Прескочи до съдържание

Бюджетно пътуване до Френска Полинезия? Реално изпълнимо ли е?


Препоръчани мнения

преди 2 часа, nestinarka каза:

Здравейте! 

Осмелявам се да пиша в темата, защото от известно време искам да организирам пътуване до Френска полинезия. Изчела съм всичко във форума за нея, както и някои допълнителни неща, но все пак имам нещо, което е основно и ме притеснява. Кой е най-евтиният вариант за самолетни билети до Папете? Не ми се иска да се минава през Америка, защото нямаме визи, а ни се иска да отидем възможно по-скоро. За да съм по-конкретна, иска ми се билетите да бъдат от някоя точка от Европа до Папете за до 1000 евро на човек. Възможно ли е това? Благодаря предварително за съдействието. 

За около 1100 може да се получи през Лондон, но друг е въпроса че е 100 дена път с камили 🙂

 

 

Screenshot 2020-01-03 at 17.52.36.png

Screenshot 2020-01-03 at 17.53.07.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , funny каза:

За около 1100 може да се получи през Лондон, но друг е въпроса че е 100 дена път с камили 🙂

 

 

Screenshot 2020-01-03 at 17.52.36.png

Screenshot 2020-01-03 at 17.53.07.png

Във всички случаи, за да влезем в бюджета, ще трябва да преглътнем 100 дена път с камили 🙂 Благодарение нa @Topfly намерих доста добри цени на полети от Париж до Окланд, остава нещо разумно, да се намери и от Окланд до Папете, под разумно се надявам на нещо под 500 евро 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 minute ago, nestinarka said:

Във всички случаи, за да влезем в бюджета, ще трябва да преглътнем 100 дена път с камили 🙂 Благодарение не @Topfly намерих доста добри цени на полети от Париж до Окланд, остава нещо разумно, да се намери и от Окланд до Папете, под разумно се надявам на нещо под 500 евро 🙂 

Избери дати и ще ударим едно рамо, но изборът за продължение не е много голям.

Връзка към мнение
преди 3 минути , nestinarka каза:

Във всички случаи, за да влезем в бюджета, ще трябва да преглътнем 100 дена път с камили 🙂 Благодарение нa @Topfly намерих доста добри цени на полети от Париж до Окланд, остава нещо разумно, да се намери и от Окланд до Папете, под разумно се надявам на нещо под 500 евро 🙂 

А и погледни връзките до Париж, че и там не е от най-бюджетните полети

Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Избери дати и ще ударим едно рамо, но изборът за продължение не е много голям.

Датите, които са от Париж и ни устройват са: 02.03 - 16.03, както и 11.05 - 24.05, съответно при първия вариант в Окланд ще бъдем на 05.03 с кацане в 16:30, а при втория - на 14.05 в 15:30. Не е проблем да преживеем една, най-много две нощувки в Окланд, но пък да не ни изяде целия престой от Папете. 

преди 5 минути , funny каза:

А и погледни връзките до Париж, че и там не е от най-бюджетните полети

До Париж не ни притесняват толкова много билетите, защото все пак Уиз и Райън летят до там, а и смятаме да се вместим в ръчен багаж до 10 кг, така че най-много да вземем приорити за тях. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, slujitel каза:

Ще разкажеш ли подробно,  моля? Ако споделиш и цени, ще е прекрасно. 

 

преди 4 часа, Гост каза:

@ivoooСъщата молба и от мен, моля 🙂

  Мили дами , 

 

Маркирах само , че бих могъл да помогна поне малко . Иначе самата тема е много неопределена . Какво точно е бюджетно пътуване поне на мен не ми е никак ясно , а пък иска ли наистина  да отиде някъде човек просто го прави . 

 

Тази неопределеност зависи от много фактори . Чувството на лична удовлетвореност за сметка на вложените пари е много индивидуално за всеки и много различно за всяка ситуация . Тук по скоро би помогнало един реалистичен разказ , но не напудрен , а такъв какъвто е  през нечий поглед . Ще се опитам да напиша нещо и ок ще гледам да има и повече цени . Всъщност почнах още там , но започна да става скучно като упътване за употреба на лекарство и се отказах . Ето тук се отказах .

