Прескочи до съдържание

Азорски острови и Мадейра 2-12 март 2018


Дани Магелани

Препоръчани мнения

преди 44 минути , luba_rizova каза:

Боби, това изобщо не е вярно. Аз и съпругът ми бяхме там и бяхме без автомобил. Пеш до центъра е 15 минути. Връщането е 20, защото е нагорнище. Хотела, който ти си предложила, е доста по-далеч от центъра и точно той има нужда от автомобил. До самия хотел нашия има и спирка на автобус. Ние никога не сме я ползвали, просто нямаме нужда. Дани не е престаряла, за да има проблем да върви 10-15 минутки пеш. Ама щом казваш, без да си ходил, ок.

Люба, нищо лично. От впечатленията ми за Дани ми се струва, че ако е на баир, хич няма да й допадне, затова препоръката ми дойде съобразена с гладък маршрут, който съм изпробвал. Иначе на мен също ми допадат повече гледките отвисоко.

Мястото, което си й препоръчала е страхотно - бих го ползвал и самия аз!

Оставяме я тя да направи своя избор ;)

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Боби каза:

Люба, нищо лично. От впечатленията ми за Дани ми се струва, че ако е на баир, хич няма да й допадне, затова препоръката ми дойде съобразена с гладък маршрут, който съм изпробвал. Иначе на мен също ми допадат повече гледките отвисоко.

Мястото, което си й препоръчала е страхотно - бих го ползвал и самия аз!

Оставяме я тя да направи своя избор ;)

Аа, лично е, лично. :) на Мадейра сме били три пъти, първите два от круиз. На втория път бяхме със сина и се возихме на тобоган. Като слезнахме, тръгнахме към центъра пеш, върви се по тази уличка - Камино дело Монте и минахме покрай това прекрасно място. Толкова ни хареса, че влезнахме, пихме кафе, ядохме кейк и вино Мадейра. Помечтах си един ден да отида на почивка там. Година по-късно взехме, че го направихме. И ти сега да кажеш, че в хотел като ОТ слънчев бряг е по-хубаво, направо уби романтиката в мен. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , luba_rizova каза:

Аа, лично е, лично. :) на Мадейра сме били три пъти, първите два от круиз. На втория път бяхме със сина и се возихме на тобоган. Като слезнахме, тръгнахме към центъра пеш, върви се по тази уличка - Камино дело Монте и минахме покрай това прекрасно място. Толкова ни хареса, че влезнахме, пихме кафе, ядохме кейк и вино Мадейра. Помечтах си един ден да отида на почивка там. Година по-късно взехме, че го направихме. И ти сега да кажеш, че в хотел като ОТ слънчев бряг е по-хубаво, направо уби романтиката в мен. :)

Нали знаеш, че хората не сме от калъп извадени - един търси романтика, друг - друго.

Радвам се, ако ти си намерила своето място. Темата не е да убедим някого да избере романтиката, с да му дадем информация.

Жалко, ако си приела препоръката ми за заяждане.

Връзка към коментар

Не, пошегувах се просто, мислех, че стана ясно :) 

Иначе, ако тябва да избере прагматично удобен хотел без ходене, Дани може да види и някой на супер центъра, например до лифта, до пазара. Там спират и извънградските автобуси и ще е удобно.  

И за да не е спам, ние до Сантана бяхме с тур, но не ми се видя да е извън града,  напротив, на центъра си беше. Те обаче са много фотогенични, но не са нещо кой знае какво,  красотата на Мадейра си е в лавадите. Ама и те искат ходене, де. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Е, те някои прехвалени неща, в крайна сметка се оказват не точно такива. :OГледам, опитала си козидо-то.;)Чакам те с нетърпение да разправяш. Че да увеличавам или намалявам дните за там. Не съм купила още вътрешните полети.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
Дани Магелани

Ще. Накратко - ако махнеш картофите и морковите и сложиш кисело зале, става капама. В дупката е 75 градуса и се пече/вари 6 часа. Вкусно е. Това е за 4 души. Остана поне една голяма порция. 

В момента, AlexandraKo каза:

Е, те някои прехвалени неща, в крайна сметка се оказват не точно такива. :OГледам, опитала си козидо-то.;)Чакам те с нетърпение да разправяш. Че да увеличавам или намалявам дните за там. Не съм купила още вътрешните полети.

Един до два дни обиколка на острова, един за Понта Делгада.

Добре е като база Фурнаш или наоколо. Там има естествени СПА. Вход 4 евро. Нямам снимки.

Най-добър климат - северното крайбрежие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Dani Magelan каза:

Ще. Накратко - ако махнеш картофите и морковите и сложиш кисело зале, става капама. В дупката е 75 градуса и се пече/вари 6 часа. Вкусно е. Това е за 4 души. Остана поне една голяма порция. 

