Прескочи до съдържание

бързи въпроси Китай, Хонконг, Макао и Тайван - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Китай, Макао, Хонконг и Тайван. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Пекин?

- Колко време се пътува с влак между Пекин и Шанхай?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-подходящата за посещение секция на китайската стена?

- Кои са най-добрите пазари за дрехи?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 6 минути , Georgi_G каза:

Има ли проблем при внос/износ на китайска валута в Китай?

Примерно от тук да се купят юани за 200-300лв, ей така за всеки случай. 

Никакъв.  Но по добре си вземи за целия престой че тегленето  и плащането с нашенските карти е голям зор, да не кажа почти невъзможно. А и курсът в Бг никак не лош. Cash is king!

 

Да напомня - забележителностите са сериозен разход, обикновено не влизат в бюджета но тук гълтат доста от него.

 

Ааа,, изтегли си ОФлайн приложението на гугъл преводача -  безценно помагало!!! Китайците също ползват подобно и комуникацията се получава.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , stefanrusev каза:

Някой ползвал ли е " in-town Check-in" в ХК? Става въпрос за катарците

Лятото го ползвахме с дъщеря ми. Предадохме си багажа ( а той беше много -3 куфара) на станцията на експреса за летището .

 

Полет с Катарците ХК-София . Искат бордна карта и паспорт

Редактирано от funny
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , stefanrusev каза:

Някой ползвал ли е " in-town Check-in" в ХК? Става въпрос за катарците

Аз, но с Бритиш. Сестра ми и с други компании. Отива се на ХК стейшън с бордната карта и се чекирате без проблем.

  • Браво 1
Връзка към мнение
На 23.10.2017 г. в 16:54, stefanrusev каза:

Никакъв.  Но по добре си вземи за целия престой че тегленето  и плащането с нашенските карти е голям зор, да не кажа почти невъзможно. А и курсът в Бг никак не лош. Cash is king!

 

Благодаря за информацията, @stefanrusev  и на @Georgi_G за въпроса, че аз нямаше да се сетя да питам. Следващият месец ще съм в Китай, само юани ли да взема? Бяха ми казали, да нося долари за там. Ако не те затруднявам, очаквам отговор как да се подготвя за "моя Китай":)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.10.2017 г. в 1:43, Емика каза:

Благодаря за информацията, @stefanrusev  и на @Georgi_G за въпроса, че аз нямаше да се сетя да питам. Следващият месец ще съм в Китай, само юани ли да взема? Бяха ми казали, да нося долари за там. Ако не те затруднявам, очаквам отговор как да се подготвя за "моя Китай":)

Само юани, офлайн преводач, вилица и добро настроение! 

Ако си пушач вземи си кибрит че проверките са сериозни и за една запалка връщаха чекиран  багаж. Цигарите им са добри и по-евтини.  И разтворимо кафе ако го обичаш.

Билети за влака от предния ден че бързо свършват.

Ние сме с maps.me и няма проблеми освен тук в ХК - нещо му бяга локацията.

Ако ще слизаш до ХК - ето нещо много удобно за автобусите в Хонг Конг.

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, stefanrusev каза:

Само юани, офлайн преводач, вилица и добро настроение! 

Ако си пушач вземи си кибрит че проверките са сериозни и за една запалка връщаха чекиран  багаж. Цигарите им са добри и по-евтини.  И разтворимо кафе ако го обичаш.

Билети за влака от предния ден че бързо свършват.

Ние сме с maps.me и няма проблеми освен тук в ХК - нещо му бяга локацията.

Ако ще слизаш до ХК - ето нещо много удобно за автобусите в Хонг Конг.

 

Много благодаря! Това за запалките е топ инфо, щях да взема поне 3. Аз ще бъда с организирано пътуване и гид на български. Ако се сетиш нещо друго забранено. За контакти имам преходник с 3.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 10 часа, hhaapp каза:

Здравейте! От Хон Конг влизането в Китай как трябва да е - по въздух или може и с влак?