 

    Сякаш доста се преекспонират тези по далечни и скъпи дестинации . Фиджи , Палау , Нова Зеландия , Френска Полинезия .

 

Една красива снимка в рубриката минута е много ( в момента съм ) никак не помага да реши човек заслужава ли си похарчените пари и няколкото дни от живота в път до едно такова място .  

 

Имам чувството че особено хората , които трудно и с цената на много жертви са се добрали дотам сами почват да се самонавиват колко е неповторимо . 

 

 А някои от по богатите просто си парадират , както го правят по улиците със скъпи коли и дрехи . 

 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , ivooo каза:

ама не си познал! абсурд да се откажеш, моля те

като оставим настрана смайващите места, които обикаляш и увлекателния стил на разказване, всяко твое писание е абсолютно ценно парченце и заради съвсем обективните факти в тях, които иначе убягват на мозък, който е склонен да се прехласва за щяло и нещяло, особено ако е по-екзотично

 

така че приеми го като мисия или повинност, тип гражданска такава :smile:

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, ivooo каза:

 Тук по скоро би помогнало един реалистичен разказ , но не напудрен , а такъв какъвто е  през нечий поглед . Ще се опитам да напиша нещо и ок ще гледам да има и повече цени . Всъщност почнах още там , но започна да става скучно като упътване за употреба на лекарство и се отказах . Ето 

 

Затаили сме дъх и чакамееее!

И не си пази хубавите снимки-картички  само за теб! И ние искаме да напълним с красота душичките си!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivooo каза:

 

 Мили дами , 

 

Маркирах само , че бих могъл да помогна поне малко . Иначе самата тема е много неопределена . Какво точно е бюджетно пътуване поне на мен не ми е никак ясно , а пък иска ли наистина  да отиде някъде човек просто го прави . 

Мили господин @ivooo, моята молба е най-вече ТИ да разкажеш 😁 

 

Аз отдавна се отказах да пътувам бюджетно😞 Но при скъпи пътувания определено силно се съпикясвам и всяка идея е безценна. Но най-вече ти безкрайно много ме вдъхновяваш, а писанията ти са ми в топ листата, и се надявам да не се сърдиш за прямостта. Изобщо, няколко магеланци са ми великолепен литературен източник. Е, не особено щедър, ама колкото сърце им дава на хората... Веднъж разправяше - аз за какво и кого да пиша, няма смисъл, и ми идеше да те удуша 😄 

 

А иначе всичко трудно достижимо много ме привлича. Хеле пък като знам, че трябва да си дам половината отпуска за пътуване до там само... Надявам се някога да отида, а междувременно ще се радвам много да разказваш за къде ли не.

 

Благодаря 🙂 

 

Връзка към мнение
преди 1 час, ivooo каза:

Ще се опитам да напиша нещо и ок ще гледам да има и повече цени . Всъщност почнах още там , но започна да става скучно като упътване за употреба на лекарство и се отказах . Ето тук се отказах .

Позволи ми да не се съглася. Един такъв лекарствен мануел е изключително ценен както от гледна точка на цитирани цени на място за различни услуги (вместо да ровя в трипа и да се чудя конкретно на кой пост да вярвам или не), така и от гледна точка на идеи (примерно вместо отиване и връщане до Таити да се направи отворен полет до съседна група острови и коя точно. Или давам конкретен мой пример от миналата година: жената казва Тайланд и аз почвам да чета за Тайланд и в един пътепис срещам, че Сием Рип е на час път от Банкок и хоп Сф-Банкок-Сием Рип-Пукет-Сф. Или сега е супер твоята идея мултиайлънд билет). Отделно красивите снимки, които аз предпочитам пред тези на агенциите, които са само от туристическите места (редовно ме разплакваш заедно с Вилкс). Отделно аз съм фен на плажните дестинации и шнорхелинг/дайвинг и всяко твое инфо ми е супер интересно и ценно (четох и за Раджа Ампат). Така че моля давай :good:

П.С. Да не говорим, че Таити ми е детска мечта откакто четох преди 35 години “Дъга” и за великите пътешествия.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, ivooo каза:

Ние сега бяхме м. ноември за 23 дни общо. 3 Моореа, 3 Бора Бора, 3 Таити, 5 Рангироа, 5 факарава и 4 Хуахин. 

