Прескочи до съдържание

бързи въпроси Иран - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Иран. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Нужно ли е да носим брачно свидетелство?

- Може ли да се купуват онлайн билети за вътрешните полети?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Коя е най-красивата джамия в Иран?

- Какви са традиционните храни в Иран?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 12 часа, MayaS каза:

О в посолството не им се занимава с визи. Ние като ходихме беше подобно. Подадохме за визи а те 3 дни преди полета не бяха си мръднали пръста. Взех си обратно паспортите и направо на летището. Но имай предвид  че VOA май има само на три летища Техеран Исфахан и Шираз. Ако бъркам някой да ме поправи. Ако пътуваш сухопътно, обаче ще ти трябва виза от тук. 

Със самолет през Техеран. Четох на сайта на тяхното външно министерство че за VOA трябва да се попълни предварително някаква форма на сайта им, при вас така ли беше? Или в момента е така?

Връзка към мнение
преди 34 минути , EmoKrastev каза:

Със самолет през Техеран. Четох на сайта на тяхното външно министерство че за VOA трябва да се попълни предварително някаква форма на сайта им, при вас така ли беше? Или в момента е така?

Да ние попълвахме форма през сайта, но в крайна сметка там на летището писахме че не сме попълвали, което може би не беше правилно и е вероятно това да ни е забавило там. Попълни я и даже я разпечатай, смятам че ще съкрати процедурата на място. Като кацнете първо минавате да си направите застраховката (поне ние така направихме). Правят малко проблем ако е застраховка от вън а и сега и ковид ще искат. Ако е направена тук трябва изрично да пише Иран в нея и Ковид също. След това отивате за VOA. Там ви поемат служители и ще ви насочват какво да правите. Попълване евентуално на формуляри плащане и чакане. Ние имахме обменени малко риали от тук и платихме с тях застраховката и визата (не помня дали може с друга валута). 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди време изпълних няколко чарърни полета с филипинки, които трябваше да напуснат ОАЕ за 24 часа, за да си удължат престоя. И при влизане в Иран на вратата за пристигащи на терминала на летище Киш, стоеше един много строг полицай от т.н. нравствена полиция. На всички раздаваше по една забрадка като "подарък" от народа на Иран", както се изразяваше той.    

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 9.12.2021 г. в 12:12, MayaS каза:

Да ние попълвахме форма през сайта, но в крайна сметка там на летището писахме че не сме попълвали, което може би не беше правилно и е вероятно това да ни е забавило там. Попълни я и даже я разпечатай, смятам че ще съкрати процедурата на място. Като кацнете първо минавате да си направите застраховката (поне ние така направихме). Правят малко проблем ако е застраховка от вън а и сега и ковид ще искат. Ако е направена тук трябва изрично да пише Иран в нея и Ковид също. След това отивате за VOA. Там ви поемат служители и ще ви насочват какво да правите. Попълване евентуално на формуляри плащане и чакане. Ние имахме обменени малко риали от тук и платихме с тях застраховката и визата (не помня дали може с друга валута). 

Попълних я, качих снимка и паспорт, ама днес ми идва мейл че молбата за виза е отхвърлена - и в момента въпроса е като при катаджиите "а сега какво ше правим?" 

Връзка към мнение
преди 8 минути , EmoKrastev каза:

Попълних я, качих снимка и паспорт, ама днес ми идва мейл че молбата за виза е отхвърлена - и в момента въпроса е като при катаджиите "а сега какво ше правим?" 

Имаше някакви фирми/агенции, които могат да се ползват. Потърси в темата за визите е писано.

Моята виза беше от посолството, та не мога да бъда полезна с точна инфомация.

@desislavna със сигурност може да каже.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , EmoKrastev каза:

Попълних я, качих снимка и паспорт, ама днес ми идва мейл че молбата за виза е отхвърлена - и в момента въпроса е като при катаджиите "а сега какво ше правим?" 

Ние бяхме 4-ма и на четиримата след попълването на онлайн формуляра беше отхвърлено. Затова и отидохме в посолството за да извадим на място, където както ти написах ни мотаха до последно и накрая си взехме паспортите и просто тръгнахме на риск, но на летището нямахме никакви проблеми. Имам чуството че тази онлай форма може и да не работи добре.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, EmoKrastev каза:

Попълних я, качих снимка и паспорт, ама днес ми идва мейл че молбата за виза е отхвърлена - и в момента въпроса е като при катаджиите "а сега какво ше правим?" 

