Прескочи до съдържание

Азорски острови и Мадейра 2-12 март 2018


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Ъхъ... Ами да шофьор съм, но не си падам много по грижи за кола и каране на  непознато място. Въртене и тръсене на място за пракиране, борба с машншит за паркиране. Но ако се реша за пътешествието, няма проблем да карам.

Връзка към коментар

Не знам как е в центъра на Фуншал, и с бележка под линия, че аз не съм шофьор, никъде на Мадейра, нито в Португалия (но не съм била в Лисабон), не съм видяла машини за паркиране, нито пък изобщо да се плаща за паркинг, освен ако не е на пъпа на някоя много голяма забележителност... И като цяло движението е спокойно, островът малък, всичко се намира лесно с gps. Всеки си го преценява сам, но няма как човек да види всичко, което би искал, ако разчита само на обществен транспорт и организирани турове. Не става въпрос за Париж или Лондон все пак ;-) 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , shnuky каза:

Аз не държа да видя "всичко". Предпочитам по-лежерно и спокойно откриване на нещата, а не да се снимам пред всяка забележителност за  фейсбук.

Аз съвсем не твърдя, че трябва да се види всичко, а само "всичко, което би искал да види" даден човек. Дали ще гони за снимка всички забележителности си е отделна тема и въобще нямам намерение да влизам в някакъв напълно излишен спор. Всеки както вижда и чувства нещата, просто е пределно ясно, че самостоятелно пътуване с кола (който го може) е в пъти по-лесно от това да плануваш автобуси или турове.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз съм била в Лисабон, но и през ум не ми е минало да вземам кола под наем, просто защото отсядам винаги в централни хотели. Освен това за  Лисабон само е напълно излишно наемането на кола, транспорат е доста уреден, лесен и евтин. Но няма лошо  с кола за провинцията може би. стига да има кой да кара и да се грижи за паркиране,  следене на пътя, уточняване на маршрута, планиране на спиране и нощувки, спане  в прилични места, ядене в готини ресторанти и т.н. досадности, а аз да се возя и гледам пейзажа, също да давам акъл, да споря че от там е по- напрво и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мисля, че изобщо има хора тук, на които би им минало през ума да наемат кола за градски туризъм, съвсем не става въпрос за това. Аз говоря за Мадейра в случая - малък, непренаселен остров, на който човек може да открие невероятни местенца, до които обаче трудно се стига без кола.

преди 9 минути , shnuky каза:

Аз съм била в Лисабон, но и през ум не ми е минало да вземам кола под наем, просто защото отсядам винаги в централни хотели. Освен това за  Лисабон само е напълно излишно наемането на кола, транспорат е доста уреден, лесен и евтин. Но няма лошо  с кола за провинцията може би. стига да има кой да кара и да се грижи за паркиране,  следене на пътя, уточняване на маршрута, планиране на спиране и нощувки, спане  в прилични места, ядене в готини ресторанти и т.н. досадности, а аз да се возя и гледам пейзажа, също да давам акъл, да споря че от там е по- напрво и т.н.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

         

       Аз букнах в Букинг

                          в Мадейра за 6 нощувки - Casa ado Caseiro Телефон: +351291611031

                          в Понта Делгада за 4 нощувки - Casa da Ilha Телефон: +351919479713

       Бих се радвала да чуя мнения!

 

 

 

 

 
Връзка към коментар
преди 18 минути , Dani Magelan каза:

         

       Аз букнах в Букинг

                          в Мадейра за 6 нощувки - Casa ado Caseiro Телефон: +351291611031

                          в Понта Делгада за 4 нощувки - Casa da Ilha Телефон: +351919479713

       Бих се радвала да чуя мнения!

 

Мястото в Мадейра е на високо място - без автомобил си загубена - няма и близка спирка на автобусите.

Генерална препоръка за Мадейра - не приемай картата за двуизмерна - почти всичко от брега нагоре се качва стръмно, затова и ще забележиш, че уличките се вият, а не са прави, това е, защото вървят с голям налкон.

 

В Понта Делгада не съм бил, но мястото ми изглежда много симпатично. Не виждам на картата разнесени спирки на градския транспорт, дано да има наблизо.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

По мой спомен спирка на градски транспорт имаше пред централния площад на Понта Делгада.

Твоето място за настаняване спрямо центъра има нужда от автомобил:

 

Screenshot_2017-10-04-16-12-55.png.20cad66d988b9794e1c7ce9d8914f19d.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, Sju каза:

По мой спомен спирка на градски транспорт имаше пред централния площад на Понта Делгада.

Твоето място за настаняване спрямо центъра има нужда от автомобил:

 

Screenshot_2017-10-04-16-12-55.png.20cad66d988b9794e1c7ce9d8914f19d.png

Това място ми осигуряваше трансфер, а кацам в 23 ч.  Ще потърся алтертаива. Предложения? Мерси!

Връзка към коментар
преди 3 минути , Sju каза:

По мой спомен спирка на градски транспорт имаше пред централния площад на Понта Делгада.

Твоето място за настаняване спрямо центъра има нужда от автомобил:

 

Screenshot_2017-10-04-16-12-55.png.20cad66d988b9794e1c7ce9d8914f19d.png

Тоест има само една автобусна спирка на главния площад на главния град? Не ми се вярва чак... Предвид, че из Фуншал има навсякъде автобуси.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Не съм ползвала градски транспорт, просто на това място забелязах, че изобщо има такъв :) .

Уличките навътре в града са тесни, еднопосочни и с паркирали плътно на тях коли. Само предполагам, че градския транспорт минава по главните пътища, може да се потърси разписание и повече информация все пак.