Ако имаш други питанки 

Уау, това е доста дълго време! И на мен ще ми е интересно каква беше крайната цена на едно толкова дълго и далечно пътуване. 
 

Аз както и да го смятам, крайната цена е твърде висока и неоправдана за мен, да не говорим, че е три дена път с камили. Подобни красиви плажове и природа могат да се видят и на други по-близки места. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  @antea , @Rainy , @AlexandraKo , @Дани Магелани , @Фичо @Oldkozel

 

 Благодаря сърдечно за милите думи .  Ще излъжа ако кажа че не съм се надул като пуяк в момента. 

    Шъ съ взема много насериозно така  😥  . 

 

 

преди 1 час, Травеолани каза:

Уау, това е доста дълго време! И на мен ще ми е интересно каква беше крайната цена на едно толкова дълго и далечно пътуване. 
 

Аз както и да го смятам, крайната цена е твърде висока и неоправдана за мен, да не говорим, че е три дена път с камили. Подобни красиви плажове и природа могат да се видят и на други по-близки места. 

    Понеже това е твоята тема се чувствам длъжен да ти отговоря. 

 

  1.Бюджетно , заслужава си и неоправдано  са толкова неопределени и толкова лични понятия , че никой освен теб не би могъл да си отговори на тези въпроси.  По тази причина и никой не би могъл да те укори или похвали за едно или друго твое решение . Истина обаче е че най трудно човек понякога си дава сметка за това което го мотивира . Трудно е да застанеш образно казано гол пред огледалото и да си признаеш на себе си някои неща . Аз съм си признал и даже съм го удебелил в мнението 🙂 

 

  2. Никога не си смятам крайната цена . Никога 🙂 .

 

  3.Дните не са с камили , а със самолет и са повече от 3 🙂 .

 

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivooo каза:

  @antea , @Rainy , @AlexandraKo , @Дани Магелани , @Фичо @Oldkozel

 

 Благодаря сърдечно за милите думи .  Ще излъжа ако кажа че не съм се надул като пуяк в момента. 

    Шъ съ взема много насериозно така  😥  . 

 

 

    Понеже това е твоята тема се чувствам длъжен да ти отговоря. 

 

  1.Бюджетно , заслужава си и неоправдано  са толкова неопределени и толкова лични понятия , че никой освен теб не би могъл да си отговори на тези въпроси.  По тази причина и никой не би могъл да те укори или похвали за едно или друго твое решение . Истина обаче е че най трудно човек понякога си дава сметка за това което го мотивира . Трудно е да застанеш образно казано гол пред огледалото и да си признаеш на себе си някои неща . Аз съм си признал и даже съм го удебелил в мнението 🙂 

 

  2. Никога не си смятам крайната цена . Никога 🙂 .

 

  3.Дните не са с камили , а със самолет и са повече от 3 🙂 .

 

 

Ще ми е много интересно да прочета твоята тема :). 

Когато пуснах тази тема преди 2 години, търсех полезна и практична информация, от хора, които са били там. За мен думите бюджетно, заслужава ли си и неоправдано изобщо не са толкова неопределени, защото имах предвид дадена сума, за една седмица на Бора Бора, в хотел, полет от ЛА или СФ. Познавам семейство американци, които изкараха медения си месец на Бора Бора. Цената, която те ми казаха, че са платили за една седмица там, е колкото да отида 4 пъти за по една седмица на Хаваи или 7-8 пъти до Мексико за по една седмица. 
 

Ние, в повечето случаи, не сме от хората, които пътуват бюджетно, но и все пак трябва да сме разумни колко пари даваме за пътувания. Затова се чудех дали има и по-евтини варианти и затова и пуснах тази тема, за информация от първа ръка. Нали за това е този форум, да си помагаме и да пътуваме до мечтаните ни дестинации. Дали получих информацията, която търсех, всеки може да разбере от коментарите...
 

Аз съм напълно наясно какво ме мотивира и още преди две години си отговорих на въпроса дали искам да пътувам бюджетно до ФП. 

Преди 1 час, ivooo каза:

 3.Дните не са с камили , а със самолет и са повече от 3  .

