Прескочи до съдържание

Визи за Катар


Препоръчани мнения

Ние получихме транзитни визи. Като кацнем в Доха, към кое гише да се отправим? И тези, които са ползвали таксита, на случаен принцип ли става уговарянето /да ни разходи през нощта за няколко часа/, тоест което такси е наред или ние си избираме? И понеже нали чекирания куфар остава на летището, чекиран до крайната точка, а ние излизаме извън летището как се процедира? И на връщане таксито ни спира пред Departures и с бордните карти се насочваме направо към гейта предполагам.

Ще съм благодарна някой да ми изясни нещата :) 

Връзка към мнение
51 minutes ago, ivelina666 said:

Ние получихме транзитни визи. Като кацнем в Доха, към кое гише да се отправим? И тези, които са ползвали таксита, на случаен принцип ли става уговарянето /да ни разходи през нощта за няколко часа/, тоест което такси е наред или ние си избираме? И понеже нали чекирания куфар остава на летището, чекиран до крайната точка, а ние излизаме извън летището как се процедира? И на връщане таксито ни спира пред Departures и с бордните карти се насочваме направо към гейта предполагам.

Ще съм благодарна някой да ми изясни нещата :) 

Щом ще излизате да се разхождате тоест напускате летището ще трябва да се насочите към изход,ще минете през Pass control, проверка паспорти и визи след което излизате и се нсочвате към табелка таксита,за съжаление не мога да кажа нищо за такситата,като направите обиколката се връщате на летището -излитащи Отново pass control скенери и след това се отправяте към гейта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Имайте предвид,  че процедурата по излизане и връщане на територията на летището отнема от 30 минути до час във всяка посока. Ние загубихме 2 часа в чакане на паспортния контрол. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
40 minutes ago, ivelina666 said:

Това на излизане от летището ли?

На мен също ми трябваха около 2 часа, за да мина паспортен контрол на влизане в Доха. 

Редактирано от Alenn
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Повече от час на излизане и към 45 минути като се върнахме на опашка, за да влезем. Иначе ние обикаляхме с един приятел, който дойде да ни вземе, затова не може да помогнем с инфо за такситата. Имахме 5 пълни часа навън, мисля, че добихме доста пълна представа за Доха - ако сте нощно време, небостъргачите са красиво осветени, минахме през пазара, разходихме се по крайбрежната, хапнахме в мола Villaggio...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Успяхме и ние да разгледаме Доха през нощта. Излезнахме бързо от летището, бяхме си разпечатали визите, но даже не ги и погледнаха, вероятно в системата си имат всичко. Сложиха ни визите, насочихме към изхода за таксита. Обяснихме на шофьорът, който беше наред, че искаме да ни разходи из Доха за 2-3 часа и колко ще ни струва, а той каза, че трябва да пусне апарата и колкото излезе между 100 и 200 риала. Попитах може ли в долари, каза, че може. Качихме се и тръгнахме, той ни казваше кое какво е малко на развален английски, видяхме нещата, които исках, че и някои други, които той е преценил, че си заслужават. Спирахме, където беше възможно, за да се снимане и така 2 часа и половина някъде, което ни струваше 60 долара. После на влизане в летището, също много бързо минахме през проверките и рано рано бяхме на гейта, добре, че има безплатен нет :) Много ни хареса Доха, нищо, че Дубай ни е вдигал високо летвата. Бих отишла и през деня, за да мога да вляза в забележителностите. Някой ден, при някое дневно прекачване :) 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Чудесна новина, с кеф ще посещавам Доха по-често. Напълно очаквано и логично решение. Съдейки по доооста разширения списък с държави явно дипломатическата изолация си е казала тежката дума. Сега остава Катар да отблокират viber, whatsapp и skype и ще са първенци в залива :) 

Връзка към мнение

Имам въпрос относно тази виза: тя отнася ли се за транзитни полети през Катар, без излизане от трнзитната зона? Вече започвам да съжалявам, че изобщо тръгвам към Сингапур!

Редактирано от Valentina
Връзка към мнение
Преди 1 час, Valentina каза:

Имам въпрос относно тази виза: тя отнася ли се за транзитни полети през Катар? Вече започвам да съжалявам, че изобщо тръгвам към Сингапур!

Не, не ви трябва виза, ако не излизате от летището. Освен това прочети 3-5 страница на тази тема за безплатна виза, ако имате престой и пътувате в определен период.

 

ПП Всъщност не съм сигурен дали тази нова виза отменя безплатната, или е след като изтече промоцията, но не мога да прочета нищо от листа. 

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 6/24/2017 at 5:33 PM, Valentina said:

Имам въпрос относно тази виза: тя отнася ли се за транзитни полети през Катар, без излизане от трнзитната зона? Вече започвам да съжалявам, че изобщо тръгвам към Сингапур!

 

visa.JPG

Връзка към мнение
20 hours ago, Valentina said:

 

visa.JPG

Относно визите за Катар:

Днес разговарях с офиса на Катарските авиолинии в София. Визи за пътнизи, които изчакват следващ полет в транзитната зона не се нуждаят от виза!!! Няма промяна в цената на купени вече билет. Единственото, за което трябва да се следи - ако се получи мейл за верификация. няма промени, разлики в часове на исзлитане - съобщиха ми за разлика от 5 минути само. Моето пътуване е Доха-Сингапур-Доха и обратно. На 20 юли ще дам още информация за това как минава полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валентина, не разбрах от къде произлиза притеснението ти с тези визи, но спри да го мислиш. Със сигурност не ти трябва виза щом стоиш в транзита. Проверено е от купища магеланци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, mililia said:

Валентина, не разбрах от къде произлиза притеснението ти с тези визи, но спри да го мислиш. Със сигурност не ти трябва виза щом стоиш в транзита. Проверено е от купища магеланци. 

Притеснението идва от нестабилната обстановка в региона. Винаги е добре човек да се информира. А когато зададох въпрос тука, получих един отговор и не особено сигурен. 

Написах сега, защото проверих и се надявам да съм полезна с това някому, освен на себе си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой пробвал ли е от VOA след 22 юни? Има ли някакъв проблем и как точно трябва да им докажеш, че разполагаш с наличност около $1500?

Редактирано от Guinness
Връзка към мнение

И преди си беше в процедурата това с наличието на определена сума, но никой никога мен не ме е питал - имам ли, нямам ли. Носи си някоя карта - да им кажеш, че вътре има. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Добра новина - напълно очаквана и логична предвид ситуацията на Катар в момента.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 13.07.2017 г. в 22:25, Guinness каза:

Някой пробвал ли е от VOA след 22 юни? Има ли някакъв проблем и как точно трябва да им докажеш, че разполагаш с наличност около $1500?

И аз искам да попитам същото?

Началото на декември на връщане от Мале имаме почти 24 часа в Доха, имаме и запазен хотел....и още не съм сигурна трябва ли да кандидатстваме за виза преди полетите  или плащаме на летището 27те долара и излизаме от летището?! :wacko:

Редактирано от Росина
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.