Прескочи до съдържание

Канада - eTA, сухопътни и морски граници


Препоръчани мнения

преди 7 минути , ruwenzogy каза:

ще ме връщат ли ?

Едва ли ще те връщат, но все пак имай предвид, че гранична полиция е оторизирана да преценява дали да влезеш във всяка една държава. Знаеш чудесно, че е добре да се отнесеш сериозно. Фактът, че сме без визи не означава без проверки 🙂, а ако човек не отговаря на проверката е въпрос на преценка. Мога да ти разкажа за случай на човек върнат от Мексико (и там сме без визи) от границата.

Ти какво му се косиш на английския - не проверяват за познания по минало несвършено време. А и ти си си спец, я какво шекспирово произношение съм чувал от теб. И руски и френски ще ти свършат работа, не го мисли точно пък как ще се разберете.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз, когато бях  'перманент резидент', и отсъствувах по няколко месеца от Канада и при всяко влизане ме изпитваха по няколко часа, и за това не ги харесвам тези , там по границите,,,.... И за това се дразня, сега, когато сме уж  без визи, те са си същите митничари, полицаи и т......копои...

Не ми ги хвалете, че това им е уж работата.....

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Your session has expired

Your session has expired due to inactivity or an incorrect page request.
 
For security reasons we ask that you please loginagain.
 
 
 
някой ще тества ли дали checking toola на ета наистина работи
..........
 
Status :  eTA approved.  
на емайла е ок но когато тръгна да го проверявам.......,
Връзка към коментар

Здравей MatriXA!

Аз също имам валидна еТА ,но при проверка и на мен ми дава същото 

Your session has expired due to inactivity or an incorrect page request.
 
For security reasons we ask that you please loginagain
Мисля,че проблема е от сайта.
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В Торонто съм border security ме разпитваха 20 минс след като си вземете листчето от машинката има човек който ви пита откъде идвате икакво работите след това пише някакъв знак на него И след 20 метра някои хора продължават с welcome то Canada, а аз отидих на една опашка с мексиканци и китайци след разпит около 20 мин какво работя и къде живея и защо двупосочив билет ме връща в Лондон, а не в БГ след като нямам работа в Лондон  нямах никаква резервация и за хотел прдеварителна и му обясних че след летището отивам да пийна  някои бири и да се запозная locals ( woman's ) и ще намеря къде да спя.. И познайте какво стана получих печат с 1 година престой а не 6 месеца както го дават ... Е Това е от мен засега, дано съм бил полезен. А да и интернета ми от Европа роуминга не работи в Канада и си взех Канадска от летището, но е скъпа 85 CAD за 4 Gb net и разговори без ограничения, но може и по евтина да си намерите, но не и от летището. На мен ми трябваше тъй като не познавам никoй тук и за мен е Jurasic park без интернет (на въпросите нямаш жена и деца и приятелка, млад си - си помислих, че ще ме върнат със следващия самолет примерно, както американците не ми дадоха виза ).

Редактирано от cck
lat -> cyr
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Честито ! Мисля, че искреността ти е направила служителя толерантен към теб. Продължавай навсякъде само с нея. Увъртанията няма да те приближават към целта. Излез след точно година, през това време живей спокойно и ще получаваш пак виза след виза. 

Не ни забравяй .:wink: Надявам се, че ще ти остане време да ти запознаваш с канадските красоти. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
17 hours ago, MatriXa said:

В Торонто съм border security ме разпитваха 20 минс след като си вземете листчето от машинката има човек който ви пита откъде идвате икакво работите след това пише някакъв знак на него И след 20 метра някои хора продължават с welcome то Canada, а аз отидих на една опашка с мексиканци и китайци след разпит около 20 мин какво работя и къде живея и защо двупосочив билет ме връща в Лондон, а не в БГ след като нямам работа в Лондон  нямах никаква резервация и за хотел прдеварителна и му обясних че след летището отивам да пийна  някои бири и да се запозная locals ( woman's ) и ще намеря къде да спя.. И познайте какво стана получих печат с 1 година престой а не 6 месеца както го дават ... Е Това е от мен засега, дано съм бил полезен. А да и интернета ми от Европа роуминга не работи в Канада и си взех Канадска от летището, но е скъпа 85 CAD за 4 Gb net и разговори без ограничения, но може и по евтина да си намерите, но не и от летището. На мен ми трябваше тъй като не познавам никoй тук и за мен е Jurasic park без интернет (на въпросите нямаш жена и деца и приятелка, млад си - си помислих, че ще ме върнат със следващия самолет примерно, както американците не ми дадоха виза ).

На коя компания взе сим карта?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Реших да видя как стои въпроса с моя eTA, който бях получил още като ги пуснаха, та влязох в официалния им сайт: 

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=029&top=3

 

Но тук линка към 

For eTA applications

If you applied for an eTA, you can check your status online.

Нещо не работи вече. Някой друг да има подобен проблем?

ПП. Въпросният еТА само за влизане в страната със самолет ли го изискват? Или по земя също?

 


Поздрави!

Връзка към коментар
преди 7 часа, Aleks каза:

Реших да видя как стои въпроса с моя eTA, който бях получил още като ги пуснаха, та влязох в официалния им сайт: 

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=029&top=3

 

Но тук линка към 

For eTA applications

If you applied for an eTA, you can check your status online.

Нещо не работи вече. Някой друг да има подобен проблем?

ПП. Въпросният еТА само за влизане в страната със самолет ли го изискват? Или по земя също?

