Прескочи до съдържание

Визи за Катар


Препоръчани мнения

На мен не ми дава да заявя виза онлайн, защото има по-малко от 7 дни до пристигането ми. 

Имам потвърдено хотелско настаняване, предоставено от Qatar Airways (ваучер) - това, заедно с билета ми, дали ще е доставъчно за получаване на Transit Visa on Arrival, директно на летището?

 

! ОБНОВЕНО (след разговор с офиса на Qatar Airways в София) - пътуващите, които имат издаден ваучер за безплатно хотелско настаняване, няма нужда да кандидатстват за транзитна виза от линка в сайта на компанията. Те получават visa on arrival веднага (освен ако нямат някакви провинения пред властите в Катар), след като уточнят детайлите по настаняването си на ‘Transit Accommodation Counter’ на летищто в Доха.

Редактирано от Alenn
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен не ми дава да заявя виза онлайн, защото има по-малко от 7 дни до пристигането ми. 

Имам потвърдено хотелско настаняване, предоставено от Qatar Airways (ваучер) - това, заедно с билета ми, дали ще е доставъчно за получаване на Transit Visa on Arrival, директно на летището?

 

! ОБНОВЕНО (след разговор с офиса на Qatar Airways в София) - пътуващите, които имат издаден ваучер за безплатно хотелско настаняване, няма нужда да кандидатстват за транзитна виза от линка в сайта на компанията. Те получават visa on arrival веднага (освен ако нямат някакви провинения пред властите в Катар), след като уточнят детайлите по настаняването си на ‘Transit Accommodation Counter’ на летищто в Доха.

Ako хотела ти е букнат през Катарските авиотъпаци, няма да имаш проблем.

Слезеш ли от самолета, точно преди Транзит линиите има няколко гишета на Катар еръуейз. Спираш при тях, показваш резервацията и ти дават заветния жълт лист, с който отиваш да чакаш около час, час и половина на гишетата с надменните имигрейшъни. И ако си им симпатичен на несимпатичните имигрейшъни - воала.

Предвиди си 2-2:30 часа за всичко. Да знаеш за шатъла евентуално.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък да им ... ....... катарска.

 

Я някой от по-отворените да каже - има ли инстанция някаква или арбитраж, в световен мащаб, където мога да се оплаквам от безумията на някоя авиокомпания?

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък да им ... ....... катарска.

 

Я някой от по-отворените да каже - има ли инстанция някаква или арбитраж, в световен мащаб, където мога да се оплаквам от безумията на някоя авиокомпания?

 

Ми можеш да си разкажеш тук, стига да не прекаляваш с, ъъъ, многоточията :) Из социални мрежи, да им пишеш писма и т.н., ефекта може и да е по-силен от арбитраж.

 

Ако не са спазили някаква клауза по условията, мисля че има подходящ съд на ЕС или нещо подобно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Your application status is changed to 

Approved

 

Вие снимката на паспорта с телефон ли я пратихте или я сканирахте? И ако няма да оставам с нощувка какво се пише на място за оставане, след като е задължително полето?

Връзка към коментар

Вие снимката на паспорта с телефон ли я пратихте или я сканирахте? И ако няма да оставам с нощувка какво се пише на място за оставане, след като е задължително полето?

Аз си букнах хотел в Доха  с право на безплатна анулация. :) Не смятам да го ползвам.

 

Паспортите ги имам сканирани.Само ги преоразмерих според изискванията.Не виждам прблем обаче и с телефона да ги снимаш.

Редактирано от christuff
Връзка към коментар

Вие снимката на паспорта с телефон ли я пратихте или я сканирахте? И ако няма да оставам с нощувка какво се пише на място за оставане, след като е задължително полето?

Aз паспорта го сканирах, защото ми беше лесно в работата, иначе и аз мисля, че няма проблем да е сниман с телефон.

Връзка към коментар

Вие снимката на паспорта с телефон ли я пратихте или я сканирахте? И ако няма да оставам с нощувка какво се пише на място за оставане, след като е задължително полето?

Аз ги снимах с телефон. Имаме и хотел, за това не мога да бъда полезен с отговор на втория въпрос.

Връзка към коментар

Сега... да помоля за малко помощ, защото се изгубих. 