Един до два дни обиколка на острова, един за Понта Делгада.

Добре е като база Фурнаш или наоколо. Там има естествени СПА. Вход 4 евро. Нямам снимки.

Най-добър климат - северното крайбрежие.

Дани, ние ще сме през август, та смятам, че с времето няма да има проблем.

Освен това, ще сме с кола, букнала съм вила на брега, ама не знам къде е.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Имай предвид, че голяма част от уличките са за една кола и тротоар за половин пешеходец. Букнете малка кола, по мое мнение.

Пътищата са добри, но по езерата има и по-черни и недобри. Някои обикалят с джипове. Сигурно има места само за тях.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Dani Magelan каза:

Имай предвид, че голяма част от уличките са за една кола и тротоар за половин пешеходец. Букнете малка кола, по мое мнение.

Пътищата са добри, но по езерата има и по-черни и недобри. Някои обикалят с джипове. Сигурно има места само за тях.

Уф, това ще е трудно, че мъж ми хич не обича малки коли.

 

 

Връзка към коментар

Kasa de Caseiro или как там се казваше този беднд брекфаст  е на ужасно неудобно място. Имах глупостта да го ангажирам през ноември за една седмица.Толкова е далеч от центъра, на ужасно стръмен хълм, че единствения възможен достъп е с автобус от центъра....Трябва винаги да носиш разписанието и да се съобразяваш с него.Няма магазини нито кафенета наблизо. Въобще пълен провал за мен. За пръв път исках да наема кола въпреки двуметровитв улички и жестокия наклон, а понякога на завоите по-малкия дава на заден за да мине автобуса  при 360 градусов завой... Фунчал не ме впечатли с нищо, напомняше ми силно на български провинциален град по атмосфера. Може би ако си бях в хубав хотел долу щеше да друго, но не видях места за дълги разходки покрай морето, нито в равната част на града....Обиколих с микробусен гид две  ,южната и сверната част  на острова. Хубави гледки да. Но е достатъчно за два дни. Дано на вас ви хареса повече. 

Редактирано от shnuky
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , shnuky каза:

Kasa de Caseiro или как там се казваше този беднд брекфаст  е на ужасно неудобно място. Имах глупостта да го ангажирам през ноември за една седмица.Толкова е далеч от центъра, на ужасно стръмен хълм, че единствения възможен достъп е с автобус от центъра....Трябва винаги да носиш разписанието и да се съобразяваш с него.Няма магазини нито кафенета наблизо. Въобще пълен провал за мен. За пръв път исках да наема кола въпреки двуметровитв улички и жестокия наклон, а понякога на завоите по-малкия дава на заден за да мине автобуса  при 360 градусов завой... Фунчал не ме впечатли с нищо, напомняше ми силно на български провинциален град по атмосфера. Може би ако си бях в хубав хотел долу щеше да друго, но не видях места за дълги разходки покрай морето, нито в равната част на града....Обиколих с микробусен гид две  ,южната и сверната част  на острова. Хубави гледки да. Но е достатъчно за два дни. Дано на вас ви хареса повече. 

За Мадейра ли говориш?

Аз съм букнала Мелия-та във Фуншал.Нали не е на високо?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 2 часа, shnuky каза:

Фунчал не ме впечатли с нищо, напомняше ми силно на български провинциален град по атмосфера. Може би ако си бях в хубав хотел долу щеше да друго, но не видях места за дълги разходки покрай морето, нито в равната част на града....Обиколих с микробусен гид две  ,южната и сверната част  на острова. Хубави гледки да. Но е достатъчно за два дни. Дано на вас ви хареса повече. 

 

Отличен пример на пътуване без цел и посока и без усет къде да намериш приятните места. Честито за загубеното време. До останалите, които четат това - не се подлъгвайте, с по-добра подготовка какво има да се види и как да го видите, няма да останете разочаровани.

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

За Мадейра ли говориш?

Аз съм букнала Мелия-та във Фуншал.Нали не е на високо?

Мелията е на самата променада, която минава между хотелите и океана - идеално е за разходки.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Алекс, Мелия е на първа линия на супер място. Моят хотел е на втора линия, близо до твоя, на много добра цена апартаментче с кухня за двама 47 евро. Намира се зад МОЛ Форум. На 100 м е спирката на буса от летището и на двата Хоп он хоп оф.

За сряда съм букнала Източна Мадейра, заради сладките А къщички. 

Два дни вали. Не можах да предвидя циклона. 

И като не се разхождам, се налага да изям някого, като този хубавец от рибарското село.:lol:А рибената супа няма равна!

