Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

За мен най-добрата опция ти е с безплатните шатъли до Т4 и от там директно до Аточа с влака линия C1.

Другите варианти са с метро от Т1 и след това прехвърляне на други 2 метра или влак, което пак си е време, разходи  и разходки.

 

Времето ще е около 1 час.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

За мен най-добрата опция ти е с безплатните шатъли до Т4 и от там директно до Аточа с влака линия C1.

Другите варианти са с метро от Т1 и след това прехвърляне на други 2 метра или влак, което пак си е време, разходи  и разходки.

 

Времето ще е около 1 час.

 

А ти беше написал впътеводителя, че ако имам билет за друг влак, този от летището до Аточа, ще ми е безплатен. Аз , в случая ще имам билет за влак Мадрид Аточа - Куенка. Тази безплатна опция дали важи ?

Връзка към коментар
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Как е най-бързият начин за предвижване от летище Барахас Т1 до гарата Пуерта Аточа?  И за колко приблизително е възможно като време това да стане?

виж тук 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам един интeресен и за мен странен въпрос.  Гарите Madrid - Atocha Cercanias, и   Madrid - Puerta de Atocha  една и съща ли са, защото при търсенето за билети в сайта на Ренфе, на първата ми дава само 2 влака, а от втората 6-7 влака

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

@ruwenzogy

Не мога да ти намеря на английски, но това са условията за получаване на безплатен билет.

http://www.renfe.com/viajeros/tarifas/CombinadoCercanias.html

С няколко думи зависи от това какъв влак използваш за Мадрид-Куенка, ако е AVE или LD ще имаш този безплатен билет, ако е регионален или интерсити няма да имаш.

Взмането на безплатния билета става от машините или на касите с код от твоя билет, както е показано, аз не съм го правил.

Ако имаш вече билет ми дай този номер и ще питам.

 

Гарата е голям хъб и има различни влакове, затова и различни имена.

 

С автобус не проепоръчвам през деня и най-вече сутрин и вечер, защото никой не знае кога ще стигнеш, може да пътуваш 40мин, може и 1,40+ мин в зависимост от трафика.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А някой знае ли , дали при РЕНФЕ има някакви такси и комисионни при закупуване на билети от сайта им. При цена от 40 евро, ми иска близо 48евро, и то преди да въведа каквато и да е карта. Значи не е от картата, а надценката ми се струва доста голяма. Аз , затова и исках да избегна посредници, пък ти виж какво се получава....

Връзка към коментар

Рових за платени магистрали в Андалусия.

Участъкът, в който ще пътувам с кола е Севиля - Кордоба - Гранада - Нерха - Летището на Малага.

Доколкото гледах, няма платени участъци, а такъв започва точно след Малага. Така ли е наистина?

Връзка към коментар

Здравейте,

другата седмица сме планирали пътуване до Малага с Wizz, оттам Гранада, Севиля и обратно в Малага.

Досега не съм пътувала с Wizz, имам 2 питанки

1) 2 часа преди полета в София достатъчно ли е да се иде (нямам багаж за чекиране и съм се чекирала онлайн) - доколкото разбрах има някаква промяна на политиката им за багаж - платила съм за един багаж на колелца на борда, който според мен е със стандартните за другите авиокомпании размери - 55x40x23 и имам право и на друг кабинен багаж 40x30x20. Това означава стандартен куфар за ръчен багаж и нормална раница нали така?

После от Малага колко време по-рано е ок да се иде? ще имаме да връщаме кола под наем, мисля за нея да предвидя 1 час отгоре за всеки случай.

 

2) тъй като ще ходим първата вечер в Гранада, като гледам температурите са макс 20 през деня, но сутрин и вечер го дават 4-5 градуса. Някой бил там през април може ли да ми каже как е вечер? представях си че ще можем да хапнем навън, но при тези Т не съм сигурна.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, hristina_stefanova каза:

Здравейте,

другата седмица сме планирали пътуване до Малага с Wizz, оттам Гранада, Севиля и обратно в Малага.

Досега не съм пътувала с Wizz, имам 2 питанки

1) 2 часа преди полета в София достатъчно ли е да се иде (нямам багаж за чекиране и съм се чекирала онлайн) - доколкото разбрах има някаква промяна на политиката им за багаж - платила съм за един багаж на колелца на борда, който според мен е със стандартните за другите авиокомпании размери - 55x40x23 и имам право и на друг кабинен багаж 40x30x20. Това означава стандартен куфар за ръчен багаж и нормална раница нали така?

После от Малага колко време по-рано е ок да се иде? ще имаме да връщаме кола под наем, мисля за нея да предвидя 1 час отгоре за всеки случай.

 

2) тъй като ще ходим първата вечер в Гранада, като гледам температурите са макс 20 през деня, но сутрин и вечер го дават 4-5 градуса. Някой бил там през април може ли да ми каже как е вечер? представях си че ще можем да хапнем навън, но при тези Т не съм сигурна.

1. Точно така както го разбираш е. Не се притеснявай толкова за тези срокове, при положение, че нямате багаж за чекиране 2 часа са преееедостатъчно време. 

 

2. Ние бяхме, че даже някакъв неподозиран студ хванахме. Повечето заведения си се сяда вътре, не е на открито, но си е приятно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес тръгваме за Андалусия, прогнозата за времето от 4-7, когато ще сме в Севиля е за дъжд 😞 идеи за нещо което може да се прави на закрито - имам билети за катедралата, в Метропол Парасол какво има вътре ? нещо за разглеждане, някой интересен музей, аквариума?

 

благодаря предварително

Връзка към коментар

Дали има шанс да падне цената на бърз влак за след месец? Трябва ми билет Малага Барселона за точно определена дата 05.05.2019, обаче тогава ЖП и самолетните билети са скъпи. @Alexander?

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не вярвам. Бързите влакове са най-евтини когато  излязат датите им и след това само нагоре.

Вътрешните полети  в Испания не са евтини за някои отсечки, примерно  линията Мадрид-Барселона, по която има  цели 25 полета в посока на ден, минималната цена им е 35+ евро в посока. 

Ако не искаш да се возиш много часове с авотбус, купувай което е по-изгодно по-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На този линк може да се проверяват кои апартаменти под наем на Балеарсите острови отдавани на туристите са легални.

 

http://www.caib.es/cathosfront/cens?lang=CA

 

Избирате apartaments turistics от падащото меню.  

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 5.04.2019 г. в 11:31, lesy каза:

Дали има шанс да падне цената на бърз влак за след месец? Трябва ми билет Малага Барселона за точно определена дата 05.05.2019.

Не, изпробвано преди малко повече от месец.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Привет,

Септември бях в Мадрид за 3 пълни дни, след седмица в петък (раян) и вторник(уиз) отново. Страшно ми хареса, много неща останаха пропуснати, и да си потренирам и испанския. Края на лятото/септември се надявам пак.

Въпроса ми е, че неделя съм си набелязал няколко неща в Мадрид, които само в неделя работят. А първоначално мислех да направя еднодневно до Толедо. 

Как ще ме посъветвате - 

Понеделник добър ден ли е за посещение на Толедо? Струва ли си цял ден обикаляне там (не съм фен на целенасочено пътуване за турове по музеи и катедрали, по принцип; повече на "безцелни" разходки)? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.