Прескочи до съдържание

Визи за Катар


Препоръчани мнения

Само да кажа - няма такова животно като "безплатна транзитна виза", която дават на лвтището.

Тъпанарите обясняват, че още не било влезло в сила, само го обсъждали. 2:30 часа обикалях по инстанциите им и нищо.

Изгорях си с един Crown Plaza, предплатен и ще пия една студена вода. 12 часа ще я пия, по нощите.

Тъпаците от Катар еръуейз са си тъпаци. Доказаха ми го за втори път.

Но аз съм си виновен, бях им хвърлил клетва и пак... а ся яж на мама .... като си толкова тъп:)

Аз отдавна съм им дала червен картон. И ако ще и без пари да искат да ме возят, пак няма да стане.:(Напълно съм съгласна с теб.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Катарците яко се гаврят с хората. При престой 8.50 часа ми отказаха транзитна виза, за която кандидатствах през сайта. Обяснения естествено няма. А после от 4 до 96 часа нямало проблем. 

Здравейте! Предстои ни да подадем документи за транзитна виза.Интересуваме кога разбрахте, че няма да Ви дадат виза - по имейл, или на място в Катар.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Предстои ни да подадем документи за транзитна виза.Интересуваме кога разбрахте, че няма да Ви дадат виза - по имейл, или на място в Катар.

Здравейте! Като се регистрирате ще ви изпратят един код, който като го въведете в линка, който ще ви изпратят, може да следите за актуализация на вашата молба за виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко актуална информация-както писах по-горе визите ни станаха за около 2 дни.В полето адрес бях записал адресът на хотел букнат с право на безплатна анулация. След като ми одобриха визите анулирах резервацията.Имах притеснение,че за това може да се заядат.Но всичко мина нормално-след като кацнахме се отправихме директно към зоната за паспортен контрол.Опашката не беше голяма (около 12.30 след полунощ)и реално след 10 - 15 минути минахме безпроблемно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да се оплача, че и на мен беше отказана безплатна транзитна виза за Катар :( Специално си резервирах полет с Катар с близо 24 часа престой в Доха, като преди това се консултирах и с офиса на Катар. От там ми казаха, че безплатен хотел не могат да ми осигурят, защото виждат в системата и по къси връзки от 8 часа, но безплатна виза ще ми дадат без проблем. Резервирах си аз полета и отидох на апликацията на сайта, но от там ми изписа, че за моето разписание не можело да искам безплатна виза :( Обадих се отново на Катар и след ровене в документите установиха, че за полети тръгващи от Дубаи няма безплатна виза :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

А колко време преди полета кандидатствате за визата? Ние имаме престой на 26 януари и се чудя кога да попълним бланките.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А колко време преди полета кандидатствате за визата? Ние имаме престой на 26 януари и се чудя кога да попълним бланките.

 

На мен ми обясниха по телефона, че най-рано 30 дена преди полета и най-късно 7 работни дни преди посещението може да се подаде молбата. Това обаче не го видях написано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Прехвърлих темата.

Престоите са ми два - 8 часа и 40 мин на отиване за Мале, и 8 часа и 5 мин на връщане от Мале.

За безплатна транзитна виза този ли линк трябва да ползвам:

http://www.qatarairways.com/global/en/qatar-transit-visa.page

 

Ако да, то тогава има ограничение от 30 дни преди полета, за да започна кандидатстването. Днес не ме пуска да продължа нататък.

ОК. Ще изчакам 30.12.2016 - полета ми е на 29.01.2017

Предварително ще букна хотел в Доха с опция за безплатно анулиране.

Дотук плана ОК ли е?

 

А за обратния полет на 12.02.2017  и другия престой пак ли трябва да правя същото упражнение, щото визата е 96 часова?

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Toва за 30-те дни явно е ново, защото аз взех визи повече от 30 дни преди полета.

По правилата, които аз четох, ако няма промяна, не можеш да вземеш и в двете посоки, трябва да си избереш една от тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! За много години :)

 

Да се включа и аз. Ние летим на 11.01.17. Кандидатствали сме за визи на 3.11.16. Одобрили са ни на 7.11.16. На тях пише, че са валидни до 1.02.17, за престой до 4 дни.

