Прескочи до съдържание

бързи въпроси Малдиви - бързи въпроси


Яничка
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Малдивите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли вечерни/нощни трансфери между островите?

- Какви са сезоните на Малдивите?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - местен остров + трансфери или резорт?

- Къде е най-доброто гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 18.10.2022 г. в 0:02, Marisha каза:

Dhigurah, Omadhoo

И двата острова изглеждат страхотно! Били ли сте на тях? Ако да може ли да ми дадете повече информация за това как стигнахте, къде отседнахте и т.н  🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, Merritu каза:

И двата острова изглеждат страхотно! Били ли сте на тях? Ако да може ли да ми дадете повече информация за това как стигнахте, къде отседнахте и т.н  🙂

Бяхме и на двата острова, от хотели организират трансфер с лодка. Хотелите не ги помня вече и не ми се рови. От букинг ги резервирахме. От хотелите са организират и дневни екскурзии.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Маафуши, за жалост от месеци не мога да се свържа с хотела (имейл, whatsapp), ни вест ни кост и общо взето нямам уредени трансфери. Възможно ли е на място като стигнем да хванем някоя лодка или е препоръчително да букна предварително? Проблема е че искат предплащане при резервация, което не ме влече предвид че всичко се случва, полети се сменят.....

Връзка към мнение
На 1.11.2022 г. в 12:05, Kristinna каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Маафуши, за жалост от месеци не мога да се свържа с хотела (имейл, whatsapp), ни вест ни кост и общо взето нямам уредени трансфери. Възможно ли е на място като стигнем да хванем някоя лодка или е препоръчително да букна предварително? Проблема е че искат предплащане при резервация, което не ме влече предвид че всичко се случва, полети се сменят.....

Здравейте. Кой е хотела? Недейте да правите предварителна резервация за трансфер. На летището идват лодки по разписание поне 6 пъти на ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Какво ще кажете за 3 дни на Бандос. И после 24 часа на Маафуши. Евентуално трансфер към обед Мале Маафуши. Нощувка на Маафуши и евентуално една кратка екскурзия за костенурки или акули. А на следващия ден обратно на летището. Купих от евтините билети на Уизеър и ще имам 5 нощувки на Малдивите. Пристигане вечерта 20ч., Нощувка Хулхумале и после Бандос и Маафуши. Гледах и други резорти но този е по-близък и парично достъпен.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ivos2022 каза:

Какво ще кажете за 3 дни на Бандос. И после 24 часа на Маафуши. Евентуално трансфер към обед Мале Маафуши. Нощувка на Маафуши и евентуално една кратка екскурзия за костенурки или акули. А на следващия ден обратно на летището. Купих от евтините билети на Уизеър и ще имам 5 нощувки на Малдивите. Пристигане вечерта 20ч., Нощувка Хулхумале и после Бандос и Маафуши. Гледах и други резорти но този е по-близък и парично достъпен.

Защо ще спите на Хулкумале, а не отидете директно на Бандос, на 10 мин е с лодка от летището и правят късни трансфери? Не виждам смисъл от Маафуши за 24ч, по-добре останете на Хулкумалe... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Решихме да сменим Бандос със Мееру айлънд ризорт. Изглежда по-добре. Вероятно ще пропуснем Маафуши и ще направим 4 нощувки в Мееру. Мнения за Мееру?

Още два въпроса:

Имам ли нужда от адаптер за контакт, за да си зареждам телефона?

Колко кеш е подходящо да се носи при положение че сме фулборд хранене? Евро става ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Ivos2022 каза:

Какво ще кажете за 3 дни на Бандос. И после 24 часа на Маафуши. Евентуално трансфер към обед Мале Маафуши. Нощувка на Маафуши и евентуално една кратка екскурзия за костенурки или акули. А на следващия ден обратно на летището. Купих от евтините билети на Уизеър и ще имам 5 нощувки на Малдивите. Пристигане вечерта 20ч., Нощувка Хулхумале и после Бандос и Маафуши. Гледах и други резорти но този е по-близък и парично достъпен.

