Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Преди 1 час, patilana каза:

Абе,аз ли нещо съм в грешка или друго,ама как няколко часа за Ескориал?Чудна работа!

Личното ми мнение е, че Ескориал е много сериозен пирон в програмата и не препоръчвам да се комбинира в един ден със Сеговия. Ако има достатъчно дни, разбира се.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Реших да комбинирам Ел Ескориал със Сеговия, защото имам приятелка екскурзоводка и те правели такива програми в един ден, но ако не е правимо, едното ще отпадне.

 

Имам 5 нощувки в Мадрид, но най-сериозно време ще отделя за картини, т.е. музеи и църкви. Записала съм си кое кога почива, за да няма неприятни изненади.

 

Мерси за магазините - нямам претенции. Не обичам квартални скъпотеки, че наистина вода за 1 евро е нежелано. Все пак ще си пъхна и нещо в багажа.

 

 

Редактирано от Balkanka
Връзка към коментар

Относно пътуването до Сеговия, моето мнение е в полза на влака. Стига се за 25-30 минути, след което тълпата буквално те отвежда до автобусната спирка пред гарата. Автобуса прави връзка с влака и спира точно пред акведукта. Цялото упражнение не отнема много време.

Връзка към коментар

Здравейте, един бърз въпрос. Къде в Мадрид може да се остави на съхранение куфар и на каква цена? Трябва да го оставя за няколко часа, докато разглеждам забележителности преди да се насоча към летището :)

Редактирано от t_petkov
Връзка към коментар
преди 2 часа, t_petkov каза:

Здравейте, един бърз въпрос. Къде в Мадрид може да се остави на съхранение куфар и на каква цена? Трябва да го оставя за няколко часа, докато разглеждам забележителности преди да се насоча към летището :)

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Предстои ми пътуване до Мексико и на връщане имаме 6 часа престой в Мадрид. Заслужава ли си човек да се измъкне и да поразгледа за час и половина-два или не особено? Не съм била в Мадрид досега, но четох, че има метро до летището, т.е. транспорта до центъра би трябвало да е бърз?

Благодаря предварително!
ПС:Надявам се това да е правилната тема за въпроса. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, savagejo каза:

Предстои ми пътуване до Мексико и на връщане имаме 6 часа престой в Мадрид. Заслужава ли си човек да се измъкне и да поразгледа за час и половина-два или не особено? Не съм била в Мадрид досега, но четох, че има метро до летището, т.е. транспорта до центъра би трябвало да е бърз?

Благодаря предварително!
ПС:Надявам се това да е правилната тема за въпроса. 

Аз съм правила това упражнение при 5 часов престой. Използвах влака за по бързо и евтино придвижване, но сменях някъде. За мен си заслужава, но трябва да внимаваш да не изпуснеш самолета. На мен още докато чаках влака за връщане, ми пратиха СМС, че чекирането за полета е започнало и се наложи доста да бързам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , mililia каза:

Аз съм правила това упражнение при 5 часов престой. Използвах влака за по бързо и евтино придвижване, но сменях някъде. За мен си заслужава, но трябва да внимаваш да не изпуснеш самолета. На мен още докато чаках влака за връщане, ми пратиха СМС, че чекирането за полета е започнало и се наложи доста да бързам.

Не е като да не съм тичала по летищата :lol:

Благодаря, май наистина ще го направя.

Редактирано от savagejo
Връзка към коментар
На ‎5‎.‎12‎.‎2017 в 12:47, savagejo каза:

Не е като да не съм тичала по летищата :lol:

Благодаря, май наистина ще го направя.

Важно е от кой терминал ще летиш, ако не е от 4 или 4S, калкулирай още поне 20-25 мин за придвижване до терминала, отделно време за минаване на скенери и пр. Виж разписанията на влака, той не е както метрото на 5 мин

Връзка към коментар

За мераклиите да посетят Прадо безплатно.

 

Макар опашката да е повече от плашеща, ако се отиде в 18:00 часа се  влиза за около  40мин, ако се отиде преди 18 часа може да се влезе още в 18:30 може би. Има време за бърза разходка, особено, ако знаете какво точно ви интересува и вземете карта на залите и картините на влизане.

 

Интересно е, че ние видяхме каквото ни интересуваше за 1 час, но и това ми е 3 или 4то посещение все пак и когато излязохме в 19:30, отвън нямаше нито един човек да чака. Та някой може да приложи и този трик, влизане късно без чакане за около 30мин.

Като цяло задръстванията са се увеличили, но събота и неделя не е зле. Радари и камери има навсякъде!

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Нещо не разбирам. Дава да си купиш за днес/29.01.18/ и до края на месеца. След това - няма свободни дати :( Има ли въобще шанс да се купят билети по 14 евро ?? и колко време  предварително ги пускат в продажба ?  Трябва да купя билети за юни месец !

