Прескочи до съдържание

От Намибия до Виктория Фолс'


ruwenzogy

Препоръчани мнения

преди 3 часа, slujitel каза:

Хайде, време е да разкажете подробно, със снимки и цени.

Най-напред искам да изкажа огромните си благодарности на моите спътници в това пътуване.... -  Стан/Малкия, който изкара 8000 км, без да му мигне окото,  Ася/Патилана, която стоически издържа на невероятното натоварване през цялото пътуване и милото ми момиче - Снежка..., която бе по-смела и от мен...

Благодаря Ви , Приятели.....

 

lg_25979221_IMG_5361.JPG.d5ff6e5c8c78c5fb0f68b1531fea2904.JPG

  • Харесвам 22
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 33 минути , chandni каза:

Да разбирам ли, че толкова километра сте навъртели с кола...? 😵

Да, това можехме да го направим само ние със Стани.  Ако някой иска нашата програма, трябва мнооого да се замисли дали може да стане....

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, ruwenzogy каза:

Да, това можехме да го направим само ние със Стани.  Ако някой иска нашата програма, трябва мнооого да се замисли дали може да стане....

Както предполагам знаеш, хич не се замислям, давай разказа. С този джип ли бяхте в другите държави?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

Както предполагам знаеш, хич не се замислям, давай разказа. С този джип ли бяхте в другите държави?

Разказа ще го пише Патилана.  Аз  ще дам само някои цифри и мнения....И малко снимки, защото пък там силен е Малкия...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, ruwenzogy каза:

Разказа ще го пише Патилана. 

Пиша аз, ама 20 дни, всеки коренно различен от другите, не се описват бързо.

Оги, чак ми става неудобно като ме слагаш на равна нога с теб и Стаси. Та вие сте в милиони пъти по - освободени в представата си за възможно от мен! Срещу Вас да тичам, няма да ви стигна!

Но, да, има нещо, по което сме равни - желанието да видим невиждани неща, приемането на различията и толерантността.

Аз съм Ви благодарна, че ме приехте без предразсъдъци и такава каквато съм. Дадохте ми достатъчно голям кредит на доверие, който

 да разбирам, че съм оправдала.

Иначе, извън емоциите, да кажа, че програмата е абсолютно изпълнима, съдържаща всичко, което би могло да се види специално в Намибия - браво на теб!

Браво и на нашия герой - Стаси, който с усмивка се качваше сутрин в колата, а вечер казваше скромно - Обичам да карам кола, и така 20 дни и 7900км през две държави.Благодаря му за безопасното шофиране!

Реално каране през дюни няма - дори е забранено, но пътят понякога е пясък, друг път е глина, трети път е ситен чакъл, четвърти път е земен и така нататък. Имам нарочно правени снимки, които ще кача в пътеписа си.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

А карахте ли с джипа по дюните или само по пътища...? 🙂

Здравейте и аз да 'в'метна нещо за карането.Реално единствените пъти когато сме карли по пясък-все едно да вкараш колта на нашите плажове,и ми се налагало да включвам 4x4 е било на Sossusvlei за няколко километра(има доста лоши участъци,но като цяло беше OK,а там и с трактор става,както се вижда от снимката 🙂),и на Чобе при селфдрайва(следващата- леко размазана снимка).На второто място доста повече,но там се кара покрай реката и е пясък през цялото време.На дюни като в Париж-Дакар не сме карали.Иначе както пише Ася-пътища всякакви,и пясък и камъни и сол и даже и асфалт.

П.П. ГОЛЯМО браво на Оги за програмата.Беше много готин трип.

 

 

 

IMG_20180627_083110154.jpg

IMG_0241.JPG

Редактирано от malkia
  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Ето я и  въпросната програма....

Както се вижда от коментариите на пътуващите с мен , съвсем не е толкова страшна... Мнозина си казват ;  Не с Бате Оги, че той прави едни програми....",  невъзможни за изпълнение, много натоварени, много изморителни и т.н.

Понеже знам, че много хора искат да посетят тези невероятни места, затова ще се опитаме да им помогнем  /Патилана, Малкия и аз/

 

 

П Р О Г Р А М А

Н А М И Б И Я - Б О Т С У А Н А   2 0 1 8

 

 

Ден 1 – 22 юни /петък/ - Самолет София – Доха – Виндхук - 10,20 ч. пристигане

Наемане кола под наем с палатки, Сити тур, почивка нощувка – Виндхук

 

Ден 2 – 23 юни /събота/ - Windhoek – Quivertree Forest – Fish River Canyon 640km /6.40h/

                                                                                             нощувка – Hobas Camp

 

Ден 3 – 24 юни /неделя/ - Fish River Canyon – Aus/диви коне/ - Luderitz - 400 km / 4,30h./