Как се нагласиха прекачванията в Абу Даби. Преди 1 месец ги гледах и бяха адски неудобни.

Връзка към мнение
преди 5 часа, ACM каза:

Как се нагласиха прекачванията в Абу Даби. Преди 1 месец ги гледах и бяха адски неудобни.

Не се нагласиха. Ще се спи една вечер в Абу Даби на отиване, с на връщане ако може и на летището ще се хибернира:)

Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivos2022 каза:

Не се нагласиха. Ще се спи една вечер в Абу Даби на отиване, с на връщане ако може и на летището ще се хибернира:)

Вижте хотела Premier Inn Abu Dhabi Int. Airport. Има директен достъп до летището, а и цените бяха ОК.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 17 часа, Pantelej Putnik каза:

Вижте хотела Premier Inn Abu Dhabi Int. Airport. Има директен достъп до летището, а и цените бяха ОК.

Благодаря! Мислех за даунтаун на отиване да взема хотел, но може и да променя плановете. Имате ли представа дали ми трябва адаптер за контакт за Малдиви и Абу Даби?

Връзка към мнение
преди 38 минути , Ivos2022 каза:

Благодаря! Мислех за даунтаун на отиване да взема хотел, но може и да променя плановете. Имате ли представа дали ми трябва адаптер за контакт за Малдиви и Абу Даби?

И за Малдиви и за Абу Даби не сме имали адаптор за телефон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ivos2022 каза:

Благодаря! Мислех за даунтаун на отиване да взема хотел, но може и да променя плановете. Имате ли представа дали ми трябва адаптер за контакт за Малдиви и Абу Даби?

Адаптери обикновено има в хотелите. Ние в момента сме на Малдивите и нямаме особенно много пари в кеш , в ресторантите пишем колко бакшиш оставяме и накрая ще платим с карта. Единствено на момчето което чисти стаята ще

му оставим в кеш пари и то евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Благодаря за съветите на всички във форума. Посетихме Summer island, малък спретнат остров с много хубава природа и прекрасно обслужване. Цената на вечер халфборд беше 300$, което е прилично. Трансфера е с лодка 45 минути, може и самолет. Природата е прекрасна, видяхме костенурки, акули и множество шарени рибки и раци. Да си на тропически остров е прекрасно изживяване и определено си заслужава. Бях скептично настроен относно Малдивите, но вече знам, че красотата е невероятна. Храната беше разнообразна и качествена. Престоят ни беше кратък, но с толкова време разполагах. Полетите на Уизеър не са толкова неудобни. 2 нощувки направихме в Абу Даби и се разходихме и там, както и една вечер в Хулхумале.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Някой, който е летял с Wizzair до Малдивите може ли да каже как става чекирането обратно от Малдиви, опитвам няколко пъти, но постоянно излиза грешка, може ли онлайн изобщо, нищо конкретно не пише в края на чекирането, само " нещо се обърка".

Връзка към мнение
преди 3 часа, Ely каза:

Здравейте,

Някой, който е летял с Wizzair до Малдивите може ли да каже как става чекирането обратно от Малдиви, опитвам няколко пъти, но постоянно излиза грешка, може ли онлайн изобщо, нищо конкретно не пише в края на чекирането, само " нещо се обърка".

Не съм летяла до там с Уиз, но пробвай от десктоп.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Планираме посещение на Малдиви през септември, с полети на Уиз през Абу Даби.

 

Избрах да отседнем на Маафуши, защото е близо, а ние сме с малко дете.

 

Спрял съм се на 2 хотела на база закуска и вечеря - Kaani Beach Hotel и Triton Prestige Seaview And Spa. Ако имате някакво впечатление от хотелите?

 

От там планираме да си организираме екскурзиите - посещение на 1-2 ризорта, шнорхелинг и др.

 

Най-важният ми въпрос е свързан с придвижването.

 

Така като полетът от Абу Даби до Мале пристига в 20:25, имате ли информация за транспорт в тези часове от Мале до Маафуши?

