Прескочи до съдържание

бързи въпроси Китай, Хонконг, Макао и Тайван - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Китай, Макао, Хонконг и Тайван. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Пекин?

- Колко време се пътува с влак между Пекин и Шанхай?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-подходящата за посещение секция на китайската стена?

- Кои са най-добрите пазари за дрехи?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте

понеже нашето пътуване наближава започвам да търся и следя вътрешните полети

ще ми трябва

макао-Шанхай 

шанхай-джанджаджие

джанджаджие-Сиан 

ще ми препоръчате ли сайт от който да купувам вътрешните полет

ще имаме и Сиан-Пекин , но за тук ще сме с влак

за сега сме гледали само trip.com

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Аз искам да поостана поне месец в Китай. След като мине кризата разбира се. Като дестинация съм си харесал Шанхай като начало. Моля споделете относно визата.

1. До колкото разбрах трябва  вход/изход. полет до Китай. Мога ли за изходящ да покажа авиобилет до друга дестинация? Мисълта ми е да посетя Корея след Китай.

2. AIRBNB Зачита ли се като  резервация за нощувки или трябва да правя такава чрез Букинг?

 

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Гледам билети за Тайван с прикачване в Гуанджоу и видях, че има опция за 24-часов престой без виза, стига да имаш валиден паспорт до 3 месеца и изходящ полет. Валидно ли е това и би ли ми свършило работа за пътуване конкретно към Тайван предвид напражението между двете страни? 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 17.08.2023 г. в 23:56, vivo каза:

Гледам билети за Тайван с прикачване в Гуанджоу и видях, че има опция за 24-часов престой без виза, стига да имаш валиден паспорт до 3 месеца и изходящ полет. Валидно ли е това и би ли ми свършило работа за пътуване конкретно към Тайван предвид напражението между двете страни? 

Напълно валидно. Принципно китайците в няколко града дават и до 6 дни без виза, но за съжаление не знам как се купуват билети с толкова голям престой (без това да им се отрази съществено на цената), иначе с радост бих комбинирал.

Връзка към мнение
54 minutes ago, Гост said:

Напълно валидно. Принципно китайците в няколко града дават и до 6 дни без виза, но за съжаление не знам как се купуват билети с толкова голям престой (без това да им се отрази съществено на цената), иначе с радост бих комбинирал.

Пробваш.Ето как лесно да провериш пълните  условия за всеки полет в ItaMatrix или Expedia.Някой позволяват безплатен или евтин стоп-овър , други никакъв. :

 

https://travel-dealz.com/lexicon/fare-rules/

 

Още малко как да търсим полети по точно определени параметри , :

 

https://travel-dealz.com/blog/matrix-airfare-search/

 

https://travel-dealz.com/blog/matrix-airfare-search-advanced/

 

Има доста писано и във форума по темата :

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

По-горе е споменато за валидност на паспорта най-малко 3 месеца за транзитен престой до 24ч ( в нашия случай ще са 48ч) . Къде я има тази информация черно на бяло?  При закупуване на билет с  престой от 48часа в Пекин ми излиза следното съобщение. 

IMG_0677.jpeg

Връзка към мнение

В Тиматик. Виж в темата за визите, голямата таблица, линка към държавата която те интересува.

ПП май я няма там, там пише само за обикновената виза. Тази е темата за визите за Китай: https://magelanci.com/forums/topic/11833-туристическа-виза-за-китай/page/6/?tab=comments#comment-303682

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, чудя се и се мая дали в януарското ми пътуване да включа Хонг Конг и Макао. Тези от вас който сте били през януари може ли да споделите какви са средните температури?Дава го,че януари е най-студеният месец,и изобщо не ми се мъкнат дебели дрехи. Също така ако може да препоръчате хотели,в кой район е добре да се отседне?Така като гледам оценката на повечето хотели е ниска,а са и доста скъпи.Дисниленд заслужава ли си?Всяка информация ще ми бъде полезна!Благодаря 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани

В Макао бях в Галакси. Нямам забележки.  По-добрите хотели там имат безплатен трансфер от фериботното пристанище и летището, които са в съседство. Летях до и от Макао, а от там пътувах с ферибот до Хонг Конг. Хотелът ми там беше на острова, 4 звезди, но не го препоръчвам. Ползвах 2 дни Хоп он хоп оф, което беше много удобен вариант  да се види нещо повече от небостъргачи. Включваше и 4 билета за ферибот. Добре е да си отседнал някъде в близост до негова спирка, в континенталната част най-добре, според мен. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Как стой въпросът в визите за Китай? В сайта на министерството пише, че за по-малко от 6 дни няма нужда от виза. Това така ли е?