IMG_20180307_125241.jpg

IMG_20180307_124008.jpg

IMG_20180307_120823.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Да бе, като вали и си вързан, е кофти.:(То, няма гаранция за   времето, може и посред лято да си вали.

А температурата как е? Хладно или топло?

Не можеш ли да идеш на място със СПА, че да се поглезиш?

Ми тоз УХтУпоТ:O:O кат за трима, много голям!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 2 часа, Боби каза:

Отличен пример на пътуване без цел и посока и без усет къде да намериш приятните места. Честито за загубеното време. До останалите, които четат това - не се подлъгвайте, с по-добра подготовка какво има да се види и как да го видите, няма да останете разочаровани.

Мелията е на самата променада, която минава между хотелите и океана - идеално е за разходки.

Ми, не му е харесало на човека. А на мен ми харесва, че сподели. Нали сме си говорили и друг път, че условията, на човек да му хареса или не дадено място са много.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Dani Magelan каза:

рибената супа няма равна!

IMG_20180307_125241.jpg

IMG_20180307_124008.jpg

IMG_20180307_120823.jpg

Ох, че ме сети! То повече яхния, отколкото супа беше, ама наистина много вкусна. Ще можеш ли да ми припомниш съставките, че все се мъча да я изкопирам, ама все не ми се получава (особено с подправките)... И кое е това рибарско село, с тези мутанти, че явно съм пропуснала, но за следващия път да знам...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Dani Magelan каза:

Алекс, Мелия е на първа линия на супер място. Моят хотел е на втора линия, близо до твоя, на много добра цена апартаментче с кухня за двама 47 евро. Намира се зад МОЛ Форум. На 100 м е спирката на буса от летището и на двата Хоп он хоп оф.

За сряда съм букнала Източна Мадейра, заради сладките А къщички. 

Два дни вали. Не можах да предвидя циклона. 

И като не се разхождам, се налага да изям някого, като този хубавец от рибарското село.:lol:А рибената супа няма равна!

IMG_20180307_125241.jpg

IMG_20180307_124008.jpg

IMG_20180307_120823.jpg

Сега се връщам от Мадейра. 

Заради този пуст циклон два дни закъснение с полета от Порто. 

Иначе Мадейра е прекрасна. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 37 минути , Yto каза:

Сега се връщам от Мадейра. 

Заради този пуст циклон два дни закъснение с полета от Порто. 

Иначе Мадейра е прекрасна. 

Разминали сме се. Мен циклонът ме започна, продуха и наваля още на Сан Мигел и на Мадейра ще ме довърши. С дебело зимно шушляково яке с качулка съм и пак съм мокра.

 

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Да бе, като вали и си вързан, е кофти.:(То, няма гаранция за   времето, може и посред лято да си вали.

А температурата как е? Хладно или топло?

Не можеш ли да идеш на място със СПА, че да се поглезиш?

Ми тоз УХтУпоТ:O:O кат за трима, много голям!

СПА имах на Фурнаш. Тук не съм търсила.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, searus каза:

Ох, че ме сети! То повече яхния, отколкото супа беше, ама наистина много вкусна. Ще можеш ли да ми припомниш съставките, че все се мъча да я изкопирам, ама все не ми се получава (особено с подправките)... И кое е това рибарско село, с тези мутанти, че явно съм пропуснала, но за следващия път да знам...

Рибарското селище е точно под голямата скала, на която има прозрачна скай площадка. Една от най-високите в света, казеат. От рибарското село се взема бус за там, но аз не стигнах. Виждаше се, че е в мъгла. Всичко е в билета на жълтия Хоп он хоп оф.

За подправките нищо не мога да кажа. Трябва да се произнесе добър готвач. Може би Алекс като отиде да разпита.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Dani Magelan каза:

Рибарското селище е точно под голямата скала, на която има прозрачна скай площадка. Една от най-високите в света, казеат. От рибарското село се взема бус за там, но аз не стигнах. Виждаше се, че е в мъгла. Всичко е в билета на жълтия Хоп он хоп оф.

За подправките нищо не мога да кажа. Трябва да се произнесе добър готвач. Може би Алекс като отиде да разпита.

Ахаа, ясно, ние понеже с кола директно на стъклената платформа и селото съвсем сме прескочили... Чакам тогава доброволката Алекс да стигне дотам и да достави информацията, ако може, моля :-) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Ахаа, ясно, ние понеже с кола директно на стъклената платформа и селото съвсем сме прескочили... Чакам тогава доброволката Алекс да стигне дотам и да достави информацията, ако може, моля :-) 

Какво трябва да разбера -рецептата за рибената чорба по Фуншалски ли?;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.