Прескочи до съдържание

бързи въпроси Иран - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Иран. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Нужно ли е да носим брачно свидетелство?

- Може ли да се купуват онлайн билети за вътрешните полети?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-красивата джамия в Иран?

- Какви са традиционните храни в Иран?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 часа, EmoKrastev каза:

Един познат руснак писа че било без промяна, въртели само малко повече новини по телевизията, той е в Исфахан и ще ходи към остров Кешм - писа ми да не се притеснявам, нямало проблеми. Общо взето и той казва - не слушай какво казват вашите медии за Иран, не е вярно.

Аз го мисля Иран за средата на септември и се надявам да е спокойно тогава.

 

преди 57 минути , Роси 777 каза:

Руско семейство с дете, на 1 януари с кемпер влазоха в Иран през сухопътната граница, ще обикалят страната. Всеки ден постват снимки и споделят, колко са впечатлени от доброто отношение на хората към тях. В момента иранците са в траур, заради случилото се, но това не се е отразило на отношението им към тях. Не усещат и засилено полицейско присъствие, а се движеха покрай границата с Ирак, посока Персийския залив, даже в момента са малко преди Бендер-Аббас.

Благодаря ви!

Сигурно много хора освен мен се вълнуват. 

Ще се радваме на добри новини....но нека има новости, каквито и да са...всеки с поглед натам сам ще прецени кога и как да пътува към Иран.

 

 

Връзка към мнение
22 hours ago, Kalina Ivanova said:

Работата се закучи към близкия изток.

Не цитирам новини, за да не политизирам темата, но те така или иначе са водещи.

Да ъпдейтна малко темата и да попитам....нещо ново от района или някой там ?

Аз се прибрах от там преди 1 седмица, изкарах 12 дни като навсякъде бях с местни иранци. Напрежение никъде нямаше, с изключение на деня, когато се навършваха 40 дни от началото на протестите. В този ден спираха интернета през целлия ден, почти нямаше и ми бе казано, че евентуално ако има протести да стоя в хотела, но поради засиленото полицейско присъствие протести така и нямаше за мое щастие.

А иначе по време на самите протести няколко дни не е имало изобщо интернет, не е имало автобуси между градовете и туристите са стояли по хотелите. Казвам го не за да плаша някого, а защото недоволството на хората (особено сред младите) е огромно и лично аз не бих се учудил да има още протести.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
13 minutes ago, neuromancer said:

Оu7law си е тръгнал преди последното развитие обаче

Да, но говорих с моите познати там и ми казаха, че положението от вчера и днес е нормално.

Аз подържам вързка с тях, така че ако има нещо, ще го публикувам.

Връзка към мнение
преди 16 минути , neuromancer каза:

Оu7law си е тръгнал преди последното развитие обаче

 

Да, така е. Но е бил след протестите, не спомена за криза с горива и страх да се пътува, нито за извънредни ситуации.

 

 

преди 3 минути , Ou7law каза:

Да, но говорих с моите познати там и ми казаха, че положението от вчера и днес е нормално.

Аз подържам вързка с тях, така че ако има нещо, ще го публикувам.

Чудесно! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, Kalina Ivanova said:

Да, така е. Но е бил след протестите, не спомена за криза с горива и страх да се пътува, нито за извънредни ситуации.

Като каза криза, се сетих все пак да спомена, че в момента курса е много много добър за туристите и НЕ Е това, което показва гугъл.

1 евро сменях за 140 000 реала (напр. тризвездни хотели струваха по 30 лв. на вечер, автобуса Техеран - Исфахан - 4лв., такси дето ни вози 160 км - 15 лв.  и т.н. и т.н. ) :)))

Та от тази гледна точка поне, в момента е мноого добро време за посещение 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 4.01.2020 г. в 15:42, Роси 777 каза:

Руско семейство с дете, на 1 януари с кемпер влазоха в Иран през сухопътната граница, ще обикалят страната. Всеки ден постват снимки и споделят, колко са впечатлени от доброто отношение на хората към тях. В момента иранците са в траур, заради случилото се, но това не се е отразило на отношението им към тях. Не усещат и засилено полицейско присъствие, а се движеха покрай границата с Ирак, посока Персийския залив, даже в момента са малко преди Бендер-Аббас.

