Прескочи до съдържание

Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

On 7/26/2024 at 2:26 PM, Sun4o said:

Да попитам знаещите. И в двата случая става въпрос дали с взета от нас кола под наем ще видя същото, каквото ще видя и с платените екскурзии...

В Колка сме ходили с организирана еднодневна екскурзия - адски много път😀 

Не мисля, че ще пропуснете мястото. Нашето бусче спря на Plaza Principal de Maca, за да разгледаме църквата и площада и оттам продължихме в каньона. По пътя е пълно с бусчета на агенциите и всички спират на едно и същи места. На крайната спирка, където се предполага, че са кондорите, имаше голям и доста пълен паркинг, както и изградена инфраструктура - дървени пейки, парапети, стълби - би трябвало да го видите. Ние стояхме на въпросното място около два часа и  не видяхме нито един кондор - голяма греда 😀

 

За Сан Петро де Атакама - бяхме там за около 24 часа декември 2019 г. Взехме кола от летището в Calama от http://chileanrentacar.cl, като клас колата е била Economy, не помня точно каква ни дадоха. Отидохме до Сан Педро де Атакама, разгледахме Valle de la Luna, самото Сан Педро, после късния следобед покарахме около 130 км в посока границата с Аржентина, като по пътя спирахме на няколко солени езера, върнахме се към Сан Педро и гледахме залеза при Pukará de Quitor. Като цяло карахме по по-големите пътища в района, във Valle de la Luna влязохме до където беше разрешено влизането с кола - пътищата бяха ок и не сме имали проблеми. Вече ако смятате да влизате в пустинята по черни пътища, не знам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ситуацията във Венецуела как е след изборите? Дано да утихне скоро, иначе не знам какво ще правя с плановете, търкиш едва ли ще отмени полетите, поне така ми се струва за сега.

Връзка към коментар
11 minutes ago, Oshko said:

Ситуацията във Венецуела как е след изборите? Дано да утихне скоро, иначе не знам какво ще правя с плановете, търкиш едва ли ще отмени полетите, поне така ми се струва за сега.

Днес четох,че Copa са отменили полетите от Панама до Венецуела.

Връзка към коментар
На 31.07.2024 г. в 10:36, Oshko каза:

Ситуацията във Венецуела как е след изборите? Дано да утихне скоро, иначе не знам какво ще правя с плановете, търкиш едва ли ще отмени полетите, поне така ми се струва за сега.

Тази събота/неделя се очертава да летя и престоят ми ще е в Каракас, така че ще докладвам за ситуацията.

 

Иначе да, COPA отмениха полетите поне до средата на август, по-точно им забраниха да летят за сега по политически причини.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 1.08.2024 г. в 11:17, settler каза:

Тази събота/неделя се очертава да летя и престоят ми ще е в Каракас, така че ще докладвам за ситуацията.

 

 

Никакви проблеми или помен от напрежение по улиците, всичко е супер спокойно. Единствено на летището ме разпитваха доста повече от предния път, включително да видят моя социална мрежа, според мен да се уверят, че не съм агитатор. За сега всичко е доста безопасно, но разбрах, че миналият понеделник не е бил такъв. Ако има някаква промяна, ще пиша.

 

PS: Касовите плащания с Revolut по не минават, единствено с кредитна на ДСК нямам проблем. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 1.08.2024 г. в 6:22, neuromancer каза:

Не само Copa, и LATAM Peru също ги спряха.

Ние летяхме с Latam до Богота от Каракас, но предполагам е колумбийският клон. Разходихме се 4 часа из Каракас с тур. Беше много спокойно и въобще не ми се стори опасно. Само на места се забелязваха струпвания на полиция. 

На летището беше голямо шоу, защото искаха return ticket. Тъй като нашите полети са с отиване до Каракас и връщане от Богота това предизвика много смут и дискусии на няколко човека. Билетът от Каракас до Богота не им вършил работа, защото не бил до София... накрая ни пуснаха.

Малко полезна информация за Колумбия:

За остров Сан Андрес ако сте за по-малко от 24 часа не се изисква туристическа карта, но....не всички го знаят и авиокомпанията няма да ви пусне без да сте платили.

Ваксинационният пункт за жълтата треска работи до 18 часа и го испуснахме. Дано да нямаме проблеми в Тайрона. 

Като цяло сме позиционирани в Медеджин и Богота около летищата и правим дей трипове със самолет с по една раничка, защото времето е кът при нас. Каквото ни хареса ще го посетим отново.

Поздрави от летището в Медеджин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, aladinoplus каза:

Ние летяхме с Latam до Богота от Каракас, но предполагам е колумбийският клон. Разходихме се 4 часа из Каракас с тур. Беше много спокойно и въобще не ми се стори опасно. Само на места се забелязваха струпвания на полиция. 

На летището беше голямо шоу, защото искаха return ticket. Тъй като нашите полети са с отиване до Каракас и връщане от Богота това предизвика много смут и дискусии на няколко човека. Билетът от Каракас до Богота не им вършил работа, защото не бил до София... накрая ни пуснаха.

Малко полезна информация за Колумбия:

За остров Сан Андрес ако сте за по-малко от 24 часа не се изисква туристическа карта, но....не всички го знаят и авиокомпанията няма да ви пусне без да сте платили.

Ваксинационният пункт за жълтата треска работи до 18 часа и го испуснахме. Дано да нямаме проблеми в Тайрона. 

Като цяло сме позиционирани в Медеджин и Богота около летищата и правим дей трипове със самолет с по една раничка, защото времето е кът при нас. Каквото ни хареса ще го посетим отново.

Поздрави от летището в Медеджин.

С полетите в момента от Каракас е малко тегаво, доста малко авиокомпании летят дневно и повечето билети са изкупени занапред. Иначе и при мен беше забавно с билета за връщане, тъй като имах такъв за Колумбия по същия начин ме разпитваха:  "А кога за България?" и предизвика смут, че няма да се връщам дори след Колумбия.

 

Живот и здраве и на мен ми предстоят Тайрона и Санта Марта след 2 седмици. Иначе за Колумбия никога не са ми искали ваксина за жълта треска до сега, но за Никарагуа следяха изкъсо, особено идвайки от Панама/Колумбия/Венецуела. 

 

Весело изкарване!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой, летял за Гватемала с престой от Колумбия или Мексико, изисвали ли са му ваксина за жълта треска? Има възможност да направя влизане от една от двете страни евентуално, но има противоречива информация в интернет за изисването за ваксинация. Благодаря предварително. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.