Прескочи до съдържание

бързи въпроси Китай, Хонконг, Макао и Тайван - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Китай, Макао, Хонконг и Тайван. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Пекин?

- Колко време се пътува с влак между Пекин и Шанхай?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-подходящата за посещение секция на китайската стена?

- Кои са най-добрите пазари за дрехи?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте,някой да се е качвал на Ю Шан в Тайван?Имам интерес и чета в нета за разни разрешителни,та ако някой е ходил моля за инфо.Искам да го направя в един ден,без преспиване.Всякаква инфо ще ми е полезна

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Stanislav Dimitrov каза:

Здравейте,някой да се е качвал на Ю Шан в Тайван?Имам интерес и чета в нета за разни разрешителни,та ако някой е ходил моля за инфо.Искам да го направя в един ден,без преспиване.Всякаква инфо ще ми е полезна

http://taiwan.ucoz.ru/index/jujshan/0-8

 

Това е руски сайт, там има адреса на един тайвански туристически клуб, който организира изкачването. Пускат по 100 души на ден, трябва разрешително и , до колкото разбрах, не може за един ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

http://taiwan.ucoz.ru/index/jujshan/0-8

 

Това е руски сайт, там има адреса на един тайвански туристически клуб, който организира изкачването. Пускат по 100 души на ден, трябва разрешително и , до колкото разбрах, не може за един ден.

Алекс, защо не направиш една тема за руските сайтове? Ще е много полезна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 часа, CarpeDiem каза:

Ок ли е според вас да пътувам с бърз влак от Шанхай до Пекин следобяд, ако на същия ден в 2 през нощта ми е полета от Пекин? Идеята ми е последните два дни на прекарам в Шанхай, но ако го намирате рисково ще разместя програмата си, така че последния ден да е в Пекин.

Да си повдигна въпроса 🙂 Ще се радвам на мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, CarpeDiem каза:

Да си повдигна въпроса 🙂 Ще се радвам на мнение.

Аз бих останала преди важния полет в Пекин. Всичко става, не може да се предвиди. Ако можеш, си размести програмата, че да ти е спокойно.

преди 17 часа, slujitel каза:

Алекс, защо не направиш една тема за руските сайтове? Ще е много полезна.

Оооо, това е такъв океан от информация, че е много трудно да се систематизира. 

Иначе, наистина би било полезно. Руснаците много пътуват и умират , веднага да споделят. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

 

Оооо, това е такъв океан от информация, че е много трудно да се систематизира. 

Иначе, наистина би било полезно. Руснаците много пътуват и умират , веднага да споделят. 

Знам, може да започнеш и да допълваш докато четеш за твоите пътувания. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 16.09.2018 г. в 2:36, CarpeDiem каза:

Ок ли е според вас да пътувам с бърз влак от Шанхай до Пекин следобяд, ако на същия ден в 2 през нощта ми е полета от Пекин? Идеята ми е последните два дни на прекарам в Шанхай, но ако го намирате рисково ще разместя програмата си, така че последния ден да е в Пекин.

Колко часа е точно разликата? Според мен е ок, влаковете са им точни, за разлика от самолетите. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

Колко часа е точно разликата? Според мен е ок, влаковете са им точни, за разлика от самолетите. 

Мога да си избера обеден/следобеден влак, а полетът е в 2 през нощта. Доста часове са.

Връзка към мнение
На 17.09.2018 г. в 14:29, CarpeDiem каза:

Мога да си избера обеден/следобеден влак, а полетът е в 2 през нощта. Доста часове са.

Питането ми по-скоро беше колко часа има между пристигането на влака и полета. Ако хванеш обедния шансът да изпуснеш полета е минимален. Но все пак гледай да се сдобиеш с билет предварително, не разчитай да вземеш на място. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте на всички ! За пръв път ще пътувам до Китай , организирана екскурзия с туристическа агенция . Летя на 01.11 и ще бъда там до 13.11.

Маршрута ми е тръгване от София-прикачване в Истанбул-кацане и няколко дни в Шанхай-круиз по река Яндзъ- Сиан- Пекин . Като ще пътувам и с нощен влак. В този ред на мисли ми изкачат няколко въпроса :

1.Какво ще е времето - като в България или ще е по студено?

2. Как седят нещата с прикачването ако някой се е прикачвал от летище Ататюрк (тъй като за пръв път имам полет с прикачване) ще пътувам с Turkish Airlines.

3. Предполагам , че има и други пушачи Магеланци .. та въпроса е колко кутии е позволено да превозвам , трябва ли да ги декларирам и как стои въпроса с пушенето . И при прикачването дали след проверките на летище Ататюрк има зона за пушене. 

