Прескочи до съдържание

бързи въпроси Малдиви - бързи въпроси


Яничка
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Малдивите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли вечерни/нощни трансфери между островите?

- Какви са сезоните на Малдивите?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - местен остров + трансфери или резорт?

- Къде е най-доброто гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 35 минути , bonboneva каза:

 Много близо  до Маафуши е Holiday Inn Resort Kandooma Maldives, an IHG Hotel. Там отседнахме в бунгало във водата.  Също го препоръчвам, Бяхме една нощ. 

450036308.jpg

456600441.jpg

Колко беше нощувката в water bungalow? Преди години издебнахме една супер промоция за същото, само че в Anantara Veli. Интересна ми е цената към днешна дата. Също от къде го букнахте?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Яничка каза:

Колко беше нощувката в water bungalow? Преди години издебнахме една супер промоция за същото, само че в Anantara Veli. Интересна ми е цената към днешна дата. Също от къде го букнахте?

Цената му беше около 700 лв на вечер за двама  с включена закуска. Резервирах го през Букинг с безплатно анулиране.  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 7.06.2023 г. в 9:34, Vunkara каза:

Спрял съм се на 2 хотела на база закуска и вечеря - Kaani Beach Hotel и Triton Prestige Seaview And Spa. Ако имате някакво впечатление от хотелите?

 

От там планираме да си организираме екскурзиите - посещение на 1-2 ризорта, шнорхелинг и др.

 

Ние бяхме  в Арена и в Каани палм. Хубавото на двата хотела е, че са на бикини плажа и осигуряват безплатни шезлонги (рано сутрин). Вечеря можете да не вземате. В Каани палм не ми хареса, беше по-бедна.. В Арена има вечеря на блок маса до плажа, която беше 18 долара на човек и може всеки да си плати.

С Тритон бяхме на нощен риболов и вечеряхме в ресторанта - добре изглеждаше.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, моля за съвет- искаме да си самоорганизираме Малдиви през декември с дъщеря ни на 2.5. Бюджета ни е до около 2000 евро за резорт като до момента намирам през ecohotels такава оферта за плажна вила (предпочитана от нас) за ол инклузив- около 300 евро на нощувка за Park villa Sun island. Чудя се дали има нужда изобщо от ол инклузив- мин година бяхме на Мавриций с мъжа ми и изкарахме на ХБ изхранване, защото просто не правиш нещо особено, за да се измориш и огладнееш 😅 моля за съвет от тези от вас, които са посещавали Малдиви с малко дете. И също така къде намирате най-изгодни оферти за Малдиви? На този резорт е недостатък и скъпия самолетен трансфер също. За момента гледаме и билети с Търкиш и излизат 2300 евро за тримата, четох, че се очакват промоции през септември, но не знам кога. Кога е най-изгодно да се вземат билетите? Ще съм благодарна на отзиви. 

Връзка към мнение

Ние бяхме декември месец с две деца -

едно на 3 и другото 1,5 години. Ние бяхме на FB- и то само защото резервирахме острова през някъв организатор, според мен закуска и вечеря е напълно достатъчно. 
Децата не са оставали гладни, е 1-2 пъти набараха гумените мечета от мини бара, но не защото бяха гладни 😂 Често на вечеря почти не са яли, защото обядвахме към 2-3.

В Швейцария и Германия много резервират през https://www.holidaycheck.de

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 2.09.2023 г. в 15:54, Milos каза:

Здравейте, моля за съвет- искаме да си самоорганизираме Малдиви през декември с дъщеря ни на 2.5. Бюджета ни е до около 2000 евро за резорт като до момента намирам през ecohotels такава оферта за плажна вила (предпочитана от нас) за ол инклузив- около 300 евро на нощувка за Park villa Sun island. Чудя се дали има нужда изобщо от ол инклузив- мин година бяхме на Мавриций с мъжа ми и изкарахме на ХБ изхранване, защото просто не правиш нещо особено, за да се измориш и огладнееш 😅 моля за съвет от тези от вас, които са посещавали Малдиви с малко дете. И също така къде намирате най-изгодни оферти за Малдиви? На този резорт е недостатък и скъпия самолетен трансфер също. За момента гледаме и билети с Търкиш и излизат 2300 евро за тримата, четох, че се очакват промоции през септември, но не знам кога. Кога е най-изгодно да се вземат билетите? Ще съм благодарна на отзиви. 

Ако не пиете алкохол халф борд или фулборд ще ви е ок. Алкохола е скъп и ако смятате да пиете по-добре се замислете за ол инклузив. Ние бяхме там преди 2 години, острова е голям и приятен, храната вкусна и разнообразна. Ние бяхме без дете, резервацията направихме през агода. Общо взето най-добри цени за малдиви съм намирал там, така че проверете и вие. Ако имаш въпроси питай. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, Jorro каза:

Ако не пиете алкохол халф борд или фулборд ще ви е ок. Алкохола е скъп и ако смятате да пиете по-добре се замислете за ол инклузив. Ние бяхме там преди 2 години, острова е голям и приятен, храната вкусна и разнообразна. Ние бяхме без дете, резервацията направихме през агода. Общо взето най-добри цени за малдиви съм намирал там, така че проверете и вие. Ако имаш въпроси питай. 

