Прескочи до съдържание

бързи въпроси Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Ще ви трябват адаптери за американски тип щепсел - има няколко вида контакти - Тайланд и Камбоджа

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Досега никога не ми се е налагало да използвам адаптер, нито в Камбоджа, нито в Тайланд. Един единствен път попаднах на хотел с основно английски контакти, но пак имаше един като нашите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Английските контакти лесно се хакват (ако става въпрос за зарядно, не за ютия или сешоар). Една година живях в Англия без нито един преходник.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От София ли да си купим сингапурски долари, с карта ли да плащаме на място или  пък курсът USD/ SGD на летището им е изгоден? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

От София ли да си купим сингапурски долари, с карта ли да плащаме на място или  пък курсът USD/ SGD на летището им е изгоден? 

Аз винаги обичам да съм подготвен с някакъв кеш и обикновено поглеждам какъв е маржът, и ако е под 1% - смело купувам. Още повече, че (поне) две от обменните бюра, които сме коментирали във форума, при определени условия изкупуват обратно валутата по курса, на който са ви я продали. 
Тук виждам, че маржът е под 1% :smile3:

image.png.5125129fe866b540e3ebe4c2c343195b.png


 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме само 2 дена в Сингапур и предварително си бях  купила сингапурски долари от чейнджбюрото на Гладстон . Предполагам знаеш, че ако запазиш касовата бележка след това всичко, което ти остане като сума можеш да върнеш. Изкупуват го на същата цена, която си платил. В този ред на мисли, ако можеш да предвидиш каква сума ще ти трябва , не виждам защо да не я купиш още от тук . Спестява доста главоболия. Каквото и да решиш гледай да имаш поне необходимата сума за метрото. 5 сингапурски долара струва самата пластика + 10 долара е задължителната сума за първото и зареждане . т.е. минимум 15 долара. Метрото е много добре уредено и с тази сума може да се пътува доста. На летището рядко са изгодни курсовете, за картите предполагам зависи от условията на вашата банка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, март месец ще бъда в Тайланд и ще прекарам няколко дни в Пукет. Имате ли представа, ако резервирам 2 екскурзии с http://www.phuket-cheap-tour.ru, дали мога да се пазаря за някаква отстъпка?

Връзка към мнение

Здравейте :)

 

Предстои ми три месечно пътуване в Югоизточна Азия - Тайланд, Лаос, Камбоджа и Виетнам. Можете ли да ме посъветвате какви лекарства да нося със себе си според вашия опит?

Благодаря :)

 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Stroopwafel каза:

Здравейте :)

 

Предстои ми три месечно пътуване в Югоизточна Азия - Тайланд, Лаос, Камбоджа и Виетнам. Можете ли да ме посъветвате какви лекарства да нося със себе си според вашия опит?

Благодаря :)

 

@AlexandraKo е пускала подробен списък, а тя е специалист в тази област. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 1/7/2018 в 22:09, Stroopwafel каза:

Здравейте :)

 

Предстои ми три месечно пътуване в Югоизточна Азия - Тайланд, Лаос, Камбоджа и Виетнам. Можете ли да ме посъветвате какви лекарства да нося със себе си според вашия опит?

Благодаря :)

 

Аз ходя с пробиотик, ако храната някъде не ти понесе, за да ме стегне. И упсарин за всичко друго. Аптеки там има навсякъде и лекарствата са по-евтини и с по добро качество от нашите. Поглеждаш в гугъл активната съставка, показваш им я в аптеката и ти дават. Веднъж ми се наложи само да купувам - Фурантрил за майка ми. Беше се подула от дългият полет и трудно вървеше. В първата аптека в Сайгон ни дадоха техният еквивалент и на другият ден беше добре. За сестра ми купувам от Виетнам Alaxan - това е парацетамол с ибупрофен (нурофен при нас). Струва стотинки там, а е страхотно обезболяващо и смъкващо температурата при грип. Тук само нурофена е 5-6 лева. Така че тръгвай с един пробиотик и не се притеснявай.

На 1/7/2018 в 16:54, Lu2004 каза:

Здравейте, март месец ще бъда в Тайланд и ще прекарам няколко дни в Пукет. Имате ли представа, ако резервирам 2 екскурзии с http://www.phuket-cheap-tour.ru, дали мога да се пазаря за някаква отстъпка?