4. От тук ли е по добре да си сменим валута или от там

5. Тъй като имам здравословни проблеми и ще нося специфични хапчета ще имам рецепта , но трябва ли да я превеждам на английски и дали могат да ми направят проблем 

Спирам до тук и се извинявам за дългия пост . Ще съм много благодарна ако ми отговорите ! 😊

Връзка към мнение
преди 21 часа, Vesi.ad каза:

1.Какво ще е времето - като в България или ще е по студено?

 

На теория го дават горе-долу като българското, конкретно за Пекин че е най на север. 

 

image.png

 

Гледай да се подсигуриш с по-топли дрехи. 

 

преди 21 часа, Vesi.ad каза:

2. Как седят нещата с прикачването ако някой се е прикачвал от летище Ататюрк (тъй като за пръв път имам полет с прикачване) ще пътувам с Turkish Airlines.

 

Слизаш от първия самолет, гледаш по табелите как да се придвижиш за изходите за втория и така. Куфарът магически ще те чака като слезеш в Китай. 

 

преди 21 часа, Vesi.ad каза:

3. Предполагам , че има и други пушачи Магеланци .. та въпроса е колко кутии е позволено да превозвам , трябва ли да ги декларирам и как стои въпроса с пушенето . И при прикачването дали след проверките на летище Ататюрк има зона за пушене. 

Не съм пушач и не говоря от личен опит, но това може би ще помогне: http://airportsmokers.com/airports_of_asia/turkey/smoking_at_istanbuls_ataturk_air.htm Две зони имали за пушене на летището, и двете в транзитната част, т.е. би трябвало да можеш да ги използваш в паузата на прекачването. 

 

Тук виждам, че имаш право на 4 стека цигари без да плащаш мито, надявам се да ти стигнат: http://english.customs.gov.cn/Statics/88707c1e-aa4e-40ca-a968-bdbdbb565e4f.html

 

преди 21 часа, Vesi.ad каза:

4. От тук ли е по добре да си сменим валута или от там

 

Тук мисля, че курсовете са що годе ок. Аз винаги съм внимателен с обмяна на валута в чужбина - или проучвам внимателно или взимам от тук. Малко като с такситата е по целия свят - човек винаги трябва да е нащрек. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
13 minutes ago, Георги said:

На теория го дават горе-долу като българското, конкретно за Пекин че е най на север. 

 

image.png

 

Гледай да се подсигуриш с по-топли дрехи. 

 

Слизаш от първия самолет, гледаш по табелите как да се придвижиш за изходите за втория и така. Куфарът магически ще те чака като слезеш в Китай. 

 

Не съм пушач и не говоря от личен опит, но това може би ще помогне: http://airportsmokers.com/airports_of_asia/turkey/smoking_at_istanbuls_ataturk_air.htm Две зони имали за пушене на летището, и двете в транзитната част, т.е. би трябвало да можеш да ги използваш в паузата на прекачването. 

 

Тук виждам, че имаш право на 4 стека цигари без да плащаш мито, надявам се да ти стигнат: http://english.customs.gov.cn/Statics/88707c1e-aa4e-40ca-a968-bdbdbb565e4f.html

 

Тук мисля, че курсовете са що годе ок. Аз винаги съм внимателен с обмяна на валута в чужбина - или проучвам внимателно или взимам от тук. Малко като с такситата е по целия свят - човек винаги трябва да е нащрек. 

 

 

Благодаря за информацията 🙂

Връзка към мнение
На 22.10.2018 г. в 15:33, Vesi.ad каза:

Благодаря за информацията 🙂

Да допълня, че на връщане всички запалки ще ви бъдат взети, никакъв шанс да мине. Не си носете любими 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 21.10.2018 г. в 12:38, Vesi.ad каза:

От тук ли е по добре да си сменим валута или от там

По-добре от тук, всички бюра продават юани.

На 21.10.2018 г. в 12:38, Vesi.ad каза:

1.Какво ще е времето - като в България или ще е по студено?

Гледай сайтовете за конкретните дни и градове. В Шанхай е по-топло от Пекин. Ноември в Пекин с шапка, шал, че даже и ръкавици няма да са излишни.

 

На 21.10.2018 г. в 12:38, Vesi.ad каза:

И при прикачването дали след проверките на летище Ататюрк има зона за пушене. 

Има.

На 21.10.2018 г. в 12:38, Vesi.ad каза:

5. Тъй като имам здравословни проблеми и ще нося специфични хапчета ще имам рецепта , но трябва ли да я превеждам на английски и дали могат да ми направят проблем 

Мисля, че не. За китайците проблем са запалките и външните батерии, не си купувай от там, ще ти ги вземат /батериите/. За пушене си вземи кибрит най-добре, защото на влизане във всяка туристическа забележителност багажа минава през скенер и хвърлят запалките.

