Прескочи до съдържание

бързи въпроси Малдиви - бързи въпроси


Яничка
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Малдивите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли вечерни/нощни трансфери между островите?

- Какви са сезоните на Малдивите?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - местен остров + трансфери или резорт?

- Къде е най-доброто гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Предполагам, че се има предвид часа на пристигане, те не знаят кога ще заминавате и колко време ще пътувате

Връзка към мнение

Декларацията се пуска не по-рано от 24ч. преди часа на пристигане. Ние, ако всичко е наред, летим в неделя с чартърите и от агенцията наблегнаха няколко пъти да пуснем декларацията преди самия полет.

Връзка към мнение
преди 1 минута , lesy каза:

Декларацията се пуска не по-рано от 24ч. преди часа на пристигане. Ние, ако всичко е наред, летим в неделя с чартърите и от агенцията наблегнаха няколко пъти да пуснем декларацията преди самия полет.

Не е така, пуска се 24 часа преди заминаване . Ние пътувахме до Малдиви повече от 24 часа и нямаше проблем. Говорим за пътуване с прекачване на един билет. Декларация се попълва 24 часа преди първия полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По принцип при пристигане на Малдивите не сканират QR- кода, а само поглеждат декларациите.

Но действително при регистрацията изписва докога е валиден кода и това са точно 24ч. след регистрацията по малдивско часово време, т.е. ако се регистрирате в 14:00ч. по БГ-часово време, QR- кодът е валиден до 17:00ч. по малдивско време.

Имайте предвид, че навръщане сканират QR- кода за напускане на страната. Но тогава не губите време за път, освен за трансфера до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли някъде тема, освен тази за о-в Маафуши, където се обсъждат резортите на Малдивите?

Ще ми е интересно @lesy да каже къде ще бъдат. 

И ние бяхме с агенция за Коледа. От доста време не бяхме ползвали, но в момента това е добър вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , dechy каза:

Има ли някъде тема, освен тази за о-в Маафуши, където се обсъждат резортите на Малдивите?

Ще ми е интересно @lesy да каже къде ще бъдат. 

И ние бяхме с агенция за Коледа. От доста време не бяхме ползвали, но в момента това е добър вариант.

Примерно тази 

Или тази 

Или тази

 

Въобще цял форум има за Малдивите

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, dechy каза:

По принцип при пристигане на Малдивите не сканират QR- кода, а само поглеждат декларациите.

Но действително при регистрацията изписва докога е валиден кода и това са точно 24ч. след регистрацията по малдивско часово време, т.е. ако се регистрирате в 14:00ч. по БГ-часово време, QR- кодът е валиден до 17:00ч. по малдивско време.

Имайте предвид, че навръщане сканират QR- кода за напускане на страната. Но тогава не губите време за път, освен за трансфера до летището.

А декларацията на мейла ли трябва да пристигне след като е изпратена попълнената форма и се е генерирал QR кода на екран? Него успях да го запиша, но не видях бутон за декларацията. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alien каза:

А декларацията на мейла ли трябва да пристигне след като е изпратена попълнената форма и се е генерирал QR кода на екран? Него успях да го запиша, но не видях бутон за декларацията. 

Нищо няма да пристигне на мейла, трябва ти само кода.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, след като вече 2 пъти ми се провали пътуването до Малдивите (ноември и февруари, заради непрекъснатия локдаун и карантина в Австрия) реших да заложа на малко по-сигурно и да пробваме пак през юни. Надявам се, че като миналата година ще отпуснат мерките през лятото. Какво е времето през втората половина на юни? Знам, че е дъждовният период, но дали е толкова лошо??? Благодаря предварително 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Lili1973 каза:

Здравейте, след като вече 2 пъти ми се провали пътуването до Малдивите (ноември и февруари, заради непрекъснатия локдаун и карантина в Австрия) реших да заложа на малко по-сигурно и да пробваме пак през юни. Надявам се, че като миналата година ще отпуснат мерките през лятото. Какво е времето през втората половина на юни? Знам, че е дъждовният период, но дали е толкова лошо??? Благодаря предварително 

Всичко си е до късмет. Имало е дъждовни дни през Юни, но не мисля, че ако ви се идва това може да ви спре. Температурите са постоянни, топло е. Възможно е да е по-ветровито, но така не се усеща толкова жегата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

@AlexandraKo би ли пуснала моля те линк за застраховка от някакъв руски сайт за Малдивите ?

Или друг който ходи сега също ще помоля да пусне къде си направи застраховка?

Връзка към мнение
преди 28 минути , Mistela каза:

@AlexandraKo би ли пуснала моля те линк за застраховка от някакъв руски сайт за Малдивите ?

Или друг който ходи сега също ще помоля да пусне къде си направи застраховка?

Не е от руски сайт. Аметистчето го препоръча. Някъде из темите вече съм го сложила, но не го намирам, не знам защо.

 

https://myallied.mv/type/inbound-allied/new?fbclid=IwAR2mvbijhI2P2nzXVmMpOA37h1bsTYRvot5QbHjkrdWZMpA5LV5qzXcAWGc

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как стои въпроса,ако искаш да си направиш пср тест на Малдиви и си на рисорт ,трябва да пътуваш до там ,за да те тестват и след това да се върнеш ли...в деня на полета едва ли става ,нали се иска технологично време за обработка.. идеята е да се направи стоп в Дубай на връщане за България. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , moli84 каза:

Как стои въпроса,ако искаш да си направиш пср тест на Малдиви и си на рисорт ,трябва да пътуваш до там ,за да те тестват и след това да се върнеш ли...в деня на полета едва ли става ,нали се иска технологично време за обработка.. идеята е да се направи стоп в Дубай на връщане за България. 

Резортите предлагат тест на място, резултата излиза за 24ч и струва около 100 долара. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малдивци обмислят нова стратегия за привличане на туристи - 3V ( visit, vaccination, vacation ), част от плана е да се предлагат ваксини при пристигане на неваксинираните. Вероятно до седмица ще отпадне изискването за ПСР при ваксинираните туристи...

 

https://www.cnbc.com/2021/04/15/vaccine-tourism-maldives-to-offer-holidaymakers-vaccines-on-arrival.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Галина Най каза:

Привет!

Как се казва това? Купихме го от местен пазар в Мале и е мноооого вкусно.

174094650_819475938926245_550227558957505895_n.jpg

Прилича на Сервилат.

Връзка към мнение
преди 1 час, Галина Най каза:

Привет!

Как се казва това? Купихме го от местен пазар в Мале и е мноооого вкусно.

174094650_819475938926245_550227558957505895_n.jpg

Баунти 

поне на това ми прилича от това което ние си купувахме

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Галина Най каза:

Привет!

Как се казва това? Купихме го от местен пазар в Мале и е мноооого вкусно.

174094650_819475938926245_550227558957505895_n.jpg

На мен не ми хареса. Може да съм попаднала на лошо производство.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.