 

Ще съм много благодарен на всеки отзовал се.

 

Благодаря и хубав ден! :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Тагвам @Ametist за актуална информация.

Когато аз ходих, толкова късно нямаше транспорт. Спах в хотел, близо до летището и на сутринта пътувах за Маафуши.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Vunkara каза:

Здравейте,

 

Планираме посещение на Малдиви през септември, с полети на Уиз през Абу Даби.

 

Избрах да отседнем на Маафуши, защото е близо, а ние сме с малко дете.

 

Спрял съм се на 2 хотела на база закуска и вечеря - Kaani Beach Hotel и Triton Prestige Seaview And Spa. Ако имате някакво впечатление от хотелите?

 

От там планираме да си организираме екскурзиите - посещение на 1-2 ризорта, шнорхелинг и др.

 

Най-важният ми въпрос е свързан с придвижването.

 

Така като полетът от Абу Даби до Мале пристига в 20:25, имате ли информация за транспорт в тези часове от Мале до Маафуши?

 

Ще съм много благодарен на всеки отзовал се.

 

Благодаря и хубав ден! 🙂

Ние отседнахме в Kaani Grand Seaview на Маафуши и бяхме много, много доволни. Хотелът е точно до най-добрия плаж на острова (Бикини бийч - тоест за туристите). След като пристигате толкова късно, ще трябва да преспите в Мале вероятно, защото сигурно ще е тъмно вече, а лодките не карат по тъмно. Все пак може да попитате в хотела дали могат да ви осигурят трансфер и колко ще струва той. Пожелавам ви хубаво време, защото по принцип през септември го дават на Малдиви като най-дъждовния сезон. 

Връзка към мнение
На 7.06.2023 г. в 9:34, Vunkara каза:

Здравейте,

 

Планираме посещение на Малдиви през септември, с полети на Уиз през Абу Даби.

 

Избрах да отседнем на Маафуши, защото е близо, а ние сме с малко дете.

 

Спрял съм се на 2 хотела на база закуска и вечеря - Kaani Beach Hotel и Triton Prestige Seaview And Spa. Ако имате някакво впечатление от хотелите?

 

От там планираме да си организираме екскурзиите - посещение на 1-2 ризорта, шнорхелинг и др.

 

Най-важният ми въпрос е свързан с придвижването.

 

Така като полетът от Абу Даби до Мале пристига в 20:25, имате ли информация за транспорт в тези часове от Мале до Маафуши?

 

Ще съм много благодарен на всеки отзовал се.

 

Благодаря и хубав ден! :)

Здравейте! Завърнахме се от Малдиви преди няколко дни. Пътувахме с Wizz и пристигнахме по същото време. Има късна лодка точно пред летището до Маафуши. Платих си билети онлайн предварително и не съжалявам, защото беше пълна. Това е фирмата, която изпълнява трансфера - https://icomtours.com/. Не мисля, че има смисъл да губите време в Мале. И четирите полета на Уиз бяха безупречни, точни. Ние бяхме само с ръчен багаж и минавахме много бързо. На Мале и Абу Даби трябва да се чекирате, за да ви издадат бордни карти. И за четирите полета не бяхме купили места. На място молех да сме заедно в самолета и никой не ни отказа.  Най-голямото ни попадение в Маафуши беше хотел Arora view. Съвсем нов е. Ще прикача снимка на стаята, която препоръчвам.  Нямам думи за отношението и обслужването на персонала. Имах уговорка за трипове от България, без предплащане. На място в хотела ми направиха много добра пакетна цена за атракции и трансфери. Много близо  до Маафуши е Holiday Inn Resort Kandooma Maldives, an IHG Hotel. Там отседнахме в бунгало във водата.  Също го препоръчвам, Бяхме една нощ. Трансферът от Маафуши до ризорта е 60 долара на лодка. Трансферите, предложени от ризорта бяха много скъпи. Но ползвахме много изгодни трансфери от хотела в Маафуши. 

450036308.jpg

456600441.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.