Както ти е кеф, но трябва да имаш виза :)

 

Ето в тази връзка има доста полезна, а и прясна информация: https://www.globalfromasia.com/hong-kong-border/

Връзка към мнение

Ако човек е в Хонконг и спонтанно реши да посети Шънджън, може ли да си изкара виза на място без излишни бюрократични усложнения, как е положението?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Meidj каза:

Ако човек е в Хонконг и спонтанно реши да посети Шънджън, може ли да си изкара виза на място без излишни бюрократични усложнения, как е положението?

Можеш, ама по спомени това, което ми предложиха тези http://www.ctshk.com/english/ , излизаше към 100+ USD за виза и прецених, че ще остане за друг път.

 

Ходих в офиса им, ето тук цък

Връзка към мнение

Това е някаква посредническа агенция, доколкото разбирам. Някакъв пряк начин с посолство или на граница няма ли?

Връзка към мнение

Не съм търсил връзка с посолството. Като говорих с метстните, те ме посъветваха да проверя в тази агенция, тъй като тази агенция осъществявала пътуванията до Китай.

Редактирано от chandni
Премахване на спойлер.
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Има ли хора с отказани визи за Китай?

Случва ли се често да отказват?

Въпроса ми е по повод резервацията на самолетен билет за кандидатстване за виза. Повечето авиокомпании дават максимум 72ч. отлагане на плащането, а виза като гледам минимум седмица от подаването на документите.

Връзка към мнение
преди 23 минути , hrisky каза:

Има ли хора с отказани визи за Китай?

Случва ли се често да отказват?

Въпроса ми е по повод резервацията на самолетен билет за кандидатстване за виза. Повечето авиокомпании дават максимум 72ч. отлагане на плащането, а виза като гледам минимум седмица от подаването на документите.

Не съм чувал за отказана китайска виза, ако всички документи са ти ок. Доста от авиокомпаниите имат условия, че връщат парите при отказ от виза, това като общ принцип. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте. След месец ми предстои пътуване в Китай. Ясно е, че много от световните сайтове там не работят. Въпросът ми е, ако използвам частни виртуални мрежи и така си осигурявам достъп до Facebook, Youtube, Tweeter и т.н. социални мрежи, ще имам ли проблеми с цензурата? 
Благодаря предварително на всички отзовалите се :)

Връзка към мнение
На 25/03/2018 в 14:26, JoannaAndonova каза:

Въпросът ми е, ако използвам частни виртуални мрежи и така си осигурявам достъп до Facebook, Youtube, Tweeter и т.н. социални мрежи, ще имам ли проблеми с цензурата? 

Не съм била в Китай и не мога да говоря от опит, но ако цензурата в Китай не е ограничила достъпа до VPN-а, който смяташ да ползваш и целият ти трафик е рутиран през VPN-a, тогава не би трябвало да имаш проблем. Със сигурност знам, че на наши клиенти, на които сме настройвали OpenVPN (за други цели - не за заобиикаляне на цензурата) VPN-ът им се свързва. Ако имаш познанията (или познатите) да си настроиш OpenVPN сървър тук в БГ и да рутираш целия тряфик през него, би трябвало да си ОК.... с изключение на скоростта! :blackeye:

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Или хонгконски долари, или патака. Може да плащаш с хонконгски долари, а ще ти връщат в патака. Още нещо, като си тръгнеш от Макао си обмени всичките патака, че не се приемат на друго място. Аз си запазих няклоко патака (банкноти и монети), които раздадох на приятели-колекционери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ок ли е според вас да пътувам с бърз влак от Шанхай до Пекин следобяд, ако на същия ден в 2 през нощта ми е полета от Пекин? Идеята ми е последните два дни на прекарам в Шанхай, но ако го намирате рисково ще разместя програмата си, така че последния ден да е в Пекин.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.