 

@Dani Magelan, ние ползвахме една фирма, която предлагаше за 5 евро двупосочен трансфер от/до летището. Имам тема във форума, там я бях написала коя е. Потърси ако можеш, ако не аз по-късно вечерта ще го направя.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Sju каза:

Не съм ползвала градски транспорт, просто на това място забелязах, че изобщо има такъв :) .

Уличките навътре в града са тесни, еднопосочни и с паркирали плътно на тях коли. Само предполагам, че градския транспорт минава по главните пътища, може да се потърси разписание и повече информация все пак.

 

@Dani Magelan, ние ползвахме една фирма, която предлагаше за 5 евро двупосочен трансфер от/до летището. Имам тема във форума, там я бях написала коя е. Потърси ако можеш, ако не аз по-късно вечерта ще го направя.

Благодаря! А кой хотел беше, ако го препоръчваш?

Връзка към коментар
преди 35 минути , Dani Magelan каза:

Това място ми осигуряваше трансфер, а кацам в 23 ч.  Ще потърся алтертаива. Предложения? Мерси!

Мястото е на края на града.  Аз не бих търсил трансфер, с такси ще ти е някаква дребна сума, понеже летището е на няколко км от центъра.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Мястото е на края на града.  Аз не бих търсил трансфер, с такси ще ти е някаква дребна сума, понеже летището е на няколко км от центъра.

А сигурно ли е, че има нощем таксита, че съм си патила на острови?

Връзка към коментар

След много бърз поглед в нета, намерих тази страница, за пътуване из Мадейра с автобуси, на мен ми се види бая бавничко, с примерно пътуване до Сантана - поне час и половина от Фуншал, ама то много спирки много нещо, но като няма друг начин... И тази за по-подробна информация - http://www.horariosdofunchal.pt 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Dani Magelan каза:

А сигурно ли е, че има нощем таксита, че съм си патила на острови?

Няма как да ти гарантирам, но не съм чувал на летище да няма таксита, а и не е чак някакъв малък час.

Острова и градчето са посещавани, не е да кацат 20 души на ден. В нета пишат, че таксито е 9-10 евро.

 

На няколко места прочетох, че се пуска автобус до центъра 20 мин след кацането на всеки самолет. Цената е 3,50 евро.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Трансферът ни е бил Aerobus, инфо тук:

https://www.airportsineurope.com/airports/ponta-delgada-airport/

 

В Понта Делгада бяхме в 2 хотела,  резервацията беше с едни промоции на Експедия, та днес не съм сигурна дали бих избрала тях. Зависи от офертата :)

Canadiano беше единия, другия сега не го помня по име. Първия за нас беше удобен заради паркинга, вътре доста уютен и огромни стаи, скучна закуска. Втория- само местоположението и закуската бяха хубави, стаята не беше най- доброто място за престой в дъждовете, които ни бяха блокирали да стоим в нея.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Боби каза:

Мястото в Мадейра е на високо място - без автомобил си загубена - няма и близка спирка на автобусите.

Генерална препоръка за Мадейра - не приемай картата за двуизмерна - почти всичко от брега нагоре се качва стръмно, затова и ще забележиш, че уличките се вият, а не са прави, това е, защото вървят с голям налкон.

 

В Понта Делгада не съм бил, но мястото ми изглежда много симпатично. Не виждам на картата разнесени спирки на градския транспорт, дано да има наблизо.

Боби, това изобщо не е вярно. Аз и съпругът ми бяхме там и бяхме без автомобил. Пеш до центъра е 15 минути. Връщането е 20, защото е нагорнище. Хотела, който ти си предложила, е доста по-далеч от центъра и точно той има нужда от автомобил. До самия хотел нашия има и спирка на автобус. Ние никога не сме я ползвали, просто нямаме нужда. Дани не е престаряла, за да има проблем да върви 10-15 минутки пеш. Ама щом казваш, без да си ходил, ок.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , luba_rizova каза:

Боби, това изобщо не е вярно. Аз и съпругът ми бяхме там и бяхме без автомобил. Пеш до центъра е 15 минути. Връщането е 20, защото е нагорнище. Хотела, който ти си предложила, е доста по-далеч от центъра и точно той има нужда от автомобил. До самия хотел нашия има и спирка на автобус. Ние никога не сме я ползвали, просто нямаме нужда. Дани не е престаряла, за да има проблем да върви 10-15 минутки пеш. Ама щом казваш, без да си ходил, ок.

А бе май съм от престарелите и мързеливите, че с автобус ще ми е  ок.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

  Има ли някакво специално упътване за  Сантана, където са красивите къщички със сламените покриви . Разбрах ,че самите къщичи били извън града. Карта от информационен център ли да търся? 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Dani Magelan каза:

А бе май съм от престарелите и мързеливите, че с автобус ще ми е  ок.

Ми тъй де, ако на всяко излизане ще се бъхти по 20 минути нанагорнище,  по-добре да не тръгвам:)))

Ти не я слушай Люба, лесно и е, млада, тънка, може да търчи цял ден насам-натам:)))))

Ами си вземи хотел на мегданЯ,че да не се мъчиш. Ний тоз модул с препускането сме го минали:))))))

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Monika_Koko каза:

  Има ли някакво специално упътване за  Сантана, където са красивите къщички със сламените покриви . Разбрах ,че самите къщичи били извън града. Карта от информационен център ли да търся? 

Не са извън града, на едно място са струпани поне 5-6, направени на магазинчета и туристически инфо център, но из цялото градче има тук и там разхвърляни, ние случайно се натъкнахме поне на две.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.