Прескочи до съдържание

Азорски острови и Мадейра 2-12 март 2018


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Започвам нова тема, в която да събера вашите съвети за добри хотели, забележителности за разглеждане,  естествени СПА, екскурзии.

Датите:

пристигане Понта Делгада вечерта на 02.03.2018 от Лисабон,

тръгване за Мадейра на 6.03.2018 сутринта,

тръгване за Лисабон на 12.02.2018  сутринта.

Използвах ваучерите на Раян за полети от София, през Рим до Лисабон, и обратно, както и за Лисабон - Понта Делгада. 

Понта Делгада-Фуншал с Азорските линии 79 лв. и Фуншал-Лисабо с Изиджет 108 лв.

Желаещите могат да се включат и да направим магеланска група.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като в оня виц -желаещи има, ама по друго време :))/другарко, кавалери има,ама свободни места няма, беше във вица./

Този пъзел ще го редя за август.:(

А за какви ваучери говориш? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не ми е ясно дали ще ползваш кола под наем или ще разчиташ на градски транспорт, за да дам идеи за Мадейра... Също така къде мислиш да се позиционираш, или ще бъде ден тук, ден там? (а ваучерите не са ли до 20.3?)

Връзка към коментар

Да, май са до 20.03.

Ще бъда без кола. Нощувки  трябва да бъдат в хотели, достижими с градски транспорт или, в краен случай, с такси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дани, за Мадейра бих ти препоръчала happy  Tours, евтини са и цената на екскурзии те излиза колкото градския транспорт. Ние направихме две, доволни сме. Довечера ще пиша точно кои бяха, едната беше със Сан Висенте пещерата, не ти я препоръчвам, не е нищо особено самата пещера, по дообре да се разгледат повече селца от острова. Другото, бих ти препоръчала нашето хотел че, невероятна гледка, много мила собственичка, разумни цени, приятна закуска. С едно голямо но - може да ползваш градски рейс до хотелчето, ние си ходихме пеш от центъра - около 20'. Но е нагорнище и ако не те кефи да ходиш, ще се съобразяваш с рейса. Който е редовен и точен. Също по-късно ще ти пусна линк към хотелчето. Аз лично ти препоръчвам да спиш във Фуншал, и то по-към центъра, а не в квартала на хотелите. Изключително е!!! Мадейра е прекрасна, хората, храната, цените, природата и няма да искаш да се върнеш :). Нямаш грижи за нищо, нищо не дразни, не мамят и не хитруват. Завид Завид

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Дани, за Мадейра бих ти препоръчала happy  Tours, евтини са и цената на екскурзии те излиза колкото градския транспорт. Ние направихме две, доволни сме. Довечера ще пиша точно кои бяха, едната беше със Сан Висенте пещерата, не ти я препоръчвам, не е нищо особено самата пещера, по дообре да се разгледат повече селца от острова. Другото, бих ти препоръчала нашето хотел че, невероятна гледка, много мила собственичка, разумни цени, приятна закуска. С едно голямо но - може да ползваш градски рейс до хотелчето, ние си ходихме пеш от центъра - около 20'. Но е нагорнище и ако не те кефи да ходиш, ще се съобразяваш с рейса. Който е редовен и точен. Също по-късно ще ти пусна линк към хотелчето. Аз лично ти препоръчвам да спиш във Фуншал, и то по-към центъра, а не в квартала на хотелите. Изключително е!!! Мадейра е прекрасна, хората, храната, цените, природата и няма да искаш да се върнеш :). Нямаш грижи за нищо, нищо не дразни, не мамят и не хитруват. Завид Завид

Ще ти бъда много благодарна!

Връзка към коментар

За съжаление аз никак не мога да помогна за хотели и обществен транспорт, защото не е нашият начин на пътуване, но мога да покажа какво на нас ни беше интересно на острова, ето тук съм споделила. Със сигурност има транспорт до естествените лава басейни и Santana, както и до Curral das Freiras, но за останалите места наистина нямам информация... 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , searus каза:

За съжаление аз никак не мога да помогна за хотели и обществен транспорт, защото не е нашият начин на пътуване, но мога да покажа какво на нас ни беше интересно на острова, ето тук съм споделила. Със сигурност има транспорт до естествените лава басейни и Santana, както и до Curral das Freiras, но за останалите места наистина нямам информация... 