Благодаря много за отговора! Четох и други препоръки за агода, но за момента там е най-скъпо май: 

- agoda.com: 4.563 euro

- villa park (official site на резорта): 3.833 euro

- ecohotels.com: 2.071 euro (пише, че има и такса 116.89 euro), май е еднократна 

 

всички цени са за ФБ. В сайта на резорта пише, че дават най-ниската възможна цена. 
какво ще ме посъветвате? Отделно и трансфера е 1000 долара за 2ма с дете. Вие за подобна сума ли сте резервирали, да търся ли други оферти или тези са ок? 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Малко тъп въпрос, ама каква е разликата между Мале, Маафуши и Диафуши, или както там се пише. Кое е по-добро от към плажове. Туризъм и гледки не са фактор, само почивка. Ще правя подарък и поне малко да съм подготвен.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , kakadu каза:

Малко тъп въпрос, ама каква е разликата между Мале, Маафуши и Диафуши, или както там се пише. Кое е по-добро от към плажове. Туризъм и гледки не са фактор, само почивка. Ще правя подарък и поне малко да съм подготвен.

Мале прилича на гето в 90%. Там няма бикини плаж.

За подарък е подходящ всеки ризорт, който е по джоба ти.

Маафуши е местен остров с един бикини плаж. Аметист казва, че вече има разнообразна храна. Активностите там са значително по-евтини от същите на ризортите. Има дневни турове до някои ризорти. Това е компромисният вариант, ако не избереш ризорт.

За разликите между местен остров и ризорт съм писала в пътеписа си.

Океанът навсякъде е еднакъв, с прекрасен подводен свят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , kakadu каза:

Малко тъп въпрос, ама каква е разликата между Мале, Маафуши и Диафуши, или както там се пише. Кое е по-добро от към плажове. Туризъм и гледки не са фактор, само почивка. Ще правя подарък и поне малко да съм подготвен.

Прочети пътеписа ми за Малдивите и ще се ориентираш. 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мале е просто град, натъпкан на малко място. Няма какво да правиш там, ако си за почивка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , kakadu каза:

Е ся, няма да ги глезим младите с резорти, рано им е. Въпроса е Мали, Маафуши или Дифуши. Други опции няма.

Не и Мале!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някои има ли информация какви опции за дневни посещения на ризорти има от Маафуши.

Около ковида бяха доста малко предложенията. 

Не искам да се забивам на един ризорт и се надявам, да има поне 5-6 опции.  

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Дали може да споделите актуално инфо за СИМ карта за интернет. Преди на летището имаше бутки на моб. оператори. Ако някой има конкретна информация ще се радвам да я сподели за да спестя време.  

Връзка към мнение
Преди 1 час, Tesh каза:

Дали може да споделите актуално инфо за СИМ карта за интернет. Преди на летището имаше бутки на моб. оператори. Ако някой има конкретна информация ще се радвам да я сподели за да спестя време.  

Има и на двата оператора с почти сходни цени. Намират се след като излезете тръгвате на дясно посока доместик терминала и ще ги видите веднага от дясната ви страна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Jorro каза:

Има и на двата оператора с почти сходни цени. Намират се след като излезете тръгвате на дясно посока доместик терминала и ще ги видите веднага от дясната ви страна.

Пакетите за дни ли са или са GB ? 

Видях 2 ГБ на ден за 7 дни са 17 лева. За 14 дни са около 30 лева. 

Не намерих  eSim  , с по-изгодни условия, така, че  ще трябва да го правим  старомодно.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Tesh каза:

Пакетите за дни ли са или са GB ? 

Видях 2 ГБ на ден за 7 дни са 17 лева. За 14 дни са около 30 лева. 

Не намерих  eSim  , с по-изгодни условия, така, че  ще трябва да го правим  старомодно.

Тези не се предлагат на летището, за тях трябва да се ходи в Мале в работно време на оператор. Туристите ги гърбят само с 2 оферти по спомен 25$ и 50$ , но не помня май за месец бяха, но помня, че си беше гърбарене на фона на цените, които бях видял в сайта им. Беше си с доста ГБ

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, моля споделете за резорти с домашен риф с трансфер лодка. Обмисляме следващото си пътуване до Малдиви с малката ни дъщеря (на 3,5 ще бъде). Миналия декември посетихме Paradise island- villa Nautica и много ни хареса. Полетите с търкиш също бяха удобни, но новото им разписание ми се струва супер неудобно с малко дете. Разучавам вариантите и за резорти- искам да ги проуча по-отрано и да поискам оферти от самите резорти. Благодаря и поздрави 🙂 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

здравейте,

Предстои ни пътуване в края на годината  до Малдиви. Вече сме били на ризорт и сега сме решили да опознаем по дивата им част. Ориентирали сме се към Ari Atoll и по-точно остров Dhigurah. Дали някой от вас има някакви впечатления от острова или от някой от близките острови? Събирам всякаква информация.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Tsvetuni каза:

здравейте,

Предстои ни пътуване в края на годината  до Малдиви. Вече сме били на ризорт и сега сме решили да опознаем по дивата им част. Ориентирали сме се към Ari Atoll и по-точно остров Dhigurah. Дали някой от вас има някакви впечатления от острова или от някой от близките острови? Събирам всякаква информация.

Бяхме на този остров преди няколко години. Какво точно те интересува. Комбинирахме го и с Омаду.

Връзка към мнение

Целта ни е основно шнорхелинг и ме интересува до местата за такъв задължително ли трябва да се ползва лодка.  Как стои въпроса с изхранването? Препоръка за място за настаняване.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Tsvetuni каза:

Целта ни е основно шнорхелинг и ме интересува до местата за такъв задължително ли трябва да се ползва лодка.  Как стои въпроса с изхранването? Препоръка за място за настаняване.

На Дигура почти нямаше шнорхелинг от брега. От там взимахме екскурзии за манти и китови акули. Бяхме по ковидно време, така че и за настаняване и изхранване не мога да дам препоръки, тогава почти нямаше хора. Сега трябва да е различно. Храната не ми хареса определено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.