Прескочи до съдържание

бързи въпроси Перу и Боливия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Перу и Боливия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли входна такса за Мачу Пикчу и колко е?

- Има ли задължителни ваксини в Боливия?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Тежко ли беше изкачването на Мачу Пикчу?

- Заслужават ли ли полетите над Наска?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :) 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Перу и Боливия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли входна такса за Мачу Пикчу и колко е?

- Има ли задължителни ваксини в Боливия?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Тежко ли беше изкачването на Мачу Пикчу?

- Заслужават ли ли полетите над Наска?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :) 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Имам чудене - при кацане в Лима около 15 ч. и излитане на другата сутрин в 9 ч. към Кузко, къде най - добре  да нощуваме, близо до летището, в центъра или в Мирафлорес? Благодаря!

Връзка към мнение

В историческия център, който не е много далече от летището.

 

Въпросът ти обаче е спорен, а не изискващ бърз и кратък отговор. И двете места Мирафлорес и историческия център имат плюсове и минуси.

 

 

 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

image.png.4e6e66ee11e5633e02cc76edc0e8197f.png

 

Как да разбера тези цени за туристи ли са или за перуанци?

И ако са за местни, колко с колко приблизително по-скъпо е за чужденци?

 

Редактирано от lesy
2 пъти се появи картината
Връзка към мнение

Peruvian нямаха преференциални цени за перуанци, само ЛАН и Авианка. За по-голяма сигурност виж на сайта на компанията какво излиза, в зависимост дали си дала че си в Перу или не
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Потвърждавам, Peruvian нямат две цени. Това, което плащаш е крайната цена. Няма скрити такси. Ние ги ползвахме от Арекипа до Куско. ОК са. Виждам, че гледаш цените през Momondo, аз като купувах билети за вътрешните полети в Перу и Боливия, skyscanner извадиха най-ниски цени, след тях бяха Kayak. Не гарантирам, че ще е така и сега, но хвърли едно око. 

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам въпрос за багажа във влака за Мачу Пикчу. Смятаме от летището в Куско - такси до Оянтайтамбо и да купим билети за влака до Агиас Калиентес в 19.04ч. Пристига 20.45ч и на другия ден след Мачу Пикчу да пътуваме към Куско /вероятно в 16.43/. Ще пътуваме с чекиран багаж /не големи куфари, но все пак по-големи от ръчния/. Чета, че някои са пътували с багаж.

1.Има ли някъде на гарата в Оянтайтамбо багажно, в което да си оставим багажа и безопасно ли е? На другия ден при трансфера между влака и автобуса ще има ли време да си го вземем?

2.Или на място да преценим да го вземем с нас и да го оставим в хотела / багажно в гара в Агиас Калиентес? Препоръка?

Връзка към мнение

Леси, на страницата на Perurail пише, че има безплатни багажни на Олайтентамбо и Мачу Пикчу, което вероятно е Агуас Калиентес. Работят от 7-19 ч.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нужни ли са туристически обувки за изкачване на планините МП и Rainbow? Или и с маратонки може да ми се получи? Искам да минимизирам багажа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Цвете каза:

Нужни ли са туристически обувки за изкачване на планините МП и Rainbow? Или и с маратонки може да ми се получи? Искам да минимизирам багажа. 

Зависи от твоята си подготовка. Ако нямаш много опит по-добре с туристически. В някои държави хората се катерят по джапанки или боси, но имат тренинг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То не е някаква невидима пътека, а като калдъръм, и даже повечето е стълби. Мисля, че нищо няма да ви стане с маратонки. 

 

ПП всъщност имам предвид Уайна Пикчу, но то май е същото. 

Връзка към мнение

Някой ползвал ли е Inca rail: https://incarail.com/ ?

Имат по-удобен като час влак, но в някои сайтове не се споменават.

Например в https://www.go2peru.travel/G2PWeb/page/g2p/ticket/train/ticketTrainList.faces 

са само влаковете на Perurail.

Доколко мога да разчитам на тях?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

И нас ни задърпа яко към Перу, та сме решили есенно ходене натам - отправна точка София. За момента не съм фиксирал дати - първата стъпка, която искам да си изчистя като инфо, е резервиране на билети. Все още съм на етап четене из целия форум, но ще съм благодарен, ако някой може да ме насочи къде би било най-добре да следя за самолетни билети в тази посока на света.

 

Нарочно не пускам тема в "Търся самолетен билет", защото си мисля, че такава информация относно началото на пътуване към Перу би била релевантна и за други магеланци в бъдеще.

Връзка към мнение

Следиш fly4free постоянно. И като излезе нещо за твоите дати реагираш. Обикновено излизат от големи европейски летища: Амстердам, Мадрид, Милано. До тях се стига сравнително лесно, но обикновено трябва 1 нощувка. Ако излезе през Лондон, може и да не се наложи нощувка. Иначе излизат от Милано с Alitalia, но там имайте едно наум.

Следи и avianca и latam, защото ако предлагат мулти сити, който включва вътрешен / вътрешни полети, може и да е по-изгодно.

