасна зона, така че там не ти трябва и такси.  Ако се чудиш за плащанията в супермаркети и ресторанти аз лично нямах никакви проблеми никъде с кредитна карта на ДСК, така че други карти не съм пробвал, тъй като не ми се наложи. 

 

Нещо много важно: поради разпоредбите на местните власти имат регламент за международен полет трябва да си 3-4 часа преди това на летището обратно, 2 часа преди излитането на полета затварят гишетата за регистрация и няма да те пуснат, аз лично го научих по сложния начин - имах полет от там за Меделин и това се превърна официално в първия ми изгубен полет 🙂 

 

Относно съхранение на багаж на летището, не съм видял, сега прегледах страницата на летището, също не намирам инфо. А и нямам спомен да съм видял, не мога да ти дам съвет, но питай на място, ако не на летището, може пък в самия Каракас да намериш. 

 

Колкото до посещение на Колумбия през август, според мен е повече от перфектно. Октомври и ноември ги водят най-валежни, но през август го водят чудесен месец, отделно тогава има много фестивали, не случайно цените на полетите тогава се покачват. На твое място не бих отлагал, ако ми се отдаде възможност, така че ти пожелавам много нови приятни изживявания! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Sun4o каза:

Бърз въпрос пак, нали темата е такава - дайте акъл за придвижване от Сан Педро де Атакама (или Калама) до Салар де Уюни. Някой правил ли го е и как е по границата? 

 

Гледам разни 2-3-4 дневни екскурзии с джип само, които включват спане по места, които нямат ток, вода, 6 човека в едно помещение, обща баня…все неща, които не са нашите.

Аз за такъв начин знам, тридневна екскурзия в Уюни направо те взима от Чили. Къде и как се спи не знам, трябва да има и по-висок клас екскурзии, но там са си примитивни условията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Sun4o каза:

Бърз въпрос пак, нали темата е такава - дайте акъл за придвижване от Сан Педро де Атакама (или Калама) до Салар де Уюни. Някой правил ли го е и как е по границата? 

 

Гледам разни 2-3-4 дневни екскурзии с джип само, които включват спане по места, които нямат ток, вода, 6 човека в едно помещение, обща баня…все неща, които не са нашите.

Аз съм го правил с 3-дневна екскурзия. Да, по такива места се спи. Поне едната вечер е така. Другата нощувка беше в хотел от сол.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Guinness каза:

Аз съм го правил с 3-дневна екскурзия. Да, по такива места се спи. Поне едната вечер е така. Другата нощувка беше в хотел от сол.

За теб знам, за неволите ти също. Това е една от причините да търся алтернатива.

 

преди 1 час, stanislavpp каза:

Спи се така само,  ако те влече да се спи така . Налични са приятни настанявания със самостоятелни стаи и бани 👍

Влез в конкретики де...😉

Връзка към коментар
5 hours ago, stanislavpp said:

Спи се така само,  ако те влече да се спи така . Налични са приятни настанявания със самостоятелни стаи и бани 👍

Абе точно около Салар де Уюни условията бяха 2018г (са) доста примитивни. Сега ако има нещо по-лъскавко последните години е друго.

Ние бяхме в самостоятелни стаи с баня, ама пълна мизерия си беше.

И на високото в Андите в хижа без отопление на около/под 0та, в стая с 5-6 легла. За пръв път спах с 6 одеала.

Иначе много си заслужава, дерзайте.

D7K_9200.JPG.479f1bdc28291c95714bd6cc6403d19e.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, stanislavpp каза:

Спи се така само,  ако те влече да се спи така . Налични са приятни настанявания със самостоятелни стаи и бани 👍

Възможно е да са изградили и някой 5-звезден хотел, знае ли човек. 🙂 

Аз бях през 2019 години и тогава единствения вариант за първата нощувка беше в голяма хижа/подслон, където условията бяха такива - вода нямаше, а тока беше с генератор и към 19-20 ч. го спираха. Втората нощувка беше в хотел с частни стаи с баня. Разбира се топла водя нямаше. 

Връзка към коментар
19 minutes ago, Sun4o said:

А има ли вариант да се спи в Уюни и с дневни трипове да се посещават местата, на които сте ходили всички вие?

