Прескочи до съдържание

Визи за Катар


Препоръчани мнения

A дали сайта на външно министерство  не е актуализиран защото това пише там:
"Считано от 21.06.2017 г. Държавата Катар е взела решение на български граждани да бъдат издавани незабавно туристически визи със срок на валидност от един месец, при пристигането им на ГКПП в страната. Това ще бъде възможно при следните условия:
- Гражданите да представят международен паспорт с оставащ срок на валидност – минимум шест месеца;
- Да притежават билет за отиване и връщане до и от Държавата Катар;
- Да имат резервация в хотел и да носят в себе си сума в размер на минимум 1500 щатски долара или кредитна карта;
- Да заплатят такса в размер на 100 катарски риала."
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам около 10 часа предстой в Катар на връщане от Сидни и искам да попитам трябва ли да си платя за виза, както пише(100 катарски риала) или вече стана напълно безплатно? 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, ще пътуваме през м. януари за Тайланд с катарските авиолинии през Доха.

В Доха имаме 2 часа престой на отиване, и 4 часа престой на връщане.

Въпросът ми е необходима ли ни е транзитна виза за Катар, след като ние ще бъдем само на летището?

Благодаря на всички, които ми отговорят:)

 

Връзка към мнение
преди 31 минути , Darinita каза:

Здравейте, ще пътуваме през м. януари за Тайланд с катарските авиолинии през Доха.

В Доха имаме 2 часа престой на отиване, и 4 часа престой на връщане.

Въпросът ми е необходима ли ни е транзитна виза за Катар, след като ние ще бъдем само на летището?

Благодаря на всички, които ми отговорят:)

 

За транзит не ви трябва виза, но и за влизане в държавата ще получите безплатна виза на летището. При 4 часа престой без проблем може да направите 1-2 часа обиколка на града с такси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор, Topfly.

Доколкото знам града е отдалечен доста от летището, не е ли рискована обиколката за 1-2 часа с такси, да не си изтървем самолета^_^

Само в местна валута ли можем да платим на таксито, ако предприемем обиколката?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 минути , Darinita каза:

Благодаря за бързия отговор, Topfly.

Доколкото знам града е отдалечен доста от летището, не е ли рискована обиколката за 1-2 часа с такси, да не си изтървем самолета^_^

Само в местна валута ли можем да платим на таксито, ако предприемем обиколката?

4 часа са наистина малко. Поне час ще ви отнеме само влизането в Катар (опашките на паспортен контрол обикновено са огромни), а после трябва да сте обратно на летището 2 часа преди полета. За 1 час няма да видите нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Георги Матееви аз така мисля.

Това означава ли, че на отиване с 2 часа престой в Доха, няма да са достатъчни поради проверките, да си хванем самолета до Пукет?:(

Връзка към мнение
преди 2 минути , Darinita каза:

Благодаря за бързия отговор, Topfly.

Доколкото знам града е отдалечен доста от летището, не е ли рискована обиколката за 1-2 часа с такси, да не си изтървем самолета^_^

Само в местна валута ли можем да платим на таксито, ако предприемем обиколката?

До пристанището и пазара пътят е 15 километра и 15 минути според гугъл. Небостъргачите и бизнес центъра са на още 4-5 километра. Обиколка за 1, 1,5 часа ще ви е достатъчна да направите няколко снимки и леко да усетите атмосферата на града. След пристигането на самолета на нас не ни трябваха повече от 20 минути преди да излезем от летището. Ще ви трябват местни риали за таксито. Карайте по таксиметър.

преди 2 минути , Darinita каза:

Благодаря, Георги Матееви аз така мисля.

Това означава ли, че на отиване с 2 часа престой в Доха, няма да са достатъчни поради проверките, да си хванем самолета до Пукет?:(

В транзитната зона няма проверка на паспорти. 2 часа са напълно достатъчни за спокоен транзит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летището е на около 20 -25 минути с такси.Проблема е ,ако е час пик и има задръствания в града.Последният път си изтървах самолета за Кувейт за 2 минути ,защото сутринта в 7 ч. !!!! не предвидих безумните задръствания  заради учениците и държавните служители . Тук всяко дете го возят с джип на училище и  е  ад .Поне вече  повечето кръгови ги направиха със светофари ,че беше страшно ...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ние имахме престой през нощта. Много бързо минахме през проверката и излязохме от летището. Наехме си от зелените таксита като казахме още преди да се качим, че искаме 3 часа да ни разходи из града и че можем да му платим само в долари. Нямаше никакъв проблем. До централната част стигнахме за може би около 20мин, трафик нощем няма - съвсем спокойно движение имаше. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Боян Димитров

Търся актуална информация за визите за Катар. Във форума се намира доста информация, но тъй като последната актуализация на визовия режим е от юни тази година ми се ще да повдигна въпроса.