Имаш време, изясни си плана в самото Перу като дестинация.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

предстои ми пътуване след месец в Перу и искам да попитам посетилите го вече дали препоръчват предварително да се закупят билети за нощни автобуси на cruz del sur  и въобще на някаква автобусна компания?Четох по чуждестранните форуми,че може ден предварително спокойно да се закупят, но аз отивам в най-посещавания сезон и незнам дали да разчитам на неизвестността.

Също така искам да попитам дали някой извън стандартните места за посещение е успял да организирам трип и до chan chan.

 

Благодаря!

Редактирано от julturka
Връзка към мнение

За нощните автобуси на Cruz del sur е добре да се резервират билети предварително. Ние имахме късмет да вземем на място, но приятелите ни на следващия ден не успяха. А пътувахме февруари, най-слабия сезон. Това е специално за тази автобусна фирма. Иначе автобуси има непрекъснато, но за дълги разстояния и нощни преходи Cruz del sur са много удобни и климатизирани. За дневни преходи може и на място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Имам 2 въпроса.

 

1. Някой дебнал ли е билети на Peruvian? Цената, за която купихме нашите я няма, а е двойна. А сега ми се налага да докупувам билети. Дебна ги от три седмици, но не мърдат. Някои знае ли дали имат изобщо price adjustment спрямо колко е затоварен полета? Не ми отваря и seat map в резервационната система обаче и не мога да видя какво е положението. Та съм много на кантар вече дали да ги чакам или не. Все пак, става въпрос за Куско-Ла Паз, а това е единствения директен полет.

2. Авианка уж казаха, че вече нямат различни цени за чужденци. Но на перуанската версия на сайта, цените са по-ниски. Гледам обаче условията и преди е било изрично написано, че са само за жители на Перу. Сега просто пише - издадени в Перу. Еми, аз като ги взимам през сайта, не виждам проблем. Някои да я е правил тази врътка?

 

Благодаря предварително 🙂

Връзка към мнение
преди 20 минути , feel_the_rush каза:

Здравейте! Имам 2 въпроса.

 

1. Някой дебнал ли е билети на Peruvian? Цената, за която купихме нашите я няма, а е двойна. А сега ми се налага да докупувам билети. Дебна ги от три седмици, но не мърдат. Някои знае ли дали имат изобщо price adjustment спрямо колко е затоварен полета? Не ми отваря и seat map в резервационната система обаче и не мога да видя какво е положението. Та съм много на кантар вече дали да ги чакам или не. Все пак, става въпрос за Куско-Ла Паз, а това е единствения директен полет.

2. Авианка уж казаха, че вече нямат различни цени за чужденци. Но на перуанската версия на сайта, цените са по-ниски. Гледам обаче условията и преди е било изрично написано, че са само за жители на Перу. Сега просто пише - издадени в Перу. Еми, аз като ги взимам през сайта, не виждам проблем. Някои да я е правил тази врътка?

 

Благодаря предварително 🙂

Peruvian съм ги дебнал за вътрешни полети и цените си вървяха само нагоре 😞

За Avianca взимай билетите, ако са само за перуански граждани ще ти иска при закупуването паспорти, лични карти или нещо подобно и ще се разбере, ако не са за теб 🙂

Връзка към мнение

Аз четох напоследък, че вече е отпаднало огрaничението за резиденти и всеки може да купува от по-евтините билети, но по форуми, официално не съм виждал.

Освен това за международни полети мисля, че и преди нямаше ограничения, само вътрешни (гледам, че споменаваш Куско - Ла Пас).

Смятам, че ако се изключат промоциите и евентуално някой с евтин билет да се откаже или да си смени датата, цените никъде не играят нагоре-надолу така, както при Уиз и Райън, само нагоре според затоварването. 

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите.

 

На Авианка гледам Лима-Куско, което е вътрешен полет. Цял следобед чета по форумите, говорих с 3ма представители от чата. Казват, че няма вече двоен стандарт, но като питам - а ако купя билетите от перуанската версия на сайта - отговарът е, не сме упълномощени да давама информяция. Иди разбери. Намерих мнение на някакъв тур агент,че говорили с представители на Авианка и тези цено били само, ако ти ги издаде местна агенция, тоест, издадени в Перу. Но нещо не ми се връзва. Мисля, да ги рискувам.

 

Май ме отказахте да чакам повече.

Относно затоварването, цените много мърдат на обикновените авиокомпании, точно с тях работя 🙂 Но не мисля, че Перувиян имат подобна на Луфтханза система.

 

Връзка към мнение

Гледам ги всички, но на Авианка са и най-добри цените, пък и имат поне 10 полета през деня. Ако нещо стане с нашия, все ще се дотътрим някак с останалите. Взела съм втория полет за деня.

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Наумила съм си, че искам да посетя Южна Америка в най-скоро време, но съпруга ми има такъв здравословен проблем, който не му позволява слагането на каквито и да е ваксини. Та, въпроса ми е има ли някакви задължителни ( не препоръчителни ) ваксини, без който не бихме могли да минем границата на Перу и Боливия. Ако някой знае и за Чили и Бразилия ще се радвам да сподели 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.