 


Поздрави!

Привет. Аз проверих моята eTA, излезна ми резултат (валидна е със дата до края на валидност на паспорта ми).
Аз написах в google Canada eTA. И ми излезна този сайт https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html

Първото изречение е това за какво е eTA:
The Government of Canada's official website to apply for an eTA to fly to, or transit through, a Canadian airport. It only costs $7 CAD.
 

т.е. само като кацаш със самолет.

Връзка към коментар
16 hours ago, Aleks said:

Реших да видя как стои въпроса с моя eTA, който бях получил още като ги пуснаха, та влязох в официалния им сайт: 

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=029&top=3

 

Но тук линка към 

For eTA applications

If you applied for an eTA, you can check your status online.

Нещо не работи вече. Някой друг да има подобен проблем?

ПП. Въпросният еТА само за влизане в страната със самолет ли го изискват? Или по земя също?

 


Поздрави!

Здравейте! При нас преди да заминем имаше същият проблем,но после всичко се оправи и нямахме никакви проблеми преди излитането и при влизане в Канада. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 8 минути , paduan123 каза:

Аз искам да попитам някакви документи искат ли прикачваш зa eTA

Отбелязва се само номера на паспорта и валидност, заплаща се с кредитна карта и следва да получиш еТа на мейла (процесът е доста бърз).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

При кандидатстване за eTa на двама възрастни, пътуващи с 12-годишно дете и 8-годишно дете, за децата как се процедира - отделно ли се попълва формуляр за тях или към единият възрастен?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Малък ъпдейт от мен за проверките тази година: за разлика от 2017, когато декларацията се попълваше на бланки, които раздаваха в самолета, сега се прави на машина след пристигане. Сканираш паспорта, въвеждаш държава на пребиваване, брой дни в Канада, снимат те, и машината издава бележка със снимката и данните от паспорта, която се показва на гишето заедно с паспорта. Този път ме попитаха набързо откъде идвам, каква е причината за посещение, къде ще остана за посочените дни, колко куфара имам и дали имам цигари и алкохол за деклариране (през 2017 само провериха дали имам еТА и ми сложиха печат, не са ме питали нищо). Преди да се отиде до лентите за багаж се минава през друго гише, където проверяват дали бележките са маркирани и ги събират. Поздрави от Онтарио 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 17 минути , DenitsaS каза:

Малък ъпдейт от мен за проверките тази година: за разлика от 2017, когато декларацията се попълваше на бланки, които раздаваха в самолета, сега се прави на машина след пристигане. Сканираш паспорта, въвеждаш държава на пребиваване, брой дни в Канада, снимат те, и машината издава бележка със снимката и данните от паспорта, която се показва на гишето заедно с паспорта. Този път ме попитаха набързо откъде идвам, каква е причината за посещение, къде ще остана за посочените дни, колко куфара имам и дали имам цигари и алкохол за деклариране (през 2017 само провериха дали имам еТА и ми сложиха печат, не са ме питали нищо). Преди да се отиде до лентите за багаж се минава през друго гише, където проверяват дали бележките са маркирани и ги събират. Поздрави от Онтарио 🙂

Да, тези бланки от известно време се попълват на машини след пристигане. 
 

Приятно изкарване - до кога си в Канада и какъв е планът тази година?

🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Травеолани каза:

Приятно изкарване - до кога си в Канада и какъв е планът тази година?

🙂

 

До 2-ри ще съм тук, малко повече от 2 седмици се събират, но този път само в района Кингстън - Отава. Може би един ден в Торонто преди връщане. Планът е почивка пред камината и ядене на палачинки и путин. Поне температурите са поносими за разлика от тези преди две години, така че ще се разходя повече из Кингстън и Гананок, без да се притеснявам, че ще остана без пръсти или нос 🤣 Вчера даже беше слънчево:

 

1576585474441.thumb.jpg.c9fe82b9ff2a65af311b3adf4ed42940.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 часа, DenitsaS каза:

Малък ъпдейт от мен за проверките тази година: за разлика от 2017, когато декларацията се попълваше на бланки, които раздаваха в самолета, сега се прави на машина след пристигане. Сканираш паспорта, въвеждаш държава на пребиваване, брой дни в Канада, снимат те, и машината издава бележка със снимката и данните от паспорта, която се показва на гишето заедно с паспорта. Този път ме попитаха набързо откъде идвам, каква е причината за посещение, къде ще остана за посочените дни, колко куфара имам и дали имам цигари и алкохол за деклариране (през 2017 само провериха дали имам еТА и ми сложиха печат, не са ме питали нищо). Преди да се отиде до лентите за багаж се минава през друго гише, където проверяват дали бележките са маркирани и ги събират. Поздрави от Онтарио 🙂

Деничка, това, като кацнеш в Канада директно ли?
Че ние няколко пъти минавахме сухопътно САЩ-Канада-САЩ, само с паспортите, без нищо друго. Кацнахме в САЩ. Или може би, заради американката виза, формалностите са били по- малко?


 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Деничка, това, като кацнеш в Канада директно ли?
Че ние няколко пъти минавахме сухопътно САЩ-Канада-САЩ, само с паспортите, без нищо друго. Кацнахме в САЩ. Или може би, заради американката виза, формалностите са били по- малко?


 

Да, това беше с директен полет Лондон - Торонто. Ако пристигаш със самолет в Канада, задължително искат еТА (виза за някои дръжави), а за сухопътно преминаване не знам какви документи трябват освен паспорт.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.