                                                                Canyon Roadhouse /за стари коли/

                                Посещение призрачния град Колманскоп нощувка – Людериц – хостел

 

Ден 4 – 25 юни /понеделник/ - Luderitz – Sesriem - 460 km / 6h./

                                                             Sunset Elim Dunе нощувка - Sesriem Camp

 

Ден 5 – 26 юни /вторник/ - Sossusvlei - Dune 45, Deadvlei, Sesriem Canyon, Big Daddy

                                                                                            нощувка - Sesriem Camp

 

Ден 6 – 27 юни /сряда/ - Sesriem – Solitaire – Kuiseb Canyon - Walwis Bay – 320 km /4.30h./

                                                                    Залез на Дюна 7 нощувка – Walwis Bay /апартамент/

 

Ден 7 – 28 юни /четвъртък/ - Сутринта Marina Boat Safari

                                                        Посещение на колонията тюлени на Кейп Крос

                                           Придвижване за около час до Swakopmund нощувка – Swakopmund /апарт/

 

Ден 8 – 29 юни /петък/ - Swakopmund – Okaukuejo /Etosha/ - 550 km /6.30h./

 

                          Вечерно наблюдение на животните нощувка - Okaukuejo Camp

 

Ден 9 – 30 юни /събота/ - Etosha NP - Self-drive нощувка - Namutoni Camp

 

Ден 10 – 1 юли /неделя/ - Namutoni – Otjikoto Lake /photo stop/ - Grotfontein – Hoba Meteorite

                                                         - Rundu – Divundu 620 km / 6h./ нощувка - Ngepi Camp

 

Ден 11 – 2 юли /понеделник/ - Сутринта Self Drive Mahango Game Resserve

                                              Привечер - Okawango Sunset Boat Cruise нощувка - Ngepi Camp

 

Ден 12 – 3 юли /вторник/ - Divundu – Kasane - 430 km /4,30h./

                                                              Boat Chobe NP Riverfront нощувка - Elephant Trail Guesthouse

 

Ден 13 – 4 юли /сряда/ - Еднодневен трип до водопада Виктория от Зимбабве и Замбия

                                                                       нощувка - Elephant Trail Guesthouse

 

Ден 14 – 5 юли /четвъртък/ - Кasane – Maun - 600 km /6,30ч./

                                                                      нощувка - Old Bridge Backpakers

 

Ден 15 – 6 юли /петък/ - Okawango Delta – Mokoro Trip

                                                                                   нощувка - Old Bridge Backpakers

 

Ден 16 – 7 юли /събота/ - Maun – Windhoek - 800 km / 8h./ нощувка – Виндхук /гестхаус/

 

Ден 17 – 8 юли /неделя/ - Windhoek – Spitzkoppe - 280 km /3h./ изгрев и залез

                                                                                       нощувка - Spitzkoppe Campsite

 

Ден 18 – 9 юли /понеделник/ - Spitzkoppe – Mt'Brandberg Paintings – Kamanjab – 330 km /5h./

                                                                               - Vingerklip Rock / нощувка -Oppi-Koppi Restcamp

 

Ден 19 – 10 юли /вторник/ - Kamandjab – Okahandja - 400 km /4h./

 

                                                         Otjikandero Himba Orphange Village /племето химба/

                                                      Otjitatongwe Cheetah Guest Farm /хранене на гепарди

                                                              нощувка – Kings Highway Rest Camp

 

Ден 20 – 11 юли /сряда/ - Okahandja – Windhoek Airport - 120 km /1.30h./

Връщане на колата и полет за Доха и София в 12,40 часа

 

 

 

Тази програма не е съвсем оптимална, понеже зависихме от нощувките в най-важните държавни кампове - на Сесрием и на Етоша, затова бях принуден да я преправям в движение//ьь... но се получи./ Ако искате първата и перфектна програма , ми се обадете, но трябва да е ясно, че трябва да се предвидят нещата около една година предварително.../това за сериозните хора, които знам, че искат да посетят и се накефят на Намибия и региона/

 

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 20
  • Браво 8
Връзка към коментар

Аз пък съм направо щастлива от приказките за тежки програми, безумно спане и дълги трансфери!!! Така винаги ще остава едно място за МЕН в колата. 😛

От тук нататък само страшен мал шанс ще ме спре да се настаня в нея. Да го имат предвид всички, които ще се пишат връзкари и ще си просят място!!!😡

Снощи сънувах един магеланец, който се вясна колкото да ми каже - Не се пише така пътепис! Изчезна преди да го питам, а как се пише. Аз знам два начина - с емоции и без емоции. За това пътуване, обаче не може без емоции.Толкова е силно!

Започвам:

Започването се случи когато си купихме билети. Зимната промоция на катарците ме направи много идеи по - щастлив човек. Връщане назад нямаше - Оги каза - Браво, летим!