 

Видях, че Oshko е кандидатствал за виза онлайн - това за туристическа виза ли се отнася? (Транзитна не би ми вършила работа).

Ако да, може ли още веднъж линка? 

 

С две думи, чудя се как най-безболезнено - и лесно - се вади нормална виза с български паспорт. Благодаря.


П.П. Обиколих една камара междинародни линкове, но установих, че тук сякаш има най-много информация и реших да питам...

Връзка към коментар

Сега... да помоля за малко помощ, защото се изгубих. 

 

Видях, че Oshko е кандидатствал за виза онлайн - това за туристическа виза ли се отнася? (Транзитна не би ми вършила работа).

Ако да, може ли още веднъж линка? 

 

С две думи, чудя се как най-безболезнено - и лесно - се вади нормална виза с български паспорт. Благодаря.

П.П. Обиколих една камара междинародни линкове, но установих, че тук сякаш има най-много информация и реших да питам...

Не е туристическа.Тези са безплатни и са за престой над 5 часа,но не се сещам до колко беше максималния престой.И са само ,ако полетите ти са с Катарци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега... да помоля за малко помощ, защото се изгубих. 

 

Видях, че Oshko е кандидатствал за виза онлайн - това за туристическа виза ли се отнася? (Транзитна не би ми вършила работа).

Ако да, може ли още веднъж линка? 

 

С две думи, чудя се как най-безболезнено - и лесно - се вади нормална виза с български паспорт. Благодаря.

П.П. Обиколих една камара междинародни линкове, но установих, че тук сякаш има най-много информация и реших да питам...

За транзитна виза е, мисля беше до 96 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми можеш да си разкажеш тук, стига да не прекаляваш с, ъъъ, многоточията :) Из социални мрежи, да им пишеш писма и т.н., ефекта може и да е по-силен от арбитраж.

 

Ако не са спазили някаква клауза по условията, мисля че има подходящ съд на ЕС или нещо подобно.

 

Да не дъвча постоянно темата, вече си споменах терзанията тук - вместо да си легна през нощта в белите чаршафи на Crown Plaza, обикалях 3 часа от гише на гише и накрая трябваше да стоя 13 часа на летището. Букнах хотела, подведен от уж новите разпоредби на правителството, които Катар еръуйез публикува в официалния си сайт.

Впоследствие се оказва, че датата била 1 ноември, която никъде не пише, а аз си изгорях със 120 евро. Поне тях да ми върнат. Затова имам оплакване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега... да помоля за малко помощ, защото се изгубих. 

 

Видях, че Oshko е кандидатствал за виза онлайн - това за туристическа виза ли се отнася? (Транзитна не би ми вършила работа).

Ако да, може ли още веднъж линка? 

 

С две думи, чудя се как най-безболезнено - и лесно - се вади нормална виза с български паспорт. Благодаря.

П.П. Обиколих една камара междинародни линкове, но установих, че тук сякаш има най-много информация и реших да питам...

The following terms and conditions apply for the Transit Visa Scheme in Qatar
  • A pre-approved transit visa for duration between 5 to 96 hours must be processed through a Qatar Airways Office or through the Qatar Airways website. The duration of stay beyond 96 hours is not permitted under this scheme.
  • Individual passport per visitor is mandatory (including infants). A clear passport copy is required to be submitted at a Qatar Airways office or through Qatar Airways website. Passport should be valid for minimum 06 months at the time of entry into Qatar.
  • The processing time for the visa application is a minimum of 07 days excluding Public holidays.
  • Validity of the visa is for a period of 90 days from the date of issuance and for a single entry only. (Extension of validity is not permitted). A fresh visa application must be submitted.
  • Entry to the State of Qatar with approved visa must be within 90 days from the date of issuance of visa, passengers are requested to keep this in mind while planning their itinerary and visa submission.
  • Customers must hold a copy of the approved transit visa at the time of boarding and upon arrival into Qatar.
  • Confirmed tickets for a journey into Qatar and the onward journey out of Qatar must be on Qatar Airways ticket document. Both the flights must be operated by Qatar Airways. The facility is not applicable for travel where Doha is the point of turnaround e.g. BOM-DOH-BOM.
  • Entry into Qatar will be at the discretion of the immigration authorities. Qatar Airways will not be responsible for the decision of the immigration authorities. Qatar Airways offices acts only as a processing agent for visa applications and will not be liable for any expenses incurred should there be a delay in visa issuance or rejection from the Ministry of Interior, State of Qatar.
  • In case of visa rejection upon arrival into Qatar, passenger may travel onwards if holding a valid visa for final destination or make alternative arrangements of return travel to origin/other destination on his own expense. The unutilized portion of the original ticket however may be refunded without penalties. Optionally you may change your itinerary free of charge for rebooking in the same cabin.
  • All other expenses including accommodation costs in Qatar if any, must be borne by the passenger.
  • In addition, reservations & ticketing terms and conditions apply.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

