Прескочи до съдържание

Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

@Sun4o, пробвай за тур тези по уотсап:IMG_3304.jpeg.42beaad3631ad30977fca6093b7529cd.jpeg

 

Мисля, че името е Салар Андино турс, но при писането се е добавило “у” и са боливийска фирма, но ние стартитирахме с тях от Чили.

Все пак този тур е малко на късмет. Много зависи от групата в джипа и колко читав е шофьора. Нашият се раздаде и това беше едно от най-хубавите ни пътувания.

С тях правихме няколко тура + Уюни и нямаха грешка. Искаха някаква сума предварително по ПейПал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, muchachote каза:

Има разбира се, в booking имаш десетки настанявания на човешки цени. От там те взимат за каквито турове си избереш на съвсем достъпни цени!!!!! За Уюни можеш да си избереш от 11 организирани тура. С това пояснение, че са на испански, (все пак Боливия е испаноговоряща страна и особено тук, в тази бедна латиноамериканска страна , никой не знае английски), за това ако са на английски цената се вдига, но не мисля, че е космическа. Но дори да се включите в испаноговоряща група, няма да е проблем, ходите  с групата насам- натам, гледате, снимате, няма да ви обърнат гръб. А и все ще се намери някой да разбира нещичко на английски. 

11 excursiones y actividades en Uyuni
 

Голям благодаря, ще преглеждам днес! 

преди 2 часа, stanislavpp каза:

Ние също бяхме през 2019год 👍 , отопление нямаше , всичко останало беше добре или много добре - бяхме в новичко настаняване …За различните ни впечатления вероятно причина би била , че  бяхме с един от топ 3 операторите ( Quechua Connection ), а тура - частен.

 


виж това мнение :

 

Ние бяхме по време на сериозните безредици през ноември 2019 , съответно имаше анулирани полети и прекрояване на програмата .
 

Препоръчвам с  с две ръце частен двудневен тур , вместо тридневен споделен , както и повече дни за Боливия …

 

п.п. Кога ще ходите в Боливия ? Ако е през януари или март - мога да скокна да пием по бира ( или две ) 😉

След 20.01. трябва да сме по тези ширини, тоест солнини. Свиркай, с удоволствие ще пием по две🍺🍺

преди 8 минути , mililia каза:

@Sun4o, пробвай за тур тези по уотсап:IMG_3304.jpeg.42beaad3631ad30977fca6093b7529cd.jpeg

 

Мисля, че името е Салар Андино турс, но при писането се е добавило “у” и са боливийска фирма, но ние стартитирахме с тях от Чили.

Все пак този тур е малко на късмет. Много зависи от групата в джипа и колко читав е шофьора. Нашият се раздаде и това беше едно от най-хубавите ни пътувания.

С тях правихме няколко тура + Уюни и нямаха грешка. Искаха някаква сума предварително по ПейПал.

Четя те и теб, ама твоите са без хотел със собствена баня…

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , stanislavpp каза:

Авианка и ЛАТАМ са двете опции 👍 , всичко под 500$ за двупосочен ще е равно на бинго .

Мммда, за тях знам, но се надявах че има и някаква местна нискотарифна🤔

Връзка към коментар
преди 9 минути , muchachote каза:

Мммда, за тях знам, но се надявах че има и някаква местна нискотарифна🤔

Местните си имат преференциални цени за тези полети и си летят с тях. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз преди няколко месеца гледах и цените бяха много добри. Даже имаше наличност с мили, но не беше изгодно заради високите такси.

Оттогава излезе новина, че са вдигнали много таксите, само не знам дали са включени в билета или не. Нещо като $100 отгоре беше.

 

ПП А, и цените в мили ги вдигнаха, както писах вчера.

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар
4 hours ago, muchachote said:

И аз да вмъкна един страничен въпрос, но свързан с Южна Америка. Как се лети от Кито до островите Галапагос?

Март месец летях с Latam.Внимавай,че ако не букнеш top или premium economy има 150$ доплащане.Авианка са го махнали.Освен това преди полета се плаща 20$TCT карта и има големи опашки щото става бавно.Поне в Гуаякил беше така.А и 100$ такса на Галапагос (от другия месец май става 200$).