Докато Иран не е започнал да отвръща всичко ще е наред.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 4.01.2020 г. в 21:32, Ou7law каза:

Като каза криза, се сетих все пак да спомена, че в момента курса е много много добър за туристите и НЕ Е това, което показва гугъл.

1 евро сменях за 140 000 реала (напр. тризвездни хотели струваха по 30 лв. на вечер, автобуса Техеран - Исфахан - 4лв., такси дето ни вози 160 км - 15 лв.  и т.н. и т.н. ) :)))

Та от тази гледна точка поне, в момента е мноого добро време за посещение 🙂

От коя автогара в Техеран взехте автобус? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Ou7law каза:

South Bus Terminal

Благодаря! Значи правилно се ориентирам. Има ли някакви ориентировачни табелки на англ. ез. или само на фарси?

Връзка към мнение
20 hours ago, Lorette said:

Благодаря! Значи правилно се ориентирам. Има ли някакви ориентировачни табелки на англ. ез. или само на фарси?

За автогарата в Техеран изобщо не се притеснявай, защото освен че има и табели на англ., има и глашатаи, които ще ти покажат гишето, където да си купиш билет и те съпровождат до автобуса на които да се качиш, че даже и бакшиш не искаше да приеме човека 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
3 hours ago, Salsam said:

Има ли магеланци иранци? Как е положението там, че и ние се готвим за пътуване?

Днес говорих с една приятелка там, каза че тези дни няма протести, защото навсякъде е пълно с полиция. Общо взето опитите за протести бързо се "осуетяват".

 

Ето какво ми написа:

"Actually there are no protests on streets because everywhere is full of polices 😶😶 we had a gathering in our university on Tuesday, there were so many polices around our university, so many polices 🙈🙈🙈 we lit candles in memory of those who passed away, sang some songs and finally it turned to a protest with slogans. When it finished and we came out they arrested some of the students. These days there are funerals of those on the plane in different cities and all of them turned to kind of protests. But we have nothing on streets these days."

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.01.2020 г. в 23:16, Salsam каза:

Ще чакам. Дано се успокоят нещата. Аз имам малко повече от месец до полета.

Ще чакаме информация.

Моля да споделите пътуването🙏, като се върнете

Връзка към мнение

Поддържам връзка със собственик на една туристическа агенция в Иран. Според него към днешна дата "everything is calm and safe".  Не съм сигурен, дали мога да му се доверя напълно, все пак това му е бизнесът 🙂. Иначе един мой приятел днес поиска да се присъедини към групата, тръгваща за Иран през март. На моите дискретни подсещания, че политическата ситуация в страната е леко специфична, той невъзмутимо отвърна, че не гледа почти никак телевизия. 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
15 minutes ago, SLX said:

"everything is calm and safe". 

Когато един иранец казва товазначи е така. Убедих се, че тези хора не слагат на първо място парите.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
8 hours ago, SLX said:

Моля за препоръка за хотел в Техеран. Една нощувка, ако може настаняване рано сутрин след полета на Пегасус би било плюс.

Golestan Hotel - преди няколко седмици отседнах там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
16 hours ago, Ou7law said:

Golestan Hotel - преди няколко седмици отседнах там.

Предполагам знаеш, но все пак - резервацията си я направи по телефона директно с хотела, така ще ти излезне много по евтино отколко ако ползваш някой сайт.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Ou7law каза:

Предполагам знаеш, но все пак - резервацията си я направи по телефона директно с хотела, така ще ти излезне много по евтино отколко ако ползваш някой сайт.

Имате ли опит с хостелите? По същия начин ли стоят нещата?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.