Има такива които те вкарват до сърцето на солното езеро , но не стигат толкова далеч като тридневните.Аз бях на такъв , защото после продължих от Uyuni през Vilazon към Северна Аржентина.Ако отиваш към Чили обаче е по-добре с многодневен тур за да не се връщаш в Uyuni. Накрая даже единодушно решихме да не чакаме залеза както е в стандартните програми , а да се прибираме.Бяхме се  пренаситили от солни гледки за ден. 

 

bolivia_tourism_uyuni_map_salar_route_getting_there_3.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моят маршрут е от Чили нагоре. Искам да приключим с тура в Уюни и да продължим нагоре към Перу (как - още не знам).

Сега гледам сайта https://www.denomades.com/en/san-pedro-de-atacama/one-way-private-hotels-uyuni-salt-flat-id344, там има и нощувки в хотели из Салара с топла вода, ВеЦе и отопление и май решавам проблема.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Sun4o каза:

Моят маршрут е от Чили нагоре. Искам да приключим с тура в Уюни и да продължим нагоре към Перу (как - още не знам).

Сега гледам сайта https://www.denomades.com/en/san-pedro-de-atacama/one-way-private-hotels-uyuni-salt-flat-id344, там има и нощувки в хотели из Салара с топла вода, ВеЦе и отопление и май решавам проблема.

Чета, чета за тази твоя зима и почвам те намразвам. Що не зарежеш това сложно планиране и не си ходиш в Тайланд? 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

Чета, чета за тази твоя зима и почвам те намразвам. Що не зарежеш това сложно планиране и не си ходиш в Тайланд? 

То не може само вкъщи😉

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Хора, помагайте с фирма за тридневен трип в хотел с отопление и собствена баня из Салар де Уюни, че тия от Номад ми оферираха цена от 1200 долара на човек (при обявена такава 600 в сайта им).

@stanislavpp, знам, че теб не те бъркат подобни цени😀, но къде все пак си спал или гледал оферти?

Връзка към коментар
На 5.07.2024 г. в 7:32, Sun4o каза:

А има ли вариант да се спи в Уюни и с дневни трипове да се посещават местата, на които сте ходили всички вие?

Има разбира се, в booking имаш десетки настанявания на човешки цени. От там те взимат за каквито турове си избереш на съвсем достъпни цени!!!!! За Уюни можеш да си избереш от 11 организирани тура. С това пояснение, че са на испански, (все пак Боливия е испаноговоряща страна и особено тук, в тази бедна латиноамериканска страна , никой не знае английски), за това ако са на английски цената се вдига, но не мисля, че е космическа. Но дори да се включите в испаноговоряща група, няма да е проблем, ходите  с групата насам- натам, гледате, снимате, няма да ви обърнат гръб. А и все ще се намери някой да разбира нещичко на английски. 

11 excursiones y actividades en Uyuni
 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.07.2024 г. в 0:01, Guinness каза:

бях през 2019 години и тогава единствения вариант за първата нощувка беше в голяма хижа/подслон, където условията бяха такива - вода нямаше, а тока беше с генератор и към 19-20 ч. го спираха. Втората нощувка беше в хотел с частни стаи с баня. Разбира се топла водя нямаше.

Ние също бяхме през 2019год 👍 , отопление нямаше , всичко останало беше добре или много добре - бяхме в новичко настаняване …За различните ни впечатления вероятно причина би била , че  бяхме с един от топ 3 операторите ( Quechua Connection ), а тура - частен.

 

преди 20 часа, Sun4o каза:

Хора, помагайте с фирма за тридневен трип в хотел с отопление и собствена баня из Салар де Уюни, че тия от Номад ми оферираха цена от 1200 долара на човек (при обявена такава 600 в сайта им).

@stanislavpp, знам, че теб не те бъркат подобни цени😀, но къде все пак си спал или гледал оферти?


виж това мнение :

 

Ние бяхме по време на сериозните безредици през ноември 2019 , съответно имаше анулирани полети и прекрояване на програмата .
 

Препоръчвам с  с две ръце частен двудневен тур , вместо тридневен споделен , както и повече дни за Боливия …

 

п.п. Кога ще ходите в Боливия ? Ако е през януари или март - мога да скокна да пием по бира ( или две ) 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.