И за повече от 6 дни, трябва да се вади виза от китайското посолство в София ли?

Връзка към мнение

не е така, има транзитна виза, която се дава на летището ако минаваш ПРЕЗ Китай на път за другаде. Ако ще посещаваш само Китай си трябва виза. Виж в подфорума за визи

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
10 hours ago, Ou7law said:

Как стой въпросът в визите за Китай? В сайта на министерството пише, че за по-малко от 6 дни няма нужда от виза. Това така ли е?

И за повече от 6 дни, трябва да се вади виза от китайското посолство в София ли?

Трябва да имаш последващ полет с който напускаш континентален Китай , а Пекин да е само транзитна точка.

Примерно : София - Пекин - Хонконг 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, 

понеже ще пътуваме след няколко седмици имам въпроси за Китай:

  • има ли казус с връзката(мобилни телефони) с България.(вайбъра не е стабилен), ползва се VPN? има ли други опции? 
  • плащането с карти*револют/виза), или кеш ? в Шанхай/Сиан/Пекин? 
  • какви са цените на такситата в посочените по-горе 3 града? 

Благодаря 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам въпрос - на връщане от Япония на 29 Март имаме цял следобед в Шанхай, кацаме в 10.45 сутринта а полета за Истанбул е в 1.20 след полунощ, смятаме да излезем с транзина виза и да разходим в Шанхай. Някой излизал ли е с транзитна виза да каже каква е процедурата? Багажа трябва ли да го взимаме или от Токио направо го чекираме до Истанбул? 

Връзка към мнение

@Zlatin Mitzov, доколкото успях да разуча за разплащането ще ви е необходимо Алипей или WeChat. Като втората апликация е необходимо да се верифицира от някой с китайски тел.номер (познат/приятел). В Алипей може да си добавите каквато искате карта.
Нашето пътуване все още не се е случило, но знам, че такситата в Шанхай са с нормална цена. Пудонг до Бунд около 200юана. Диди - техния еквивалент на Юбер също е опция. Може да изтеглите директно приложението от стора или през Алипей да го ползвате/свалите. Не съм 100% сигурна как става, но е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой ползвал ли е безплатната транзитна виза, която се предлага в повечето им основни градове? Искам да ползвам 144-часовата безплатна транзитна виза за Шанхай и в сайта им Policy Interpretation_National Immigration Administration (nia.gov.cn) коментират, че е възможно със свързващ полет, но никъде не се уточнява дали трябва да е на 1 билет. Въпроса ми е мога ли да имам отделни билети напр. София-Дубай-Шанхай и друг билет в рамките на това време Шанхай-Хонг Конг? Звънях в китайското посолство в София, но не ми отговориха на въпроса, защото не бил в техните компетенции.

Връзка към мнение

В темата за китайска виза май беше обсъждано това

https://magelanci.com/forums/topic/11833-туристическа-виза-за-китай/?do=getNewComment

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, neuromancer каза:

В темата за китайска виза май беше обсъждано това

https://magelanci.com/forums/topic/11833-туристическа-виза-за-китай/?do=getNewComment

Не е или поне няма актуално инфо

Връзка към мнение
преди 20 часа, Jorro каза:

Някой ползвал ли е безплатната транзитна виза, която се предлага в повечето им основни градове? Искам да ползвам 144-часовата безплатна транзитна виза за Шанхай и в сайта им Policy Interpretation_National Immigration Administration (nia.gov.cn) коментират, че е възможно със свързващ полет, но никъде не се уточнява дали трябва да е на 1 билет. Въпроса ми е мога ли да имам отделни билети напр. София-Дубай-Шанхай и друг билет в рамките на това време Шанхай-Хонг Конг? Звънях в китайското посолство в София, но не ми отговориха на въпроса, защото не бил в техните компетенции.

Тогава пробвай да разбереш от авиокомпанията, която ще бъде по отсечката Дубай - Шанхай. Ако те ти откажат бординг, така или иначе няма да има значение граничните в Шанхай какво мислят 🙂

По принцип не е нужно да е на един билет, защото те я разшириха тази програма. Като я пуснаха, беше само за летища и тогава наистина искаха полети на един билет. После включиха повече градове и видове транспорт, влакове, кораби и удължиха от 3 на 6 дни, много ларж стана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предковидно ползвахме тази безплатна. Транзитна виза за Пекин. Бяхме на 2 билета. Брюксел-Пекин и след 2 дни Пекин-Сеул. На различни Ак. Много чакахме за визата на летището. Часове. Иначе нямаше проблем.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.