The facility is not applicable for travel where Doha is the point of turnaround e.g. BOM-DOH-BOM.

 

Ето затова се интересувам НЕ от транзитна виза, а от нормална - за което попитах. За съжаление не мога да намеря точна информация как най-лесно да си извадя такава...

Връзка към коментар

Нормална туристическа виза се вади само с гарант. Това може да са хотели или Катарските аеролинии, ако ползваш техен хотел от списъка на сайта и полет.

Повечето хотели предлагат тази услуга, дори и по-евтините. Има такса за услугата, както и държавната такса за визата.

Аз съм кандидатствала. Проучвах доста хотели. Някои искаха безумни неща, като крупни депозити. Накрая избрах един съвсем обикновен тризвезден хотел в Доха. След резервацията се свързах с хотела по е-мейла, изпратих сканирани паспорти и попълнени декларации. Хората от хотела подадоха документите, но на втория човек, с когото щях да пътувам, му отказаха виза и затова не можах да отида до Катар. Все на летището си седя. От хотела бяха много коректни и не ми взеха никаква такса за опита.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нормална туристическа виза се води само с гарант. Това може да са хотели или Катарските аеролинии, ако ползваш техен хотел от списъка на сайта и полет.

Повечето хотели предлагат тази услуга, дори и по-евтините. Има такса за услугата, както и държавната такса за визата.

Аз съм кандидатствала. Проучвах доста хотели. Някои искаха безумни неща, като крупни депозити. Накрая избрах един съвсем обикновен тризвезден хотел в Доха. След резервацията се свързах с хотела по е-мейла, изпратих сканирани паспорти и попълнени декларации. Хората от хотела подадоха документите, но на втория човек, с когото щях да пътувам, му отказаха виза и затова не можах да отида до Катар. Все на летището си седя. От хотела бяха много коректни и не ми взеха никаква такса за опита.

 

Много благодаря! 

Връзка към коментар

Ako хотела ти е букнат през Катарските авиотъпаци, няма да имаш проблем.

Слезеш ли от самолета, точно преди Транзит линиите има няколко гишета на Катар еръуейз. Спираш при тях, показваш резервацията и ти дават заветния жълт лист, с който отиваш да чакаш около час, час и половина на гишетата с надменните имигрейшъни. И ако си им симпатичен на несимпатичните имигрейшъни - воала.

Предвиди си 2-2:30 часа за всичко. Да знаеш за шатъла евентуално.

Потвърждавам, точно така беше - цялата процедура отнема около 2 часа (30 мин чакане за заветния жълт лист (ваучер) и около 1-1:30 часа чакане на паспортен контрол. Шатъл нямах, тъй като ме чакаше кола от хотела. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Катарците яко се гаврят с хората. При престой 8.50 часа ми отказаха транзитна виза, за която кандидатствах през сайта. Обяснения естествено няма. А после от 4 до 96 часа нямало проблем. 

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Жалко. Всичко изглеждаше като формалност, но явно не е така. Да не си направил някаква техническа грешка?

 

Съмнявам се да съм направил грешка, даже два-три внимателно си проверих всичко. Единствената такава би могла да бъде на полето "Номер и място за пребиваване/хотел", което беше задължително за попълване, но след като нямаше да ползвам хотел просто попълних само личния си номер. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съмнявам се да съм направил грешка, даже два-три внимателно си проверих всичко. Единствената такава би могла да бъде на полето "Номер и място за пребиваване/хотел", което беше задължително за попълване, но след като нямаше да ползвам хотел просто попълних само личния си номер.

 

Има шанс да е това, обаче какво би могъл да напишеш там...фиктивен хотел или адресът на летището...или да ги питаш.
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.