На място в Пукет излизаш след 20.00 ч. и на всяка улица има туристически агенции. Вечер цената пада доста, за да допълнят групите и може да спазариш две целодневни екскурзии за по 1000 бата на екскрзия, че и по-надолу. Надявам се си в Патонг - останалите места в Пукет са доста по-пусти (освен самият град) и няма какво да правиш много извън хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Боян Димитров

1. Какъв телефонен/интернет пакет да си взема съответно от Тайланд/Филипините. Мога ли да го намеря на летището? Кои са предпочитаните оператори?

 

2. Добре ли е да се теглят пари от банкоматите на летището (Бангкок и Катиклан съответно, това са ни входните точки)?

 

 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Боян Димитров каза:

1. Какъв телефонен/интернет пакет да си взема съответно от Тайланд/Филипините. Мога ли да го намеря на летището? Кои са предпочитаните оператори?

Ние използвахме Dtac (Telenor). В Банкок и на север (Чанг май и Чанг рай) не сме имали проблеми с обхвата. Интернетът беше бърз, цената нормална. Не помня колко струваше туристическата сим карта, но не беше скъпо. Имат гише на Suvarnabhumi до изхода от терминала, а още по-важното е, че има и автоматична машина за купуване на туристическа сим карта, която е много удобна ако на киоска има опашка.

 

преди 3 часа, Боян Димитров каза:

2. Добре ли е да се теглят пари от банкоматите на летището (Бангкок и Катиклан съответно, това са ни входните точки)?

 

Изобщо не е добре да се теглят пари от банкомат, тъй като има такси. Най-добре е да се носят долари и то по-едри купюри... Най-много ценят Бенджамин Франклин и съответно обменният курс е най-изгоден. Пари може да обмените на приземния етаж до влака, но не вътре в летището. Най-изгоден курс предлага зеленият Superrich долу до airlink-a.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно тегленето на банкомати в Тайланд, има такси, но са твърда сума, а не процент. Т.е. ако теглиш веднъж сума за няколко дни напред е ок. Банкоматите на Citibank не взимаха такси, но не са разпространени особено, а и инфото ми за тях е малко старо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще летиш до Suvarnabhumi, на излизане от терминала са наредени гишетата на AIS, DTAC и True Move. Според мен предлагат сходни неща, вече трябва да си прецениш кой пакет е най-подходящ за теб. Ние си взехме на dtac, трябваше ни за 17 дни. Да не те излъжа, но мисля че платихме по 300бата на човек, а тези които искаха и интернет платиха по още 300бата - общо 600бата. Обхват имаше навсякъде, минутите не успяхме да ги изговорим, интернета беше бърз, като тези които си бяха взели интернет пакети шерваха на другите без проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

След няколко дни (17.02.2018)  летим за Тайланд с катарските авиолинии. Опитвам се да ни чекирам онлайн, но сайта ми дава, че не е възможно - да опитам по-късно или директно на летището.

Това ми е първият полет извън континента и не знам - директно на летището ли да очаквам чек-ин или да пробвам да сборя сайта отново след няколко часа/ ден?

Благодаря предварително!

 

Без име.png

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 3 минути , phenya каза:

Здравейте,

След няколко дни (17.02.2018)  летим за Тайланд с катарските авиолинии. Опитвам се да ни чекирам онлайн, но сайта ми дава, че не е възможно - да опитам по-късно или директно на летището.

Това ми е първият полет извън континента и не знам - директно на летището ли да очаквам чек-ин или да пробвам да сборя сайта отново след няколко часа/ ден?

Благодаря предварително!

 

Без име.png

48 часа преди излитането е отворено за чек ин

Връзка към мнение
В момента, Боян Димитров каза:

48 часа преди излитането е отворено за чек ин

....вярно...някой трябва да чете не само текста в ярко жълто :ph34r: Извинявам се за глупавата питанка и благодаря за отговора!

Връзка към мнение

Летя за Бали тази вечер спешно, току що купих билета, ще се опитам да обменя индонезийски рупии, но ако нямат в валутното бюро щатски долари ли да взема или австралийски? Скъп приятел изчезна в морето на 15/02/2018, сестра му в момента лети, аз отивам за подкрепа, много съм объркан, не можах да спя няколко нощи и реших да тръгна. Нямам време за пътеводители, той изчезна някъде между о. Нуса Пенида и о. Нуса Лембонган. Някой може ли да ми каже къде от Денпасар да хвана ферибот за Нуса Лембонган например? Също и съвет за таксита, опастности и т.н. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.