Както е написала Мари, в цитираната от нея тема има изчерпателна информация, включително и за това, което ние направихме.

Преди няколко години аз получих онлайн виза, а майка ми - отказ. С цел да сме спокойни, че си имаме визи, както и да не се занимаваме през нощта с това на летището, кандидатствахме за нея през тяхна агенция и получихме визата. Линк към агенцията има в темата за визите за Иран.

При нас посолството не беше вариант, защото още поставяха визи в паспорта, а ние имахме намерение да кандидатстваме за американски такива, което би било пречка за получаването им. Доколкото знам, в последствие поставянето на визата в паспорта е отпаднало, така че ако сега ни трябваха визи за Иран, най-вероятно щяхме да кандидатстваме през тяхното посолство тук.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, desislavna каза:

Както е написала Мари, в цитираната от нея тема има изчерпателна информация, включително и за това, което ние направихме.

Преди няколко години аз получих онлайн виза, а майка ми - отказ. С цел да сме спокойни, че си имаме визи, както и да не се занимаваме през нощта с това на летището, кандидатствахме за нея през тяхна агенция и получихме визата. Линк към агенцията има в темата за визите за Иран.

При нас посолството не беше вариант, защото още поставяха визи в паспорта, а ние имахме намерение да кандидатстваме за американски такива, което би било пречка за получаването им. Доколкото знам, в последствие поставянето на визата в паспорта е отпаднало, така че ако сега ни трябваха визи за Иран, най-вероятно щяхме да кандидатстваме през тяхното посолство тук.

 

 

Не става, няколко пъти говорих с тях, категорично ми отказаха. Казаха да си търся агенция

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, EmoKrastev каза:

Не става, няколко пъти говорих с тях, категорично ми отказаха. Казаха да си търся агенция

Ако не се получи и с агенция не се отказвай, на летището ще ти дадат, убедена съм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Много е евтино. Като пример ще дам цената на автобуса от Техеран до Исфахан, която беше нещо като 4 лв. за около 340 км. 

За хостели не знам. Хотелите бяха съвсем прилични като цена. Единствено си спомням, че в Техеран бяха малко по-скъпички.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Salsam каза:

Здравейте. Как са цените в Иран - хостели, хотели, междуградски автобуси, храна? Не питам за луксозни такива. 

Цени на хотели от 2019 от 5 до 30  евро за двойна стая. Храна около 15 евро на човек на ден.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Обмислям да посетя Иран в края на април и началото на май. В края на април е все още Рамадан. о.к. ли е по това време да се пътува? някой бил ли е?

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Salsam каза:

Обмислям да посетя Иран в края на април и началото на май. В края на април е все още Рамадан. о.к. ли е по това време да се пътува? някой бил ли е?

 

Аз бях преди няколко години точно по време на Рамадан. Напълно ок е. Освен че в хотела ни даваха закуската в стаята, друго по-различно нямаше, поне при нас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, desislavna каза:

Аз бях преди няколко години точно по време на Рамадан. Напълно ок е. Освен че в хотела ни даваха закуската в стаята, друго по-различно нямаше, поне при нас.

т.е. нищо извън хотелите не рабори през деня ли?

Връзка към мнение

Звънях на консулството, казаха, че трябва ваксина + пср. Виза може на място 75 долара или предварително при тях за 50евро.

И в двата случая трябва първи да се кандидатства онлайн през някоя агенция, не разбрах колко ще струва това.

 

Много е трудно за всичко, взимане на кола под наем ще ми отнеме дни писане по мейли и уатсап.

 

Връзка към мнение
преди 57 минути , Alexander каза:

Звънях на консулството, казаха, че трябва ваксина + пср. Виза може на място 75 долара или предварително при тях за 50евро.

И в двата случая трябва първи да се кандидатства онлайн през някоя агенция, не разбрах колко ще струва това.

 

Много е трудно за всичко, взимане на кола под наем ще ми отнеме дни писане по мейли и уатсап.

 

Ние не сме кандидатствали през агенция, чъпреки че пише такива неща. Те от посолството така и не ни издадоха визата, а в онлайн формата бяхме rejected. В крайна сметка си извадихме на летището в Техеран. 

 

Ако избереш компанията, която ние избрахме за нищо време резервацията ти за кола е приключена, пък и е доста по евтина от всеизвестните. Отговарят веднага на WhatsApp.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , MayaS каза:

Ние не сме кандидатствали през агенция, чъпреки че пише такива неща. Те от посолството така и не ни издадоха визата, а в онлайн формата бяхме rejected. В крайна сметка си извадихме на летището в Техеран. 