Като спонсор са посочени катарските авиолинии. Имаме билети и хотел купени през тях.

Редактирано от tsveto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако си мислите, че ще видите нещо кой знае какво в Доха, лъжете се. 10 небостъргача обвити в пясък, една марина средна класа и един сносен пазар за 20 минути обиколка.

Хора по улиците не видях, чума все едно ги беше ударила.

Та не заминавайте натам с очаквания големи.

Престой пък и в двете посоки от по над 4-5 часа, за мен лично е ужас.

 

Мое мнение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

И на нас ни дадоха визи. Подадохме на 30 декември, на Ангел му потвърдиха на 3-ти януари, на мен на 4-ти. Имаме 8 часа престой. В полето за хотел писахме някакъв Youth Hostel, който няма да ползваме, просто защото това поле се води задължително.

Редактирано от Здравко Ангел
Връзка към мнение

Аз да попитам някой има ли идея каква би била цената на такси, ако се наеме през нощта за разходка из града? 

Ето в тази тема, FlyTraveler е споменал, че е ползвал такси.

Не знам дали е писал подробно някъде.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да се отчета и аз.

Кандидатстване - 9.01

Одобрение 11.01

 

Внимавайте с качеството на сканираните паспорти - не ми ги харесаха (още на 9-ти), та се наложи да ги сканирам отново като донастройвах скенера в службата.

 

 

Сега, дано не забравя в Booking-a да канцелирам хотела в Doha, че ще ми излезе златна безплатната транзитна виза. :)

 

10x, christuff

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз смятам да кандидатствам за транзитна виза, понеже имам 8 часа престой. Дано да ни дадат одобрение. Ще си наемем такси и ще разгледаме Доха в светлини през нощта :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Докладвам от мястото на събитието:). Имаше голяма тълпа от хора на изхода, но работеха доста "гишета" и почти всички чакащи имаха документ потвърждаващ одобрената виза. За не повече от 30мин. минахме, снимаха ни, биха ни печати и ни пуснаха без проблем. Понеже нашият престой е над 15 часа, ще се освежим,ще дремнем няколко часа в хотела и после ще направим един бърз тигел на най-близките забележителности :)

Успех на всички :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

tsveto, питаха ли за боокинг в хотел?

 

А някой да е позлвал обществения транспорт, линия 747 или 777 за Доха?

Редактирано от tom777
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ползвах такси за обиколка на града - за около 4 часа цената беше 60 USD.

Имахте ли предварителна уговорка или го наехте пред летището?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

tsveto, питаха ли за боокинг в хотел?

 

А някой да е позлвал обществения транспорт, линия 747 или 777 за Доха?

Не. Нищо. Само ни снимаха и ни биха печати. Ние ползвахме uber. За 5 км платихме около 3 usd. Мисля, че когато ползваш uber за първи път, возенето до някаква сума е безплатно. В БГ беше до 10 лв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не. Нищо. Само ни снимаха и ни биха печати. Ние ползвахме uber. За 5 км платихме около 3 usd. Мисля, че когато ползваш uber за първи път, возенето до някаква сума е безплатно. В БГ беше до 10 лв.

Може ли по-подробно.

 

.... и после ще направим един бърз тигел на най-близките забележителности :)

 

 

Таксито ви служеше за хопон-хопофф автобус или само до определено място и после пеша ... Кои забележителности. И това с uber как става ... да си спестя малко време в google. До сега не съм ги ползвал.

Може и в отделна тема, ако прецениш.

Предварително благодаря.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, имам въпрос. На сестра ми приятелка трябва да пътува до Доха с 3 годишно дете, като мъжът и е там в някакъв хотел. Не знам по каква причина. Трябва да е там за около 10 дена и си е взела билети вече, но имало проблем с хотела, в който е мъжът й и не си е извадила виза. Сега или трябва да си смени датите или да търси друг начин за виза. Не знам дали е вариант да й съдейства друг хотел, да плати някаква такса пък да си спи в хотела, където е мъжът й. Давайте всякакви идеи как да се изкара туристическа виза. Лети се с Търкиш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.