  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, swimmer каза:

А и 100$ такса на Галапагос (от другия месец май става 200$)

Не разбрах, тези 100$ или 200$ /от другия месец/ се заплащат отделно ли? При пристигането на островите може би? Или на летището преди заминаване? Тоест, те не са включени в цената на самолетния билет?

Връзка към коментар
преди 10 минути , muchachote каза:

Не разбрах, тези 100$ или 200$ /от другия месец/ се заплащат отделно ли? При пристигането на островите може би? Или на летището преди заминаване? Тоест, те не са включени в цената на самолетния билет?

Да, заплаща се при пристигане на острови.

Връзка към коментар
преди 40 минути , muchachote каза:

Не разбрах, тези 100$ или 200$ /от другия месец/ се заплащат отделно ли? При пристигането на островите може би? Или на летището преди заминаване? Тоест, те не са включени в цената на самолетния билет?

отделно на място е явно, но летищните такси (вече включени) също са огромни (80 евро май). Затова няма много смисъл да се ползват мили

иначе цените с пари не са толкова огромни, към $300 отиване и връщане

но + 200 такса...

Трябваше да отида докато е време, сега трябва да си търся друга работа, че така не става..

  • Смея се 2
Връзка към коментар
2 hours ago, muchachote said:

Не разбрах, тези 100$ или 200$ /от другия месец/ се заплащат отделно ли? При пристигането на островите може би? Или на летището преди заминаване? Тоест, те не са включени в цената на самолетния билет?

На летището на съответния остров се плащат 100$(мисля от другият месец 200$)На летището откъдето летиш се плащат 20$ такса за TCT карта данните за която е добре да се попълнят онлайн за да не се губи време.Аз бях на San Cristobal и съм супер доволен.Гмуркахме се на кикер рок с акули чук.Беше невероятно.Но всичко започва да става доста туристическо и там.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И пак един брЪз въпрос - как е положението сега в Еквадор? Поуспокоиха ли им се страстите? Предвидил съм 2-3 дневен релакс с лежерни разходки из Кито попътно след тежки преходи и височинни зяпания в по-южните им държави, та да знам да го прескачам ли или не? В МВНР пише БЕГАЙ, БАТЕ, ама те там и за Боливия същото пишат…

Връзка към коментар
9 hours ago, Sun4o said:

И пак един брЪз въпрос - как е положението сега в Еквадор? Поуспокоиха ли им се страстите? Предвидил съм 2-3 дневен релакс с лежерни разходки из Кито попътно, след тежки преходи и височинни зяпания в по-южните им държави, та да знам да го прескачам ли или не? В МВНР пише БЕГАЙ, БАТЕ, ама те там и за Боливия същото пишат…

Аз бях март месец и имаше сериозно присъствие на армията(в Гуаякил).Исках да взема такси до хотела но като им писах казаха в никакъв случай и че ще пратят кола да ни вземе.На двата края на улицата имаше военни с автомати.Не съм много оптимистично настроен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, swimmer каза:

Аз бях март месец и имаше сериозно присъствие на армията(в Гуаякил).Исках да взема такси до хотела но като им писах казаха в никакъв случай и че ще пратят кола да ни вземе.На двата края на улицата имаше военни с автомати.Не съм много оптимистично настроен.

Вчета четох дълга статия за Еквадор, те от януари досега за трети път въвеждат по 60-дневно военно положение и понеже изборите им са догодина, има голяма вероятност напрежението след НГ да ескалира.

Та със сигурност няма да огреем с присъствието си тази държава. Свят голям, възможности много. Да влиза Колумбия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

относно Колумбия - как успеяхте да влезнете в този сайт: https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en.

 

Видях и алтернативния такъв https://www.natvisa.com/colombia-visa/application-co-checkmig-1, но е платен.

 

Има ли алтернативни?

преди 3 минути , aladinoplus каза:

Здравейте,

 

относно Колумбия - как успеяхте да влезнете в този сайт: https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en.

 

Видях и алтернативния такъв https://www.natvisa.com/colombia-visa/application-co-checkmig-1, но е платен.

 

Има ли алтернативни?

Оправих се сам: TunnelBear и IP от Испания - и чудо - работи.

Връзка към коментар

И аз имам няколко бързи въпроса.Пристигаме в Пуерто Игуасу от Буенос Айрес.