За мен може и да са само 12 часа 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Крайната цена е доста субективна величина за всеки явно, но ми се струва повече от обоснована.. За щастие не е бюджетно и ще отнеме повече време природата да бъде развалена от орди туристи.

 

Едно сравнение с американци за харчене не е особено релевантно, доста широкопръсти са , особено като почиват веднъж в годината, и едни 1000$ дневно не ги плашат ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , stanislavpp каза:

Крайната цена е доста субективна величина за всеки явно, но ми се струва повече от обоснована.

 

Едно сравнение с американци за харчене не е особено релевантно, доста широкопръсти са , особено като почиват веднъж в годината, и едни 1000$ дневно не ги плашат ...

Точно заради това тогава исках да чуя и мнения и съвети в този форум.
Мислех си, че ако няколко човека споделят колко им е излязло за нощувки, къде са били тези нощувки, ще може да се добие някаква реална представа. Все пак цени на всичко се коментират постоянно в този форум, всеки търси помощ, за да намери най-добрата цена. Но явно за тази дестинация нещата все още са малко скрити-покрити...

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Травеолани каза:

За мен думите бюджетно, заслужава ли си и неоправдано изобщо не са толкова неопределени, защото имах предвид дадена сума, за една седмица на Бора Бора, в хотел, полет от ЛА или СФ.

ами за теб не са неопределени, ама ние не знаем как е според тебе, а за всеки си е различно :-)

 

преди 31 минути , Травеолани каза:

Познавам семейство американци, които изкараха медения си месец на Бора Бора. Цената, която те ми казаха, че са платили за една седмица там, е колкото да отида 4 пъти за по една седмица на Хаваи или 7-8 пъти до Мексико за по една седмица. 

"меден месец" и "американци" предполага доста по-голям бюджет, отколкото са склонни магеланците.

Освен това може да ти е убягнало, но съм пускал постове в Промоции, които показват как да букнем хотел, струващ $1200 на нощ само за $400 (вече май не може). Ако и 400 ти е много, трябва да има и други подобни възможности.

Във Френска Полинезия има много луксозни хотели от вериги, които могат да се резервират с точки. Ако нямаш точки, често има възможност да ги получиш сравнително евтино...

Моето лично виждане за изгодно пътуване включва или полети, купени с мили, или нощувки в хотел висок клас, платени с точки 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

ами за теб не са неопределени, ама ние не знаем как е според тебе, а за всеки си е различно :-)

 

"меден месец" и "американци" предполага доста по-голям бюджет, отколкото са склонни магеланците.

Освен това може да ти е убягнало, но съм пускал постове в Промоции, които показват как да букнем хотел, струващ $1200 на нощ само за $400 (вече май не може). Ако и 400 ти е много, трябва да има и други подобни възможности.

Във Френска Полинезия има много луксозни хотели от вериги, които могат да се резервират с точки. Ако нямаш точки, често има възможност да ги получиш сравнително евтино...

Моето лично виждане за изгодно пътуване включва или полети, купени с мили, или нощувки в хотел висок клас, платени с точки 🙂

Да, със сигурност съм пропуснала твоите постове. Моля те тагни ме, ако пускаш нещо подобно в бъдеще :).
Точки събираме, ползвали сме само за самолетни билети досега, за хотел не сме. Не съм сигурна дали изобщо има възможност за хотели при нас, трябва да проверя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@neuromancer  добре де , точките за които споменаваш , на колко се оценява една при ползване в хотелска верига?  Защото, ако е равна на един цент, нищо не спестяваш , вече ако е оценена на 2 и повече, може. 
Имам десетки хиляди точки , но ги ползвам единствено през травел портал (Експидия ) за самолетни билети, защото ги умножава х 1,5.
Всички а/к и хотели ги приемат 1:1 и не виждам смисъл. А пък Букинг в общият случай , те глезят и с по-добра цена ...

