Прескочи до съдържание

бързи въпроси Иран - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Иран. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Нужно ли е да носим брачно свидетелство?

- Може ли да се купуват онлайн билети за вътрешните полети?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-красивата джамия в Иран?

- Какви са традиционните храни в Иран?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Иран. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Нужно ли е да носим брачно свидетелство?

- Може ли да се купуват онлайн билети за вътрешните полети?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-красивата джамия в Иран?

- Какви са традиционните храни в Иран?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Привет !

  Имам един адски странен за мен (и не само) въпрос: Ако пътувам с моя роднина - първа братовчедка на майка ми, как ще се възприеме това - на граница, по хотели и т. н. ???!! Моля - не ми се смейте !

Връзка към мнение
преди 1 час, Tisho каза:

Привет !

  Имам един адски странен за мен (и не само) въпрос: Ако пътувам с моя роднина - първа братовчедка на майка ми, как ще се възприеме това - на граница, по хотели и т. н. ???!! Моля - не ми се смейте !

Никой няма да те пита.

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте,

Обмислям Иран за 30 май - 8 юни. Тъй като Рамадан приключва на 4 юни, чудя се дали това би възпрепятствало пътуването през първите няколко дни, от гледна точка на работно време на забележителности, места за хранене и т.н... Четох, че по време на Рамадан е стриктно забранено храненето на обществени места през деня, като това важи и за туристите - моля някой, който е бил, да сподели 🙂

Благодаря! 

Редактирано от MCC
Връзка към мнение
преди 2 часа, bilboris каза:

Здравейте, 

 

Бърз въпрос - ако посетим Иран с приятелката ми, проблем ли ще е, че не сме женени? 

 

Благодаря предварително! 🙂

Няма да е проблем, никой няма да ви пита.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Политическата обстановка се промени след налагането на последните санкции на Америка над Иран.Някой посетил ли е Иран наскоро ,за да сподели дали новата обстановка се е отразила на сигурността на туристите ( разбира се,не питам за американски)- главно за отношението на властите към посещаващите Иран с цел туризъм?

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
преди 27 минути , Georgie каза:

Политическата обстановка се промени след налагането на последните санкции на Америка над Иран.Някой посетил ли е Иран наскоро ,за да сподели дали новата обстановка се е отразила на сигурността на туристите ( разбира се,не питам за американски)- главно за отношението на властите към посещаващите Иран с цел туризъм?

Преди една седмица се върнах  от там(дори пътувах ме с дете),нямаше абсолютно никакъв проблем,имаше доста туристи европейци(срешнах и голяма БГ група) но и сега е пик сезона.Много добро отношение от всички.Визата си я направихме on-line,медицинската застраховката си я направихме на летишето мисля беше 14 евро .                                   курса на евро 1-130000-160000,

долар 1-100000-130000 зависи къде ще сменяш чейнч бюрата са затворени ,(официалният курс е на половина)сменихме в едно златарско ателие в Техеран и в Исфахан на улицата .Повече се котира еврото но и американски долар става.

Едно ядене  ти излиза около 2-3 евро.Организирахме си ходенето чрез агенция която ни букна хотелите(не всчки хотели можеш да ги букнеш по интернет правиш резервация и на място плащаш но винаги деня преди да отидеш трябва да им звъннеш и подвърдиш.),също ни купиха билетите за вътрешен полет и имахме кола с шофьор-гид(повече шофьор отколкото гид😀).Най много ме шокира цената на бензина ,човека зареди пълен резервоар и плати 450000 риала което е 3 евро.

След 4 ноември се очакват нови санкции незнам как ще се отрази..това но хорста са много мили опитват се да те заговарят радват се на туристите прават си снимки.Невероятна страна бяхме само една седмица което не е достатъчно и ни се иска пак да се върнем

 

Щях да забравя нещо много важно не се поставят никакви  визи и печати в паспорта .

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Планирам пътуване в Иран в края на Април. Има ли някой който може да препоръча бюджетна компания за коли под наем?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 часа, Роси 777 каза:

Здравейте, дали някой е ходил след 15 септемви в Иран? Подходящо ли е времето за пътуване в тази посока ?

Да ние бяхме средата на Октомври беше супер време.Имашв и моменти с шала на главата,дългите ръкави и панталона ми ставаше топличко ,но като цяло много добро време.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
Преди 1 час, MayaS каза:

Някой дали има информация, в каква валута се плаща визата в Иранското посолство в София.

Преди 2 години се плащаше по банков път в лева в банковия клон срещу посолството.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Здравко Ангел said:

Преди 2 години се плащаше по банков път в лева в банковия клон срещу посолството.

Благодаря

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Къде е разрешено да се пуши в Иран и по-конкретно за жените. Има пушачка в компанията и този въпрос я тормози.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

От прочетеното по- горе да разбирам ли, че за Иран все още има визи???? Някъде четох, че от скоро/_колко _скоро ????/ за българи няма визи.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 34 минути , muchachote каза:

От прочетеното по- горе да разбирам ли, че за Иран все още има визи???? Някъде четох, че от скоро/_колко _скоро ????/ за българи няма визи.

Визи си има, просто може да си извадиш on arrival, вместо да ходиш до посолството в София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Здравко Ангел каза:

Визи си има, просто може да си извадиш on arrival, вместо да ходиш до посолството в София.

В смисъл на летището,като пристигна, както е в Йордания ли?

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 13 минути , muchachote каза:

В смисъл на летището,като пристигна, както е в Йордания ли?

Да, но ние и двата пъти като ходихме си ги извадихме от посолството в София. Май е малко тегаво и с доста въпроси на летището, но все пак си е опция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не съм ходила по време на рамадан в Иран.Но съм в Йордания и в момента е  точно рамадан,Какво точно те интересува и ако мога да помогна.

 

Връзка към мнение

Аз бях три дни от Рамадан тази година. Нямаше проблеми. Пиехме вода, но не сме се хранили по улиците. Не че нямаше възможност, а от уважение. Само веднъж сладолед, но и местни ядяха на същото място. За цигарите също нямаше проблем. Единствено в единия хотел ни дадоха закуските в стаите, а не в ресторанта. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , desislavna каза:

Аз бях три дни от Рамадан тази година. Нямаше проблеми. Пиехме вода, но не сме се хранили по улиците. Не че нямаше възможност, а от уважение. Само веднъж сладолед, но и местни ядяха на същото място. За цигарите също нямаше проблем. Единствено в единия хотел ни дадоха закуските в стаите, а не в ресторанта. 

Деси, а ще разкажеш ли, моля. Живо ме интересува.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.