Ще бъдем в Игуасу за 3 нощувки и летим от бразилската част.Как е по-добре?И трите нощувки да са в Аржентинската страна иле 2 в аржентинската и една в бразилската.За колко време се стига от Пуерто Игуасу до летището в Бразилската част?

П.С.Благодаря за споделеното за Колумбия и аз се чудех как да вляза в тоя сайт,въпреки ,че доколкото четох никой не ги е искал тези регистрации.

Връзка към коментар

Регистрациите за Колумбия никой не ги иска, но е хубаво да си ги имате. Там при настаняването в хотели винаги те питат от къде идваш, т.е. макар и да не се набива на очи, си има контрол кой накъде се движи. 

 

Относно Игуасу - аржентинското градче е много малко и повече от 2 нощувки ми се виждат излишни. И други съфорумци са препоръчвали този ресторант, но не пречи и аз да го повторя De la Fonte Restaurant- Patio de Comida by Nordic. Твърдяха, че готвачът им е със звезда Мишлен. 

 

Фоз е по-голям град и предвид, че ще летите от там, аз лично бих направила последната нощувка от бразилската страна. Ако сте фенове на забавления от типа "песни и танци на народите", Rafain Churrascaria Show представят всички латино държави + обилно храна на шведска маса, където могат да се опитат доста различни меса, салати, десерти и т.н. Има и огромен магазин за сувенири с акцент върху ръчно правени ножове и доста евтини джапанки Havaianas.

 

Иначе за гражданите на Меркосур минаването на границата е бързо, но ние все пак си имаме паспортен контрол и аз лично не бих се напрягала излишно с тази формалност в последния момент преди полет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@swimmer според мен е малко субективно коя е по-красивата част. Чувал съм от не един аржентинец, че от бразилската страна гледката била по-добра, бил съм само от аржентинската страна и мога само за нея да коментирам, 80% от инфраструктурата и самият водопад са в Аржентина. Пуерто Игуасу е малко и 2 нощувки са повече от достатъчни. Със сигурност не пропускайте "Дяволското гърло" (Garganta del Diablo) който може да се усети наистина само на място и от аржентинската страна, ще видите какво имам предвид на място. За целта трябва да отидете рано сутринта, тъй като може и да няма места за съответния ден, пожелавам ви да случите и на хубаво време, за да се насладите максимално на гледките. 

Връзка към коментар

Аз мисля, че в аржентинкската част е по-добре да се остане, но наистина е доста субективно. Лесно е да се оправиш с автобусчетата между 2те точки. Летището във Фоз, Бразилия е кофти и тясно, но не е чак толкова зле като това в Ниш например. Ако питате кой е шампиона по бавене и мотаене на границата - определено печалят аржентинците. В бразилската част се чакаше много, защото задължително те извозват до водопадите. Поне преди беше така.

Връзка към коментар

Да попитам знаещите. И в двата случая става въпрос дали с взета от нас кола под наем ще видя същото, каквото ще видя и с платените екскурзии:

 

1. Ще бъдем в Арекипа за три дена и предвиждам два от тях да са за кондорите в Колка Каньона, с нощувка в Чивай. Платената екскурзия има топване в мин. извори и разни забележителности (предполагам пътьом). Тук повече ме притеснява дали без водач ще хванем правилното място за кондорите. Най-вече.


2. Сан Педро де Атакама - 3 дена. Как са пътищата там, дали въобще е разрешено с необорудвана кола да се ходи по тях (или е само за джипове)?

Тук ме притеснява пък дали ще пропуснем инфо кое какво е и как се в образувало.

 

Принципно с кола под наем се чувстваме по-свободни и пропускаме търговската част - мъкнене по фабрики, магазини и кръчми плюс по-бавното придвижване. Минуса е обясненията  кое какво е.

Та ако ще е само дзак-бак, по-добре с ренталката.

 

Връзка към коментар

За кондорите мисля ще се оправите и сами. Някакви обстойни обяснения не помня, пък и местата трябва да ги има в Гугъл мапс. По-скоро трябва да сте свикнали с височината, че прохода там е много високо и ако не ви понесе, шофирането няма да е много приятно или безопасно. Самия каньон не е чак толкова високо, но се минава през един проход.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.