 

Излишно е да си носиш пластмасови вилици и нож, щом сте организирано, навсякъде ще ви слагат нормални такива, вместо клечки. В северната част - Пекин, всичката храна ще бъде много люта, в южната част - Шанхай, поносимо лютичка.

 

Пожелавам приятно изкарване:good:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
На 8.07.2019 г. в 8:22, Дани Магелани каза:

Не откривам пътеписи за Тайван, а зная че има. Моля, пуснете актуални линкове!

Ето го, бре, от @desislavna:

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 58 минути , Георги каза:

Ето го, бре, от @desislavna:

 

 

 

Деси ми пусна линк, но мисля че има и други пътеписи, или поне репортажи.

Все още обмислям как към новогодишна Япония да подключа и Тайпе и за колко дни.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам 9-10 часов престой в Guangzhou (как се пише това чудо на български...)

 

Мога ли да ползвам офлайн карта на Гугъл мапс? Градския транспорт го няма в Гугъл мапс, има ли сайт/апликация който мога да позлвам?

 

Мерси!

Връзка към мнение
преди 2 часа, anita82 каза:

Имам 9-10 часов престой в Guangzhou (как се пише това чудо на български...)

 

Мога ли да ползвам офлайн карта на Гугъл мапс? Градския транспорт го няма в Гугъл мапс, има ли сайт/апликация който мога да позлвам?

 

Мерси!

Нямам представа от градският им транспорт. Такситата са евтини, аз така се предвижвах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 10/7/2019 at 9:12 AM, anita82 said:

Имам 9-10 часов престой в Guangzhou (как се пише това чудо на български...)

 

Мога ли да ползвам офлайн карта на Гугъл мапс? Градския транспорт го няма в Гугъл мапс, има ли сайт/апликация който мога да позлвам?

 

Мерси!

Трябва да си инсталираш VPN (Има доста дори и безплатни). Градския транспорт го има в Google Maps.

На летището може да се свържеш безплатно към wifi след сканиране на паспорт или въвеждане на номера му (има машини където пристига багажа).

 

От летището има директно метро до новият центъра (аз живеех в Haizhu и отнемаше около 50мин дотам). Отделно пред летището има и официални таксита, които до центъра са около 100 юана, като се заплаща и toll tax.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте.

 

Очертава се (служебно) пътуване до Сингапур. Не искам директен полет, а да направя stopover някъде по пътя.

 

Погледът ми е залепен в Пекин.

 

Нали имаме право на 72 часа безвизов престой?

 

Само където  пътуването ще бъде в началото на месец март.

 

Прекалено студено ли е тогава за обикаляне по известните забележителности?  

 

Благодаря! 

 

 

 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Втори (последен) опит за въпрос относно Китай 🙂 

 

Чета разни международни източници, че трябва предварително да се предупреди авиокомпанията относно намерение за ползване на 24, 72 и 144-часовата безплатна виза.

 

Магеланци, които са я ползвали тази виза - давали ли сте такава заявка и как?

 

Благодаря.

Връзка към мнение
На 4.12.2019 г. в 23:00, Гост каза:

Здравейте.

 

Очертава се (служебно) пътуване до Сингапур. Не искам директен полет, а да направя stopover някъде по пътя.

 

Погледът ми е залепен в Пекин.

 

Нали имаме право на 72 часа безвизов престой?

 

Само където  пътуването ще бъде в началото на месец март.

 

Прекалено студено ли е тогава за обикаляне по известните забележителности?  

 

Благодаря! 

 

 

 

 

Времето в Пекин е като в България, поне по мое наблюдение. Очаквай приятно пролетно време 🙂

преди 20 минути , Гост каза:

Втори (последен) опит за въпрос относно Китай 🙂 

 

Чета разни международни източници, че трябва предварително да се предупреди авиокомпанията относно намерение за ползване на 24, 72 и 144-часовата безплатна виза.

 

Магеланци, които са я ползвали тази виза - давали ли сте такава заявка и как?

 

Благодаря.

За тази виза не мога да кажа, ние ще сме средата на Март за по дълго време.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Гост каза:

Чета разни международни източници, че трябва предварително да се предупреди авиокомпанията относно намерение за ползване на 24, 72 и 144-часовата безплатна виза.

Не мисля, че това е задължително. 

@Monika_Koko, ползва виза при стоп в Китай, та да каже какво са правили. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.