Прескочи до съдържание

бързи въпроси Китай, Хонконг, Макао и Тайван - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Китай, Макао, Хонконг и Тайван. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Пекин?

- Колко време се пътува с влак между Пекин и Шанхай?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-подходящата за посещение секция на китайската стена?

- Кои са най-добрите пазари за дрехи?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Къде да търся изгодни самолетни билети за вътрешни полети?

 

п.п. Основателя е споменал малко по-горе ctrip.com и elong.net. Това ли са? И става ли да се пазарува директно от тях?

 

п.п.п. Абе то имаше и още една тема за Китай, касаеща основна транспорта и хотелите: http://magelanci.com/topic/590-китай-транспорт-и-хотели/

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

това са сайтовете, + http://travelzen.com

 

Ползвал съм директно споменатите от теб, третия само съм го чувал. ctrip навремето имаше графика как вървят цените са бъдещи дати, изследвай я за да прецениш кога ще са най-евтините билети. Китайските компании оперират с фиксирани цени, но често има намаления с процентни отстъпки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Едно бързо въпросче: Този стегнатият режим със специалните разрешителни за Тибет да не важи случайно и за автономните тибетските префектури из съседните провинции - примерно Сичуан и Юннан? 

Връзка към мнение

Zhangjiajie National Forest Park

 

Foreign visitors require passport to enter and passed by security. On entry your fingerprint is recorded.

 

Що за малоумие? Това само там ли е, или и по другите национални паркове и туристически обекти?!? 

 

:mad:

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 9 месеца по-късно ...

Билетите за влак, ако някой е купувал онлайн, това като самолетен електронен билет ли е или пак трябва да се реди после човек на гарата, за да си вземе същинският билет? Ако трябва да се реди човек, колко време отнема, колко по-рано трябва да си на гарата?

Връзка към мнение

Не съм купувала он лайн. Първият билет си го купихме от хостела в Пекин, после на всяко стъпване на гарата купувахме следващия и нямаше проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Купуването онлайн не беше ли някаква пръчка?! Такъв смътен спомен ми се върти нещо... 

 

И аз си ги взех на място и нямах никакъв проблем. Само за един от влаковете бяха свършили спалните места на долна пауба, та трябваше да се задоволя със средната, която си е леко неудобничка, но не беше чак някаква болка за умиране.

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

A за багажа какво се оказа? Имаше някакви съмнения в темата има ли къде да се остави? Ако е раничка, ясно, но ако е куфар?

Връзка към мнение

На всички китайски гари има багажни гишета. Проверено.

Билетите онлайн струваха някъде 20% по-скъпо и беше трудно купуването им.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не, не. Израза 'багажни гишета', май не е правилен,  да го заменим с багажни отделения. Място за съхранение на багаж на гарите, като при нас.

Връзка към мнение

Ошко май питаше къде се оставя багажът във влаковете...

 

Оставя се на решетките за багаж в коридора (виж на снимката долу) или отдолу под леглата (ако се събира). Мене малко ме притесняваше да си оставя чантата така, предвид че всеки може да мине и да си я познае, докато си дремуцам сладко-сладко, ама притесненията ми се оказаха напълно неоснователни :)

 

334-l-207-hard-sleeper.jpg#S28564710

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

- За колко време се стига от летище Пудонг до жп гара Shanghai Hongqiao?

- Закупуване на билети за влакове предварително или на място?

Връзка към мнение
преди 16 часа, kolanass каза:

- За колко време се стига от летище Пудонг до жп гара Shanghai Hongqiao?

- Закупуване на билети за влакове предварително или на място?

По втория въпрос, ако имаш предвид онлайн покупка, директно става само в официалния сайт на китайски, ако знаеш китайски и имаш китайска карта :) Но има прекупвачи, които ще ти купят билет като си сложат допълнителна такса, ето един от най-големите сайтове за резервации там: http://english.ctrip.com

 

Като цяло съм чел, че влаковете се запълват няколко дни предварително, така че може би не е лоша идея да преглътнеш комисионната за да не ти пропаднат плановете. Все пак зависи от периода на пътуване и дестинацията де. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ферибот Хонг Конг - Макао -необходимо ли е да купувам билети предварително? Променя ли се цената? Това би ми създало неудобство, тъй като не съм сигурна с какво темпо ще се движим.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 19 минути , mariya* каза:

Ферибот Хонг Конг - Макао -необходимо ли е да купувам билети предварително? Променя ли се цената? Това би ми създало неудобство, тъй като не съм сигурна с какво темпо ще се движим.

Не е нужно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Пекин - за първи път срещам аудио-гидове на български!!! 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 7
  • Браво 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.