Той ни организира в един чат и на мен се падна задача, която няма как да сгрешиш - инфо за визите. И понеже съм си патило, месец след началото на търсенето, намибийците промениха цената - вместо в долари - в евро, вместо - 50, 80 пари за нашия тип. Хич не му се вярваше на милия🤨, обаче фактите са си факти. Иначе malkia бързо откри подходяща оферта за колата и на една мини сБирка си казахме кой какво би искал да види, за да стане програмата ценна за всеки. Малко не ни се вярваше на тримата, че половин година по - рано е странно да свършват места за спане и коли, но това е положението.

Малко преди тръгването получих и втора задача - да организирам разглеждане на Доха. С помощта на едно катарско министерство и магеланци се получи много добре. Ще кажа само - Не пропускайте, дори и през юни😛

Събрахме се на летище Hamad и полетяхме към Виндхук....Без катаклизми кацнахме навреме и... ще продължат момчетата за вземането на колата и настаняването.

Аз ще кажа само, че града е хубав, спретнат и добре организиран. Снимки нямам.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Току-що се  връщам от провинцията.....

Искам Патилана да направи отделна тема, където да споделим страхотните си преживявания от Намибия....

А тука аз ще пиша някакви си глупости около организацията...

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

OK. Какво да бъде заглавието на темата?

🤔 Чакам да видя какво наричаш глупости!

Програмата на едно такова пътуване си е интелектуален труд от най - висока класа!!!

Връзка към коментар

Сега най-любопитното, тоест финансовите параметри на това пътуване...

Разходите са за един човек, като може да има леки разминавания между отделните участници, най-вече в частта за храна и сувенири, понеже тук всеки си знае какво харесва, какво яде и пие...

 

Обща похарчена сума =  2200 ЕВРО / да се има в предвид, че Африка е скъпа дестинация , и в частност Намибия/

   Самолетен билет  -   628 евро / на промоция от Катарците/

   Виза за Намибия - 130 евро / дабл ентри от Виена/

   Кола под наем с палатки на покрива - 612 евро / тук влиза също горивото, една глоба от 100 долара и ремонт на съединител/

   Нощувки - 250 евро / половината в палатките, другите - в гест хауси/

   Туристически атракции - 350 евро

   Подаръци и сувенири - 115 евро

   Храна и бира - 85 евро

   Разходи в Доха, Катар - 35 евро

                   Всичко - 2200 евро за 22 дни -   по 100 евро на ден....

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Кола под наем с палатки на покрива - 612 евро

Аз доколкото разбрах сте били общо 4 души, т.е. около 2400 € разходи за кола.... Правилно ли съм разбрала? Ако може, дайте и сайт на компанията, от която наехте колата? С включени застраховки ли я взехте или с външна такава? И защо наистина ремонтът на съединителя е бил за ваша сметка?

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 3 часа, slujitel каза:

Ремонта на съединитела за ваша сметка ли? И ако може разходите за атракциите по пера, моля.

 

Моля, моля...

Разходите за атракциите, за които все пак сме отишли там де....  Специално съм си ги записвал, да не стане грешка и да не подведа някой.....

 

Започвам с водопада Виктория = 130 евро / 150 долара - 45 за двойна виза за Зимбабве, 30 за вход за нац.парк , после 20 долара за виза за Замбия и 20 долара за вход + 35 долара на човек за частен трансфер с кола и май станаха точно 150 долара, но абсолютно си заслужава.../

Цените са на човек..... 

 

2. Делтата на Окаванго - Мокоро трип  -  по 63 евро.  Малко туристически капан, но какво да се прави... Kато си там за един ден - смело напред - почти цял ден си е екскурзията, има обяд, по един час с джип на посока, по два часа с лодка... не , че не си заслужава, но всички са там и не е много гот...

 

3. Чобе Ривър круиз = 46 евро.   И тук много хора, лодка до лодка, но имаше и доста животни и някакси свежа атмосфера....

 

Да отбележа, че тези първи три сериозни и най-скъпи атракции не бяха в Намибия - но все пак какви места - водопада Виктория, делтата на Окаванго и нац.парк Чобе......

 

№4 -  В ивицата Каприви - отново вечерен круиз с лодка по Каванго, много спокоен и приятен = 20 евро

№5 - Парка с гепардите = 27 евро -  Бяхме очаровани. Видяхме 17 гепарда, заедно с малките.

№6 - Селото на племето химба = 21 евро.   Tова е другия тур.капан. Не го препоръчвам на никого. Ако искате да снимате химба - има ги навсякъде и за по няколко долара могат да се направят прекрасни снимки с тях, а не за по 20 евро...

 

Всички други цени за направо символични... Излизат по 6 евро на човек за  Етоша /животните/, Сосусвлей /дюните/, Кейп Крос / тюлените/, каньона на Фиш Ривър,  Quivertree forest,  Mahango Nature Reserve / Self Drive/, Hoba Meteorite...