 

Value of Airline Miles for January 2020

Program Value
Aegean Miles+Bonus 1.4 cents
Air Canada Aeroplan 1.4 cents/mile
Air France-KLM Flying Blue 1.3 cents/mile
Alaska Mileage Plan 1.8 cents/mile
American AAdvantage 1.4 cents/mile
Asiana Club 1.4 cents/mile
Avianca Lifemiles 1.4 cents/mile
British Airways Executive Club 1.3 cents/Avios
Cathay Pacific Asia Miles 1.2 cents/mile
Delta SkyMiles 1.2 cents/mile
Emirates Skywards 1.0 cents/mile
Etihad Guest 1.2 cents/mile
Japan Airlines Mileage Bank 1.3 cents/mile
JetBlue TrueBlue 1.3 cents/point
Korean Air SkyPass 1.5 cents/mile
Lufthansa Miles & More 1.2 cents/mile
Malaysia Airlines Enrich 0.9 cents/mile
Qatar Privilege Club 0.9 cents/mile
Singapore Airlines KrisFlyer 1.4 cents/mile
Southwest Rapid Rewards 1.3 cents/point
United MileagePlus 1.4 cents/mile
Virgin Atlantic Flying Club 1.2 cents/mile

Value of Hotel Points for January 2020

Program Value
Hilton Honors 0.5 cents/point
IHG Rewards Club 0.5 cents/point
Marriott Bonvoy 0.7 cents/point
Radisson Rewards 0.3 cents/point
World of Hyatt 1.5 cents/point
Wyndham Rewards 0.7 cents/point

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, ivooo каза:

Ето тук се отказах .

Никакво отказване..... кой ти дава това право! 🤩 

Описал си го много интересно и се чете САМО на един дъх. От доста време следя за Френска полинезия, но за там си иска време, пари и приятели (може и компания от форума, стига да се съберем). 😉

Написал си нещо невероятно красиво, много ти благодаря! 😊

 

преди 30 минути , stanislavpp каза:

и едни 1000$ дневно не ги плашат ...

То едни 1000 $ са цигарите за една година на един пушач в България.

Аз примерно не пуша, така че едно ми едно екскурзия за 7/8дни някъде по света. Но си много прав в изказа си, Американците не се притесняват от харченето на пари.

преди 17 минути , Травеолани каза:

Но явно за тази дестинация нещата все още са малко скрити-покрити

Така е, дестинацията е все още не е много популярна, но и да е популярна, там пак ще е много скъпо. Нека погледнем една Норвегия или една Исландия, и там е скъпо, цените скоро няма да паднат. Може би е така защото и конкуренция няма, хората не я посещават много, има всякакви варианти. 

Понякога дори имам чувството, че на мен в Европа понякога ми е по-евтино да нощувам от Б-я.... :wink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Травеолани каза:

Точно заради това тогава исках да чуя и мнения и съвети в този форум.
Мислех си, че ако няколко човека споделят колко им е излязло за нощувки, къде са били тези нощувки, ще може да се добие някаква реална представа. Все пак цени на всичко се коментират постоянно в този форум, всеки търси помощ, за да намери най-добрата цена. Но явно за тази дестинация нещата все още са малко скрити-покрити...

 

  Всъщност е толкова скъпо  колкото човек си го направи  . На Моореа срещнахме и качихме на стоп 2 германки , от тези с раничките .

На Таити , Бора Бора , Моореа а и на повечето места от дружествените острови има много и различни места за настаняване .

 

Разбира се че има хотели не по 1000 $ , а по 6-8000 $  . На Малдивите имаше и по 40000$ на нощувка.

 

     Проблем е настаняването на останалите архипелази . Факарава примерно е от 600 постоянни жители никакви хотели и примерно 10-на пансиона .  Там просто нямаш избор и плащаш за нещо относително мизерно толкова колкото в Моореа например.  Иначе оставаш да спиш на пясъка ( не знам дали е разрешено )  . 

 

  Изумен съм какво скрито -покрито .  Ако трябваше да е така , ако не искаш да помогнеш просто не се обаждаш . Лесно е . Погледни колко хора са били там и колко са писали.

 

Посочвам  хотелите  както и други разходи и вече го правя в процеса на разказа си  . 

 

 По ясно ли ще ти стане дали искаш да отидеш там , дали това е твоето място и какво да очакваш ако вместо да разказвам си направя труда да  извадя   екселска таблица с цените на 23 нощувки .  За мен определено ще е много по лесно .  