 

В единствената актуална тема пише безплатна виза за българи при пристигане. 

 

В сайта на министерството на външните работи изискванията са доста по-строги. http://www.mfa.bg/index.php?page=15&staticpage=findanembassy&posolstvo=76

 

- Гражданите да представят международен паспорт с оставащ срок на валидност – минимум шест месеца;
- Да притежават билет за отиване и връщане до и от Държавата Катар;
- Да имат резервация в хотел и да носят в себе си сума в размер на минимум 1500 щатски долара или кредитна карта;
- Да заплатят такса в размер на 100 катарски риала.

 

Интересувам се как е в действителност.

 

Аз очевидно не мога да ползвам безплатен хотел от катарските авиолинии, защото билетите ни са тип О, а 17 часа престой от 23 до 16 на другия ден изискват хотел, така че хотел ще трябва да имам. Препоръки за хотел или поне подходящо хотелско разположение също ще оценя високо.

 

 

 

 

Връзка към мнение

Ами това няма да е първия път, когато министерството не си ъпдейтва сайта. Аз бих вярвал повече на TIMATIC (голямата тема за визи с таблицата, цъкаш на Катар и отваря актуалната информация от TIMATIC).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Боян Димитров каза:

Търся актуална информация за визите за Катар

Можеш да го направиш в съответната тема. :)

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 3 минути , chandni каза:

Можеш да го направиш в съответната тема. :)

 

Честно казано се обърквам от полиси политиката на сайта. Георги, постоянно ми отделя темите в нови, сега пък се указва, че това също е грешно. 

Връзка към мнение
В момента, Боян Димитров каза:

 

Честно казано се обърквам от полиси политиката на сайта. Георги, постоянно ми отделя темите в нови, сега пък се указва, че това също е грешно. 

Програмата за пътуване е индивидуална за всеки, съответно се отделя в нова тема. Визовите режими са еднакви за всички и информацията се събира в една тема за съответната държава.

Връзка към мнение

През ноември 2017 имах 17 часов престой в Доха на връщане от Занзибар. Имах букнат хотел и на паспортната проверка им показах билета Доха - София за следващия ден и ваучера за хотела. Нищо повече не ме питаха и не искаха. Даже не знам дали им трябваше ваучера, но аз им го дадох. Нищо не съм плащала.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Актуално инфо?

Продължава ли визата да е on arrival и безплатна?

Всъщност има някакво очакване във форума, че това ще е само временно, така ли?

Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици. И аз имам едно въпросче отностно кандидатстването за виза за Катар ( тъй като ми предстои пътуване с 1 ден престой в Катар ).

Вече съм във формата за кандидатстване през сайта на qatarairways и стигнах до полето за националност, но проблема идва от там, че в списъка им няма bulgarian... случвало ли се е на някой тази ситуация и как я е решил, или ако можете ли да ми дадете някакъв съвет как да постъпя (защото полето е задължително) 

Screenshot 2018-01-15 10.51.20.png

Връзка към мнение
преди 15 минути , m.zh.ivanova каза:

Вече съм във формата за кандидатстване през сайта на qatarairways и стигнах до полето за националност, но проблема идва от там, че в списъка им няма bulgarian..

Както виждаш, и Белгия липсва

 

Защото България и Белгия са в списъка на държави, които нямат нужда от виза.

 

Виж тук: https://www.visitqatar.qa/plan/visas-requirements.html

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , домосед каза:

Защото България и Белгия са в списъка на държави, които нямат нужда от виза.

 

Сериозно, леле... уж четох по темата, но тази информация съм я пропуснала... Страхотно, значи след пристигане на летището можем директно да си се насочим към изходите за паспортна проверка без никакви притеснения? 

Много ти благодаря за бързия отговор :)

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване след 4 дни, с 1 ден престой и явно съм закъснял за виза (макар и безплатна, явно е необходима), тъй като излиза съобщение, че покрай Национален празник, ще се издават до 7 дни. Вече се колебая дали да пусна все пак заявление или да го направя при пристигане на летището. Ако някой е минавал скоро през подобна процедура, ще Ви бъда благодарен да сподели.

Редактирано от Иван Петров
Връзка към мнение
преди 1 час, Иван Петров каза:

Здравейте, предстои ми пътуване след 4 дни, с 1 ден престой и явно съм закъснял за виза (макар и безплатна, явно е необходима), тъй като излиза съобщение, че покрай Национален празник, ще се издават до 7 дни. Вече се колебая дали да пусна все пак заявление или да го направя при пристигане на летището. Ако някой е минавал скоро през подобна процедура, ще Ви бъда благодарен да сподели.

 

С Катар сме безвизови вече,от миналата година. Просто си чакаш на опашката за излизане и ти бият печат за 3 месечен престой. Та няма за какво да се притесняваш. 

Редактирано от Mary
Цитат
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.