Ааа, ти кажи, кажи, че мен ме интересува твоят начин на пътуване!:)))

Ама сега погледнах твоето писание, много ти благодаря,  веднага си копвам това - онова, ако нямаш против:)))

Връзка към коментар

http://www.madeirahappytours.com/ 

Ето го туроператора, който ползваме. Букнахме го по имейл, платих ме на място. Мястото на срещата е на автогарата ВЪВ фуншал /до лифта за Монте/. Ако си в някой от хотелите до "плажа", те вземат от там. Хотелчето е Casa Dos Caseiro на Камино до Монте, има го в Букинг, рейтинга му е 8,9. Собственичката е словачка и е идвала в България на море :). Ние бяхме без кола под наем и не съжаляваме. Поли също беше, но с кола. Тя не беше във Фуншал, а в съседното градче. Ако си без кола обаче не е много удобно. Иначе също беше доволна от мястото за настаняване. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 1
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

С огромен интерес следя всичко, което се пише по темата. Аз заминавам за Мадейра от 17.10. 17 до 27.10.17. Полетите ми са .... все още треперя... на раян София-Милано, Милано -Поро, Порто -Мадейра-с изиджет  А на връщане Мадейра -Пoрто, с изи и пак Раян Порто -Брюксел, Брюксел-София. Букнали сме и кола под наем  и апартамент...... от там нататък волна програма. Селца, водопади ,  левади, лодки , ресторанти ... набелязала съм, но колкото повече толкова повече:) Извинявам се на Дани Магелан , че се присламчих към темата ,но вече октомври започна и вълнението от предстоящото пътуване расте:)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ааа, ти кажи, кажи, че мен ме интересува твоят начин на пътуване!:)))

Ама сега погледнах твоето писание, много ти благодаря,  веднага си копвам това - онова, ако нямаш против:)))

Е как мога да имам против :-) Но ако има въпроси, с удоволствие съм насреща, стига да знам отговора...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Апртамента ,който съм запазила е Mericia's Gorgeous View във Фуншал. Лошото при него е , че взимат парите веднага при резервация. Дано няма други недостатъци. Като се върна ще споделя впечетления от него.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да, още на летището взимаме кола. И аз гледам, когато резервирам да има безплаен паркинг. В случая, апартамента , който сме запазили има частен паркинг и влиза в цената. Разгледах Хотел Мелия.... мнооого фръцльонски:) 5звезди...... изглежда уау.....ама и цената му е уау:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Monika_Koko каза:

Да, още на летището взимаме кола. И аз гледам, когато резервирам да има безплаен паркинг. В случая, апартамента , който сме запазили има частен паркинг и влиза в цената. Разгледах Хотел Мелия.... мнооого фръцльонски:) 5звезди...... изглежда уау.....ама и цената му е уау:)

Там имам голден статус и ползвам намаления.Ама ти,ако гледаш в Букинг,там е по-скъпо, отколкото в сайта на Мелия.

Този апартамент,като го видиш, ако е хубав,моля, сподели координати.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10/1/2017 в 17:41, luba_rizova каза:

http://www.madeirahappytours.com/ 

Ето го туроператора, който ползваме. Букнахме го по имейл, платих ме на място. Мястото на срещата е на автогарата ВЪВ фуншал /до лифта за Монте/. Ако си в някой от хотелите до "плажа", те вземат от там. Хотелчето е Casa Dos Caseiro на Камино до Монте, има го в Букинг, рейтинга му е 8,9. Собственичката е словачка и е идвала в България на море :). Ние бяхме без кола под наем и не съжаляваме. Поли също беше, но с кола. Тя не беше във Фуншал, а в съседното градче. Ако си без кола обаче не е много удобно. Иначе също беше доволна от мястото за настаняване. 

Букнах твоя хотел. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Датите:

пристигане Понта Делгада вечерта на 02.03.2018 от Лисабон,

тръгване за Мадейра на 6.03.2018 сутринта,

тръгване за Лисабон на 12.02.2018  сутринта.

Тези ли са датите? Нещо ми се виждат объркващи.

Връзка към коментар
преди 7 минути , shnuky каза:

Датите:

пристигане Понта Делгада вечерта на 02.03.2018 от Лисабон,

тръгване за Мадейра на 6.03.2018 сутринта,

тръгване за Лисабон на 12.02.2018  сутринта.

Тези ли са датите? Нещо ми се виждат объркващи.

12.02 май е 12.03 :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.