 

Редактирано от neninia
Връзка към коментар
преди 4 часа, neninia каза:

Нещо не разбирам. Дава да си купиш за днес/29.01.18/ и до края на месеца. След това - няма свободни дати :( Има ли въобще шанс да се купят билети по 14 евро ?? и колко време  предварително ги пускат в продажба ?  Трябва да купя билети за юни месец !

 

Преместих ти мнението тук.

Още на основната страница  си пише, че билети се продават максимум 3 месеца напред и минимум 2 часа преди влизането.

 

 WE ADVISE YOU TO BOOK YOUR TICKETS THROUGH OUR WEBSITE. YOU WILL BE ABLE TO BOOK YOUR TICKETS FROM 2 HOURS UP TO 3 MONTHS BEFORE YOUR VISIT TO THE NASRID PALACES IN CASE THERE ARE AVAILABLE TICKETS

 

За април има много билети, не е вярно, че има само до края на месеца.

 

За юни ще ги пуснат март месец.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

През този сайт ли ги купихте ? Като избера 2 билета -  ми дава  свободни дати само до края на тази седмица . За 1 билет излизат някакви свободни дати и за април. Защо ли имам усещането , че ще имам проблем с тези билети. Знам, че ми е още рано/ трябват ми билети за юни/ , но ми е странно защо към момента не могат да се купят 2 билета за март или април ??

Връзка към коментар

La Alhambra е силно посещавано място, може и да няма много останали билети.

Най-добре дебни, кога ще пуснат билетите за юни и купи веднага(3 месеца по-рано). В първите дни от пускането няма как да няма места.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Ще сме в Мадрид в началото на април с детето - момче на 15 г.  Имам следните чуденки и ще съм благодарна, ако ми помогнете. 

- за Толедо има ли смисъл да ходим предния ден до автогарата на Plaza Eliptica и да си купим билети за автобус или може в самия ден?

- някой ходил ли е на корида? Дали ще е интересно за детето?

- още нещо да препоръчате за младежа? Мислех един ден да отделим за parquewarner, но чета много негативни коментари. Със сигурност ще посетим стадиона на Реал Мадрид.

 

Май това е засега. Благодаря предварително :) 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Eva eva каза:

Здравейте!

 

Ще сме в Мадрид в началото на април с детето - момче на 15 г.  Имам следните чуденки и ще съм благодарна, ако ми помогнете. 

- за Толедо има ли смисъл да ходим предния ден до автогарата на Plaza Eliptica и да си купим билети за автобус или може в самия ден?

- някой ходил ли е на корида? Дали ще е интересно за детето?

- още нещо да препоръчате за младежа? Мислех един ден да отделим за parquewarner, но чета много негативни коментари. Със сигурност ще посетим стадиона на Реал Мадрид.

 

Май това е засега. Благодаря предварително :) 

Бяхме със  съпругата преди 5 години април за 5 дни. Единият от дните посветихме на Толедо. До там пътувахме с влак от гара Аточа. Около час в едната посока. Чакалната е  във вид на една малка ботаническа градина, където с кеф можеш да изпиеш едно истинско кафе. За коридата си купихме билети онлайн предварително. Получихме ги от рецепцията на хотела, който бяхме обявили предварително,  при настаняването ни. Не съм впечатлен от това зрелище. Съпругата беше силно впечатлена. Особено от жените-тореадори.  Спомням си, че цената на билетите зависеше от това дали да сме на слънчева или не трибуна, колко близо са местата до арената. Аз останах силно впечатлен от музея Прадо. Също много ми харесаха вечерните представления в парка Ретиро - музика, танци и светлини - всичко в едно. Стадиона на Реал има спирка на метрото, но това не е моят клуб и там не сме ходили. Като цяло мога да кажа, че тръгнах с определени резерви за Мадрид, но се върнах силно впечатлен от атмосферата и положителната енергия на този град.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Парка на Wаrner Bros според мен е по-интересен за по-малки деца. На мен лично ми допадна Parque de atracciones de Madrid. По-екстремен е, а по спомени и по-евтин. За коридата...ако не е чувствителен към изтезаването и убиването на животни, може и да му е интересно. Нямам представа как би се отразило на тийн психиката. За Толедо не мога да съм полезна, защото все с кола съм ходила.

Връзка към коментар

И аз ходих на корида. От желание да видя нещо типично испанско, без да знам дали ще ми хареса. Е, хареса ми много и бих отишла пак. Но видях и доста туристи, които си тръгнаха след като умря първото животно. 

Може би е от значение, че преди това бях посетила музея на арената в Севиля, където ни разказаха за историята и идеята на коридата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • wilwil
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.