 

 Много зависи и какво възнамеряваш да правиш . Гмуркането със сигурност е много скъпо . Джет ски . Турове с хиликоптер . Хранене на акули . Обиколка на острова  . Или ще лежите по цял ден на някой плаж . На ресторант ли ще се храните и колко често . 

 

   Може би около 200$/ден за едно прилично настаняване . Може би около 100$/ден  за храна . За двама . Нека това ти е някакъв ориентир . 

 

Зависи разбира се от сезона също . 

 

 Не е толкова страшно нали ? 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

@neuromancer  добре де , точките за които споменаваш , на колко се оценява една при ползване в хотелска верига?  Защото, ако е равна на един цент, нищо не спестяваш , вече ако е оценена на 2 и повече, може. 
Имам десетки хиляди точки , но ги ползвам единствено през травел портал (Експидия ) за самолетни билети, защото ги умножава х 1,5.
Всички а/к и хотели ги приемат 1:1 и не виждам смисъл. А пък Букинг в общият случай , те глезят и с по-добра цена ...

Не е 1:1 освен в случая с Accor. Тия стойности в таблицата са ориентировъчни. 

Имат си категории, и цените в точки не отговарят задължително на цените в пари. В случая с Мариот допреди няколко месеца най-високата категория беше 60000 точки, като в нея влизат всякакви луксозни ресорти в Малдивите и къде ли не с цени до над $1500. Част от играта е да успееш купиш точките по-евтино и да ги използваш при възможно най-голяма стойност. Отделно аз точки за хотели никога не съм купувал, просто стоя в хотела, като така и така ми е трябвал и затова ги имам. Тоест съм ги купил за почти $0. А тия конкретно вериги имат best price guarantee, така че цената в букинг винаги е равна или по-висока от цената на сайта на веригата. Единствено е възможно ако сравняваме различни хотели да е по-евтино в букинг.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също не купувам точки , но при хотелите в 9 от 10 случая не е изгодно . Имам десетина резервации в Мариот и винаги в Букинг е по-евтино , а best price guarantee е хубаво да се знае, че не включва програмите за лоялност от типа Genius ..

 

Това ми звучи интересно :

 

 

Along with the other SkyTeam airlines, AeroMexico is one the last few carriers that offers an around-the-world award ticket. This award allows you to make a minimum of three and a maximum of 15 stopovers. During your around-the-world trip, you can fly on any one of the following SkyTeam airlines:

  • AeroMexico
  • Aeroflot
  • Aerolíneas Argentinas
  • Air Europa
  • Air France
  • KLM
  • Alitalia
  • China Airlines
  • China Eastern
  • China Southern Airlines
  • Czech Airlines
  • Delta Air Lines
  • Kenya Airways
  • Korean Air
  • Middle East Airlines
  • Saudia Airlines
  • Tarom
  • Vietnam Airlines

In economy class, the award costs 224,000 Club Premier Km, which is 140,000 Membership Rewards points at the 1:1.6 transfer ratio. In business class, the award costs 352,000 Km or 220,000 Membership Rewards points. Here are the rules of the award:

  • Travelers must go in the same direction (east or west) for the whole trip.
  • You must start and end in the same country.
  • There are between three and 15 stopovers allowed with a maximum of five per continent.
  • A stopover is any city where you stay for more than 24 hours.
  • The beginning and end city don't count as stopovers.
  • All flights must be booked in the same class.
  • There is no time limit for each stopover.
  • The pass is valid for one year after the ticket issue date.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivooo каза:

По ясно ли ще ти стане дали искаш да отидеш там, дали това е твоето място и какво да очакваш ако вместо да разказвам си направя труда да извадя   екселска таблица с цените на 23 нощувки.

 

Е тука вече заговорихме на един език 😉 (шегичка - не търси екселската таблица). 
 

Преди 1 час, ivooo каза:

Може би около 200$/ден за едно прилично настаняване. Може би около 100$/ден за храна. За двама.

 

 Не е толкова страшно нали ? 

 

Благодаря, нещо подобно очаквах да чуя, ориентиривъчни цени. А би ли споделил какво разбираш под “прилично настаняване”, че на всеки човек критериите са му различни? 

 

Разбира се, никога не съм мислила, че има нещо страшно в планирането на пътуване. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.