 

Ако избереш компанията, която ние избрахме за нищо време резервацията ти за кола е приключена, пък и е доста по евтина от всеизвестните. Отговарят веднага на WhatsApp.

С две думи не ми трябва абсолютно нищо предварително ли? Само паспорт и билети и това е? Понеже ми казаха от консулството, че и в двата случая трябвало да се минава през някой друг..

Коя е фирмата за кола? Депозита който е в кеш, веднага ли го връщат, понеже четох, че го превеждали след 60 дни, което не ми допада изобщо.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Alexander каза:

С две думи не ми трябва абсолютно нищо предварително ли? Само паспорт и билети и това е? Понеже ми казаха от консулството, че и в двата случая трябвало да се минава през някой друг..

Коя е фирмата за кола? Депозита който е в кеш, веднага ли го връщат, понеже четох, че го превеждали след 60 дни, което не ми допада изобщо.

Нсправи си резервация за хотели за първите 2 - 3 дни за да може да им попълниш данните в молбата за виза там на летището. Трябва да попълниш и местата на които ще ходиш, не е нужно всички. Фирмата е saadatrent.com/english направо си чатвай с тях. Депозита е в брой при взимане на колата, както и самата рента. Като връщаш колата ти връщат депозита. Ако не я върнаш с пълен резервоар ти вземат пари само за недопълненото количество. Всички условия ги има в сайта им.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Пиша си с тази фирма от 2 дни, то намерих общо две де. Втора е нещо към europcar и депозитите им са скандални 1000 евро за умряла Дачия Логан, които се връщат като върнеш колата + още 300 евро за евентуални глоби, които се връщат след 60 работни дни по банка! Как и дали са отделен въпрос.

 

Иначе резервацията е само по чата на уатсапа-просто написано, ама явно там така се работи.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

Пиша си с тази фирма от 2 дни, то намерих общо две де. Втора е нещо към europcar и депозитите им са скандални 1000 евро за умряла Дачия Логан, които се връщат като върнеш колата + още 300 евро за евентуални глоби, които се връщат след 60 работни дни по банка! Как и дали са отделен въпрос.

 

Иначе резервацията е само по чата на уатсапа-просто написано, ама явно там така се работи.

При положение, че там с достъпа до различни сайтове е ограничен, плащания се приемат само в брой защото няма обмен с банките, няма друг начин. Иначе за хотелите единия сайт е през турците и там плащания минават с нашите карти.

Връзка към мнение
преди 56 минути , MayaS каза:

При положение, че там с достъпа до различни сайтове е ограничен, плащания се приемат само в брой защото няма обмен с банките, няма друг начин. Иначе за хотелите единия сайт е през турците и там плащания минават с нашите карти.

Кои турци?

Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

Кои турци?

Ir000b.jpg.e293f72f8b54c2edc2cb7d6c3b7cf8ec.jpg

 

Използвах тези 3 сайта за резервации за хотели, сега обаче да ме убиеш не мога да си спомня кой е. Мисля все пак че е първия и после плащането минава през apochi.com - поне това единствено намерих в пощата си като потвърждение за плащане.

Току що пробвах и сега този сайт не се отваря

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@AlexanderТова са хотелите в които ние бяхме:

 

Kashan 15.04 Amirza Hotel - резервиран от БГ

 

Isfahan16-17.04 Ibne Sina Hotel - резервиран от БГ

 

Persepolis: 18.04 Apadana Takhtjamshid Hotel - резервиран от БГ

 

Shiraz: 19.04 Aryobarzan Hotel - намерен чрез друг хотел

   20.04 Taeb Hotel - намерен на място

 

Qeshm: 21-22.04 Marina 1 Hotel - намерен на място

 

Sirjan: 23.04 - няма данни единствения свободен по това време 

 

Lut Desert: 24.04 Dasht e Lut camp - намерен на място

 

Rafsanjan: 25.04 Hilan Hotel - намерен на място

 

Язд: 26.04 Roshan Hotel - намерен на място никога да не се стъпва там адска мръсотия и неизпрано спално бельо

 

Jandaq: 27.04 Jandaq Castle guest house - намерен на място - страхотен домакин

 

QualeSar: 28.04 – На Гости

 

Tehran29-30.04 Fars Hotel - предварително резервиран

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.