 

И една снимка за цвят от   Chobe Riverfront Cruise

 

IMG_3889.thumb.JPG.674a7ad0d404cb772d8d75bb923df25f.JPG

 

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

2. Делтата на Окаванго - Мокоро трип  -  по 63 евро.  Малко туристически капан, но какво да се прави... Kато си там за един ден - смело напред - почти цял ден си е екскурзията, има обяд, по един час с джип на посока, по два часа с лодка... не , че не си заслужава, но всички са там и не е много гот...

 

 

 

IMG_3889.thumb.JPG.674a7ad0d404cb772d8d75bb923df25f.JPG

 

Оги, нали знаеш, че така не се прави делтата на Окаванго и, че няма нещо за нищо? 🙂 Делтата е едно от най-невероятните места на света, но и едно от най-скъпите...

Пардон, нещо за нищо сте взели в Каприви. За тези пари и круиза и сафарито с джип са невероятни!

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, FlyTraveler каза:

Оги, нали знаеш, че така не се прави делтата на Окаванго и, че няма нещо за нищо? 🙂 Делтата е едно от най-невероятните места на света, но и едно от най-скъпите...

Пардон, нещо за нищо сте взели в Каприви. За тези пари и круиза и сафарито с джип са невероятни!

 

 

Е, аз не се оплаквам , само споделям, пък всеки си решава - за един ден и за толкова пари, това е положението. Поне се повозихме на мокоро лодка - /пластмасова/  из Делтата.  А животни видяхме преди това предостатъчно...

Връзка към коментар
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

 

Е, аз не се оплаквам , само споделям, пък всеки си решава - за един ден и за толкова пари, това е положението. Поне се повозихме на мокоро лодка - /пластмасова/  из Делтата.  А животни видяхме преди това предостатъчно...

Е, те животните и птиците не са съвсем същите, а не е и само в това въпроса, ами да се получи автентично преживяване, без други мокоро-та наоколо, да се видят изгреви, залези, едно-друго... Не знам къде точно са ви водили, но масовите мокоро екскурзии ги правят в една концесия (NG 32), която общо взето са я отделили за тази цел. Навсякъде другаде достъпа се контролира много строго. Иначе е ясно, че за толкова време и пари само това може да се направи в делтата на Окаванго. А относно пластмасовото мокоро - където и да се отиде, повечето вече са такива.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За да не излезе, че съм само критикар, да си кажа, че цялото пътешествие е изключително добре организирано, както ти си ги правиш винаги. Лекичко завиждам за престоя ви в ивицата Каприви. 🙂  Там още не се е напълнило с народ и за съвсем прилични пари се получават изключително автентични преживявания, както се виждат и някои редки животни (антилопите Роун и Сейбъл).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 19.07.2018 г. в 16:14, ruwenzogy каза:

Ето я и  въпросната програма....

Както се вижда от коментариите на пътуващите с мен , съвсем не е толкова страшна... Мнозина си казват ;  Не с Бате Оги, че той прави едни програми....",  невъзможни за изпълнение, много натоварени, много изморителни и т.н.

Понеже знам, че много хора искат да посетят тези невероятни места, затова ще се опитаме да им помогнем  /Патилана, Малкия и аз/

 

Tази програма не е съвсем оптимална, понеже зависихме от нощувките в най-важните държавни кампове - на Сесрием и на Етоша, затова бях принуден да я преправям в движение//ьь... но се получи./ Ако искате първата и перфектна програма , ми се обадете, но трябва да е ясно, че трябва да се предвидят нещата около една година предварително.../това за сериозните хора, които знам, че искат да посетят и се накефят на Намибия и региона/

От няколко години съм се наканила в тази посока, но не мога да направя екип - само две жени е много рисковано за мен, за сам човек пък съвсем да не говорим - имам предвид един джип да се развали и си почти мат...

Пак погледнах една английска агенция - цените са фрапиращи. Екип ще бъде, само не знам кога. 

Когато се случи да направя сходно скитане като вашето, специално ще те питам - само където аз ще се фокусирам единствено върху Намибия. 

Благодаря!

Връзка към коментар

@ruwenzogy, @patilana, @malkia - моля да споделите дали бяха удобни тези палатки - и катеренето безпроблемно ли е? 

Че на мен ми изглеждат леко нестабилни и мога да се кламбучна от тях 🤔 А изглежда те са най-удобният транспорт за Намибия... 

Връзка към коментар

Според мъжката част, палатките бяха перфектни, според женската част, въпроса е спорен.  Но палатките си бяха стабилни, удобни , просторни ,с дебели и меки матраци.

 

IMG_4478.thumb.JPG.84374c63f50672063a0646e2fc31a063.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.